Kol pirmokai karštligiškai matuojasi kuprines, abiturientai mokyklai nesiruošia

Alfredas PUMPULIS, 2011-08-22
Peržiūrėta
523
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Kol pirmokai karštligiškai matuojasi kuprines, abiturientai mokyklai nesiruošia

Nenumaldomai artėjant naujiems mokslo metams, ne tik pirmokai, bet ir vyresni moksleiviai jau baksnoja tėvams į pašonę – laikas pirkti kuprines, parkerius ir kitas reikalingas prekes. Tačiau žengiant mokyklos laiptais link dvyliktos klasės, „Palangos tilto“ korespondentas įsitikino, mokyklinėms prekėms išleidžiama mažiau – į paskutiniąsias klases bežygiuojantys mokiniai dažnai į pamokas atsineša tik sąsiuvinį bei pieštuką.

 

Pasiruošimas – paskutinę minutę

 

Būsimas Senosios gimnazijos abiturientas Vaidotas Stonys prisipažįsta, kad likus kiek daugiau nei savaitei iki mokslo metų pradžios, visiškai  nesuka sau galvos dėl mokyklai reikalingų prekių.

„Suspėsiu pasiruošti paskutinę dieną. Vasarą stengiuosi visiškai apie mokyklą negalvoti“, - prisipažino vaikinas. Jis teigia, kad pasiruošimas mokyklai kiekvienais metais būna vis mažesnis.

„Viską turiu. Svarbiausia – tušinukas ir keli sąsiuviniai, o galva – ant pečių“, - šypsosi palangiškis.

Senosios gimnazijos prezidentė Ignė Švėgždaitė sutinka su Vaidoto nuomone, kad kiekvienais metais mokyklinėms prekėms dauguma moksleivių išleidžia vis mažiau pinigų.

„Atsiranda kiti poreikiai. Specialiai mokyklai tikrai nesiruošiu. Ko gero, tik mažuosius išleisti į mokyklą brangiau kainuoja, - svarsto mergina. – Kartais pagalvoju, kad  jau visai pasiilgau mokyklos ir jau norėčiau į ją grįžti“, - neslėpė mokyklos prezidentė.

 

Pirkinių „nesureikšmina“

 

Būsima gimnazijos abiturientė Ema Šidlauskaitė atskleidė sumą, kurią paprastai išleidžia kiekvieniems mokslo metams – 400 litų.

„Už juos paprastai perku įvairiausių sąsiuvinių bei rašymo priemonių. Į šią sumą įskaičiuota ir suma naujiems rūbams, kurie, žinoma, sudaro didžiausią dalį išlaidų. Aišku, galima eiti į mokyklą ir su senais džinsais ar sijonu, bet aš nusprendžiau atnaujinti savo garderobą“, - pasakojo mergina.

Pašnekovė pridūrė, jog neatideda mokyklinio apsipirkimo paskutinei dienai – paprastai „didžiajam“ apsipirkimui ji išsiruošia likus maždaug savaitei iki rugsėjo pirmosios.

Būsima abiturientė Giedrė Paulikaitė taip pat teigė „nesureikšminanti“ pirkinių mokyklai.

„Žinoma, yra vienoks pradinukų dėmesys mokyklai ir mokyklinėms prekėms, kitoks – abiturientų. Pirmokėliai vos nuo žemės matosi, o kuprines nešiojasi kaip turistai, - su šypsena teigė G. Paulikaitė. - Abiturientui užtenka krepšio, kuris tarnavo iki šiol, į jį įsimesti tušinuką bei porą sąsiuvinių“, - teigė pašnekovė.

Jūsų komentaras:

Mahmut 2012-10-21 13:08 ([email protected] / IP: 82.103.131.109)
Paulius geriau video pažiūrėkit, nes nkasouuore tik ir parodyta kur pusę tlf išlindę iš kišenės. Sutilpo visi gražiai telefonai, tik kamputis kai kurio ale matėsi, tai jau čia blogai. Man problemos su smartphone didumu nėra, nebent ateitį bus kai ieškosiu sekančio aparato, dabartinis 4 obuolys sulenda į visas kišenes puikiai ar su deklu, ar su kandonke atsiprašau ar basas, nesvarbu. Kadangi nusipirkau tam kad naudočiau, tai nelabai ir saugau, nededu jo į dėklus ir kandonkes kurias turiu, tiesiog įsimetu į kišenę, tašę ir į kelią. O koks 4,7 colio, va kažkur nuo 4,7 colio, manau jau bus problemos su kišenėmis.

Taip pat skaitykite

Ar Palangos miesto savivaldybės vyresniųjų klasių mokiniai mokslo metus baigs mokydamiesi kontaktiniu būdu, ar vis dėlto į klases negrįš šiais mokslo metais bei mokysis nuotoliniu būdu, apsispręsime atsižvelgę į bendruomenės nuomonę. Todėl jau artimiausiu metu per TAMO mokinių tėvai bus pakviesti dalyvauti apklausoje bei raštu pareikšti savo nuomonę šiuo...


Palangoje mokslo metai bus baigti nuotoliniu būdu – toks sprendimas priimtas pirmadienį vykusio miesto vadovų bei kurorto švietimo bendruomenės atstovų pasitarimo metu. Į klases negrįš visi mokiniai, tarp jų – ir abiturientai.


Palangos miesto mokyklos naujiems mokslo metams pasirengusios

"Palangos tilto" informacija, 2019 08 29 | Rubrika: Miestas

Palangos miesto mokyklos naujuosius metus pasitinka atsinaujinusios – ugdymo įstaigose ne tik pagal poreikį suremontuoti kabinetai, bet ir atlikta daugiau svarbių darbų, kad teigiamus pokyčius pajustų tiek pedagogai, tiek ir mokiniai.


Ugdymo karjeros dienos proga Palangos miesto savivaldybėje praėjusį pirmadienį, vasario 28 d. lankėsi bei su miesto vadovais susitiko kurorto mokyklų auklėtiniai – Senosios gimnazijos ketvirtų klasių gimnazistai bei „Baltijos“ pagrindinės mokyklos pradinukai – pirmokai.


Šiandien – Rugsėjo 1-oji, kuri atveria vartus į visiškai naują jaudinantį žinių pasaulį, žada naujovių mokymosi programoje ir egzaminų tvarkoje. Kaip kurorto mokyklos pasirengė naujiems mokslo metams? Su kokiomis viltimis ir rūpesčiais pasitinka juos? Kaip vertina naujoves? Palangos senosios gimnazijos direktoriaus Leono Šidlausko, Vlado Jurgučio pagrindinės...


Gegužės 24 dienąPalangos „Baltijos“ pagrindinės mokyklos lavinamosios ir specialiųjų klasių mokiniai bei tėveliai susirinko į sporto šventę „Mums smagu, kai mes kartu“. Visi kartu – mokytojai, tėveliai ir mokiniai paminėjome Šeimos dieną. Į šventę atvyko Palangos moterų LIONS klubo narės Raimonda Mitkuvienė, Jolita Vaickienė ir Indrė...


Miesto ugdymo įstaigos naujiesiems mokslo metams pasirengusios

Palangos m. savivaldybės informacija, 2016 08 25 | Rubrika: Miestas

Naujieji mokslo metai – jau visai čia pat. Jiems rengiasi ne tik mokiniai, žengsiantys naujų išbandymų keliu, bet ir mokyklų administracija. Kasmet siekiama kiek įmanoma atnaujinti ugdymo įstaigų patalpas, pabaigti pradėtus darbus ir sutikti mokinius gražioje bei jaukioje mokykloje. Tad ką pavyko nuveikti besirengiant netrukus prasidėsiantiems naujiesiems mokslo metams? O darbų...


Nenumaldomai artėjant naujiems mokslo metams, ne tik pirmokai, bet ir vyresni moksleiviai jau baksnoja tėvams į pašonę – laikas pirkti kuprines, parkerius ir kitas reikalingas prekes. Tačiau žengiant mokyklos laiptais link dvyliktos klasės, „Palangos tilto“ korespondentas įsitikino, mokyklinėms prekėms išleidžiama mažiau – į paskutiniąsias klases...


Trečiadienio popietę į lopšelį-darželį „Nykštukas“ sugužėjo būrys ikimokyklinio ugdymo pedagogų, kuriems buvo suteikta proga išgirsti naudingų žinių iš apsilankiusios psichologės Rasos Karalienės lūpų apie kolektyvinį mikroklimatą bei tuo pačiu, prisiminus jau nuveiktus itin reikšmingus darbus su Palangos miesto pagalbos mokiniui, mokytojui ir mokyklai centro direktorės pavaduotoja Vilma...


Šiais mokslo metais mokinių mažiau

„Palangos tilto“ informacija, 2009 09 02 | Rubrika: Miestas

Prasidėjus mokslo metams ir nuvilnijus per miestą Rugsėjo 1-osios šventės akordams, tenka mokiniams krautis kuprines ir užsirašyti pamokų tvarkaraščius. Vasara užleidusi rudeniui vietą, atnešė kartu ir naujų darbų sąrašą, vienas iš jų ir pats svarbiausias mokiniams – kasryt keltis ir lėkti į mokyklas. Šviečiantys mokytojų veidai laukia sugrįžtančių ar naujai atėjusių mažųjų ir be abejo...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius