Kurorto jaunimas: „Aš esu Palanga“

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2015-04-02
Peržiūrėta
183
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Kurorto jaunimas: „Aš esu Palanga“

Į antrą kartą surengtų Palangos dienų renginių giją ryškiomis spalvomis įsipynė miesto jaunimas, pirmadienį ant tilto per Rąžę juosiančio „tinklo“ atidaręs gatvės parodą „Aš esu Palanga“.
Kaip sakė šios parodos kuratorius Gvidas Šedys, iš pradžių vienam iš „Palangos dienų 2015“ organizatorių Adui Sendrauskui pasiūlius kūrybingam Palangos jaunimui iš neformalios grupės „Aš esu kultūra“ prisijungti prie beveik dvi savaites truksiančių miesto gimtadieniui skirtų renginių, kartu su Evelina Riepšaite buvo nuspręsta surengti fotografijų konkursą „Aš esu Palanga“. Vėliau gi šis konkursas išaugo į parodą.
„Konkurse galėjo dalyvauti visi norintys jaunieji fotografijos mėgėjai. Jokių ypatingų reikalavimų ar griežtai suformuluotos temos nebuvo – kas kaip sugalvojo interpretuoti patį konkurso pavadinimą, taip ir interpretavo“, – sakė G. Šedys.
Konkursui fotografijas pateikė aštuoni palangiškiai ir viena klaipėdietė. Vieni dalyviai pateikė po vieną, kiti – po daugiau darbų.
Bemąstant, kaip ir kur būtų galima eksponuoti konkursinius darbus – o pats balsavimas už labiausiai patikusį darbą vyko atitinkamoje „Facebook“ paskyroje, ir vietos nugalėtojams buvo skiriamos atsižvelgiant į surinktų balsų „patinka“ kiekį, – sugalvota, kad galima ne tik konkursui pateiktus kūrinius eksponuoti, bet ir pristatyti „Aš esu kultūra“ veiklą. Įsijungė ir tokiu pat pavadinimu leidžiamo laikraščio redakcinė kolegija, ir jaunųjų žurnalistų festivalio „Dramblys“ rengėjai, prisidėjo ir šio festivalio logotipo autorė Renata Palivonaitė, dabar studijuojanti Danijoje, ir „Aš esu kultūra“ narių portretus fotografavęs A. Sendrauskas. Visi darbai sudėti į 30 metrų ilgio tentą, kuris, manoma, puoš tiltą visą mėnesį.
Parodos atidarymo metu buvo apdovanoti fotografijų konkurso nugalėtojai. Trečioji vieta balsų dauguma skirta Agnei Pelešinaitei iš Klaipėdos, antroji – palangiškei Dovilei Kačerauskaitei, o pirmąkart rengto konkurso nugalėtoju paskelbtas Jokūbas Kuzmickas iš Palangos.
„Ar dalyvausime „Palangos dienose“ kitąmet? Mielai“, – patikino G. Šedys.
 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Žmogus net ir su mažu kompiuteriniu raštingumu pasakys, kad atnaujinta Palangos miesto savivaldybės svetainė www.palanga.lt atrodo, švelniai tariant, neįspūdingai, net primityviai. Kaimyninių savivaldybių interneto svetainės yra žymiai labiau vizualiai patrauklesnės, jose lengviau ir mieliau naršyti. Palangos miesto savivaldybė tokią kuklią miesto interneto svetainę...


Pasikeitė Savivaldybės internetinės svetainės adresas. Naujasis yra toks - www.naujas.palanga.lt


Gegužės 1-7 dienomis visoje Europoje ir Lietuvoje bus švenčiama jau aštuntoji Europos jaunimo savaitė. Į veiklas įsitraukti kviečiamas ir Palangos jaunimas. Jaunieji palangiškiai šiemet gali teikti idėjas, kaip jie supranta bendradarbiavimą. Idėjos bus pristatomos gegužės 3 d., o gegužės 6 d., minint Europos dieną, bus organizuojamos orientacinės varžybos.


Palanga – tai kurortas, kurį vasarą aplanko dešimtis kartų daugiau žmonių nei gyvena pačiame mieste. Bet šis miestas nėra tik laikinoji vasaros sostinė – jame gyvena daugiau nei 15 tūkstančių žmonių. Nemaža dalis jų yra augantis bei veiklus jaunimas. Dauguma jų jau paaugliai, todėl suprantama – vasarą, kai miestą apspinta tokia minia vasaroti mėgstančių žmonių...


Palangos Dienos centro jaunimas susibūrė į neformalią jaunimo grupę “Užaugę pajūryje“ ir laimėjo projektą - Interaktyvi kūrybinė dirbtuvė "Bendruomeniškas jaunimas". Projektą finansuoja Palangos savivaldybė.


Kurorto jaunimas: „Aš esu Palanga“

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2015 04 02 | Rubrika: O man ne dzin

Į antrą kartą surengtų Palangos dienų renginių giją ryškiomis spalvomis įsipynė miesto jaunimas, pirmadienį ant tilto per Rąžę juosiančio „tinklo“ atidaręs gatvės parodą „Aš esu Palanga“.


Antradienį Palanga trykšte tryško jaunatviška energija bei entuziazmu – didžiausiame šalies kurorte buvo kūrybingai minima Tarptautinė jaunimo diena. Nuotaikingi renginiai, nuo vidurdienio iki pat vidurnakčio vykę kultūrinėje erdvėje „I love Palanga“, sutraukė jaunimą ir ne vien jaunimą iš Palangos ir ne tik jos.


Palangos jaunimas auga su kiekvienais metais

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2014 01 13 | Rubrika: Jūros vaikai

„Per praėjusius 2013-uosius metus Palangos jaunimas labai stipriai pasistūmėjo į priekį. Kita vertus, kyla ir reikalavimai: manau, visa Palanga turėjo ne vieną progą pamatyti, koks šaunus jaunimas čia auga, tad iš jo šiais metais tikimasi dar daugiau visiems matomos veiklos“, – sako Palangos miesto savivaldybės jaunimo reikalų koordinatorė Laura...


Į Lietuvos kultūros sostinės 2013 – Palangos – kultūrinį gyvenimą, kuriame gausu renginių, koncertų, parodų bei įvairioms sukaktims skirtų leidinių, originaliai įsiliejo kurorto jaunimas. „Palangos stalo 2013“ šventės metu palangiškiams ir svečiams pristatytas jaunųjų miesto bendruomenės narių pajėgomis išleistas laikraštis...


„Veiklus jaunimas“ – Palangos senojoje gimnazijoje

Palangos senosios gimnazijos inf. , 2013 09 26 | Rubrika: O man ne dzin

„Veiklus jaunimas“ – tai Europos Sąjungos programa, skirta visiems 13-30 metų žmonėms iš ES valstybių narių.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius