Kodėl Rąžės upelis Palangoje nusidažė raudona spalva?

"Palangos tilto" informacija, 2021-03-25
Peržiūrėta
784
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Kodėl Rąžės upelis Palangoje nusidažė raudona spalva?

Ne, tai – ne pokštas, į Baltijos jūrą įtekanti Rąžė iš tikrųjų paraudonavo. Aplinkos apsaugos agentūros laboratorijos specialistai šiandien nedelsdami paėmė mėginius ir aiškinasi, iš kur galėjo atsirasti teršalai.
Palangos meras Šarūnas Vaitkus ketvirtadienio vakarą savo Facebook paskyroje paskelbė, kad pirminiais duomenimis, Rąžę nudažė iš Kretingos rajone, Vydmantuose įsikūrusios burokėlius apdirbančios įmonės atitekėjusios nuotekos.
„Ši įmonė turi naujus nuotekų valymo įrenginius, tačiau pigmento (spalvos) jie nepašalina. Po valymo šiuose įrenginiuose, gamybinės nuotekos atiduodamos bendrovei „Kretingos vandenys“. Tad aiškinamasi, ar nėra sutrikęs šių įmonių technologinis procesas. Jeigu Rąžę iš tikrųjų nudažė burokėliai, tokia tarša aplinkai pavojaus nesukels. Tačiau, mano žiniomis, tai jau ne pirmas kartas, kai Rąžė nusidažo raudonai,“ – rašė Š. Vaitkus.
„Labai tikiuosi, kad aplinkosaugininkai principingai įvertins šią situaciją ir į tai pažiūrės ne pro pirštus, o upelio taršos kaltininkai ar kaltininkas imsis visų reikiamų priemonių, kad ateityje panaši situacija nebepasikartotų. Turime visi saugoti gamtą, prieš metus Kuršių marias teršė UAB „Grigeo“, Ražės upę galimai nudažė burokėliai, bet taip būti negali ir tikiuosi, kad daugiau tai nepasikartos,“ – pastebėjo Š. Vaitkus.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Kodėl Rąžės upelis Palangoje nusidažė raudona spalva?

"Palangos tilto" informacija, 2021 03 25 | Rubrika: Miestas

Ne, tai – ne pokštas, į Baltijos jūrą įtekanti Rąžė iš tikrųjų paraudonavo. Aplinkos apsaugos agentūros laboratorijos specialistai šiandien nedelsdami paėmė mėginius ir aiškinasi, iš kur galėjo atsirasti teršalai.


Palangos Vėžių gatvėje prie naujosios autobusų stoties buvo gerokai pamosuota kirviu ir pjūklu – iškirsta ir išpjauta gera dešimtis medžių. „Suprasčiau, kad būtų sunaikinti krūmai, bet kuo dabar „nusikalto“ seni, stori medžiai? Juk gyvename metu, kai bet koks medžių kirtimas – labai jautrus dalykas žmonėms. Tad kodėl prieš kertant...


Adventas ateina tada, kada atveri Jam savo sielos duris. Esame ne kartą apie tai girdėję. Simbolinę durų prasmę galime interpretuoti įvairiai. Pro duris galima įeiti, išeiti, užrakinti ar laikyti jas atviras. Elgiamės kaip norime ,jos yra mūsų. O ką daryti, kai prieš tavo nosį duris uždaro valdžia, artimas draugas ar šeimos narys? Tu pasimeti, pasaulis, kuriuo tikėjai...


Vytauto gatvė iki Naujųjų pasipuoš tamsiai raudona danga

"Palangos tilto" informacija, 2020 10 29 | Rubrika: Miestas

Jau antrą savaitę Palangoje vyksta intensyvūs centrinės Vytauto gatvės dalies remonto darbai, kurie turi bus baigti iki Naujųjų metų. 


Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


Palangos koncertų salė pasipuošė purpurine spalva

"Palangos tilto" redakcija, 2019 11 18 | Rubrika: Miestas

Sekmadienį, lapkričio 17 d., Palangos koncertų salė pasipuošė purpurine spalva. Kodėl? Nuo 2009 metų kasmet lapkričio 17-ąją yra minima Pasaulinė neišnešioto naujagimio sąmoningumo diena. 2011 m. lapkričio 17 d. neišnešiotų naujagimių organizacija March of dimes purpurine organizacijos spalva apšvietė New York dangoraižį Empire State Building, o nuo...


Budintis globotojas: kodėl verta juo tapti

Rasa GEDVILAITĖ, 2019 03 02 | Rubrika: Miestas

Tapti budinčiu globotoju – prasminga veikla, galinti pagelbėti vaikams, kuriems tos pagalbos tuo metu labai reikia. Specialistės perspėja, jog šiai veiklai reikia pasiruošti, nes tai – didžiulė atsakomybė, tačiau baimintis dėl to neverta, nes Globos centro pagalba nuolat teikiama. Tereikia žengti pirmą žingsnį ir pasiryžti šiai kilniai misijai, kuri yra...


Projektui „Aš myliu Lietuvą“ didžiausio šalies kurorto meras Šarūnas Vaitkus papasakojo apie tai, kodėl jo gimtoji Palanga yra gražiausias miestas ir kodėl jam svarbus Vytautas Landsbergis.


Kur tekėjo pajininkų suneštų pinigų upelis?  1

Alvydas ZIABKUS “Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2012 01 12 | Rubrika: PT redaktoriaus skiltis

Mitas, kad pačių pajininkų valdoma kredito unija yra pati saugiausia pinigų saugojimo forma – subliuško. Palangos kredito unijoje milžiniškų paskolų asocialiems asmenims išdavimo nesugebėjo sustabdyti nei įkurta stebėtojų taryba, nei paskolų komitetas, nei unijos valdyba. Stebėtojų liko nepastebėta, net tai, kad skolinant daugiau nei pusę milijono litų...


Valdžia paaiškino, kodėl perkama vaistinė

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 12 05 | Rubrika: Miestas

Palangos miesto savivaldybės taryba, atsižvelgusi į Vyriausybės atstovės Klaipėdos apskrityje Kristinos Vintilaitės teikimą dėl 33 kv. m patalpų ir kiemo statinių, priklausančių UAB „Palangos vaistinė“, pirkimo, papildė ankstesniame posėdyje priimtą sprendimą, nurodydama Vyriausybės nutarimą, kuriuo reglamentuojamas nekilnojamojo turto įsigijimas.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius