Kurorto konservatoriai pagerbė iškilius bendražygius

Linas JEGELEVIČIUS, 2017-05-22
Peržiūrėta
459
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Padėka įteikiama Adelei Šatkauskienei.
Padėka įteikiama Adelei Šatkauskienei.

Žmogui dėmesio niekada nėra daug – praėjusį šeštadienį, gegužės 20 dieną, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) Palangos skyrius jo su kaupu atseikėjo būreliui partijos veteranų ir bendražygių. Dosniai šilumos pažėrusią pavakarę konservatorių susibūrime Gelbėjimo stoties kavinėje padėkas iš TS-LKD Palangos skyriaus pirmininko ir miesto mero Šarūno Vaitkaus rankų gavo Sofija Balšaitytė, AdelėŠatkauskienė, Petras Neverauskas, Jonas Rimkevičius, Adolfas Sendrauskas. Susirinkime dalyvavo ir Seimo narys, vienas TS-LKD ramsčių Jurgis Razma su savo žmona.
„Džiugu, kad jūs savo gyvenimą susiejote su mūsų bendruomene, su jos kilniais siekiais kurti savo valstybę bei tautą, prikelti naujam gyvenimui garbingą mūsų šalies istoriją, kurios dalimi esate ir jūs. Dėkoju, kad padėjote kurti mūsų visų gyvenimą“, – įteikdamas padėką S. Balšaitytei Š. Vaitkus rinko kilnius žodžius.
Pasiimdama padėką, palangiškė pastebėjo, kad nors gyvenimas praeina, o jaunystė niekada nesugrįš, dėkojo bendražygiams.
„Prisimenu mūsų visų pirmus žingsnius į Sąjūdį. Neslėpsiu, tada buvo ir baimės, tačiau buvo galingas noras padaryti kažką gero tėvynei Lietuvai, – sakė jubiliatė. – Mane nuo pat vaikystės lydėjo politika – aš šiandien džiaugiuosi, kad pakliuvau į tokį Lietuvos politinio gyvenimo sūkurį, kuris man davė daug jėgų ir dėkoju Dievui, kad pakliuvau į visą tokį gražų mūsų būrį čia, Palangoje. Būkime laisvi, draugaukime, nes gyvenimas eina ir jis nesugrįš“.
Ji yra Palangos Sąjūdžio aktyvistė, Sausio 13-osios įvykių liudininkė, viena pirmųjų TS-LKD Palangos skyriaus narių.
Palangos Sąjūdžio aktyvistė į šią organizaciją tikino atėjusi neatsitiktinai – patriotė „Palangos tiltui“ pasakojo, jog ji, kaip ir kiti jos kartos žmonės, dar prieš atsirandant pasipriešinimo Sąjūdžiui, jau kurį laiką jautė savotišką tautos pakilimą. „Tą pakylėjimą mūsų karta pradėjo jausti panašiai apie 1986 metus – jau tuomet buvo ženklų, kad kažkas Lietuvoje turi įvykti. Tai rodė žmonių nuotaikos, kiek laisviau pradėta kalbėti per radiją – tai buvo pradžių pradžia. Kadangi visada klausydavau radijo transliacijų iš užsienio, pajutau pokyčius. Ne aš viena – ir tauta kažką jautė“, – kalbėjo pašnekovė.
Tuomet „didžiausius sveikinimus“ nuo skyriaus išsakė ir Dievo palaimos partijos skyriaus pirmininkas Š. Vaitkus linkėjo A. Šatkauskienei, kuri priimdama padėką pastebimai jaudinosi.
„Į Sibirą buvo išvežta visa mūsų šeima – kaip gera gyventi dabar laisvoje Lietuvoje ir nebijoti, kad nukentėsi už meilę savo tėvynei“, – sakė A. Šatkauskienė.
Kreipdamasis į P. Neverauską, Š. Vaitkus sakė: „Ačiū, kad ugdote jaunąją Lietuvos kartą, kad mokote ją didžiuotis Lietuvos praeitimi ir ateitimi. Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų vardu nuoširdžiai dėkoju jums už jūsų aktyvią visuomeninę veiklą, patriotiškumą ir kūrybiškumą“.
Priimdamas padėkąP. Neverauskas, Sibiro tremtinys, Palangos jūros šaulių šeštos kuopos šaulys, trumpam prisiminė patirtus išgyvenimus tremty, laisvės kovas, kurios Lietuvą atvedė į Nepriklausomybę.
„Esu vienas pirmųjų Tėvynės sąjungos narių – įstojau į ją dar 1993 metais. Mano dešiniuosius įsitikinimus ši partija geriausiai atspindi. Mano tėvai buvo išvežti į Sibirą – ir man teko patirti Sibiro neįsivaizduojamus žiaurumus. Man patinka, kad partija yra tvirtai užsibrėžusi uždavinį vesti Lietuvą į priekį. Man atrodo, kad partijos Palangos skyrius tikrai gerai tvarkosi – darbai vyksta, jų daug, visi atvykusieji džiaugiasi, kad Palanga kiekvienais metais gražėja ir tampa šiuolaikiška“, – „Palangos tiltui“ sakė P. Neverauskas.
P. Neverauskas bendrapartiečiams ir bendražygiams mielai rodė knygą apie tremtinius – joje yra užfiksuoti ir Neverauskų šeimos išgyvenimai, paskelbtos nuotraukos.
Klaipėdos apskrities Jūros šaulių trečiosios rinktinės Palangos šaulių šeštosios kuopos vadas Adolfas Sendrauskas iš TS-LKD Palangos skyriaus pirmininko Š. Vaitkaus taip pat sulaukė padėkos.
„Smagu, kad buvome pastebėti, kad mūsų, šaulių choro, aktyvumas ir veikla buvo įvertinti. Čia – ne mano vieno nuopelnas, o visų: choro vadovų, choristų“, – sakė šaulys.
„Į Tėvynės sąjungą-Lietuvos krikščionių demokratų skyrių įstojau palyginti neseniai – prieš dvejus metus. Man patinka, kad partijos skyrius aktyviai dalyvauja renginiuose, laikosi ir gerbia mūsų lietuviškąsias krikščioniškąsias tradicijas, propaguoja šeimos vertybes, patriotizmą. Kadangi apie pusę senųjų palangiškių buvo ištremti, jų vaikai ir giminaičiai savo laiku prisijungė prie konservatorių“, – sakė A. Sendrauskas, pastebėjęs, kad šauliai – nepolitizuota organiza

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Kadangi dėl karantino Palangos TS-LKD skyriaus nariai negalėjo susirinkti ir išrinkti savo kandidatų į partijos pirmininko postą įprastai, visi kurorto skyriaus konservatoriai teikė savo pasiūlymus elektroniniu paštu. O skyriaus taryba, juos surinkusi ir išnagrinėjusi, pateikė gautus pasiūlymus balsavimui. „Buvo pasiūlytos trys kandidatūros: Gabrieliaus...


Palangos šauliai turi gražią, prasmingą tradiciją – Visų šventųjų dienos išvakarėse lanko Palangos kapinėse palaidotų šaulių, politinių kalinių, tremtinių kapavietes. Palangos kapinėse po Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo jau ilsisi 22 bendražygiai, daugelis dainavo Palangos šaulių vyrų chore. Šauliai pagerbė mirusius tylos minute, uždegė...


Kitą savaitę Palangos konservatoriai patvirtins savo kandidatą Seimo rinkimų Mėguvos (Palangos) vienmandatinėje apygardoje. Tai "Palangos tiltui" penktadienį patvirtino Mindaugas Skritulskas, TS-LKD Palangos miesto skyriaus Tarybos narys, skyriaus pirmininko pavaduotojas. "Savaitės diena, kurią rengsime skyriaus Tarybos posėdį, paaiškės pirmadienį. Regis, posėdžio...


Rinkimų karuselę Palangoje pirmieji įsuka Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS–LKD) Palangos skyrius: lapkričio 3 ir 4 dienomis, nuo 13 iki 17 valandos, skyriaus rinkimų štabe Vytauto g. 85 (jį lengva rasti, nes šiuo adresu yra įsikūrusi ir laikraščio „Palangos tiltas“ redakcija) kurorto konservatoriai galės balsuoti net dėl trijų...


Jau tapo tradicija kiekvienais metais lapkričio 1-ąją jūros šauliams aplankyti Palangos kapines, kur po nepriklausomybės paskelbimo ilsisi jau 21 jų bendražygis.


Žmogui dėmesio niekada nėra daug – praėjusį šeštadienį, gegužės 20 dieną, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) Palangos skyrius jo su kaupu atseikėjo būreliui partijos veteranų ir bendražygių. Dosniai šilumos pažėrusią pavakarę konservatorių susibūrime Gelbėjimo stoties kavinėje padėkas iš TS-LKD Palangos skyriaus pirmininko ir...


Palangos ir Kretingos rajono konservatoriai Naujuosius metus pradėjo draugystės pliūpsniais: praėjusį antradienį kurorto konservatoriai viešėjo Kretingoje, o vakar vakare kretingiškiai atvyko į Palangą atsakomojo vizito. Nors oficialiai kalbama, kad kaimyninių rajonų konservatoriai rinkosi „šventiškai pasisėdėti“ vis dar prisimenant senuosius metus...


Klubo „Palanga“ organizuotose politinių partijų Palangos skyrių krepšinio varžybose praėjusį sekmadienį visus nurungė Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų Palangos skyriaus komanda. Kurorto konservatoriai finale aštuonių taškų skirtumu įveikė socialdemokratus.


Palangos šauliai Vėlinių dieną tradiciškai pagerbė už Lietuvos laisvę žuvusius partizanus, visus laisvės kovų dalyvius. Šauliai šiemet žygį pradėjo nuo paminklo Jonui Žemaičiui, prie kurio pirmiausia padėjo gėlių, uždegė žvakutes ir pagerbė generolo atminimą tylos minute.


Du dešimtmečius ant Baltijos kranto, Palangos centre su nuoširdžia, kaip ir jis pats, gyvenimo drauge, bendraminte Benedikta gyvenantis ir šios gegužės pirmosiomis dienomis iškilesnę metų aukštumėlę pasieksiąs Zigmantas Dokšas, pernai savo jaukiuose namuose bičiuliškai pravėręs „Būtojo laiko duris“, supažindinęs su asmeniniu...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius