Kova dėl olimpinių kelialapių: Palangoje varžysis rekordinis skaičius lengvaatlečių

***, 2021-05-28
Peržiūrėta
5651
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Vytauto Dranginio/ delfi.lt nuotr.
Vytauto Dranginio/ delfi.lt nuotr.

Penktadienį ir šeštadienį Palangos miesto stadione vyks Lietuvos lengvosios atletikos federacijos (LLAF) taurės varžybos, daugeliui šalies lengvaatlečių tapsiančios pirmuoju olimpinio sezono startu. Vasaros sostinėje varžysis beveik pusė tūkstančio sportininkų, tarp kurių bus 13 Tokijo olimpinės rinktinės kandidatų.

Didžiausia varžybų žvaigžde bus pasaulio bei Europos čempionas Andrius Gudžius. Disko metikas demonstruoja gerą sportinę formą ir šiemet turi antrą sezono rezultatą pasaulyje – 68,62 m.

LLAF taurės varžybose sezoną atidarys dar vienas būsimas olimpietis Edis Matusevičius, tik ką sugrįžęs iš treniruočių stovyklos Turkijoje. Beje, būtent Palangoje lengvaatletis pasiekė Lietuvos rekordą, prieš dvejus metus ietį numetęs net 89,17 m.

„Pasiruošimas buvo sunkus. Ką tik grįžau iš treniruočių stovyklos, esu šiek tiek pavargęs. 80 metrų tikrai turėčiau mesti, bet nežinau, ko tikėtis, nes buvo treniruočių, kur gerai mėčiau, bet buvo ir prastų, – sakė E.Matusevičius. – Palangos stadionas labai patinka, gera danga, visada ypatinga atmosfera. Smagu grįžti mėtyti. Būna, kad pažiūriu tą metimą, kadangi jis mano tolimiausias, atsižvelgiu į techninius elementus, kas buvo padaryta, ką reikia daryti ir ką reikia taisyti.“

Po šio starto ieties metiko laukia jėgų išbandymas Suomijoje, kur birželio 7-8 d. vyks „World Athletics“ kontinentinio auksinio turo varžybos – ten dalyvaus ir į pasaulio rekordą besitaikantis vokietis Johannesas Vetteris, praėjusią vasarą ietį numetęs net 97,76 m.

„Sezonas iki olimpinių nebus labai intensyvus ir kiekvieną savaitgalį varžybose nedalyvausiu. Turėsiu laiko atsigauti“, – teigė E.Matusevičius.

Palangoje sezoną atidarys ir aukščiausią vietą tarp lietuvių kovo mėnesį Torunėje (Lenkija) vykusiame Europos uždarų patalpų čempionate užėmęs Adrijus Glebauskas. Tose pirmenybėse šuolininkas į aukštį buvo penktas.

„Po Europos čempionato jaučiausi sulaužytas, dar skiepijausi. Per savaitę reikėjo susitvarkyti reikalus, pailsėti, o tada išvykome į stovyklą Palangoje. Pasiruošimas galėjo būti ir geresnis, bet žiemos sezonas baigėsi vėlai. Norėjosi šiek tiek geriau pasiruošti, bet pavyko išvengti traumų, viską galėjau atlikti“, – tarpsezonį reziumavo A.Glebauskas.

Vilniaus „Cosma“ bei Kauno sporto mokyklos „Startas“ atstovo geriausias karjeros rezultatas taip pat buvo pasiektas Palangoje: 2019-aisiais jis peršoko 228 cm.

„Per Lietuvos čempionatą ypatingai norėdavosi parodyti rezultatą. Dabar bus LLAF taurės varžybos, bet olimpiada ne už kalnų, norisi nuo pat pirmų varžybų rodyti aukštus rezultatus“, – sakė A.Glebauskas.

Pajūryje taip pat varžysis šuolininkė į aukštį Airinė Palšytė, trišuolininkė Diana Zagainova, ėjikai Brigita Virbalytė, Monika Vaiciukevičiūtė, Marius Žiūkas ir Tadas Šuškevičius, bėgikė Vaida Žūsinaitė-Nekriošienė, ieties metikė Liveta Jasiūnaitė bei diską mesiančios Ieva Zarankaitė ir Zinaida Sendriūtė. Lietuviams iššūkį mesti bandys beveik pusšimtis Latvijos lengvaatlečių.

Trys geriausius rezultatus LLAF taurės varžybose užfiksavę vyrai bei trys moterys bus apdovanoti piniginiais prizais. Drauge vyks ir Lietuvos klubų čempionatas, kuriame titulą gins daugkartiniai šalies čempionai Vilniaus „Cosma“ lengvaatlečiai. Trims geriausioms pirmos bei antros grupės ekipoms taip pat atiteks piniginiai prizai.

Varžybų pradžia penktadienį – 16 val., šeštadienį – 12.15 val.

Robertas Trakys,

Lengvoji.lt

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Šeštadienį Palangoje vyks svarbiausios atrankos į Tokijo olimpines žaidynes varžybos lengvaatlečiams – Lietuvos čempionatas. Dėl bilietų į Tokiją kovojantiems sportininkams būtina ne tik tapti savo rungčių čempionais, bet ir tą padaryti pasiekiant kuo aukštesnius rezultatus.


Penktadienį ir šeštadienį Palangos miesto stadione vyks Lietuvos lengvosios atletikos federacijos (LLAF) taurės varžybos, daugeliui šalies lengvaatlečių tapsiančios pirmuoju olimpinio sezono startu. Vasaros sostinėje varžysis beveik pusė tūkstančio sportininkų, tarp kurių bus 13 Tokijo olimpinės rinktinės kandidatų. Didžiausia varžybų žvaigžde bus pasaulio bei Europos...


Kovo pabaigoje turėję naują savo lyderį išsirinkti – ar perrinkti naujai dvejų metų kadencijai dabartinę savo pirmininkę Svetlaną Grigorian, kurorto socialdemokratai nusprendė tai padaryti „gyvai“ visuotiniame skyriaus susirinkime balandį. S. Grigorian sakė „Palangos tiltui“, kad toks buvo LSDP Palangos skyriaus tarybos sprendimas.


Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


Vasario 8 dieną Palangos miesto savivaldybėje vykusios Kraujo donorystės akcijos sėkmė pranoko organizatorių – VšĮ Nacionalinio kraujo centro Klaipėdos filialo darbuotojų – lūkesčius. Norą dalyvauti neatlygintinos donorystės akcijoje pareiškė 58 kurorto gyventojai. Gydytojui patikrinus bendrą šių savanorių sveikatos būklę, donorais tapo 45 palangiškiai.


Rekonstruotame Palangos stadione – geriausių šalies lengvaatlečių kovos

Palangos m. savivaldybės informacija, 2015 07 31 | Rubrika: Miestas

Kitą penktadienį Palangos visuomenei bei kurorto svečiams bus oficialiai pristatytas rekonstruotas miesto stadionas – rugpjūčio 7-8 dienomis čia vyks Lietuvos lengvosios atletikos čempionatas, į kurį atvyks apie 300 lengvaatlečių. Tarp jų bus ir du perspektyvūs Palangos sportininkai: šuolininkas į aukštį Karolis Ščiglo ir šuolininkas su kartimi Mantas...


Palangoje rekonstruojamas rekordinis gatvių skaičius

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2014 09 11 | Rubrika: Miestas

Pasibaigus aktyviajam kurortiniam sezonui Palangoje užvirė darbai daugiabučių namų rajonuose – čia intensyviai tvarkoma gyvenamoji aplinka bei atnaujinamos gatvės.


Šventosios Šeimynos dieną minėjo rekordinis porų skaičius

„Palangos tilto” informacija, 2013 12 30 | Rubrika: Miestas

Net 186 krikščioniškoje santuokoje gyvenančios poros sekmadienį sausakimšoje Palangos Švšč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje atnaujino santuokos įžadus, vienas kitam duotus prieš keletą, keliolika ar net keliasdešimt metų. Taip šeimoms draugiškoje Palangoje jau trečius metus iš eilės paminėta Šventosios...


Praėjusį šeštadienį Palangą vėl užplūdo svečių minia, taip sugrąžindama į kurortą vasarą. Jau trečiąjį kartą vykusi šventė „Palangos stalas“ suviliojo rekordinį skaičių turistų, pasiryžusių prisėsti prie tūkstančio stalų ir pasimėgauti visomis teiktomis pramogomis, o jų būta daug ir įvairių. Visai šeimai skirta šventė suteikė progą drauge su pirmąjį kartą rengto žuvies barbekiu čempionato...


Linijinių šokių festivalyje – rekordinis dalyvių skaičius

„Palangos tilto“ informacija, 2010 06 15 | Rubrika: Miestas

Praėjusį šeštadienį J.Basanavičiaus gatvėje tradiciškai rinkosi linijinių šokių mėgėjai. Šiemet jų skaičius buvo rekordinis – 2 tūkst. 100 šokėjų.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius