Kurhauze - koncertų ciklas "Kurhauzo ruduo"

Palangos tiltas, 2015-11-07
Peržiūrėta
4
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

 

Lapkričio 7 d. 19,00 val.
Auksė Marija Petroni (sopranas)
Karola Theill (fortepijonas)
Programoje - Johannes Brahms, Richard Strauss, Richard Wagner, Manuel de Falla, Robert Schumann, Franz Schubert


Auksė Marija Petroni (sopranas) gimė Klaipėdoje. Muzikos pradėjo mokytis būdama šešerių metų Vilniaus M. K. Čiurlionio menų mokykloje fortepijono klasėje. Įstojusi į Lietuvos muzikos ir teatro akademiją, be fortepijono paskaitų, privačiai mokėsi dainavimo ir dramos.
Nuo 1995 iki 2000 Aukse Marija Petroni studijavo dainavimą pas profesorių Anthony Baldwin muzikos ir dramos akademijoje Rostoke (Vokietija). Gastroliavo Anglijoje su Šiaurės Vokietijos simfoniniu orkestru, vadovaujamu prof. Hartwig Eschenburg . 2000-2001 m. ji buvo "Horst-Rahe magistrantūros fondo" stipendininkė, kurią pastebėjo žymus dirigentas Michail JUROWSKI ir patikėjo jaunąja atlikėja, skirdamas pagrindinį Margaritos vaidmenį operoje „Meistras ir Margarita“. Tai buvo operos premjera, nuskambėjusi Europoje „Expo 2000“.
Auksės Marija Petroni scenoje sukurti vaidmenys: Leonora (Fidelio), Santuzza (Cavalleria rusticana), Hanna Glawari (Linksmoji našlė), Šarlotė (Verteris), Tosca (Tosca), Ariadnė (Ariadnė iš Naxos salos). Solistė Amelios vaidmenį (Kaukių balius), ruošė kartu su Vengrų belcanto primadona Julia Hammari.
Auksė Marija Petroni Naujųjų Metų koncerte Kronach 1000- mečio proga atliko soprano partiją Liudviko van Bethoveno 9-joje simfonijoje ir buvo apdovanota Hildesheimo teatro meno premija. Nuo 2006 dirba dainavimo dėstytoja Rostoko (Vokietija) muzikos ir teatro akademijoje.

Karola Theill – viena iš nedaugelio moterų pianisčių, besispecializuojančių dainų interpretacijoje, Karola Theill išgarsino save, kaip atlikėja, mokytoja ir universiteto dėstytoja. Ji koncertuoja visoje Vokietijoje ir užsienyje - Vienos Musikverein ir Paryžiaus Opera- Bastille, taip pat Izraelyje ir Jungtinėse Valstijose. Ji akomponavo tokiems dainininkams kaip Dietrich Fischer-Dieskau, Benjamin Burns, Angela Denoke, Matthias Georne, Bettina Jensen, Carola Hohn, Klaus Hager, Thomas Mohr ir Silvia Weiss, ir taip pat yra "Flautopiano Berlin" ir "Liedtrio" ansamblių narė.
Didžiulę įtaką profesiniame tobulėjime Karolai paliko bendradarbiavimas su pianiste Shoshana Cohen Jeruzalėje.
Profesorė Karola Theill dėsto "Hanns Eisler" Muzikos universitete Berlyne. Skaito dainų interpretavimo paskaitas Rostoko ir Liubeko universitetuose, veda meistriškumo paskaitas Berlyne, Hambuge, Štutgarde(Vokietija), Ponzan Muzikos akademijoje (Lenkija), Conservatorio di Musica Aleksandrijoje (Italija), Muzikos ir Šokio akademijoje Jeruzalėje (Izraelis) ir Kalifornijos universitete (JAV). Jos veikla įrašoma kompaktuose bei radijuje.


Lapkričio 21 d. 19,00 val.
Marija Meerovitch (fortepijonas)
Sergei Nakariakov (trimitas)
Boris Brovtsyn (smuikas)
Programoje – Johannes Brahms, Robert Schumann,


Maria Meerovitch gimė Sankt Peterburge. Būdama šešerių, pradėjo mokytis muzikos ir būdama aštuonerių jau laimėjo savo pirmąjį konkursą. Studijavo pas žymius pedagogus M. Freindlich ir M. Lebed. Vėliau ji tęsė mokslus Sankt Peterburgo valstybinėje konservatorijoje pas profesorių A. Ugorsky. Gavusi stipendiją iš "Fonds Alex de Vries", Maria išvyko į Belgiją. Mokėsi Karališkoje Antwerp konservatorijoje ir baigusi iškart buvo pakviesta joje dėstyti . Vėliau laimėjo pirmuosius savo prizus keliuose tarptautiniuose konkursuose (G. B. Viotti Italijoje; Ch. Hennen Olandijoje). Atlikėja dalyvauja Europoje, Azijoje, Pietų Amerikoje ir JAV soliniuose ir kameriniuose pasirodymuose. Vieni ryškesnių pasirodymų: Concertgebouw(Amsterdamas), Cite de la Musique (Paryžius), Opera City Hall (Tokijus), Sankt PeterburgAS (Rusija), Teatro Municipal (Rio de Žaneiras), Theatre des Champs Elysees (Paryžius), Progetto Martha Argerich (Luganas), Nacional Center for the Performing Arts (Pekinas), Musikhalle (Hamburgas), Bad-Kissingen (Vokietija) daugelis kitų.

Sergei Nakariakov (Izraelis-Rusija) „Jis trimitu groja taip lengvai, kaip mes kvėpuojame. Ir tai - jei mums gerai sekasi“, - taip po trimitininko pasirodymo rašė „San Franciscko Chronicle“.Sergei Nakariakov gimė Gorkyje ir savo muzikinį išsilavinimą pradėjo skambindamas pianinu, kuris ir būtų likęs jo pagrindiniu instrumentu, jeigu 1986 metais nebūtų susižeidęs nugaros. Šis įvykis privertė keisti instrumentą ir tada Sergei atranda trimitą. Šį pasirinkimą rėmė tėvas. Jis suteikė Sergei techninių žinių ir skatino sūnaus išskirtinę aistrą muzikai. Netrukus jis jau rengė koncertus savo gimtojoje Rusijoje ir buvo kviečiamas į kitas Europos, Azijos šalis, taip pat Šiaurės ir Pietų Ameriką. Jis debiutavo Salzburgo Festivalyje 1991 metais kartu su Sauliumi Sondeckiu ir sekančiais metais pirmą kartą pasirodė Schleswig-Holstein muzikos festivalyje, kur buvo apdovanotas Prix Davidoff. 1993-1994 metais Sergei mokėsi kartu su Guy Touvron CNR, Paryžiuje.
Bėgant metams, Sergei įrašė 15 kompaktų (TELDEC, EMI, Sony Classical ir kitų įrašų kompanijų) ir bendradarbiavo su įžymiais dirigentais: Vladimir Spivakov, Christoph Eschenbach, Yury Bashmet, Yury Temirkanov, Vladimir Ashkenazi, Dmitry Sitkovetsky, Sir Neville Marriner, Vladimir Fedoseyev, Kent Nagano, Mikhail Pletnev, Sakari Oramo, Valery Gergiev ir kitais.

Boris Brovtzyn - Tibor Varga tarptautinio smuikininkų konkurso nugalėtojas. Muzikuoja kartu su daugeliu pasaulio orkestrų - Vokietijos, JAV, Italijos, Lenkijos, Orchestre Philharmonique de Strasbourg, Orchestre Philharmonique de Monte-Carlo, Orchestre National de Lille, Orchestre BBC Philharmonic, English Classical Players, Maskvos Valstybiniu Simfoniniu Orkestru , Sao Paulo Symphony Orchestra ir kitais.
Boris Brovtzyn dalyvavo Verbier, Lugano, Edinburgh, Oxfordo, Ryedale, Genius of the Violin, Jeruzalės kamerinės muzikos ir "George Enescu" festivaliuose.
Kaip solistas, Boris dirbo su Sir Neville Marriner, Yuri Bashmet, Gerd Albrecht, Marek Janowski, Louis Langree, Gilbert Varga, Alexander Lazarev, Vladimir Fedoseev, Alain Lombard ir Arvo Volmer. Čia tik keli paminėti vardai iš daugelio.
Atlikėjas reguliariai groja kameriniuose koncertuose su tokiais kolegomis kaip Janine Jansen, Maxim Rysansov, Amihai Grosz, Boris Andrianov, Anastasia Voltchok, Denis Matsuev ir Alexei Ogrintchouk.
Boris tapo David Takeno mokiniu, Guildhall Muzikos ir Dramos mokykloje 2000 metais ir nuo tada didžiąją savo laiko dalį praleidžia Didžiojoje Britanijoje. 2004 metais jis laimėjo GSMD aukščiausią apdovanojimą - Auksinį Medalį (tarp kitų šio prizo laimėtojų yra Jacqueline du\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\'Pre, Tasmin Little ir Bryn Terfel)
 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos galerijoje "Ramybė" atidarytos dvi parodos: Šiuolaikinės autorinės juvelyrikos paroda "Simbiozė" ir tapybos paroda "Multivitaminai".


Nuo 2020 m. birželio 3 d. Palangos kurorto muziejuje pradedama eksponuoti grafikės, kūrybinės grupės "Mostas" narės, Palangos miesto Garbės pilietės Gražinos Oškinytės-Eimanavičienės paroda "Kalbuosi su žeme".


Jau šį penktadienį miestas taps dar gyvesnis - bus įjungtas muzikinis fontanas, fontanas miesto aikštėje prie parduotuvės "Maxima" ir fontanas Kastyčio ir Jūratės skvere. "Gegužės vidurys sutampa su kurorto sezono atidarymo švente. Nors jos šiemet dėl koronaviruso nebus, tačiau veikiantys fontanai yra miesto aktyviojo sezono ženklas ir...


Ketvirtadienį, balandžio 9 d., nuotoliniu būdu įvykusiame miesto savivaldybės Tarybos posėdyje Tarybos valdančiųjų konservatorių balsais Rima Narkienė, nebuvo patvirtinta Palangos lopšelio-darželio "Gintarėlis" direktore, nors anksčiau visi Tarybos komitetai balsavo už jos kandidatūrą. R. Narkienė "Palangos tiltui" sakė, kad toks Palangos Tarybos balsavimas dėl...


Laiškanešiai karantino metu turi labiau suktis: siuntų padaugėjo, be to, laiškanešiai į namus atneša ne tik mėgstamą leidinį, tačiau ir socialines išmokas, kai kam - ir pensijas. "Palangos tiltas" kalbėjosi su "Lietuvos pašto" Palangos skyriaus vadove Modesta Mėliūniene.


A futbolo lygoje rungtyniaujanti Palangos "Palanga" šeštadienį, spalio 26 d., Klaipėdoje 1-0 įveikė vietos "Atlantą."


Žygimantas Šeštokas, "Palangos kuršiai" direktorius: "Komanda pradeda NKL sezoną gerai nusiteikusi" (visą interviu skaitykite laikraštyje "Palangos tiltas" kitą penktadienį).


Lapkričio 21 d. 19,00 val. Marija Meerovitch (fortepijonas) Sergei Nakariakov (trimitas) Boris Brovtsyn (smuikas) Programoje – Johannes Brahms, Robert Schumann,


  Lapkričio 7 d. 19,00 val. Auksė Marija Petroni (sopranas) Karola Theill (fortepijonas) Programoje - Johannes Brahms, Richard Strauss, Richard Wagner, Manuel de Falla, Robert Schumann, Franz Schubert


Spalio 31 d. 19,00 val. „Iš Raimundo Katiliaus archyvo“ Martynas Švėgžda von Bekker (smuikas) Jonė Punytė (fortepijonas) Programoje – Ludwig van Beethoven, Johannes Brahms, Ervin Schulhoff, Paul Hindemith, Carlos Chávez


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas