Laisvės gynėjų dieną – gėlės ir atminimo žvakutės tautos didvyriams

Palangos tiltas, 2022-01-13
Peržiūrėta
1905
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Laisvės gynėjų dieną – gėlės ir atminimo žvakutės tautos didvyriams

Minint Laisvės gynėjų dieną, Sausio 13-ąją, prie paminklo generolui Jonui Žemaičiui padėtos gėlės ir uždegtos atminimo žvakutės žuvusiems už Lietuvos laisvę.

Renginio metu į susirinkusiuosius kreipęsis Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus pabrėžė, jog laisvė – neįkainojama vertybė, ir ypač aiškiai tai juntame šiandieninių Europos ir pasaulio įvykių kontekste. Meras palinkėjo, kad kruvini įvykiai mūsų šalyje niekad nebepasikartotų, ir kad Lietuvoje visuomet būtų taika.

Politinių kalinių ir tremtinių sąjungos Palangos filialo pirmininkė Genovaitė Vėlavičienė minėjimo metu pasidalino savo prisiminimais apie anuometinius kruvinus įvykius bei palinkėjo visiems gerbti iškovotą laisvę ir tinkamai naudotis savo asmens laisvėmis.

Minėjimui iškilmingumo suteikė Rimgaudo Juozapavičiaus vadovaujamų Palangos kultūros ir jaunimo centro Jūros šaulių vyrų choro, choristai bei moterų ansamblio „Guboja“ dainininkės.

Laisvės gynėjų diena kurorte minima ir kitais renginiais – trečiadienį prie paminko generolo J. Žemaičiui buvo įžiebti Laisvės laužai, ketvirtadienio vidurdienį Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje aukotos šv. Mišios.

Šventojoje ketvirtadienį nuo 13 val. iki 19 val. centrinėje aikštėje rengiama visuomeninė akcija „Laisvė“, kurios metu visi norintys kviečiami atsinešti ir uždegti atminimo žvakutę. 19 val. aikštę papuoš vaizdo projekcija „Vienybės ugnis“. Šventosios Švč. Mergelės Marijos Jūrų Žvaigždės bažnyčioje 18 val. bus aukojamos šv. Mišios už laisvės gynėjus.

PKJC nuotr.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Sausio 13-oji – Laisvės gynėjų diena. Diena, kai beginkliai lietuviai susibūrė iš visos šalies ir drąsiai stojo prieš agresoriaus tankus. 


Sausio 27 d., penktadienį, kviečiame paminėti Tarptautinę Holokausto aukų atminimo dieną ir atidengti atminimo lentą kurorte stovėjusioms sinagogoms.


Minint Laisvės gynėjų dieną, Sausio 13-ąją, prie paminklo generolui Jonui Žemaičiui padėtos gėlės ir uždegtos atminimo žvakutės žuvusiems už Lietuvos laisvę.


Rugsėjo 23 dieną Palangos senosios gimnazijos bendruomenė paminėjo Lietuvos žydų genocido aukų atminimo dieną. Tą dieną 1943 metais buvo likviduotas Vilniaus getas.


Sausio 13-ąją visa Lietuva, ir Palanga, minėjo Laisvės gynėjų dieną. 1991 metais šią dieną įvyko masinis taikus Lietuvos piliečių pasipriešinimas Sovietų Sąjungos vadovybei jėga paimti į savo rankas Vilniaus televizijos bokštą. Prie televizijos bokšto Vilniuje per 600 taikių ir neginkluotų žmonių buvo sužeista, žuvo 14. Televizijos bokštas buvo užimtas...


Palangos miesto gyventojai savaitgalį kviečiami minėti Laisvės gynėjų dieną bei aktyviai prisijungti prie sausio 12 d. ir Sausio 13-ąją vyksiančių renginių. Laisvės gynėjų dienai skirti atminimo renginiai prasidės jau sausio 12 d., sekmadienį. “Vilties istorija“ – taip pavadinta istorinė dokumentika, kuri nuo 16 val. iki 18.30 val. sausio 12 d. bus transliuojama LED ekrane...


Palangiškiai bei šventojiškiai, o taip pat – ir kurorto svečiai savaitgalį kviečiami kartu su visa Lietuva minėti Laisvės gynėjų dieną. Renginiai kurorte vyks dvi dienas – sausio 12 d. ir 13 d.


Laisvės gynėjų dienos paminėjimo renginių programa Sausio 12-13 d. Sausio 12 d. 18.40 val. – gėlių padėjimas prie „Atminimo kryžiaus“ Šventojoje; 19 val. – Atminties valanda „Būkime kartu“. Palanga, prie paminklo generolui Jonui Žemaičiui ir Šventoji, Šventosios g. 1 Sausio 13 d. 8 val. – pilietinė akcija...


Sausio 16-17 dienomis Palangoje V. Jurgučio pagrindinės mokyklos sporto salėje įvyko tinklinio turnyras, skirtas Lietuvos laisvės gynėjų dienai paminėti. Turnyre dalyvavo vaikinų komandos iš Kauno, Kretingos r. Darbėnų ir Palangos. Atidarant turnyrą , tinklinio trenerė ir varžybų vyr. sekretorė Irena Švanienė dalyviams priminė apie tai, ką Lietuvos Respublikai reiškia...


Atminimo laužai prie paminklo generolui J. Žemaičiui, lietaus merkiamos gėlės ir jo nebojanti žvakių liepsna, šv. Mišios ir kurorto meno kolektyvų parengta programa – taip antradienį Palanga minėjo Laisvės gynėjų dieną.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius