Liepą Palangoje muzika liesis atvirose kurorto erdvėse ir net tvenkinyje bei iš riedančios karietos

Palangos tiltas, 2023-06-30
Peržiūrėta
692
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Liepą Palangoje muzika liesis atvirose kurorto erdvėse ir net tvenkinyje bei iš riedančios karietos

Liepą vasarojančius Lietuvos pajūryje XI tarptautinis M. K. Čiurlionio muzikos festivalis kviečia į ypatingus pasaulinio garso mūsų šalies ir užsienio atlikėjų pasirodymus. Iš Lietuvos, Kroatijos, Vokietijos, Austrijos, Kanados, Lenkijos, Ukrainos atvykstantys muzikai liepos 5–19 dienomis koncertuos Kurhauze, Palangos koncertų salėje ir botanikos parke.

Festivalio organizatoriai, viešoji įstaiga „Klasika LT“, klausytojams parengė net keturiolika koncertų, kuriuose skambės ne tik jau pamėgti klasikinės muzikos kūriniai, bet ir specialiai šiam festivaliui sukurtos kompozicijos.

Kiekvienas vakaras – kitoks, ypatingas, nepakartojamas: nuo fortepijoninės ir simfoninės muzikos šedevrų iki romantiškų arijų ir improvizacijų. 

Netrūks ir siurprizų – romantikos mėgėjus džiugins Palangos botanikos parko tvenkinyje plaukiojančioje valtelėje muzikuosiančios atlikėjos, pučiamųjų kvintetas, atliksiantis programą per Palangą riedančioje karietoje, net dvejose atvirose kurorto erdvėse vyksiantys performansai. 

Programa – įvairiausios muzikos mėgėjams 

Šiemet festivalio programoje kaip niekad gausu kamerinės muzikos – grieš ir vienas žymiausių Austrijos ansamblių, styginių kvintetas „Wiener Kamersymphony“, ir pirmą kartą Lietuvoje viešėsiantis vienas ryškiausių jaunosios kartos violončelininkų iš Kroatijos Vid Veljakas, atliksiantis romantinę programą drauge su puikiai Lietuvos publikai pažįstamu pianistu Pauliumi Anderssonu, ir jungtinis Vokietiją bei Kroatiją atstovaujančių muzikų Lovre Marušičiaus, Aramo Yagubiano ir Nikitos Gellerio trio, ir Lietuvos publikos jau pamėgtas „Duo Andersson“ – neseniai susituokusių smuikininkės Julijos bei lietuvių ir danų kilmės pianisto Pauliaus Anderssonų tandemas.

Fortepijoninės muzikos grando Petro Geniušo rečitaliai jau tapo nepakeičiama M. K. Čiurlionio muzikos festivalio tradicija. Šiemet maestro atliks ne tik romantinės muzikos šedevrus, bet ir improvizuos M. K. Čiurlionio kūrinių temomis. 

Intriguojančią programą „Sielos trilypumas“ pristatys pianistas Alexanderis Panizza. Pats atlikėjas apie šį pasirodymą rašo: „Kas gali nutikti, kai argentinietiškų šaknų turintis Kanadoje gyvenantis pianistas imasi groti Čiurlioniui skirtą programą? Jis renkasi tris Čiurlionį jaudinusius elementus: gamtą, liaudies dainas ir šokius bei religinį paslaptingumą, sujungia juos lietuviškais, argentinietiškai ir kanadietiškais saitais“.

Mindaugo karūnavimo dieną scena bus patikėta patiems jauniausiems, tačiau tikrai ne mažiau talentingiems atlikėjams – nuotaikingą programą parengė Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos simfoninis orkestras, diriguojamas maestro Martyno Staškaus. O 21 val., drauge su visa Lietuva, giedosime „Tautišką giesmę“. Jaunimas karaliaus ir penkias valandas vyksiančiame jaunųjų talentų maratone Birutės parko rotondoje.

Vokalinės muzikos mėgėjai turėtų nepraleisti koncerto „Kultūros tiltai: Lietuva – Lenkija“, kuriame skambės Lietuvos, Lenkijos ir kitų šalių kompozitorių kūrinai fortepijonui 4 rankoms, fortepijonui ir sopranui, fortepijonui ir baritonui, fortepijonui ir vokalistų duetui. 

Atlikėjai – pirmą kartą Lietuvoje viešėsiantis vienas ryškiausių Lenkijos baritonų Jakubas Milewskis, charizmatiškasis sopranas Vilija Kuprevičienė (Lietuva), žymūs pianistai lenkas Arturas Jaronas ir lietuvių pianistė Aleksandra Žvirblytė. 

Įdomią programą „Sofijos meilė“ pristatys arfininkė Liucilė U. Vilimaitė, smuikininkė iš Lenkijos Anna Szafraniec bei šokėja ir Klaipėdos muzikiniame teatre dirbanti ukrainietė choreografė Daria Verovka. Atlikėjos pakvies pasinerti į meilės istoriją bei pažvelgti į šią nepaprastą jausmų kelionę per Sofijos prizmę. 

Šių metų festivalyje išgirsime ir puikų šeimyninį Monikos ir Roberto Lozinskių duetą, kuris atliks tiek fortepijoninių ansamblių, tiek ir solinių kūrinių fortepijonui.

Festivalį vainikuos ypatingas renginys „Ir tas kelias, kaip sapnas...“. Tarptautinį pripažinimą pelnęs jaunosios kartos lietuvių kompozitorius Gediminas Gelgotas pristatys specialiai festivaliui sukurtą koncertinę programą, kurioje autorinė jo kūryba susijungia su M. K. Čiurlionio muzikinio palikimo interpretacijomis bei improvizacijomis.

Vientisą valandos trukmės kompoziciją atliks Naujų idėjų kamerinis orkestras NIKO – styginių instrumentų grupė, žinoma dėl savo patrauklių ir originalių pasirodymų, atliekanti progresyviąją klasikinę muziką mintinai, integruojanti į savo pasirodymus styginių instrumentų meistriškumą bei minimalistinius vizualinius scenos efektus. Muzikavimo džiaugsmas, originalumas, drąsa ir išskirtinė atlikimo kokybė – visi šie žodžiai tinka apibūdinti NIKO.

Drauge su NIKO muzikuos legendinis saksofonininkas Petras Vyšniauskas, pianistė Aleksandra Žvirblytė ir VU choras „Pro Musica“. 

Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Palangos miesto savivaldybė. 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Liepą vasarojančius Lietuvos pajūryje XI tarptautinis M. K. Čiurlionio muzikos festivalis kviečia į ypatingus pasaulinio garso mūsų šalies ir užsienio atlikėjų pasirodymus. 


Kovo 26 d., šeštadienį, 16.30 val. Palangos kurorto muziejuje vyks koncertas „Vilties muzika“, skirtas pianistės, koncertmeisterės, vargonininkės, giesmių kūrėjos ir atlikėjos, palangiškės Audronės Juozauskaitės jubiliejui.


Šią, kaip ir praėjusią, vasarą daugybės lietuvių keliai ves į Palangą. Populiariajam pajūrio kurortui jau dešimtmetį vadovaujantis meras Šarūnas Vaitkus nesidrovėdamas tvirtina, kad per šį laikotarpį Palanga smarkiai pasikeitė ir yra ant sėkmės bangos. Panašu, jog nė pandemija kurortui nesmogė žemiau juostos – meras šį laikotarpį apibūdina kaip...


Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


Šiuolaikinės muzikos festivalis „Permainų muzika“

"Palangos tilto" informacija, 2019 09 19 | Rubrika: Kultūra

15-asis šiuolaikinės muzikos festivalis „Permainų muzika“ pradeda kelionę 15-ojo Klaipėdos koncertų salės gimtadienio link. Koncertų salė 2020 metų balandžio 1-ąją minės 15-os metų veiklos sukaktį. Viso koncertinio sezono metu ji bus pažymima pačiomis įdomiausiomis ir vertingiausiomis meninėmis programomis. Rugsėjo 20–spalio 9 dienomis Klaipėdą drebins įdomiausių...


Šiuolaikinės muzikos festivalis „Permainų muzika“

"Palangos tilto" informacija, 2019 09 19 | Rubrika: Verslas pinigai

15-asis šiuolaikinės muzikos festivalis „Permainų muzika“ pradeda kelionę 15-ojo Klaipėdos koncertų salės gimtadienio link. Koncertų salė 2020 metų balandžio 1-ąją minės 15-os metų veiklos sukaktį. Viso koncertinio sezono metu ji bus pažymima pačiomis įdomiausiomis ir vertingiausiomis meninėmis programomis. Rugsėjo 20–spalio 9 dienomis Klaipėdą drebins įdomiausių...


Palangos lopšelio-darželio „Nykštukas“ bendruomenė jaučiasi laiminga, turėdama gilią tradiciją – Palangos žymių menininkų-dailininkų, fotografų darbų eksponavimą darželio erdvėse. Šios parodos ne tik puošia įstaigos patalpas, bet ir padeda visiems intuityviai ugdyti estetinę nuojautą ir nuovoką, suvokti kas yra tikrasis menas.


Šilta šventė praėjusio ketvirtadienio vakarą surengta Kurhauze – minint Medicinos darbuotojų dieną, į šventinį renginį sukviesti ne tik kurorto medikai, bet ir visi miestiečiai, norintys pasveikinti šios profesijos atstovus.


Palangiškių patogumui – nauji suolai viešosiose erdvėse

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2012 07 30 | Rubrika: Miestas

Palangiškiai ir kurorto svečiai netruko įvertinti vietos komunalininkų mieste įrengtus naujus suolus. „Dar praėjusiais metais sulaukėme ne vieno miestiečio prašymo pastatyti suolų. Viešose erdvėse jų reikia, nes pagyvenusiems žmonėms nepailsėjus sunku nueiti didesnį atstumą“, – kalbėjo UAB „Palangos komunalinis ūkis“ direktorius Konstantinas...


Gatvėse vėl liesis muzikos garsai

Monika ŠIUGŽDAITĖ, 2009 04 07 | Rubrika: Miestas

Jau trečią kartą organizuojama Gatvės muzikos diena ir vėl aprėps beveik visą Lietuvą – šiemet, kaip ir pernai, ji neaplenks ir kurorto. Graži idėja pamažu tampa dar gražesne tradicija – gegužės 2-ąją muzika vėl skambės Palangos gatvėse.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius