Kurortas pasiruošęs švęsti

Dalia JURGAITYTĖ, 2010-04-28
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin

Pastaraisiais metais Palanga, siekdama tarpsezoniu pritraukti į kurortą  kuo daugiau žmonių, pasiūlė ne vieną įsimintiną renginį, tačiau pačios populiariausios šventės, dominančios miesto svečius, prasideda pavasarį.

 

Šventės – savaitgaliais

Pasak miesto savivaldybės Kultūros skyriaus vedėjo Vyganto Rekašiaus, yra sudarytas visų metų švenčių kalendorius. Be abejo, didžioji dalis renginių vyks savaitgaliais. Gegužės 1-2 dienomis  jau trečius metus numatoma organizuoti Gatvės muzikos dieną. Tai šventė, vienijanti visus kalbančius universaliausia pasaulyje kalba – muzikos kalba, pasklisianti po miesto gatves, aikštes, skverus. Anot vedėjo, tikimasi sulaukti gausaus dalyvių būrio. Švente domimasi, nes yra norinčiųjų dalyvauti ir iš Kauno. Gegužės pirmąjį sekmadienį bus minima Motinos diena. Tad šiomis dienomis Palanga bus pripildyta muzikos garsais.

 

Išskirtiniausias renginys – kurorto atidarymas

Kaip ir kasmet, šiemet pats didžiausias ir išskirtiniausias renginys – kurorto atidarymo šventė, kuri bus jubiliejinė. V.Rekašiaus teigimu, minint 40 metų jubiliejų tikimasi, kad į Palangą, kuriai suteiktas vasaros sostinės statusas, suplūs minios žmonių. Programoje numatyta, kad miestą žadins ne tik kurorto Pučiamųjų orkestras, bet ir norima pasikviesti vieną prestižiškiausią šalyje – Lietuvos kariuomenės orkestrą. Kurorto atidarymo šventė turėtų būti įspūdinga ir stebinanti. Kermošiuje „Palangos Juzė“ jau panoro dalyvauti apie šimtas amatininkų ir tautodailininkų ne tik iš Lietuvos, bet ir iš kaimyninių valstybių. Kultūros skyriaus vedėjo teigimu, kermošininkai įsikurs Vytauto gatvėje nuo centrinio pašto iki restorano „Birutė“. Kermošiuje numatoma ne tik siūlyti įsigyti taudodailininkų gaminių, bet ir bus galima paskanauti  kulinarinio paveldo patiekalų bei kurorto svečiai ir palangiškiai bus supažindinami su kalvystės ir kitais amatais. Taip pat jubiliejiniame renginyje planuojamas praėjusio šimtmečio automobilių paradas. Skambant to meto muzikai, šį paradą komentuos muzikologas Viktoras Gerulaitis. Šventė šurmuliuos nuo penktadienio ir baigsis sekmadienį, o ją vainikuos fejerverkas.

Po savaitės vasaros sezono atidarymo šventė vyks Šventojoje. Programoje numatyta įvairiausių renginių bei pramogų.


Masiškiausia šventė – „Sportas visiems“

Kitas masiškumu pasižymintis festivalis „Sportas visiems“ numatomas gegužės pabaigoje. Šiame festivalyje planuojama sulaukti dešimčių tūkstančių dalyvių. Festivalio programoje – bėgimo, krepšinio, tinklinio, riedlentininkų varžybos bei kiti įvairiausi žaidimai.

Birželio pirmąjį savaitgalį kurorte organizuojamos Rusijos kultūros dienos „Rusijos banga“. Šių dienų programoje pasirodys trys profesionalūs kolektyvai, liaudies meistrai supažindins su kaimyninės šalies menu bei bus pristatyti rusiškos virtuvės patiekalai.

 

Oro balionų regata

Pirmą kartą kurorte planuojamas renginys – Tarptautinė karšto oro balionų regata „Išsaugokim pajūrį“. Minėto renginio vienas iš rėmėjų yra HBH „Juozo“ alaus bravoras. Anot V.Rekašiaus, dėl šios regatos organizavimo dar vyksta derybos ir su kitais rėmėjais, nes balionams užpildyti reikia nemažo kiekio suskystintų dujų. Šioje regatoje į dangų turėtų pakilti apie 30 karšto oro balionų iš kaimyninių šalių.


Linijiniai šokiai ir muzika

Įpusėjus birželiui Palangoje bus organizuojamas tarptautinis linijinių šokių festivalis „Draugystės tiltas“. Jau penktus metus rengiamame festivalyje, numatomas gausus būrys šokių klubų iš Lietuvos, Latvijos, Estijos, Olandijos. Visi šokėjai vienu metu atliks vienuolika skirtingų žanrų šokius.

Taip pat tradiciškai prasidės Pučiamųjų muzikos koncertų ciklas „Dūdų vasara“. Kiekvieną savaitgalį koncertai vyks Botanikos parke. Pučiamųjų instrumentų muzikos mylėtojai galės pasiklausyti klasikinių, populiarios bei originalios muzikos.

 

Sporto renginiai

Be šių renginių, birželį kurorte bus minima ir vaikų gynimo diena, bus organizuota nemažai sportinių varžybų. Vyks tarptautinės senjoritų ir senjorų tinklinio varžybos Palangos mero taurei laimėti, pliažo futbolo turnyras bei Baltijos šalių futbolo čempionatas.

Birželio šventes vainikuos Joninės, kurios rengiamos tiek Palangoje, tiek Šventojoje. Rasos šventę numatoma surengti ant žemaičių Alkos kalno.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Pasikeitė Savivaldybės internetinės svetainės adresas. Naujasis yra toks - www.naujas.palanga.lt


Kitąmet daugės vadinamųjų savivaldybių donorių, kurios dėl didesnių gyventojų pajamų iš Gyventojų pajamų mokesčio (GPM) turės palikti dalį jo valstybei. Prie buvusių Vilniaus, Kauno, Klaipėdos miestų bei Neringos savivaldybių prisijungs Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos rajonų, Trakų rajono bei Palangos miesto savivaldybės. 


Praėjęs savaitgalis priminė vasarą – į Palangą suplūdo tiek žmonių, kaip būna karštą vasaros dieną. Juos viliojo ne tik šiltas oras, bet ir dvi šventės. Čia buvo minimas tradicinis, jau dešimtasis Gintarinis savaitgalis ir pirmą kartą švęstos Grundulinės. Kas skubėjo prisirinkti pilnas rieškučias jūrų dievo Bangpačio mėtomo gintaro, o kas ant...


Paskutiniais metais vėl pastebimas vis didesnis domėjimasis sveika gyvensena, žmonės tampa sąmoningesni, ieško informacijos, mokosi, šviečiasi, imasi sveikatingumo praktikų. Galima sakyti, sveika gyvensena dalyje visuomenės tampa gera mada. Nevyriausybinių organizacijų iniciatyva Seimas 2013 metus buvo paskelbęs Sveikatingumo metais. Nevyriausybiniame sektoriuje kilusi nauja...


Statistika nedžiugina: pernai Palangoje gerokai išaugo užregistruotų pranešimų apie įvykius, padaugėjo nusikalstamų veikų, dėl kurių pradėti ikiteisminiai tyrimai. Nusikalstamumas auga visoje Lietuvoje. Mūsų miestas gali pasidžiaugti bent tuo, kad praėjusiais metais gerokai padidėjo ištirtų nuskalsitamų veikų procentas.   Įkurtuvės bus Vakar Palangos...


Lietuvos marketingo asociacijos (LiMA) Klaipėdos skyriaus ir Klaipėdos regiono savivaldybių asociacijos „Klaipėdos regionas“ iniciatyva, parengtas 14-os priemonių rinkodaros idėjų planas, padėsiantis pritraukti turistų srautus į pajūrio regioną. Plane siūlomos rinkodaros priemonės vasario 11 d. pristatytos Klaipėdos regiono savivaldybių merams.


Suoliukai viešose erdvėse dažomi ar jau nudažyti, takeliai į paplūdimį baigti tvarkyti. Jau šią savaitę bus baigti miesto simbolio, Palangos tilto, renovacijos darbai. Kurortas, ruošdamasis sezono atidarymo šventei kitą savaitgalį, jau baigia kuoptis, tvarkytis ir dažytis.


Trečiadienį meras Šarūnas Vaitkus daugiau kaip valandą skyrė bendravimui su miesto žiniasklaida – papasakojo apie nuveiktus darbus ir atsakė į klausimus. Susitikime dalyvavo ir administracijos direktorė Akvilė Kilijonienė.


Prieš keletą dienų visi išlydėjo dar vienerius metus. Kiek gi šiemet palangiškių pasitiko naujuosius metus, galbūt miestelėnų sumažėjo? Palangos Civilinės metrikacijos skyriaus vedėja Vida Buivydienė pradžiugino, nes praėjusiais metais gimė daugiau kūdikių nei 2009 metais, deja, ir mirė daugiau. „Palangoje gyventojų skaičius išlieka daugmaž panašus – jis nesikeičia metai iš metų“, -...


Kurortas pasiruošęs švęsti

Dalia JURGAITYTĖ, 2010 04 28 | Rubrika: Miestas

Pastaraisiais metais Palanga, siekdama tarpsezoniu pritraukti į kurortą  kuo daugiau žmonių, pasiūlė ne vieną įsimintiną renginį, tačiau pačios populiariausios šventės, dominančios miesto svečius, prasideda pavasarį.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas