Lietuviams – pasaulinis įvertinimas JAV: pripažinti moderniausiais europiečiais

Palangos tiltas, 2022-06-23
Peržiūrėta
782
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

„Fielmann“ optikų tinklą Baltijos šalyse valdantys Gintautas ir  Jūratė Kersnauskai (dešinėje),  Ewa Żebrowska (kairėje),  Pierre Devie (antras iš kairės)
„Fielmann“ optikų tinklą Baltijos šalyse valdantys Gintautas ir Jūratė Kersnauskai (dešinėje), Ewa Żebrowska (kairėje), Pierre Devie (antras iš kairės)

Jei manote, kad lietuviai – senamadiški, konservatyvūs, o technologijomis nusileidžia kitoms Europos šalims, galvokite iš naujo. Iš tiesų yra visiškai priešingai: lietuviai – pirmi Europoje pagal susidomėjimą ir norą išbandyti naujos kartos akinių lęšius. JAV vykusiose konferencijoje lietuviai pripažinti moderniausiais europiečiais, inovacijomis besižavinčia tauta, o vokiečių kompanijos „Fielmann“ prekinio ženklo valdytojai Lietuvoje pagirti už stulbinančius rezultatus. Taigi, kokie gi tie išmanūs lęšiai, pelnę lietuviams pasaulinį pripažinimą?

Lietuviai skuba pirmieji naudotis inovacijomis

Apie lietuvių inovatyvumą ir puikiai išvystytas technologijas pasaulyje kalbama vis dažniau. Birželį JAV vykusioje išmanių akinių lęšių „Transitions“ konferencijoje Lietuvos vardas nuskambėjo ypač garsiai. Konferencijoje lietuvius pagyrė tikrai ne be reikalo: „Fielmann“ optikų tinklą Baltijos šalyse valdantys Gintautas ir  Jūratė Kersnauskai pagal „Transitions“ lęšių pardavimą pirmauja Europoje.

„Tai – svarbus pripažinimas tiek Baltijos šalių „Fielmann“ tinklui, tiek ir visai lietuvių tautai. Floridoje vykusiame renginyje ne kartą pabrėžta, kad lietuviai itin domisi inovacijomis ir drąsiai išbando naujas technologijas, todėl nenuostabu, kad pirmaujame pagal naujausios  kartos akinių lęšių pardavimus“, – įvertinimais džiaugiasi G. Kersnauskas.

Šių lęšių privalumų sąrašas – ilgas, ir žavėtis jais galima dėl pačių įvairiausių priežasčių. Tačiau iškart aišku viena – jie leidžia pamiršti apie varginantį jautrumą šviesai ir pasaulį pamatyti visiškai naujomis spalvomis. Jei vis dar abejojate, štai kelios priežastys, kodėl išmanūs „Transitions“ akinių lęšiai turėtų būti ne viena iš galimybių, o kasdienio gyvenimo dalis ar siekiamybė.

Trejų akinių galia vienuose: sutaupysite ir pamiršite nepatogumą

Fotofobija arba akių jautrumas šviesai nėra retas reiškinys. 9 iš 10 žmonių pasaulyje skundžiasi dėl drastiškai besikeičiančios aplinkos šviesos, kai iš ryškaus apšvietimo  ar tamsios patalpos išeiname į saulėtą dieną. Inovatyvūs „Transitions“ lęšiai lengvai prisitaiko prie kintančios aplinkos šviesos ir puikiai pateisina jų gamintojų pažadą – „from screens to sun“ („nuo ekranų iki saulės“). Dirbant su išmaniaisiais ekranais ar nuolat esant ryškios dirbtinės šviesos aplinkoje, saugosime akis nuo kenksmingos mėlynosios šviesos, o išeidami į lauką, nereikės sukti galvos apie saulės akinius – jie patamsės atsižvelgiant į UV spindulių intensyvumą ir eliminuos varginantį jautrumą šviesos pokyčiui. 

Fotochrominiai lęšiai yra itin aktualūs nešiojantiems korekcinius akinius, tad pamirškite rūpestį apie keleto skirtingų akinių turėjimą su savimi ir nuolatinį jų keitimą. Toks pasirinkimas – ne vien tik patogumo garantas.

Optikos specialistai atkreipia dėmesį, kad kuo rečiau kaitaliosite akinius, tuo mažiau jie susidėvės, sumažės rizika juos numesti ant žemės, subraižyti ar sulaužyti. Rezultatas – galimybė džiaugtis ilgaamžiu, kokybišku raiškaus matymo sprendimu ir išvengti laiko gaišaties juos remontuojant ar papildomų išlaidų įsigyjant naujus.

Kasdien – neįtikėtina matymo kokybė ir maksimali apsauga

Akys – labai svarbus ir šviesai itin jautrus organas. Regą reikia nuolat saugoti, o modernūs lęšiai, laimei, tai atlieka meistriškai. Naujosios kartos fotochrominiai lęšiai kaip niekad jautriai reaguoja į įvairią šviesą, net netiesioginę – atspindžius, tad akį pasiekia tik toks šviesos srautas, kuris yra reikalingas. Papildomos poliarizacinės dangos dėka yra eliminuojami aplinkos atspindžiai, todėl dar labiau padidėja matymo ryškumas, matomas kontrastingas natūralių slavų vaizdas, dėl ko mažiau pavargsta akys. 

Fotochrominiai lęšiai taip pat tinka sergant migrena, kurią įprastai sukelia jautrumas šviesai, bei toms moterims, kurios stengiasi išvengti raukšlių. Į aplinkos apšvietimą reaguojantys akinių lęšiai yra neabejotinai geresnė investicija raukšlių prevencijai nei brangūs kremai ar prevencinės procedūros. 

Tyrimai rodo, kad LED ir fluorascencinio apšvietimo skleidžiama mėlynoji šviesa turi neigiamų pasekmių mūsų sveikatai: gali sutrikti natūralaus vyzdžio susitraukimas, dėl ko atsiranda jautrumas šviesai, taip pat ir miego ciklas, kadangi mėlynoji šviesa trikdo miego hormono melatonino gamybą. Tai dar viena svari priežastis, kodėl dauguma lietuvių renkasi būtent šios technologijos akinių lęšius. 

G.Kersnauskas džiaugiasi stebėdamas dar vieną itin teigiamą tendenciją Lietuvoje – tėvai vis dažniau renkasi „Transitions“ technologiją ir vaikų akiniams: jie ne tik blokuoja UV spindulius, bet ir mėlynąją šviesą, kas padeda išvengti galimų rimtesnių akių bėdų ateityje. Taigi šiuo atveju su vieneriais akiniais bus „nušauti du zuikiai“. 

Pažangiausias sprendimas: visos inovacijos vienuose lęšiuose

Fotochrominiai lęšiai – paskutinis mados klyksmas ne tik suaugusiųjų, bet ir tarp jaunimo.  Sparčiai griūna mitas, kad tai – nepatrauklaus rudo atspalvio akiniai „chameleonai“, kurių reakcija į aplinkos šviesą labai lėta. 

„Naujausi lęšiai – aštuntos kartos, tai reiškia, kad tiek kartų buvo tobulinama technologija išgaunant naujas spalvas, reakcijos greitį, apsaugą nuo mėlynosios šviesos ir papildomą poliarizacijos dangą. GEN8 kartos lęšiai net triskart (!) greičiau reaguoja į šviesos pokytį nei jų pirmtakai. Taigi, per kelerius metus įvykdyta lęšių pažanga – tarsi nuo mygtukinio telefono iki išmaniojo“, – tikina J.Kersnauskė.

Fotochrominiai lęšiai į madą grįžta su trenksmu, nes daugelį vilioja galimybė pasirinkti daugiau nei iš 7 akinių lęšių spalvų ar net veidrodinio efekto. Tiesa, šį efektą optikų specialistai rekomenduoja ne pagrindiniams akiniams, o antrai porai, kadangi jie labiau tarnauja kaip stiliaus detalė ar saulės akiniai.

Dar viena džiugi žinia – fotochrominius lęšius jau gali rinktis ir vairuotojai. Nepaisant to, kad daugumos automobilių priekiniai stiklai turi UV filtrus, dėl ko senosios kartos fotochrominiai lęšiai netamsėdavo automobilyje, naujosios technologijos įveikė šį barjerą ir buvo sukurti fotochrominiai lęšiai vairuojantiems. Nuo šol su tokiais akiniais komfortiškai matomas kelias vakarėjant ar netikėtai įvažiavus į tunelį.

Lęšiai be dioptrijų – ne tik stiliaus detalė

Akiniai – ne tik pagrindiniai akių sargai, bet ir viena svarbiausių stiliaus detalių. Nemažai žmonių juos renkasi net ir tada, kai korekcinių akinių jiems nereikia. Pasirodo, šalia stilingų rėmelių pasirinkę modernius fotochrominius lęšius, vienu šūviu galite nušauti net tris ar keturis zuikius. Lęšiai be dioptrijų prisideda ir prie stiliaus, ir apsaugo nuo mėlynosios ekranų šviesos, ir tarnauja papildomai kaip saulės akiniai.

Įdomu tai, kad šie lęšiai be dioptrijų – geriausias sprendimas ir senjorams po kataraktos operacijos. Tuo metu akys būna jautrios, tad būtina jas saugoti tiek nuo mėlynosios šviesos, tiek ir nuo akinančios saulės, puikus sprendimas siekiant sumažinti itin jautrių akių varginimą. 

„Tiek mums, tiek akinių lęšių kūrėjams rūpi maksimaliai išpildyti šių dienų akinių nešiotojų poreikius, todėl technologijos niekuomet nestovi vietoje. Džiaugiamės jau daugiau nei 20 metų partneryste kartu su inovatyviausiu akinių lęšių gamintoju, kuris projektuodamas naujas akinių lęšių technologijas visuomet įsiklauso į mūsų klientų poreikius bei lūkesčius akiniams, ir jas ištestuoja ne laboratorijose, o natūralioje žmogui aplinkoje. Raiškus matymas kasdienėse situacijose ir užtikrintumas įsigijus pažangiausius akinius – didžiausia prasmė mūsų darbe“ – sako G. Kersnauskas. 

„Didžiausias akinių lęšių technologinis proveržis įvyko per pastaruosius kelerius metus ir šiuo metu tai – pažangiausias produktas optikų rinkoje, kurį Europoje labiausiai pripažįsta būtent lietuviai. O nešioti moderniausius pasaulyje akinius smagu, ar ne?“ – antrina J. Kersnauskė.

Jūsų komentaras:

Joo 2022-06-29 04:38 (IP: 162.158.203.54)
"Jei manote, kad lietuviai – senamadiški, konservatyvūs" Ne manome, o žinome!! Bent jau dauguma.

Taip pat skaitykite

Jei manote, kad lietuviai – senamadiški, konservatyvūs, o technologijomis nusileidžia kitoms Europos šalims, galvokite iš naujo.


Vaikų klegėjimas, krykštavimas kelia džiaugsmą daugeliui žmonių, tačiau tuomet, kai tenka prisiimti atsakomybę už visą būrį mažųjų – toks darbas tampa sunkiai įveikiama užduotimi. Bet ne visiems. Su „Palangos tiltu“ apie savo profesiją pasakojusios lopšelio-darželio „Nykštukas“ auklėtojos Violeta Petravičienė ir Snieguolė Kairienė bei...


Pasaulinė sveikatos organizacija (PSO) skelbia, kad iki 2020 m. labiausiai paplitusia ir daugiausia mirčių lemiančia liga taps depresija. Prognozė ypač aktuali lietuviams – mūsų šalis, pagal suvartojamą antidepresantų kiekį, jau dabar yra antroji Europos Sąjungoje, o nuo 2000 m. iki dabar susirgimų skaičius išaugo dvigubai.


Penktadienį Palangoje lankėsi bei su miesto meru Šarūnu Vaitkumi ir Savivaldybės administracijos direktore Akvile Kilijoniene susitiko aplinkos ministras Valentinas Mazuronis. Susitikime, kurio metu aptarti Palangai aktualūs aplinkosauginiai bei su daugiabučių renovacija susiję klausimai, dalyvavo ir Savivaldybės ekologė Reda Kairienė bei daugiabučių namų renovacijos darbus...


„Palangos tiltui“ teko pripažinti Sporto centro pranašumą

"Palangos tilto" informacija, 2014 04 18 | Rubrika: Sportas

„Palangos tilto“ krepšinio komanda Sporto centro vykdomame miesto krepšinio turnyre trečiadienį susitiko su Sporto centro komanda, kuriai vadovauja žinomas krepšinio specialistas Regimantas Juška.


Kovo 11-ąją lietuviams grąžino Krymo okupacija

Alvydas ZIABKUS “Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2014 03 13 | Rubrika: PT redaktoriaus skiltis

Pastaraisiais metais formalia valstybine švente virtusi ir pakankamo visuomenės dėmesio nesulaukdavusi Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo diena šiemet išgyveno tikrą patriotinių jausmų renesansą.


Dauguma Palangos poilsiautojų nė neįsivaizduoja atostogų be individualios transporto priemonės. Kurorte dažnam vairuotojui tenka pasukti galvą: pakratyti kišenę ir pasistatyti automobilį arčiau jūros ar gaišti laiką ieškant nemokamos vietos. Tai tampa tikru nervų išbandymu karštais savaitgaliais – juk kurortas ne „guminis“.


Baltijos krepšinio lygos (BBL) čempionato A grupėje pirmadienį išvykoje žaidusi Palangos „Palanga“ nusileido Šiaulių „Šiauliai-Triobet“ ekipai 95:71 (26:22, 24:17, 27:13, 18:19).


„Palangai“ teko pripažinti „Prienų“ pranašumą

"Palangos tilto" informacija, 2012 10 01 | Rubrika: Sportas

Lietuvos krepšinio lygos (LKL) čempionate penktadienį buvo žaidžiamas vienas reguliaraus sezono susitikimas. Praėjusį sezoną bronzos medalius laimėjusi Prienų „Prienų“ komanda savo aikštėje priėmė Palangos „Palangos“ klubą. Pergalę rezultatu 110:81 šventė prieniškiai. Prienams tai buvo pirmas laimėjimas šalies pirmenybėse, o...


U-17 taurės turnyre lietuviams – antroji vieta

Rasa GEDVILAITĖ, 2010 08 31 | Rubrika: Miestas

Praėjusį šeštadienį kurorte baigėsi Lietuvos futbolo federacijos (LFF) U-17 taurės turnyras. Iki finalo prasibrovusi Lietuvos rinktinė po atkaklios kovos nusileido Ukrainos futbolininkams ir užėmė antrąją vietą. Jauniesiems tautiečiams pergalė buvo ranka pasiekiama, tačiau Ukrainos rinktinei pasisekė dukart išlyginti rezultatus, o po dramatiškos baudinių serijos ir nugalėti.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius