Keturioliktai parodai – pusantro šimto kalėdinių atvirukų

Palangos tiltas, 2016-12-05
Peržiūrėta
2112
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Atvirukų įvairovė stulbino.
Atvirukų įvairovė stulbino.

Penktadienio vakarą dailės salone „Mostas“ skambant muzikai atidaryta tradicinė – jau keturioliktoji – kalėdinių atvirukų paroda. Šešiolika Palangos dailininkų čia pristatė apie 150 atvirukų, stulbinančių savo įvairove.
Į Palangos miesto savivaldybės viešosios bibliotekos pirmajame aukšte įsikūrusią galeriją besirenkantys parodos atidarymo svečiai ne tik žavėjosi stulbinančia atvirukų įvairove: juos pasitiko apie artėjančius raudonojo ugninio gaidžio metus primenantis tautodailininko Giedriaus Venckaus iš medžio išdrožtas gaidys, ir 2017 metų simboliu papuoštas Silvos Montvydienės vadovaujamų UAB „Sikstera“ konditerių iškeptas tradicinis tortas.
Tobulai skambančios muzikos garsais į klausytojų širdis beldėsi pianistas Vincas Paulauskas ir solistė Audronė Levickytė.
„Kaip malonu matyti pažįstamus veidus, kaip gerai, kad jūs pasiryžote dalyvauti kalėdinių atvirukų parodoje ir atėjote į jos pristatymą“, – į kolegas dailininkus bei svečius kreipėsi kūrybinės grupės „Mostas“ vadovas dailininkas Juozas Griušys, kaip ir kasmet pasidžiaugęs, jog tiek „Mosto“ kūrėjai, tiek kiti palangiškiai dailininkai neleidžia išnykti kalėdinių atvirukų žanrui.
Šiemet šį žanrą gaivino „mostiečiai“ Gražina Oškinytė-Eimanavičienė, Reda Rimkutė-Ščerbakovienė, Ieva Litvaitytė, Dovilė Oškinytė, Rasa Užpelkytė, Eglė Lipinskaitė bei dailininkai Vytautas Kusas, Gražina Eimanavičiūtė, Miglė Jonaitienė, Daiva Šimkevičienė, Vilma Šakalienė, Roma Tumosaitė, Angelė Skurdauskienė, Ieva Sokolovaitė, Dovydas Žemaitaitis ir Kastytis Aleknavičius.
J. Griušys priminė, jog mintis surengti pirmąją kalėdinių atvirukų parodą pasitinkant 2003-iuosius kilo dailės salono „Mostas“ šeimininkei Nijolei Griušienei. Būtent ji iki pat šiol kasmet primena dailininkams apie artėjančias šventes ir paragina juos dalyvauti tradicinėje parodoje, be kurios jau sunku būtų Palangoje įsivaizduoti artėjančias didžiąsias metų šventes. Beje, būtent N. Griušienė sugalvojo ir dar vieną šios parodos tradiciją: jos atidarymo metu vaišinti susirinkusiuosius tortu, papuoštu ateinančių metų simboliu.
„Džiugu, kad net šešiolika dailininkų šiemet pristatė parodai atvirukus, į kuriuos įdėta daug širdies – todėl jie gyvi, ryškūs, spalvingi ir žaismingi. Džiugu, kad užsukantys į galeriją bei biblioteką turės galimybę pasidžiaugti šiais Palangos dailininkų kūrybos vaisiais ir įsitikinti, kad palangiškiai turi kūrybingumo ir neprarado meistrystės. Džiugu, kad šie atvirukai, kurdami artėjančių švenčių nuotaiką, iškeliaus ir į kitus miestus bei šalis. Tik būkite labai atsargūs užrašydami linkėjimus, kad artėjančiais metais neprišauktumėt raudono gaidžio ir kad ugniagesiams netektų vargti“, – linkėjo J. Griušys.
Kūrybinės grupės „Mostas“ vadovas tuo pačiu pakvietė visus atidarymo svečius kitą penktadienį, gruodžio 9-ąją, 17 valandą ateiti į Palangos savivaldybės viešosios bibliotekos parodų salę, kur bus atidaroma „Mosto“ dailininkų paroda, šiemet pavadinta „Tiesiog raudona“. O dailininkė R. Rimkutė-Ščerbakovienė paminėjo, jog taip pat puikia tradicija tapusi praeinančių metų kūrybinį mostiečių kelią apibendrinanti paroda savo pavadinime įvardija ir labai laukiamų svečių aprangos kodą.
Kalėdinių atvirukų parodos atidarymo svečiai ilgai neskubėjo skirstytis. Jie įdėmiai studijavo atvirukus, sukurtus pačia įvairiausia technika: čia ir ranka pieštukais piešti, ir akvarele lieti, ir šilkografijos, ir aplikacijos bei koliažo technikomis kurti darbai – nuo visai mažučių miniatiūrų iki tokių, kuriuos norėta kaip paveikslus įsirėminti.
„Labai įvairialypė paroda. Atvirukai – pačiam įvairiausiam skoniui: prabangūs ir kuklūs, turtingi ir subtilūs, yra ir tokių, kuriuos galima kaip rimtą dovaną Šv. Kalėdoms padovanoti“, – tarpusavyje kalbėjosi parodos atidarymo svečiai.
Kai kurie margi ir mažiau spalvingi, rytietiškąjį horoskopą apžaidžiantys bei tradicines eglutes, senius besmegenius, angelus vaizduojantys kūriniai jau pradėjo savo kelionę iki adresatų, kuriems ateinančių švenčių proga suteiks tikrai daug džiaugsmo.


Kūrybinės grupės „Mostas“ inf.
 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Ausinės, telefonai, žaidimų kompiuteriai, kolonėlės, elektriniai dantų šepetėliai ir kitokie elektronikos prietaisai bei šokantys, grojantys ar judantys žaislai kasmet yra tarp populiariausių kalėdinių dovanų.


Palangos miesto gatves ir skverus netrukus papuoš nauji želdiniai – šią savaitę kurorto bendrojo naudojimo teritorijose planuojama pasodinti daugiau nei 150 įvairiausių medelių.


Kaip ir kiekvienais metais, Palanga įžiebs kalėdinę eglę pirmąją gruodžio savaitę, penktadienį, gruodžio 4-ąją, Palangoje, o šeštadienį, gruodžio 5-ąją, Šventojoje. „Šiais metais šventiniam miesto papuošimui (įskaitant Palangos ir Šventosios kalėdinių eglių atvežimą, sumontavimą ir papuošimą) skirta 60000 eurų,“ –...


Gruodžio 2 – 16 dienomis Palangos miesto savivaldybės II aukšto fojė bus eksponuojama meno kūrėjos Valentinos Kaubrienės kalėdinių autorinių darbų paroda. Kviečiame apsilankyti.    


Penktadienio vakarą dailės salone „Mostas“ skambant muzikai atidaryta tradicinė – jau keturioliktoji – kalėdinių atvirukų paroda. Šešiolika Palangos dailininkų čia pristatė apie 150 atvirukų, stulbinančių savo įvairove.


„Moste“ atidaryta tradicinė kalėdinių atvirukų paroda  1

Palangos viešosios bibliotekos Informacijos ir bibliografijos skyriaus vedėja Miglė Jonaitienė, 2013 12 02 | Rubrika: Kultūra

Praėjusį penktadienį dailės salone „Mostas“ atidaryta tradicinė kalėdinių atvirukų paroda.


Penktadienio vakarą dailės salone „Mostas“ atidaryta tradicinė – jau vienuoliktoji – kalėdinių atvirukų paroda. Keturiolika Palangos dailininkų čia pristato per 120 atvirukų, stulbinančių savo įvairove.


Žygyje „Gintaro kelias“ – pusantro šimto palangiškių ir svečių

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2012 04 02 | Rubrika: Miestas

Šeštadienį Palangos pajūriu į žygį „Gintaro kelias“ leidosi beveik pusantro šimto žygeivių iš įvairių Lietuvos miestų ir netgi užsienio. Taip kurorte paminėta šaliai svarbi istorinė data – Palangos prijungimo prie Lietuvos metinės.


Vakar  įvyko Palangos savivaldybės Tarybos posėdis, kuriame dalyvavo 18 Tarybos narių.


Didžiausių metų švenčių laukimo pradžią Palanga paskelbė įžiebdama ne vieną šventinę eglę miesto centre, o net keliolika kalėdinių eglučių kurorto šerdyje – J. Basanavičiaus gatvėje.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius