MADOS IR OPEROS GERBĖJAMS: MARIJOS KALAS IR COCO CHANEL PASLAPTYS PALANGOS KURHAUZE

Palangos tiltas, 2024-04-11
Peržiūrėta
3524
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

MADOS IR OPEROS GERBĖJAMS: MARIJOS KALAS IR COCO CHANEL PASLAPTYS PALANGOS KURHAUZE

Balandžio 19 d. 18 val. Palangos kurhauzo koncertų salėje „Kuriančių moterų klubo“ narės klausytojus nukels į dievaičių ir primadonų laikmetį, kuriame bene ryškiausiai žibėjo operos žvaigždė Maria Callas ir mados imperijos įkūrėja Coco (Gabrielle) Chanel. „Koncertas Nr. 5“ – tai klasikos bei XX a. pirmos pusės popmuzikos performansas, kartu su „Chanel No. 5“ aromato natomis įtrauksiantis į XX a. stiliaus, grožio bei kultūros sūkurį. Tai – prabangos natos iš XX a. žymių moterų gyvenimo. Programoje: G. Verdi, G. Puccini, G. Bizet operų arijos, R. S. Louiguy, E. Deransart, J. H. Betti, P. Bachelet, H. Giraud, N. Glanzberg populiarios XX amžiaus dainos. 

Marios Callas pėdomis seks operos, klasikinės muzikos atstovė Dovilė Kazonaitė, Coco Chanel įkūnys aktorė, dainininkė Aistė Lasytė. Jas scenoje lydės pianistė Rūta Mikelaitytė-Kašubienė, o aprangos stilių kurs drabužių dizainerė Jolanta Talaikytė. Koncerte-performanse darniai apsijungs grožis, profesionalumas ir intriga. Kūrybingos Lietuvos menininkės kvies visus drauge keliauti laiku – užsimerkti, persikelti į XX a. pirmą pusę, užuosti prabangos dvelksmą, pajausti džiaugsmą, išgyventi liūdesį, dramą, išgirsti autentišką garsą, sklindantį tarsi iš seno patefono plokštelės. Koncerte taip pat bus galima pasigrožėti drabužių dizainerės Jolantos Talaikytės kurtais papuošalais bei drabužiais. 

Dainininkė Dovilė Kazonaitė mokėsi Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnazijoje bei Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, kur šiuo metu studijuoja meno doktorantūroje. Nuo 2013 m. ji yra Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro solistė, 2017 m. įvertinta Metų operos vilties apdovanojimu. Atlikėja yra kviečiama dalyvauti įvairiuose projektuose, bendradarbiauja su žymiais Lietuvos orkestrais, ansambliais, chorais, solistais ir dirigentais, yra vertinama šių laikų lietuvių kompozitorių, kurie kviečia ją atlikti savo naujus kūrinius.

Aktorė Aistė Lasytė sukūrė daugelį įsimintinų vaidmenų Lietuvos teatruose – nuo dramos spektaklių iki miuziklų. Ji kūrė įvairius personažus improvizacijos teatre „Kitas kampas“ bei TV laidoje „Dviračio žinios“, taip pat filmuojasi kine, serialuose, įgarsina radijo personažus, reklamas, filmus ir animaciją. A. Lasytė vykdė aktyvią koncertinę veiklą su grupe „Liūdni slibinai“, kuria dainas, koncertuoja kaip solo atlikėja, bendradarbiauja su klasikinės muzikos kolektyvais bei atlikėjais. Yra 2014 m. „Auksinio balso“ nugalėtoja.

Pianistė Rūta Mikelaitytė-Kašubienė – Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Koncertmeisterio katedros aspirantė, įgijusi meno licenciato laipsnį. Ji yra nuolatinė daugelio Lietuvos ir užsienio solistų scenos partnerė, su kamerinės muzikos projektais dalyvauja įvairiuose festivaliuose šalyje ir užsienyje. Nuo 2006 m. yra jos pačios įkurtos VšĮ „Muzikos galerija“ vadovė, rengia įvairius kultūros projektus, bendradarbiauja su pripažintais Lietuvos bei užsienio menininkais – muzikais, aktoriais, šokėjais bei dailininkais.

Dizainerė, Vilniaus dailės akademijos profesorė Jolanta Talaikytė mados pasaulyje yra sukaupusį didžiulę patirtį. Ji – įvairių meno, mados, televizijos bei koncertinių projektų bendraautorė. Dizainerės biografijoje taip pat puikuojasi tokie faktai, kaip kolekcijų kūrimas, konsultavimas, bendradarbiavimas su mados industrijos įmonėmis, reprezentacinių Lietuvos rinktinės aprangų kūryba, uniformos, mantijos svarbioms šalies įmonėms ir įstaigoms.

Balandžio 19 d. 18 val. „Muzikos vakarai kurhauze. Koncertas Nr. 5“ Palangos kurhauzo koncertų salė. 

Bilietus platina kakava.lt

 

Palangos kultūros centro informacija

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Šiandien „Muzikos vakaruose kurhauze“ pirmą kartą skambėjo Xylos Duo – lietuvių smuikininkės Ievos Pranskutės ir kroatų violončelininko Mislav Brajković dueto muzika.


Trečiadienį Palangos kurhauze skambėjo jau antrasis Palangos dienų 770 renginių trilogijos „Kultūros vėrinys Palangai“ koncertas „Jūros paliesti“.


Gegužės pradžioje lietuvių šiltai sutiktas Charkivo nacionalinis akademinis operos ir baleto teatras šią savaitę rengia du pasirodymus pajūryje: trečiadienį, gegužės 18 d. 18.30 val. Klaipėdos Žvejų rūmuose bus rodomas baletas „Pandoros paslaptys“, o Palangos koncertų salėje šeštadienį, gegužės 21 d. 18 val. skambės opera „Karmen“. 


Kaip ir viršutiniai rūbai, taip ir moteriškas apatinis trikotažas išgyvena mados tendencijų pasikeitimus. Stebint kartą iš kartos, galima pamatyti, kaip jis pasikeitė iki šių dienų – nuo ilgų pantalonų iki siaurų juostelių ar seksualių nėrinių. Nors apatinių niekas nedemonstruoja viešai (nebent tai būtų mados renginys), vis tik moterims labai svarbu jaustis gražioms „nuo iki“. Tad ir šiuos...


Jau penktus metus iš eilės palangiškius ir miesto svečius istoriniame kurhauze džiugins originalios profesionalios muzikos programos – nuo solinių rečitalių iki koncertų visai šeimai. Palangos kultūros ir jaunimo centras sausio 28 d. 19 val. kviečia į pirmąjį šių metų ciklo „Muzikos vakarai kurhauze“ koncertą, kuriame skambės žymių Lietuvos muzikantų atliekami klasikos šedevrai.


Savaitgalį būsite pajūryje? Tuomet tikrai nesinorės praleisti išskirtinai šį savaitgalį Palangos sporto arenoje vyksiančios mados ir grožio mugės “Design for life”. Praėjusiais metais šimtus mados ir grožio industrijos kūrėjų bei tūkstančius lankytojų subūrusi mugė, šią vasarą skelbia tik vieną datą ir į Palangą atvyksta liepos 3-4 dienomis.


Gegužės pabaigoje Palangos senojoje gimnazijoje įvyko didžiulis, kas antrus metus vykstantis alternatyvios mados renginys ,,Devintoji Banga“. Tik šiemet jis buvo kitoks – dėl karantino teko viską vykdyti nuotoliniu būdu, dėl to buvo sukurtas mados kolekcijų filmukas.  


Antradienį, birželio 16 d., Savivaldybėje lankėsi ir su miesto meru Šarūnu Vaitkumi susitiko Lietuvos operos ir baleto teatro operos solistas Vytautas Kurnickas bei dainininkė Gražina Skinderytė-Kurnickienė.


Susiruošėte liepos 6-ąją praleisti pajūryje? Tuomet Jus tikrai suvilios Palangos Sporto arenoje, Sporto g. 3, vyksiantis išskirtinis renginys – mados ir grožio mugė ,,Design for life’’. Liepos 6 dieną, nuo 12 iki 20 val., geidžiamiausioje vasaros sostinėje, Palangoje, vyksianti mugė po vienu stogu suburs virš 100 prekės ženklų iš visos Lietuvos ir...


Šeštadienio vakarą kultūrinėje erdvėje „Kablys: Jūra. Kultūra“, įsikūrusioje Vasaros parodų paviljone, netilo jaunimo klegesys, o susirinkusiųjų akis traukė įspūdingi rūbai bei spalvos: čia vyko pirmasis jaunimo alternatyvios mados festivalis „KILiMAS“, sukvietęs jaunuosius mados kūrėjus iš visos Lietuvos.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius