Klaipėdos laivų paradas jau šį savaitgalį (renginių programa)

Palangos tiltas, 2022-05-18
Peržiūrėta
1086
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Klaipėdos laivų paradas jau šį savaitgalį (renginių programa)

Jau šį savaitgalį, gegužės 21-ąją, sugrįžta Klaipėdos laivų paradas su turininga dienine programa ir įspūdingiausiu vakaro akcentu – šventine laivų kolona, kurią mariose ves legendinė jachta „Lietuva“. Minėdama Europos jūros dieną Klaipėdos jūrinė bendruomenė vėl kvies pasitikti pramoginės navigacijos sezoną supantis ant Kuršių marių bangų. 

Pirmieji šventinės dienos renginiai sujauks ramią Dangės upės tėkmę, mat čia visą pusdienį karaliaus Klaipėdos irklavimo centras: vyks baidarių ir kanojų irklavimo pirmenybės, triukšmingas ir spalvingas upės paradas, vikingų valčių varžytuvės. Ypatingą dedikaciją 770-ąjį gimtadienį švenčiančiai Klaipėdai irkluotojai rengia Jono kalnelio užutekyje, kur baidarėmis ketinama sukurti sportišką ir kūrybingą instaliaciją.

Šventinio šurmulio nuo pat ryto netrūks ir greta marių, mat Kruizinių laivų terminale įsukurs amatininkų mugė, o lygiai vidurdienį čia vyks iškilminga Klaipėdos laivų parado dienos atidarymo bei Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos pirmakursių priesaikos ceremonija. Ją vainikuos Karinių jūrų pajėgų orkestro pasirodymas. Į šventinį šurmulį nuo vidurdienio įsilies ir į įprastą savo laiką sugrįžusi Gatvės muzikos diena, kurios viena scenų įsikurs marių pašonėje. Sutikite, kas gali būti nuostabiau – muzikuojantis ir Europos jūros dieną minintis miestas. 

Danės krantinėje šalia Kruizinių laivų terminalo savo denius atvers ir lankytojų lauks specialiųjų tarnybų laivai. Tuo tarpu mažieji šventės dalyviai savo kūrybiškumą galės išbandyti šalia vyksiančiose dirbtuvėlėse, kuriose išmoks rišti jūrinius mazgus, gaminti vėjo malūnėlius ir dekoruoti svajonių laivą. Klaipėdos Pauliaus Lindenau mokymo centras kvies patirti aštresnių pojūčių ir išmėginti metalo virinimo simuliatorių.

Kaip ir kasmet, šventinis laivų ir laivelių paradas Kuršių mariose prasidės leidžiantis sutemoms. Vandeny pasklidusius šventės dalyvius ir žiūrovus pasveikins netgi didysis „TT Line“ keltas „Tom Sawyer“. Jo įgula žada papuošti laivą vėliavėlėmis ir garsiniu signalu sveikinti susirinkusius plaukdami pro Kruizinių laivų terminalą. Tradicinį vilkikų šokį leidžiantis saulei surengs ir nuo pat pirmojo Klaipėdos laivų parado šventėje dalyvaujantys bendrovės „Towmar Baltic“ galiūnai jūriniai vilkikai.

Klaipėdos laivų parado dalyviai kasmet varžosi kuris taps išradingiausias, linksmiausias ar spalvingiausias. Tad ir šiemet komisija ir žiūrovai pasirengę įvertinti kiekvienos įgulos pastangas išsiskirti ir pelnyti simpatijas. 

PROGRAMA

VEIKSMAS UPĖJE:

10.00 Baidarių ir kanojų irklavimo pirmenybės;

12.15 Baidarių ir kanojų irklavimo pirmenybių nugalėtojų apdovanojimai;

13.00 Upės paradas (nuo Klaipėdos irklavimo centro iki Pilies tilto);

13.45 Vikingų valčių varžytuvės;

14.00 Irkluotojų istaliacija “Dedikacija Klaipėdos 770 gimtadieniui” Jono kalnelio užutekyje;

12.00 – 16.00 Danės upėje lankytojų laukia laivai atvirais deniais.

VEIKSMAS KRUIZINIŲ LAIVŲ TERMINALE:

10.00 – 22.30 Šventinė mugė ir lauko kavinės;

12.00 Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos pirmakursių priesaika ir Karinių jūrų pajėgų orkestro koncertas;

12.00 – 16.00 Kūrybinės dirbtuvėlės vaikams ir ne tik;

VEIKSMAS MARIOSE:

21.00 Jūrinių vilkikų šokis, dovanojamas UAB “Towmar Baltic;

21.25 “TT-Line” grupės kelto sveikinimas plaukiant link uosto vartų;;

21.25 Uosto locmanų laivų sveikinimas žiūrovams krantinėje;

21.30 Naktinis iliuminuotų laivų paradas;

22.15 Ugnies ir muzikos reginys mariose ir iš Smiltynės.

VEIKSMAS MIESTE:

12.00 Gatvės muzikos dienos atidarymas Karlskronos aikštėje. Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijos džiazo orkestro 

12.00 – 22.00 Muzikos, šokio ir teatro pasirodymai miesto gatvėse.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Pasak Uosto direkcijos vadovo Algio Latako, šiemet kruizinis laivų sezonas, kuris prasidėjo balandį ir baigėsi spalio 8 d., buvo geras.


Jau šį savaitgalį, gegužės 21-ąją, sugrįžta Klaipėdos laivų paradas su turininga dienine programa ir įspūdingiausiu vakaro akcentu – šventine laivų kolona, kurią mariose ves legendinė jachta „Lietuva“.


 Vaikų sveikatos ugdymas  Palangos lopšelio-darželio „Gintarėlis“  yra prioritetinė veiklos sritis.Tuo tikslu lopšelio-darželio mokytojos Inga Rupšienė, Marytė Mikėnienė ir Alma Matelienė  kartu su bendruomene, kitų ikimokyklinio ugdymo įstaigų mokytojais, įgyvendina saviraiškos, prevencinės, sveikatos ir sporto projektą „Vaikystė gamtoje“. Projektas pradėtas vykdyti...


Jau kitą savaitgalį, liepos 30 – rugpjūčio 1 dienomis, Šventoji tradiciškai pakvies į Jūros ir žvejų dieną. Šventės programa sudaryta atsižvelgiant į SAM rekomendacijas ir numatomus žmonių susibūrimo ribojimus, todėl esant būtinybei organizatoriai pasilieka teisę keisti renginių programą.


Kviečiame sporto entuziastus, įstaigų, kolektyvų atstovus dalyvauti kasmetinėse „Vikingų“ laivų lenktynėse Šventosios upe, kurios vyks Jūros ir žvejų dienos metu Palangos miesto savivaldybės Šventosios seniūnijoje liepos 31 d. 13.00 val . Nugalėtojams bus įteikta Mero taurė.


Jau tapo tradicija vasarą Šventojoje praturtinti „Vikingų“ laivų varžybomis, kuriose savo jėgas gali išmėginti kiekvienas to pageidaujantis pilnametis. Tereikia suburti komandą bei užregistruoti. Iki registracijos pabaigos liko dvi savaitės, tad vienas iš pagrindinių renginio organizatorių Darius Girtas ragina suskubti. „Iki šiandienos jau yra...


Savaitgalį Šventosios gyventojų ir svečių laukia itin daug įspūdingų renginių – rugsėjo 17 d. čia vyks Jūros ir Baltų vienybės dienos minėjimas bei tarptautinis bendruomenių festivalis „Vilingis“.


Palangiškiai ir kurorto svečiai, savaitgalį planuojantys apsilankyti kultūriniuose renginiuose, turės gerokai pasukti galvą, kaip suspėti pamatyti viską, ką įdomaus šį savaitgalį siūlys Palanga – duris žiūrovams atvers naujoji Koncertų salė, istorija dvelkiantis Kurhauzas, į koncertą kvies ir atsinaujinęs Gintaro muziejus. Vilios ir šeštadienį J....


Lietuvos valstybės atkūrimo dieną Palanga miestiečiams ir svečiams pasiūlys gausią ir turtingą renginių programą. „Švęsime gražiai ir pagarbiai – Vasario 16-osios proga parengta programa yra orientuota tiek į jaunimą, tiek į vyresnius gyventojus“, – sakė Palangos kultūros ir jaunimo centro renginių režisierė Aušra Latonienė.


Joninių sostinė Šventoji žada kaip niekad įspūdingą trumpiausią metų naktį. Muzika, laivų paradas ir ugnies procesija, kupoliavimas, specialios privilegijos Jonams ir Janinoms bei dar daug atrakcijų laukia kiekvieno, gražiausią vasaros šventę nutarusio pasitikti pajūryje.  


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius