Ketvirtadienį Lietuvoje – 3067 nauji COVID-19 atvejai, Palangoje – 14, protrūkis – Globos namuose

Linas JEGELEVIČIUS, 2020-12-12
Peržiūrėta
240
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Ketvirtadienį Lietuvoje – 3067 nauji COVID-19 atvejai, Palangoje – 14, protrūkis – Globos namuose

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informavo „Palangos tiltą“ penktadienį, gruodžio 11 d.,, kad ketvirtadienį, gruodžio 10 d., Palangoje per parą buvo patvirtinta 14 koronaviruso atvejų. Iš viso ketvirtadienį Palangoje COVID-19 sirgo 283 kurorto gyventojai. Iki šiol nuo viruso mire šeši palangiškiai, o pagijo Palangoje iki šiol 151.
Visi Palangos atvejai ketvirtadienį – Palangos miesto senelių globos namuose.
Penktadienį su jų direktore Irena Biriukaite susisiekti nepavyko. Tačiau globos namai pirmąją kovido bangą lapkričio pabaigoje buvo įveikę sėkmingai. Išgirdusi PT klausimą, ar Palangos globos namai – o ir Palanga – liepsnoja „kovido“ virusu, lapkričio 27 d. I. Biriukaitė sakė: „Niekas pas mus neliepsnoja – koronaviruso protrūkis pas mus – valdomas, visi ligoniai, mūsų globotiniai, yra be koronaviruso simptomų (vadinamieji asimptominiai ligoniai -L.J.)...Šiandien, penktadienį (lapkričio 27 d. L. J.) situacija pas mus normali. Koronavirusu dar serga 8 mūsų globotiniai. Kaip minėjau, jie visi – besimptomiai. Dar du yra Klaipėdos universitetinėje ligoninėje, bet jau baigia pasveikti, planuojame, kad kitą savaitę jie grįš pas mus. Vienam buvo reikalinga deguonies kaukė,“ – „Palangos tiltui“ sakė I. Biriukaitė.
Dauguma ligonių globos namuose – virš 75 metų. Įstaigoje globojami 37 senjorai, kurie dėl senyvo amžiaus ir priklauso itin didelės rizikos grupei. Įstaigoje COVID-19 buvo ir yra susirgę ir globos namų darbuotojai.

Trečiadienį Palangoje registruota 30 naujų susirgimų koronavirusu atvejų , ir tai yra didžiausias paros susirgimų skaičius nuo pandemijos pradžios. Taip pat registruota 1 mirtis, susijusi su šiuo virusu, tai jau antroji mirtis šią savaitę. 
Koronaviruso protrūkis šią savaitę buvo fiksuotas ir Palangos savivaldybėje – labiausiai nuo koronoviruso nukentėjo Savivaldybės Ūkio ir turto skyrius. Čia COVID-19 nustatytas 3 darbuotojams, kiti izoliavosi ir dirba nuotoliniu būdu. O Architektūros ir teritorijų planavimo skyriuje „kovidu“ serga 1 darbuotojas, dar 2 jaučia COVID-19 simptomus. Skyrius izoliuotas, jame dirba tik 1 darbuotojas, kuris kontakto su užsikrėtusiais neturėjo. Kaip teigė meras Šarūnas Vaitkus, dauguma Savivaldybės administracijos darbuotojų dirba iš namų, tokių yra 65. Darbo vietose trečiadienį darbavosi tik 37 specialistai. Miesto vadovai, ir pats Šarūnas Vaitkus, dirbo savo kabinetuose savivaldybėje. Anot mero, dėl darbų sankaupos metų pabaigoje.

Šios savaitės pradžioje „kovidas“ buvo „įsisukęs“ į kurorto švietimo įstaigas, tiesa, visi atvejai, PT žiniomis antradienį, gruodžio 8 d., buvo lengvi.
„Koronavirusu susirgusi mūsų pradinių klasių mokytoja šiandien jau jaučiasi puikiai. Taip puikiai, kad šiandien vėl pradėjo vesti pamokas, žinoma, nuotoliniu būdu,“ – „Palangos tiltui“ praėjusį pirmadienį sakė Laimutė Benetienė, Vlado Jurgučio progimnazijos direktorė.
Alvydas Kniukšta, „Baltijos“ pagrindinės mokyklos direktorius, sakė „Palangos tiltui“ antradienį, kad, nors ir skamba grėsmingai, kad mokykloje yra koronaviruso židinys, tačiau situacija yra kontroliuojama: „Mūsų du mokytojai serga, dar šeši yra saviizoliaciacijoje. Taip pat koronavirusu serga ir du aptarnaujamojo personalo žmonės, dar trys jų – savizoliacijoje. Koronavirusu susirgo ir vienas mūsų mokinys, dar 63 mokiniai, tai yra trys klasės – yra saviizoliacijoje,“ – sakė A. Kniukšta.
„Visi jaučiasi normaliai, visi gydosi namuose. Su kai kuriais esu kalbėjęsis telefonu – jų nuotaika ir sveikata palyginus yra gera, o liga yra lengvos formos. Viena mokytoja, kurios koronaviruso testas buvo teigiamas, jau veda pamokas, žinoma, nuotoliniu būdu,“ – pasakojo A. Kniukšta.
Palangos senosios gimnazijos direktorius Leonas Šidlauskas pasidžiaugė, kad COVID-19 gimnazijos kol kas nepalietė. „Ačiū Dievui,“ – sakė jis.
Praėjusį savaitgalį Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus, reaguodamas į COVID-19 židinius „Baltijos“ pagrindinėje mokykloje ir viruso atvejį Vlado Jurgučio progimnazijoje, ėmėsi neatidėliotinų veiksmų – nuo pirmadienio, gruodžio 7-osios, visose Palangos miesto ir Šventosios mokyklose įvedė mokymą nuotoliniu būdu.
„Nebegalime laukti, todėl imamės veiksmų. Nuo pirmadienio, gruodžio 7 d., iki pat žiemos atostogų (gruodžio 23 d. imtinai) visi Palangos bei Šventosios moksleiviai, įskaitant ir pradinukus, bus ugdomi nuotoliniu būdu. Toks sprendimas priimtas atsižvelgus į didėjančią susirgimų COVID-19 kreivę mokyklose bei Nacionalinio visuomenės sveikatos centro rekomendacijas”, - savo socialinio tinklo Facebook paskyroje pranešė kurorto meras.
Ketvirtadienį, gruodžio 10 d., Lietuvoje buvo patvirtinti 3067 koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejai. 835 iš jų registruoti Vilniaus, 679 Kauno, 335 Klaipėdos, 281 Panevėžio, 275 Šiaulių, 186 Alytaus, 169 Utenos, 108 Marijampolės, 106 Telšių ir 75 Tauragės apskrityse. 18 atvejų kol kas dar nėra priskirti jokiam šalies regionui dėl informacijos trūkumo. Kuriems regionams priskirti šiuos atvejus, paaiškės po epidemiologinio tyrimo.
Protrūkiuose fiksuoti atvejai Šv. Marijos globos namuose Marijampolėje patvirtinti 8 nauji atvejai šių globos namų gyventojams. 17 atvejų – iš jų 7 darbuotojams ir 10 pacientų – buvo patvirtinti Respublikinės Klaipėdos ligoninės Skuodo filialo Slaugos ir palaikomojo gydymo skyriuje. Atvejai patvirtinti 3 darbuotojams ir 11 šių globos namų gyventojų. 6 atvejai, patvirtinti per vakar parą, yra susiję su protrūkiu Klaipėdos medicininės slaugos ligoninėje 1 atvejis buvo patvirtintas darbuotojai ir 5 pacientams. Iš viso su šiuo protrūkiu yra siejama 13 darbuotojams ir 35 pacientams. Vievio sveikatos priežiūros centre registruoti 23 atvejai – 5 darbuotojams ir 17 pacientų. Naujas protrūkis fiksuotas Telšių apskrityje. 8 atvejai per vakar parą patvirtinti Sedos slaugos ligoninėje. Atvejai patvirtinti 6 pacientams ir 2 darbuotojams. Regioninėje Telšių ligoninėje per vakar parą patvirtinta 11 atvejų. Atvejai patvirtinti 2 darbuotojams ir 9 pacientams. 16 atvejų patvirtinta Ignalinos rajono ligoninėje. Atvejai patvirtinti 3 darbuotojams ir 13 pacientų. Atvejų, susijusių su protrūkiais šeimose, praėjusią parą visoje Lietuvoje, šiuo metu turimais duomenimis, registruota 149. Savo ruožtu, visuomenės sveikatos specialistai ragina žmones laikytis visų koronaviruso infekcijos plitimo prevencijos priemonių – rankų higienos, kosėjimo, čiaudėjimo etiketo, dėvėti asmens apaugos priemones, laikytis fizinės distancijos ir kita. Dauguma per praėjusią parą mirusiųjų nuo COVID–19 buvo vyresnio amžiaus.

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Ketvirtadienį trijų medicinos įstaigų – Palangos asmens sveikatos priežiūros centro, S. Kulikauskienės bendrosios praktikos gydytojo centro bei klinikos „Ave Medica“ – specialistai nuo COVID-19 pradėjo skiepyti Operacijų vadovo sprendimu numatytoms prioritetinėms grupėms priklausančius kurorto gyventojus bei darbuotojus. Pirmuoju etapu Palangą pasiekusios vakcinos...


Palangos miesto visuomenės sveikatos biuras informavo, kad vakar, pirmadienį, sausio 4 d., Palangoje buvo registruoti du COVID-19 atvejai. Praėjusį penktadienį per parą Palangoje buvo registruota 14 koronaviruso atvejų, pasveiko 13, mirė žmogus. Šeštadienį atvejų per parą buvo registruoti 7 atvejai, pasveikusiųjų nebuvo registruota. Sekmadienį atitinkamai – 13 ir nė vieno.


Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informavo „Palangos tiltą“ penktadienį, gruodžio 11 d.,, kad ketvirtadienį, gruodžio 10 d., Palangoje per parą buvo patvirtinta 14 koronaviruso atvejų. Iš viso ketvirtadienį Palangoje COVID-19 sirgo 283 kurorto gyventojai. Iki šiol nuo viruso mire šeši palangiškiai, o pagijo Palangoje iki...


Per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinta 3118 COVID-19 atvejų, Palangos miesto savivaldybėje – 30.Koronaviruso protrūkis šią savaitę buvo fiksuotas ir Palangos savivaldybėje.


Ar Palangos globos namai – o ir Palanga – liepsnoja „kovido“ virusu? Išgirdusi tokį klausimą, Palangos globos namų direktorė Irena Biriukaitė šypsojosi: „Niekas pas mus neliepsnoja – koronaviruso protrūkis pas mus – valdomas, visi ligoniai, mūsų globotiniai, yra be koronaviruso simptomų (vadinamieji asimptominiai ligoniai -L.J.). Kai...


Iš praėjusio sekmadienio į pirmadienį nustatyti 125 nauji koronaviruso atvejai: pusė atvejų židiniuose, daugėja susirgimų mokyklose. Per parą iš sekmadienio į pirmadienį šalyje patvirtinti 125 COVID-19 infekcijos atvejai. Iš jų 35 Kauno, 33 Vilniaus, 28 Šiaulių, 13 Telšių, 10 Klaipėdos, 3 Alytaus, 2 Tauragės apskrityse, – praneša...


Vilniaus apskrityje antradienį buvo patvirtinti 2 koronaviruso atvejai. Nacionalinis visuomenės  sveikatos centras sieja juos su rugpjūčio mėnesį Palangoje vykusiomis veteranų krepšinio varžybomis. Vertinama, kad šiuo metu yra susiję 3 atvejai.


Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informavo penktadienį, liepos 24 d.,, kad per vakar parą Lietuvoje patvirtinti dvidešimt šeši nauji koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejai. Trylika iš jų – Kaune, susijusių su protrūkiu transporto įmonėje.


Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


Rotary klubo dovanos – Palangos miesto globos namams

Agnė LEKAVIČIENĖ, 2012 03 12 | Rubrika: Miestas

Pirmosios pavasario dienos suteikė daug džiaugsmo kurorto globos namų gyventojams ir darbuotojams, kur Palangos ir Silkeborgo (Danija) Rotary klubai užbaigė paramos teikimo Palangos miesto globos namams dvimetį projektą.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius