Laisvės gynėjų dieną Palangoje įsižiebs 14 šviesos ir prisiminimų instaliacijų „Laisvės šviesa“

"Palangos tilto" informacija, 2021-01-07
Peržiūrėta
503
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Laisvės gynėjų dieną Palangoje įsižiebs 14 šviesos ir prisiminimų instaliacijų „Laisvės šviesa“

Palangoje minint Sausio 13-osios įvykius, jau tradicine tapusi šviesos eisena šiais metais nebus organizuojama, tačiau miesto centre įsižiebs „Laisvės šviesos“ instaliacija, kurią praeiviai galės apžiūrėti net kelis mėnesius.

Keturiolika šviesos ir prisiminimų instaliacijų sušvis Palangos istorijai svarbiose vietose – Palangos Nepriklausomybės aikštėje (10 instaliacijų) ir prie paminklo, skirto generolui Jonui Žemaičiui atminti (4 instaliacijos).

„Laisvės šviesa“ įprasmina piliečių pasiaukojimą ir ryžtą dėl šalies laisvės. Keturiolika instaliacijų yra skirtos pagerbti keturiolika žuvusių laisvės gynėjų. Jose pateikiamos žuvusiųjų asmenų nuotraukos, biografinės detalės, Palangos ir Šventosios gyventojų prisiminimai, pasakojimai, Palangos jaunimo piešiniai, mintys apie laisvės vertę. Instaliacijos padės sužinoti apie Palangos gyventojų patirtis ne tik prieš trisdešimtmetį, taip pat bus galima išvysti fotografijas, kuriose įamžinta per pastaruosius keletą metų vykę Laisvės gynėjų dienos minėjimai.

Medžiaga surinkta iš Palangos viešosios bibliotekos kraštotyros fondo, Palangos kultūros ir jaunimo centro archyvų, Palangos laikraščių – „Palangos tiltas“, „Vakarinė Palanga“. Istorinių nuotraukų autoriai – Juozas Baltiejus ir Aldas Kazlauskas.

Šviesos instaliacijas palangiškiai galės apžiūrėti nuo sausio 12 d. iki kovo 11 d., projekto autorius – Palangos kultūros ir jaunimo centras.

Sausio 13 d. 8 valandą visi palangiškiai kviečiami jungtis prie pilietinės iniciatyvos „Atmintis gyva, nes liudija“ ir dešimčiai minučių languose įžiebti vienybės ir atminimo žvakutes.

„Atmintis gyva, nes liudija“ Lietuvoje vyks jau keturioliktą kartą. Ties kiekvienu lango viduriu pastatoma po žvakę. Žvakės turi būti kelių centimetrų aukščio, kad lango rėmas neužstotų jų liepsnos. 8.00 val. dešimčiai minučių užgesinama šviesa ir uždegamos žvakės.

Kaip ir kasmet, šią dieną Jūros šaulių vyrų choras išreikš pagarbą žuvusiems laisvės gynėjams padėdami gėlių prie generolo J. Žemaičio paminklo, bažnyčioje vyks šv. Mišios už laisvės gynėjus.

Reikšmingų Lietuvai datų minėjimų proga Palangoje trispalvėmis apšviestas Palangos Kurhauzas ir Palangos miesto savivaldybės pastatas.

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangoje minint Sausio 13-osios įvykius, jau tradicine tapusi šviesos eisena šiais metais nebus organizuojama, tačiau miesto centre įsižiebs „Laisvės šviesos“ instaliacija, kurią praeiviai galės apžiūrėti net kelis mėnesius.


Palangos miesto gyventojai savaitgalį kviečiami minėti Laisvės gynėjų dieną bei aktyviai prisijungti prie sausio 12 d. ir Sausio 13-ąją vyksiančių renginių. Laisvės gynėjų dienai skirti atminimo renginiai prasidės jau sausio 12 d., sekmadienį. “Vilties istorija“ – taip pavadinta istorinė dokumentika, kuri nuo 16 val. iki 18.30 val. sausio 12 d. bus transliuojama LED ekrane...


Šiais metais skaičiuojame, fiksuojame ir sveikiname gimusius ir dar gimsiančius naujagimius, vadindami juos šimtmečio naujagimiais. 1990-iaisiais, Lietuvai atkūrus nepriklausomybę, nepamenu, kad šalyje būtų buvęs atkreiptas dėmesį į tais, jau nepriklausomos Lietuvos, metais atėjusiuosius į pasaulį. Tačiau geriau vėliau, nei niekada. Nukreipkime žvilgsnį į juos dabar...


Palangos šauliai savaitgalį Plateliuose kartu su atvykusiais iš visos Lietuvos minėjo Lietuvos karininko, Lietuvos laisvės armijos Žemaičių legiono vado Jono Semaškos – Liepos 70-mečio žūties metines.


Lietuvos laisvės armijai – 75 metai. 1941 m. gruodžio 13 d. ankstyvą rytą, kai Vilniaus miestą dar gaubė nakties šešėliai, dvylika patriotiškai nusiteikusių jaunų karininkų su atsargos vyr. leitenantu Kaziu Veverskiu prisiekė tardami rūsčius priesaikos žodžius. Tai liko Gedimino pilyje Vilniuje. Tai buvo Lietuvos laisvės armijos (LLA) įkūrimo pradžia.


Praėjusį šeštadienį pirmą kartą organizuotas pėsčiųjų žygis aplink Platelių ežerą dviračių takais, aplankant Antrojo pasaulinio karo įvykių istorines vietas Platelių apylinkėse, siekiant paminėti Lietuvos laisvės armijos (LLA) 75-metį. Šiame žygyje dalyvavo ir Lietuvos šaulių sąjungos (LŠS) Klaipėdos apskrities jūros šaulių 3-iosios rinktinės...


Buvusiam UAB „Palangos komunalinis ūkis“ direktoriui Vidui Misikoniui, dabar šioje savivaldybės įmonėje dirbančiam vadybininku, neramios dienos. Pasirodo, kad jis, iki pareigų „Palangos komunaliniame ūkyje“, rankas iki rankovių buvo sukišęs į vienos ankstesnės darbovietės, kurioje dirbo direktoriumi, kasą – pasisavino 509 690 litų (147 616 eurų)....


Sausio 16-17 dienomis Palangoje V. Jurgučio pagrindinės mokyklos sporto salėje įvyko tinklinio turnyras, skirtas Lietuvos laisvės gynėjų dienai paminėti. Turnyre dalyvavo vaikinų komandos iš Kauno, Kretingos r. Darbėnų ir Palangos. Atidarant turnyrą , tinklinio trenerė ir varžybų vyr. sekretorė Irena Švanienė dalyviams priminė apie tai, ką Lietuvos Respublikai reiškia...


Atminimo laužai prie paminklo generolui J. Žemaičiui, lietaus merkiamos gėlės ir jo nebojanti žvakių liepsna, šv. Mišios ir kurorto meno kolektyvų parengta programa – taip antradienį Palanga minėjo Laisvės gynėjų dieną.


Palangos šauliai Vėlinių dieną tradiciškai pagerbė už Lietuvos laisvę žuvusius partizanus, visus laisvės kovų dalyvius. Šauliai šiemet žygį pradėjo nuo paminklo Jonui Žemaičiui, prie kurio pirmiausia padėjo gėlių, uždegė žvakutes ir pagerbė generolo atminimą tylos minute.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius