Kurorto vadovų veikla sulaukė kritikos strėlių

Dalia JURGAITYTĖ, 2010-05-05
Peržiūrėta
636
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Praėjusią savaitę įvykusiame Palangos miesto savivaldybės tarybos posėdyje išklausytos ataskaitos apie Tarybos, mero Vytauto Stalmoko ir Administracijos direktoriaus Valerijaus Kuznecovo 2009 metais nuveiktus darbus sulaukė nemažai kritikos, tačiau joms buvo pritarta.

 

Dirbta paisant prioritetų

Miesto vadovas V.Stalmokas, pristatydamas praėjusiais metais nuveiktus darbus,  sakė, kad dėmesys buvo sutelktas į strateginiame plane numatytas gaires. Pasak jo, atsižvelgiant į miesto plėtros strateginius prioritetus, išskirti trys: kurorto žmogiškųjų išteklių plėtra, darnios gyvenamosios aplinkos plėtra bei konkurencingos rekreacijos, sporto, turizmo ir sanatorinio gydymo sistemos plėtra, paslaugų kokybės gerinimas.

Supažindinęs su savivaldybės Tarybos veiklos atskaita, kurorto vadovas sakė manąs, jog galbūt vertėtų keisti veiklos reglamentą. Jo teigimu, pagrindinis Tarybos narių darbas turėtų vykti komitetuose, kur būtų nuodugniai išnagrinėjamos ir išsiaiškinamos klausimų aplinkybės, o Tarybos posėdyje turėtų būti priimami sprendimai. Taip, anot mero, dirba Seimas, Vyriausybė ir kai kurios šalies savivaldybės.

 

Neaiškus rūpestis sportu

Išklausiusi kurorto vadovo ataskaitos, opozicija pažėrė nemažai kritikos. Pasak Dainiaus Želvio, meras deklaruoja, kad miesto, kaip kurorto, prioritetas yra sportas, tačiau kas yra nuveikta dėl sporto reikalų, nežinia. Anot politiko, vienintelis aiškus darbas tas, kad pakeistas Sporto mokyklos pavadinimas į Sporto centrą. Tačiau kažkodėl nematyti mieste nei naujų sporto aikštelių, o ir jau esančios prie ugdymo įstaigų griūva. „Vargu, ar žiemą miesto centrinėje aikštėje įrengtą gardelį galima pavadinti čiuožykla, ar mero pasisakymus dėl Europos vyrų krepšinio čempionato vieno iš etapų surengimo kurorte galima įvardinti rūpinimusi kurorto sportiniu gyvenimu. Šalia V.Jurgučio pagrindinės mokyklos užsimota ant savivaldybės žemės statyti teniso kortus, tačiau kyla klausimas, kodėl mero ataskaitoje atsirado interesas rūpintis  privačios bendrovės detaliuoju planu“, - kalbėjo D.Želvys. Taip pat politikas klausė, su kuo realiai V.Stalmokas tarėsi dėl buvusių purvo gydyklų bei dėl vasaros estrados rekonstrukcijos. Kita, anot politiko, svarbi ir opi problema – Švietimo ir mokslo ministerijai perduota Kunigiškių vaikų vasaros stovykla. D.Želvio teigimu, šios stovyklos buvęs turtas nuniokotas ir daugiau kaip 5 hektarų žemės sklypas, kurio vertė yra milijoninė, netrukus gali išslysti iš miesto rankų, o tai kurortui būtų pats didžiausias nuostolis per visus nepriklausomybės metus.

 

Pažaduko vizijos

Tarybos narys Šarūnas Vaitkus taip pat negailėjo kritikos mero veiklos ataskaitai. „Ši mero veiklos ataskaita primena multiplikacinio filmo herojaus Pažaduko vizijas. Ataskaita iš esmės tuščia, o kurorto ateitis – tik pažadai“, - vaizdų palyginimą miesto vadovo ataskaitai surado politikas. Anot Š.Vaitkaus, meras apskritai neužsiminė apie gyventojų socialines reikmes ir nepasigyrė, kad per praėjusius metus mokesčiai už komunalinius patarnavimus pakilo net kelias dešimtis kartų. Pasak opozicijos atstovo, kelia nerimą ir tai, kad uždarius Smilčių pradinę mokyklą, nepasirūpinta sutvarkyti šilumos įrenginių. „Netolimos ateities planuose yra ketinimas uždaryti Pradinę mokyklą, o šios ugdymo įstaigos teritorijoje turėtų išdygti prekybos centras „Iki“ bei teniso kortai. Taip pat lengva ranka perduota Kunigiškių stovyklavietė, kurioje buvusį turtą baigiama suniokoti. Kad į savivaldybės rankas perduotas turtas naikinamas, geriausias to pavyzdys – buvusios purvo gydyklos, tapusios antruoju kurorto „paminklu“ po Kurhauzo. Perimam iš valstybės turtą ir jo nesaugom“, - konstatavo Š.Vaitkus.

 

Merdinti kultūra

Tarybos narė Salomėja Slaboševičienė atkreipė dėmesį, kad nėra keliamų problemų analizės. Iš esmės, jos nuomone, mero ataskaita, tai pakartota strateginio plano dalis. „Merai keitėsi, tačiau valdančioji partija nesikeitė. Neramu, kad iš prioritetų dingo kurorto kultūra, kuri ties žlugimo riba“, - atkreipė dėmesį dėl merdėjančios Palangos kultūros miesto Tarybos narė.

 

Netenkina mero pozicija

Pasak politikės, miesto Taryba dirba apkasų kovos sąlygomis. Šiuo metu takoskyra tarp valdančiųjų ir opozicijos ypač ryški. „Daug skundų Vyriausiajai tarnybinės etikos komisijai, taip pat jų nemažai sprendžiama ir teismuose“, - sakė S.Slaboševičienė. Ji pasigendanti mero pozicijos ir pastangų suvienyti politinę daugumą ir mažumą.

Politikės nuomone, mosuojant įvairiausiais ginklais nieko nenuveiksime. „Miesto vadovo užimta pozicija, kad mes valdom, o gyventojai toli, esąs arogantiškumo pavyzdys. Bendravimo nebuvimas – pagrindinė problema, kuri trukdo kurorto pažangai“, - nurodė priežastis, kodėl kurortas trypčioja vietoje, politikė.

 

Pavydima miesto vadovui

Valdančiosios daugumos atstovas Saulius Simė nesutiko su išsakyta kritika, ją pavadinęs „totaliu konservatorių puolimu“. Anot jo, pavydima, kad meras dirba gerai. Jis pasiūlė pritarti kurorto vadovo ataskaitai.

Į repliką dėl pavydo sureagavęs D.Želvys atsikirto, kad tai nesą piktdžiugiški kėslai, nes visi gerai žino, kad mero darbas nėra lengvas ir nesą ko pavydėti. „Nenoriu įsivelti į politinius dalykus. Nevertėtų išsakytos kritikos priimti asmeniškai. Merui viskas aišku, nes atsakomybė užkraunama politinei daugumai“, - konstatavo opozicijos atstovas.

 

Meras tikino, kad dirba

Kurorto vadovas V.Stalmokas, stengdamasis atsakyti į pažertą kritiką, tikino, kad sportas – tai turizmo šaka, ir šia linkme dirbama toliau. Dėl Kurhauzo reikalų, anot mero, yra suformuoti sklypai ir tik reikia sulaukti Kultūros paveldo departamento išvados. Taip pat dėl buvusių purvo gydyklų kalbama su B.Lubiu ir su „Šiaulių banku“. Tikimasi, kad netrukus ir šioje vietoje pavyks panaudoti pajūrio geoterminius vandenis, įrengiant gydyklas. Mero teigimu, dėl Kunigiškių stovyklos esą dirbama, tačiau kol kas nepavyksta susitarti su Švietimo ir mokslo ministerija.

 

Direktorius sulaukė priekaištų

Pataršius kurorto vadovo veiklos ataskaitą, išklausyta ir kokius darbus praėjusiais metais nuveikė Administracijos direktorius Valerijus Kuznecovas. Direktorius taip pat sulaukė nemažai priekaištų, kurių didžioji dalis buvo dėl ne laiku atsakytų raštų gyventojams bei politikams. Akcentuota, kad  savivaldybės Administracijos valdinininkai dirba aplaidžiai ir neatsakingai, nes ir iš Vyriausybės atstovės tarnybos Klaipėdos apskrityje sulaukta ne vieno reikalavimo ar teikimo. Pasak miesto Tarybos nario Daniaus Puodžiaus, kad padėtis nenormali, iliustruoja ir tas faktas, jog į paklausimą dėl statinių nepriežiūros atsakymo sulaukęs po kelių mėnesių. „Ne paslaptis, kad atsakoma neįsigilinus į esmę. Jei klausi apie vežėčias, atsako apie akėčias“, - apie neatsakingą savivaldybės Administracijos valdininkų darbą ir kontrolės nebuvimą kalbėjo politikas. D.Puodžiui pritartė daugumai miesto Tarybos narių.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos miesto savivaldybės tarybos narė Svetlana Grigorian nepažeidė iki 2019-12-31 galiojusio Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo reikalavimų vengti interesų konflikto, o jam kilus – nusišalinti. Tokį sprendimą vienbalsiai priėmė Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK).


Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) trečiadienį, rugsėjo 16 dieną, pradėjo tyrimą dėl Palangos miesto savivaldybės tarybos narės Svetlanos Grigorian elgesio. Bus aiškinamasi, ar valstybės politikė nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymo reikalavimų vengti interesų konflikto, o jam kilus – nusišalinti.


Gegužės 8 d. Vyriausioji tarnybinės etikos komisija vienbalsiai nusprendė, kad atstovaudamas fiziniam asmeniui savivaldybės taryboje, buvęs Palangos miesto savivaldybės tarybos narys A. Jokūbauskas pažeidė įstatymą - iki 2019-12-31 galiojusio Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo draudimą atstovauti (20 straipsnio 1 dalis).  


Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) pradėjo tyrimą dėl buvusio Palangos miesto savivaldybės tarybos nario Aleksandro Jokūbausko elgesį. Bus aiškinamasi, ar jis, nustojęs eiti minėtąsias pareigas, nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo draudimo atstovauti.  


Palangos miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojos pareigas eis Violeta Staskonienė – šią kandidatūrą patvirtino praėjusią savaitę (gegužės 30 d.) posėdžiavusi Palangos miesto savivaldybės taryba. V. Staskonienė direktoriaus pavaduotojos pareigas ėjo ir praėjusią, 8-ojo šaukimo Savivaldybės tarybos kadenciją. Vilniaus inžineriniame statybos institute...


Artėja pirmasis naujos kadencijos savivaldybės tarybos posėdis, kuris įvyks balandžio 14 dieną 9 valandą Kurhauzo salėje. Pirmąjame posėdyje, kaip numato Vietos savivaldos įstatymas, meras Tarybai teiks ateinančius ketverius metus dirbsiančio mero pavaduotojo ir savivaldybės administracijos direktoriaus kandidatūras.


Nors iki rinkimų į savivaldybių tarybas dar daugiau nei pusmetis, ketvirtadienį Palangos miesto savivaldybės tarybos posėdžių salėje klausantis kai kurių tarybos narių pasisakymų galėjo susidaryti įspūdis, jog jie jau rengiasi būsimoms rinkiminėms batalijoms. Pasisakymų, replikų ir šiaip pasikandžiojimų buvo tiek, kad net pasėdy dalyvavę visuomenės atstovai pastebėjo, jog sulig...


Kreipimasis į Palangos miesto savivaldybės tarybos narius  9

Rimantas Germanas UAB „Litesko“ komercijos direktorius, 2013 06 06 | Rubrika: Miestas

Situacija Palangos šilumos ūkyje, o taip pat miesto savivaldybės ir „Litesko“ santykiai pasiekė ribą, kuomet nebeužtenka pasisiuntinėti raštais vieni kitiems. Turime labai rimtą situaciją, didžiulę problemą, kuri kaupėsi ne vieną mėnesį ir pasiekė kulminaciją. Apie tai ir noriu pasisakyti.


Tarptautinė Baltijos šalių kalėdinių eglučių alėja į Palangą priviliojo daug svečių – ir tokių, nuo kurių požiūrio į šventę ir kurortą priklauso mūsų miesto gerovė – žurnalistus. Į Palangą atvykę Norvegijos žurnalistai Mathea Skaalvik Pihl, Gaute Th. Omdahl ir Arne Kristian Lovik Stellander, Palangos Turizmo informacijos centre susitikę su jo darbuotojais, taip pat vietos žurnalistais...


Kurorto vadovų veikla sulaukė kritikos strėlių

Dalia JURGAITYTĖ, 2010 05 05 | Rubrika: Miestas

Praėjusią savaitę įvykusiame Palangos miesto savivaldybės tarybos posėdyje išklausytos ataskaitos apie Tarybos, mero Vytauto Stalmoko ir Administracijos direktoriaus Valerijaus Kuznecovo 2009 metais nuveiktus darbus sulaukė nemažai kritikos, tačiau joms buvo pritarta.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius