Kraujo spaudimo aparato rodmenys

Palangos tiltas, 2021-10-11
Peržiūrėta
709
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Kraujo spaudimo aparato rodmenys

Mūsų kūnas būdamas sveikas ar tam tikrų sveikatos problemų metu siunčia vienus ar kitus signalus, pavyzdžiui, pakilusi kūno temperatūra, padažnėjęs pulsas, padidėjęs ar per žemas kraujospūdis ir pan. Štai, pavyzdžiui, pastarasis – kraujo spaudimas – yra labai vertingas rodmuo, susijęs tiek su tam tikromis ligomis (dažniausiai širdies ir kraujagyslių), tiek su bendrais negalavimais: galvos svaigimu, energijos stoka, mieguistumu, galvos skausmu ar kt. 

Todėl žinoti savo kraujo spaudimą yra naudinga, o pamatuoti jį padeda kraujo spaudimo aparatai. Tiesa, rečiau juos naudojantys ar planuojantys įsigyti pirmą kartą ne visada žino, ką tam tikri rodmenys reiškia, kokie jie turėtų būti ir kada spaudimas jau nepatenka į normos ribas.

 Kokie kraujo spaudimo aparato rodmenys patenka į normos ribas?

Paprastai kraujospūdžio matuoklis rodo du pagrindinius rodmenis: sistolinį ir diastolinį (daugelis yra įpratę vadinti tiesiog viršutiniu ir apatiniu) kraujo spaudimą, matuojamą mmHg.

Jūsų kraujospūdis yra normos ribose, jei matavimo aparatas rodo, jog sistolinis kraujo spaudimas yra 120–129 mmHg, o diastolinis – 80–84 mmHg. Nežymus padidėjimas (kai sistolinis kraujo spaudimas patenka į diapazoną nuo 130 iki 139 mmHg, o diastolinis – nuo 85 iki 89 mmHg), yra traktuojamas kaip aukštas normalus kraujo spaudimas. Paprastai tokiu atveju vaistų griebtis dar nereikėtų, tačiau tai signalas atkreipti dėmesį, pasisaugoti, labiau rūpintis savimi ir sekti kraujospūdžio matuoklio duomenis. Žinoma, jei net ir nedideliam padidėjimui esant jaučiatės prastai, vaistų kraujospūdžiui mažinti išgerti galite (svarbu vadovautis informaciniu lapeliu).

 Kada kraujo spaudimas yra per aukštas?

Jei kraujospūdžio matuoklio duomenys viršija anksčiau minėtus skaičius, Jūsų kraujo spaudimas yra per aukštas. Hipertenzija pagal konkrečius rodmenis skirstoma į I, II ir III laipsnio:

·         Kai sistolinis kraujo spaudimas yra 140–159 mmHg, o diastolinis – 90–99, laikoma, jog hipertenzija yra I laipsnio;

·         Kai sistolinis kraujo spaudimas yra 160–179 mmHg, o diastolinis – 100–109, laikoma, jog hipertenzija yra II laipsnio;

·         Kai sistolinis kraujo spaudimas yra lygus ar daugiau kaip 180 mmHg, o diastolinis – lygus ar daugiau kaip 110, laikoma, jog hipertenzija yra III laipsnio;

 Kada kreiptis į gydytoją?

Jei kraujo spaudimo matavimo aparatas pateikia rodmenis, signalizuojančius apie hipertenziją, būtina užsirašyti vizitui pas gydytoją. Jei jaučiatės itin prastai, nedelskite ir kvieskite greitąją pagalbą.

Dažnai varginant padidėjusiam kraujo spaudimui namuose tikslinga turėti kraujospūdžio matuoklį, leisiantį  ne tik žinoti savo kraujo spaudimą, bet ir sekti jo pokyčius – tai padės efektyviau rūpintis savo sveikata bei bus vertinga informacija Jūsų gydytojui, kai pas jį apsilankysite.

Kokybišką kraujospūdžio matuoklį galite įsigyti specializuotoje e. parduotuvėje Biomed.lt – https://biomed.lt/lt/52-kraujospudzio-matuokliai-. Jūsų laukia puikus kainos bei kokybės santykis ir tik geriausių gamintojų produkcija.

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Mūsų kūnas būdamas sveikas ar tam tikrų sveikatos problemų metu siunčia vienus ar kitus signalus, pavyzdžiui, pakilusi kūno temperatūra, padažnėjęs pulsas, padidėjęs ar per žemas kraujospūdis ir pan. Štai, pavyzdžiui, pastarasis – kraujo spaudimas – yra labai vertingas rodmuo, susijęs tiek su tam tikromis ligomis (dažniausiai širdies ir kraujagyslių), tiek su bendrais negalavimais: galvos...


Nacionalinio kraujo centro (NKC) vakcinavimo turas per Lietuvą šią savaitę lankysis Alytuje, Mažeikiuose, Trakuose, Palangoje.


Šį trečiadienį Savivaldybėje laukiami kraujo donorai. Kraujo donorais gali būti sveiki asmenys nuo 18 iki 65 metų amžiaus, savanoriškai duodantys kraujo ar jo sudėtinių dalių. Vyresni kaip 65 metų asmenys gali duoti kraujo tik turint donorystės įstaigos gydytojo kasmet išduodamą leidimą. Žmogaus kūno masė turi būti ne mažesnė nei 50 kilogramų.


Lapkričio 14 d. nuo 10 val. iki 15 val. Palangos miesto savivaldybėje, II aukšto fojė Nacionalinis kraujo centras organizuoja kraujo donorystės akciją. Kviečiame prisijungti.  


Nuolat skubėdami neretai pamirštame savo sveikatą. Atrodo, kad visas problemas išsprendžia gydytojo paskirta vaistų tabletė ar taip išpopuliarėję maisto papildai, todėl dažnai net nepastebime iš pasalų prislinkusios klastingos ligos, kurios požymių neišdavė nei simptomai, nei pati moderniausia instrumentinės diagnostikos įranga. Apie tai, kodėl svarbūs kraujo...


Vasario 8 dieną Palangos miesto savivaldybėje vykusios Kraujo donorystės akcijos sėkmė pranoko organizatorių – VšĮ Nacionalinio kraujo centro Klaipėdos filialo darbuotojų – lūkesčius. Norą dalyvauti neatlygintinos donorystės akcijoje pareiškė 58 kurorto gyventojai. Gydytojui patikrinus bendrą šių savanorių sveikatos būklę, donorais tapo 45 palangiškiai.


Vasario 8 d., trečiadienį, nuo 10 val. iki 15 val. Palangos miesto savivaldybėje (Vytauto g. 112, II aukšte) vyks kraujo donorystės akcija, prie kurios prisijungti kviečiami visi kurorto gyventojai. Akciją organizuoja VšĮ Nacionalinio kraujo centro Klaipėdos filialas. Dovanojantiems kraują bus nemokamai atlikti kraujo tyrimai dėl pavojingų hepatitų B, C virusų, sifilio ir ŽIV....


Trečiadienį, kovo 16 dieną, Palangos miesto savivaldybėje vykusios kraujo donorystės akcijos sėkmė pranoko organizatorių – VšĮ Nacionalinio kraujo centro Klaipėdos filialo darbuotojų – lūkesčius. Per keturias valandas sulaukta 39 donorų.


„Labai jau daug dėmesio skiriama padidėjusiam kraujo spaudimui. O mano jis – mažas. Gydytoja tvirtina, kad nieko baisaus, kad man bent jau negresia insultas. Vaistų nėra, o aš dažnai jaučiuosi nekaip. Kaip gyventi hipertonikams, patarimų gausu. O ką daryti man?“ – savaitraščio „Lietuvos sveikata“ teiraujasi skaitytoja Marijona Vienas...


Kurorte – kraujo donorystės akcija

„Palangos tilto“ informacija, 2010 08 23 | Rubrika: Miestas

Praėjusį ketvirtadienį Palangos centrinėje aikštėje Nacionalinis kraujo centras surengė Gerumo popietę – kraujo dovanojimo akciją.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius