„M“ – 3-iosios kartos naujausias darbas – filmas „Lietuviais esame mes gimę“

Rasa GEDVILAITĖ, 2010-01-19
Peržiūrėta
1888
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Pernai lapkričio 14 dieną dramos sambūrio „M“ – 3-iosios kartos jaunieji aktoriai bei kiti mokyklos moksleiviai su vadove Alma Pronckūniene ir istorijos mokytoja Daiva Latožiene, įgyvendindami tarptautinį projektą „Tau, brangi šalie“, svečiavosi Kaliningrado Liudviko Rėzos lietuvių kultūros draugijoje. Iš šios kelionės jie grįžo ne tik kupini gerų emocijų, bet ir atlikę nuostabią misiją – atgaivinę lietuvių kalbą žmonių širdyse, kuriose ji jau buvo prigesusi. Praėjusį penktadienį dramos sambūris, drauge su savo vadove, Palangos bendruomenei pristatė filmą „Lietuviais esame mes gimę“, taip pasidalindami patirtais išgyvenimais.

 

Tai, kas brangu

Jauniesiems dramos sambūrio „M“ – 3-iosios kartos aktoriams ir moksleiviams kelionė į Kaliningradą paliko itin prasmingų ir džiugių prisiminimų. Įsimintiniausios viešnagės akimirkos buvo fiksuojamos vaizdo kamera, iš kurių ir gimė filmas „Lietuviais esame mes gimę“. Moksleiviai, suvokdami, kad gimtoji kalba tampa labai brangi, kai jos netenkama, padovanojo Kaliningrado lietuviams lietuviškų knygų ir pristatė programą, skirtą Lietuvai. Skolingi neliko ir šeimininkai: Liudviko Rėzos lietuvių kultūros draugijos sekmadieninės mokyklos mokinukai, vadovaujami Laimos Meščeriakovos, pasveikino svečius, pademonstruodami, kad vis dar juose gyva lietuviškoji kalba.

 

Emocionalus filmas

Sukūrę jau dvylika vaidybinių filmų, jaunieji aktoriai, kartu su vadove A.Pronckūniene, praėjusį penktadienį mielai pristatė ir naujausią savo darbą, kuriame atsispindėjo visi svarbiausi užsimezgusio bendradarbiavimo akcentai. „Norėjosi parodyti visą kelionę, tačiau galbūt joje nedalyvavusiems nebūtų tai įdomu, tad teko sudėti viską, kas svarbiausia“, - kūrybinio proceso detalėmis pasidalino A.Pronckūnienė. Daug emocijų filmas sukėlė ne tik jauniesiems aktoriams, kurie visa tai patyrė, bet ir susirinkusiesiems. Ne tik jaunųjų palangiškių, bet ir mažųjų šeimininkų nuoširdžiai atliekamos lietuviškos dainos bei skaitomi eilėraščiai padėjo įvertinti savąjį kultūrinį paveldą bei pajusti, koks jis trapus už Lietuvos ribų.

 

Pažadas – atvykti

„Pamatę filmą supratom, kiek iš tikrųjų daug mūsų vaikai patyrė ir sužinojo“, - po pristatymo kalbėjo susirinkę tėveliai. Vadovė A.Pronckūnienė padėkojo jiems už kantrybę ir supratimą, kad jų talentingieji vaikai padarė itin svarbų darbą. Užmezgę draugystę su tenykščiais lietuviais, jaunieji aktoriai tikėjosi juos svetingai priimti ir Palangoje, tačiau planuotą kelionę teko atidėti. Pažadėta, kad susitikimas būtinai įvyks palankesniu metu, o ir filmas bus šventiškai pristatytas visiems projekto dalyviams bei lietuvių kalbą menantiems ir ją puoselėjantiems Kaliningrado gyventojams. „Žodis „Lietuva“ – kaip ugnelė dega mumyse“, - filme liko įamžinti nuoširdūs L.Meščeriakovos žodžiai.

 

Padėka vaikams ir vadovei

„Paplokit, vaikai, patys sau, nes be jūsų nebūtų ir šio projekto“, - nuoširdžiai padėkojo savo ugdytiniams A.Pronckūnienė. Moksleiviai taip pat rado būdą, kaip padėkoti savo mylimai vadovei, -  sukūrė filmuką „Ar prisimenat Jūs mus?“. Dešimtos klasės moksleiviai, jau šiais metais paliksiantys V.Jurgučio pagrindinę mokyklą ir pradėsiantys mokytis gimnazijoje, surengė nedidelį atsisveikinimą, sugraudinusį juos globojančią vadovę. Padėkoję už jos dėka aplankytas šalis, nemenką indėlį bręstant ir mokantis pažinti gyvenimą, jie nustebino savo nuoširdumu. „Nors ir daug atiduodama vaikams, tačiau iš jų gaunama daug daugiau. Brangūs vaikai, pataikėt tiesiai į širdį“, - dėkojo vadovė. Ji savo ruožtu nepamiršo padėkoti visiems, prisidėjusiems prie kelionės ir filmo sukūrimo. „Norisi parodyti, kad parama nenuėjo veltui“, - teigė A.Pronckūnienė, apgailestaudama, kad ne visi rėmėjai apsilankė pristatyme. Tačiau niekas nesutrukdė šventiškai nusiteikus prisiminti gražiausias parsivežtas akimirkas ir nuoširdžiai padėkoti vieni kitiems.


Mokiniai sulaukė padėkos už įvykdytą misiją ir patys dėkojo vadovei.


Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

1988 metų lapkričio 18 dieną Aukščiausioji Taryba pripažino lietuvių kalbą valstybine – tuometė Konstitucija buvo papildyta straipsniu, įteisinančiu lietuvių kalbos vartojimą viešojo gyvenimo srityse.


Ko gero, pirmąkart per ilgą savo žurnalistinę karjerą savo pašnekovui sunkiau nei įprastai formulavau interviu klausimus. Ko dabar, karantino suvaržymų metu, klausti žmogaus, kuris iki koronaviruso pandemijos sukosi visų Palangos kultūros renginių centre? Kokia gali būti kultūra kurorte karo, kaip šių eilučių autoriui pasakė viena „Palangos tilto“ skaitytoja –...


Dėl COVID-19 įvesto infekcijų plitimo ribojimo režimo dviem Palangos „Baltijos“ pagrindinės mokyklos pradinėms klasėms – 2 A ir 1 emocijų ir raidos sutrikimų klasių mokiniams – lapkričio 3-13 d. bus taikomas nuotolinis mokymas (šių klasių mokiniai mokysis namuose).


Palangos Senosios gimnazijos istorijos mokytoja ir Tarybos narė Ilona Pociuvienė – darbštuolė, turint omeny, kad pedagogai nuolat verkšlena dėl mažų atlyginimų. Mokytoja-politikė nurodė VMI, kad pernai banke laikė 48 000 eurų, jos gyvenamo namo vertė buvo 132 500 eurai, buto – 45 000 eurų.


Pasaulio lietuvių bendruomenės ir Pasaulio lietuvių jaunimo sąjungos lyderių suvažiavimas, liepos viduryje turėjęs vykti Palangoje, atšauktas – pranešė Pasaulio lietuvių bendruomenės pirmininkė Dalia Henke.


Minint pasaulio lietuvių bendruomenės metus Palangos kultūros ir jaunimo centro „Grubusis“ teatras spalio 24 – 29 d. išvyko į Norvegijos Karalystę su spektakliu „Laikykis, Vydūne!“. Norvegijos lietuvių bendruomenės kvietimu spalio paskutinįjį savaitgalį ,,Grubusis’’ teatras pasirodė Dramene ir Osle.


Penktadienio pavakare į susitikimą Palangos miesto savivaldybės viešojoje bibliotekoje pakvietusi jaunosios kartos rašytoja Monika Budinaitė kartu su leidyklos „Charibdė“ redaktore Rita Kubiliene su palangiškiais kalbėjo ne tik apie trečiąją rašytojos knygą „Kanifolijos dulkėse“, bet ir apskritai apie kūrybą ir nuolat aplink sklandančias...


Septyniasdešimt ketveri metai prabėgo nuo tada, kai 1941 m. birželio 14-osios naktį prasidėjo masiniai lietuvių areštai. Gyvuliams skirtuose vagonuose žmonės su šeimomis buvo tremiami į Sibirą, kur spiginant negailestingam šalčiui buvo verčiami kęsti badą bei sunkiai fiziškai dirbti. Ne vienas lietuvis, neištvėręs tokių atšiaurių gyvenimo...


M – tai režisierius Juozas Miltinis. Jis yra pirmoji karta, antroji – jo buvusi mokinė, dabar Palangos Vlado Jurgučio pagrindinės mokyklos mokytoja Alma Pronckūnienė, o 3-ioji karta – tai jos dramos sambūrio auklėtiniai. „Tokį pavadinimą dar 1999 metais sukūrė mano pirmoji laida. Kai jau mano auklėtiniai turės savo būrelį, galės pavadinti ketvirtąja...


Pernai lapkričio 14 dieną dramos sambūrio „M“ – 3-iosios kartos jaunieji aktoriai bei kiti mokyklos moksleiviai su vadove Alma Pronckūniene ir istorijos mokytoja Daiva Latožiene, įgyvendindami tarptautinį projektą „Tau, brangi šalie“, svečiavosi Kaliningrado Liudviko Rėzos lietuvių kultūros draugijoje. Iš šios kelionės jie grįžo ne tik kupini gerų emocijų, bet ir atlikę nuostabią misiją –...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius