Lopšelio-darželio „Sigutė“ 25-ąjį gimtadienį lydėjo poezijos garsai

Agnė LEKAVIČIENĖ, 2011-11-28
Peržiūrėta
452
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Lopšelio-darželio „Sigutė“ 25-ąjį gimtadienį lydėjo poezijos garsai

Auksinis ruduo lopšeliui-darželiui „Sigutė“ atnešė garbingą 25-tąjį jubiliejų, kurį pirmiausia nutarta atšvęsti su darželio bendruomene, darželinukais bei jų tėveliais. Lapkričio 24 d. į „Sigutės“ jubiliejų skubėjo Palangos darželių „mamos“, iškilios miesto asmenybės.

 

Poezijos vakaras

 

„Per 25 veiklos metus būta visko: dirbom, klydom, tobulinomės ir vėl dirbom. Svarbiausia, jog esame. Visą save atiduodame savo vaikams ir tą darome jau 25 metus“, – jaudulio neslėpė lopšelio-darželio „Sigutė“ direktorė Svetlana Andziulienė. 

Darželio jubiliejaus proga tortas buvo suvalgytas dar spalio pradžioje. Jam buvo pasiruošę visi: direktorė, auklėtojos, mažieji bei tėvų aktyvas.

Folklorinių dainų nestigo ir 25-mečio minėjime, kuris buvo paminėtas pedagogų tarpe. Gražiausius kūrinius „Sigutei“ skyrė Regina Naureckienė, muzikantas Alfonsas Juškys, Anelė Mažeivaitė. Darželinukų mylimiausia auklėtoja – metodininkė Alma Valaitienė kartu su muzikos pedagoge Virginija Juškiene atliko dainą „Paukščiai“.

Jauki vakaronė abejingų nepaliko. Aidint darželio direktorės S.Andziulienės ir „Nykštuko“ auklėtojos Almos Viskontienės poezijai moterų akyse žvilgėjo ašaros.

 

Maža, bet jauki bendruomenė

 

Šventojoje įsikūręs lopšelis-darželis turi kuom didžiuotis. Netoli pušyno įsikūrusi ikimokyklinio ugdymo įstaiga pulsuoja jaukumu, draugiška aplinka. Kiekvienas vaikelis čia yra mylimas bei laukiamas. „Mūsų darželyje yra pačios palankiausios sąlygos ugdytinių saviraiškai ir saviugdai, darželinukus supa saugi ir sveika aplinka, čia yra teikiamas kokybiškas priešmokyklinis ugdymas. „Sigutė“ – tai bendruomenė, puoselėjanti etnokultūrines vertybes, žadinanti tautiškumą, vykdanti vaikų socializaciją, kurianti savas tradicijas bei nuostatas. Kiekvieną rytą vaikiukai prieš pusryčius traukia Šventosios himną“, – kalbėjo lopšelio-darželio direktorė S. Andziulienė.

Darželinukų tėveliai džiaugiasi, jog įstaigoje veikia tik 3 grupės. Tai didelis pranašumas prieš kitas ikimokyklinio ugdymo įstaigas, kadangi kiekvienas mažylis yra prižiūrimas rūpestingų, juos mylinčių auklėtojų. Darželio pedagogės nuolat bendradarbiauja su tėveliais, kad pasiektų kuo geresnių pedagoginių rezultatų.

Etnokultūrinė veikla vaikų darželyje integruojama į kasdieninę veiklą. Darželio bendruomenė didžiuojasi glaudžiais ryšiai su lietuvių-latvių bendruomenės nariais (papročių kontekste). Čia ypač gerbiami latvių bendruomenės nariai Alma Dulkienė, Edvardas Brigmanas, Mikelis Balčius. 

Jūsų komentaras:

GELINA 2012-05-10 16:57 ([email protected] / IP: 86.100.105.53)
Ir ka bepasakysi!?

Taip pat skaitykite

Su atleidimu iš darželio-lopšelio „Gintarėlis“ direktorės pareigų nesusitaikstanti buvusi jo direktorė Ilona Milkontė, kurios interesus teisme atstovavo buvęs Palangos miesto Tarybos narys, advokatas Aleksandras Jokūbauskas, blogos žinios sulaukė ir iš Klaipėdos apygardos teismo (KAT). Spalio 22 d. jis paskelbė nutartį, kuria Klaipėdos apygardos teismo...


Spalio 26 d. Palangos lopšelio-darželio ,,Ąžuoliukas“ ,,Boružėlių“ ir ,,Žiogelių“ grupės ugdytiniai, su dviem autobusais išvyko į Baltų mitologijos parką bei japonišką sodą, esančius Kretingos rajone.


Palangos lopšelio-darželio „Gintarėlis“ mokytojai įgyvendindami 2020 metų veiklos planą, siekdami užkirsti kelią koronaviruso infekcijos plitimui, perkelia ugdymą į kitas erdves: lauko teritoriją, artimiausią gamtos prieglobstį ir kt. Taip pat projektines veiklas vykdo nuotoliniu būdu – organizuoja respublikines parodas, dalyvauja edukacinėse išvykose...


Ar ne anekdotas? Šiandien, balandžio 30-ąją, miesto Taryba patvirtino praėjusių metų pabaigoje iš lopšelio-darželio "Gintarėlis" direktorės pareigų atleistos Ilonos Milkontės veiklos ataskaitą už 2019 metus.


Balandžio 9 d. nuotoliniu būdu įvykusiame miesto savivaldybės Tarybos posėdyje Tarybos valdančiųjų konservatorių balsais Rima Narkienė, nebuvo patvirtinta Palangos lopšelio-darželio „Gintarėlis“ direktore, nors visi Tarybos komitetai anksčiau balsavo už jos kandidatūrą.


Praėjusių metų pabaigoje iš lopšelio-darželio "Gintarėlis" direktorės pareigų miesto Tarybos atleista Ilona Milkontė bylinėjasi su miesto Taryba ir prašo teismo priteisti iš Palangos lopšelio - darželio "Gintarėlis", atstovaujamo Palangos miesto savivaldybės tarybos, 9151,56 eurų vidutinį darbo užmokestį už priverstinės pravaikštos...


Palangos lopšelio-darželio „Gintarėlis“ bendruomenė, kaip ir visos Lietuvos mokyklos, priėmė 2020 metų nelauktus koronaviruso pandemijos iššūkius: nuotolinio ugdymo organizavimą ir kovos su COVID-19 priemones.


Lopšelio-darželio „Gintarėlis“ direktorė Ilona Milkontė ramiai atostogauti negali – Savivaldybės administracija dėl jos veiklos vykdo tyrimą, tačiau administracija detalių apie jį neteikia. „Kadangi klausiate pirmieji, būsite pirmieji, kuriems kitą savaitę atsakysime,“ – prieš dvi savaites „Palangos tiltui“ sakė mero patarėja...


Paskutinį rugsėjo penktadienį į Palangos vaikų lopšelį-darželį „Gintarėlis” rinkosi ikimokyklinėse mūsų miesto, Klaipėdos, Kauno bei Mažeikių įstaigose dirbantys pedagogai. Čia vyko respublikinė konferencija „Tautiškumo ugdymas ikimokyklinėse įstaigose”, kuri tapo gražiu ir prasmingu pusmetį „Gintarėlyje” trukusio pilietinio ir tautinio...


Auksinis ruduo lopšeliui-darželiui „Sigutė“ atnešė garbingą 25-tąjį jubiliejų, kurį pirmiausia nutarta atšvęsti su darželio bendruomene, darželinukais bei jų tėveliais. Lapkričio 24 d. į „Sigutės“ jubiliejų skubėjo Palangos darželių „mamos“, iškilios miesto asmenybės.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius