Klaipėdos apygardos teismas: S. Bradūnas teisingai nubaustas dėl kyšio priėmimo

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2014-11-13
Peržiūrėta
2194
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Aukštesnės instancijos teismas patvirtino: Palangos vyriausiasis architektas ėmė kyšį.
Aukštesnės instancijos teismas patvirtino: Palangos vyriausiasis architektas ėmė kyšį.

Vakar Klaipėdos apygardos teismas priėmė sprendimą, kuriuo atmetė buvusio Palangos miesto vyriausiojo architekto Svajūno Bradūno apeliacinį skundą ir paliko galioti šių metų sausio 13 d. Palangos miesto apylinkės teismo nuosprendį. Juo buvęs Architektūros ir teritorijų planavimo skyriaus vedėjas pripažintas kaltu ir padaręs nusikaltimą, numatytą LR Baudžiamojo kodekso 225 straipsniu „Kyšininkavimas“.
Iš darbo Savivaldybės administracijoje atleistas kyšininkas pasirengęs dalyvauti rinkimuose į miesto savivaldybės Tarybą – jis yra E. Židanavičiaus visuomeninio judėjimo rinkiminiame sąraše.

Paėmė 3 tūkst. litų
Priminsime, jog Palangos miesto apylinkės teismas buvo nustatęs, jog S. Bradūnas, būdamas valstybės tarnautoju, tiesiogiai priėmė kyšį už teisėtą veikimą vykdant įgaliojimus. Tai įvyko 2011 m. lapkričio 4-ąją apie pusę trečios dienos.
Tądien Palangos miesto administracijos Architektūros ir teritorijų planavimo skyriaus vedėjas S. Bradūnas savo darbo kabinete iš projekto „Naujų nekilnojamojo turto kadastro objektų formavimas Sermiesčio g. 36, Palanga“ vadovo V. M. savo naudai tiesiogiai priėmė kyšį – 3 tūkst. Lt.
Pinigai paimti už gerų tarpusavio santykių palaikymą ir už tai, kad S. Bradūnas surado V. M. užsakovą UAB „Minera“, o taip pat tų pačių metų rugpjūtį suderino techninį projektą.
Kaltinamasis S. Bradūnas kaltu padarius jam inkriminuojamą veiką neprisipažino ir teigė, kad kyšio iš V. M. neėmė. Pastarasis teigė, jog 3 tūkst. Lt, kuriuos jis paliko projekto techninėje dokumentacijoje, buvo ne kyšis, o padėka tuometiniam miesto vyriausiajam architektui už konsultacijas.

Pripažino ėmus kyšį
Teismas, išklausęs liudininkų parodymų bei turimus garso įrašus, nustatė, kad kaltinamasis S. Bradūnas, vykdydamas savo tiesiogines vyriausiojo savivaldybės administracijos architekto pareigas, priėmė iš V. M. piniginį atlygį už savo tiesiogiai vykdomas tarnybines funkcijas.
Vertindamas išdėstytų įrodymų visumą, Palangos miesto apylinkės teismas konstatavo, jog kaltinamojo S. Bradūno kaltė padarius baudžiamajame įstatyme numatytą pavojingą veiką, tai yra, už teisėtą veikimą paėmus kyšį, įrodyta.
Buvusio Palangos miesto savivaldybės administracijos Architektūros ir teritorijų planavimo skyriaus vedėjo nusikalstami veiksmai kvalifikuotini pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 225 straipsnio „Kyšininkavimas“ 1 dalį: „Valstybės tarnautojas ar jam prilygintas asmuo, savo ar kitų naudai tiesiogiai ar netiesiogiai pažadėjęs ar susitaręs priimti kyšį arba reikalavęs ar provokavęs duoti kyšį, arba priėmęs kyšį už teisėtą veikimą ar neveikimą vykdant įgaliojimus,
baudžiamas bauda arba areštu, arba laisvės atėmimu iki penkerių metų“.

Nuosprendį paliko galioti
Palangos miesto apylinkės teismas šių metų sausio 13 d. nuosprendžiu S. Bradūną pripažino kaltu padarius nusikaltimą, numatytą LR BK 225 straipsnio 1 dalyje ir jį nuteisė 400 MGL, t. y. 52 tūkst. Lt dydžio bauda. Be to iš jo priteista konfiskuoti 3 tūkst. Lt.
Taip pat buvusiam Palangos vyriausiajam architektui paskirta baudžiamojo poveikio priemonė – viešųjų teisių atėmimas. S. Bradūnas tris metus negalės būti išrinktas ar paskirtas į valstybės ar savivaldybių institucijų ir įstaigų, įmonių ar nevalstybinių organizacijų renkamas ar skiriamas pareigas.
Paminėtina, jog S. Bradūnas ketino dalyvauti rinkimuose į Palangos miesto savivaldybės tarybą. Jis Vyriausios rinkimų komisijos interneto svetainėje paskelbtame Palangoje registruoto AC visuomeninio rinkimų komiteto sąraše įrašytas trisdešimtuoju numeriu. Pirmasis sąrašo numeris – Palangos miesto savivaldybės tarybos narys Eimutis Židanavičius.
Vakar Klaipėdos apygardos teismas paskelbė sprendimą, kuriuo paliekamas galioti Palangos miesto apylinkės teismo nuosprendis.
Aukštesnės instancijos teismo sprendimas įsigaliojo nuo jo paskelbimo. S. Bradūnas dar turi galimybę jį apskųsti aukščiausios instancijos teismui.
 

Jūsų komentaras:

adolfinai ir kt 2014-11-17 10:37 (IP: 86.100.63.40)
burbul burbul burbuliukas ir išėjo žmogeliukas?...

to: "Labai įdomu"... 2014-11-16 14:53 (IP: 86.100.63.40)
Nu ir chebra,...-"toks tokį pažino ir ant ... pavadino"...

Taip pat skaitykite

Klaipėdos apygardos teismas apeliacine tvarka išnagrinėjo administracinio nusižengimo bylą dėl chuliganiško vairavimo magistraliniame kelyje ir atmetė administracinėn atsakomybėn patraukto Petro Gražulio apeliacinį skundą.


Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas galutine ir neskundžiama nutartimi paliko galioti Klaipėdos apygardos administracinio teismo sprendimą, kuriuo buvo tenkintas Klaipėdos apygardos prokuratūros prokurorės Lauros Paulikienės, ginančios viešąjį interesą, pareiškimas užkertant kelią neteisėto statinio statybai pajūrio juostoje Palangoje.


Trečiadienį, kovo 24 d., Klaipėdos apygardos teismas tęsė sunkios baudžiamosios bylos nagrinėjimą. Jos smagratyje yra buvęs palangiškis Marius Civinskas, kuris yra kaltinamas prieš 16 metų žiauriai nužudęs kitą palangiškį, 28 metų Raimondą Šimkų. Ši didelio rezonanso pajūryje sulaukusi byla pradėta nagrinėti sausio 20 d., bet kovo pradžioje turėjęs vykti...


Klaipėdos apygardos teismas administracinio nusižengimo byloje šiandien priėmė nutartį, kurioje konstatavo, jog byloje yra surinkta pakankamai duomenų, kurie leidžia patikimai spręsti dėl vaikino kaltės. Jaunuolis buvo nubaustas 200 Eur bauda už tai, kad 2019 m. vasarą, dirbdamas bare Palangoje, po 1 val. nakties kontrolinio pirkimo metu policijos pareigūnui pardavė 0,5 l talpos...


Buvusiam UAB „Palangos komunalinis ūkis“ direktoriui Vidui Misikoniui, dabar šioje savivaldybės įmonėje dirbančiam vadybininku, neramios dienos. Pasirodo, kad jis, iki pareigų „Palangos komunaliniame ūkyje“, rankas iki rankovių buvo sukišęs į vienos ankstesnės darbovietės, kurioje dirbo direktoriumi, kasą – pasisavino 509 690 litų (147 616 eurų)....


Lietuvos Aukščiausiojo teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėjų kolegija teismo posėdyje kasacine rašytinio proceso tvarka išnagrinėjo baudžiamąją bylą pagal nuteistojo Svajūno Bradūno, buvusio Palangos miesto vyriausiojo architekto, ir jo gynėjo advokato Aleksandro Jokūbausko kasacinį skundą dėl Palangos miesto apylinkės teismo 2014 metų sausio 13 dienos nuosprendžio...


Vakar Klaipėdos apygardos teismas priėmė sprendimą, kuriuo atmetė buvusio Palangos miesto vyriausiojo architekto Svajūno Bradūno apeliacinį skundą ir paliko galioti šių metų sausio 13 d. Palangos miesto apylinkės teismo nuosprendį. Juo buvęs Architektūros ir teritorijų planavimo skyriaus vedėjas pripažintas kaltu ir padaręs nusikaltimą, numatytą LR Baudžiamojo kodekso 225 straipsniu...


Apskundęs Palangos miesto apylinkės teismo nutartį, kuria buvo pripažinta, kad miesto savivaldybė jį teisėtai atleido iš UAB „Palangos šilumos tinklai“ direktoriaus pareigų, Rimantas Gliožeris, buvęs direktorius, liko it musę kandęs ir Klaipėdos apygardos teisme.


Meras priėmimo valandą susilaukė pirmojo lankytojo

Linas JEGELEVIČIUS, 2011 04 19 | Rubrika: Miestas

Baigiant kadenciją buvusiam savivaldybės merui, jo priėmimo valandomis kartais neapsilankydavo nė vienas slegiamas bėdos palangiškis – kurorto gyventojai netikėjo valdžia. Naujasis meras Šarūnas Vaitkus pasiryžęs tai pakeisti – panašu, kad bent jau pirmais mėnesiais priėmimo valandomis antradieniais jis neatsigins lankytojų. Vakar  „Palangos tiltas“ panoro užfiksuoti, kas bus pirmasis...


Eksvicemerą teismas sugrąžino į pareigas

„Palangos tilto“ informacija, 2010 05 15 | Rubrika: Miestas

Klaipėdos apygardos administracinis teismas, išnagrinėjęs buvusio vicemero Edmundo Krasausko skundą dėl jo atleidimo iš pareigų, konstatavo, kad jis atleistas neteisėtai, ir sugrąžino į postą. Teismas nustatė, kad vienas balsavimo biuletenis buvo negaliojantis.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius