Magijos ir burtų paženklintas šimtadienis

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2015-03-09
Peržiūrėta
279
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Porai valandų Hogvartsu tapusioje Senojoje gimnazijoje abiturientai pradėjo paskutinių 100 mokslo dienų atgalinę atskaitą. Ingridos Macijauskienės nuotr.
Porai valandų Hogvartsu tapusioje Senojoje gimnazijoje abiturientai pradėjo paskutinių 100 mokslo dienų atgalinę atskaitą. Ingridos Macijauskienės nuotr.

Jau nebėra nei šimto dienų iki tol, kai Palangos senosios gimnazijos abiturientams nuskambės paskutinis skambutis. Atgalinę dienų atskaitą nuo 100 iki 1 ketvirtokai gimnazistai pradėjo savo mokyklos salėje, kurią jiems šimtadienį surengę trečiokai porai valandų pavertė Hogvartso burtų ir kerėjimo mokykla.
Porą valandų trukusią šventę pilnutėlėje salėje, kurios scena buvo virtusi stebuklingąja J. K. Rowling išgalvotąja jaunojo burtininko Hario Poterio ir jo bičiulių mokslų vieta ir į kurią susirinko ne vienas šios knygos personažas, pradėjo Senosios gimnazijos direktorius Algirdas Karačionka, pasveikinęs visus 146 abiturientus bei šešis jų auklėtojus Liudmilą Augucevičienę, Daivą Urbštienę, Audrių Stonkų, Vijutę Mockuvienę, Rūtą Pikturnienę ir Dalią Rakauskienę.
Išmoningai pasidabinę bei padabinti abiturientai ir jų auklėtojai rikiavosi prie šešių stalų. Kiekvieną jų puošė šventę rengusių trečiokų sugalvoti Hogvartso atmosfera alsuojantys vardai, kuriuos iššifruoti galėjo kiekvienas, puikiai žinantis, kas yra klasių auklėtojai: „Urbštienės gūžta“, „Stonkaus nagas“, „Vijutės švilpynė“, „Pikturnynas“, „Rakauskų grifas“, „Liudvarniai“.
Vieni po kitų abiturientai ir jų auklėtojai skynėsi kelią pro burtų ir kerėjimų raizgalynes, kurias jiems raizgė būsimieji kitų metų abiturientai. Šventės dalyviams teko rungtis klausimų viktorinoje – savotiškame „blic protmūšyje“: kas greičiau ir smagiau atsakys į klausimus apie gimnaziją ir pačias įvairiausias jos kerteles, kuriose buvo įžvelgta paralelių su Hogvartsu.
Klasių auklėtojams teko pabūti kerėtojais – mostelėjus burtų lazdele, jų auklėtiniai turėjo stebuklingai persimainyti.
Būta ne tik burtų: griausmingas juokas ir aplodismentai lydėjo valso ritmu bandžiusius suktis šokėjus. Užduotį jiems sunkino tai, kad po vieną partnerio koją buvo pririšta prie toj pačioj poroj esančio kito šokėjo kojos.
O kokie gi šokiai be dainų – tad abiturientai privalėjo skubiai atlikti kūrybinę užduotį. Išklausę skambančių dainų motyvų ir gavę specialiai parinktus žodžius, iš jų ketvirtokai turėjo sudėti naują dainos tekstą ir čia pat ją sudainuoti.
„Buvo labai smagu“, – žibančiomis akimis ir įkaitusiais skruostais dalijosi įspūdžiais abiturientai.
„Buvo labai sunku“, – dūsavo pavargę, bet patenkinti, kad jų išmonę įvertino ir ketvirtokai, ir mokytojai, ir šventėn atėję tėveliai, šimtadienio rengėjai trečiokai.
 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Pajūris ištuštėjo tarsi pamojus burtų lazdele, o paplūdimio gelbėtojai nuo praėjusio šeštadienio baigė aktyvųjį paplūdimio stebėjimą – iš 60 gelbėtojų po rugpjūčio 31 dienos paplūdimyje teliko tik 7, o nuo rugsėjo 15-osios gelbėtojų jame neliks. „Palangos tiltas“ kalbėjosi su Palangos paplūdimio gelbėtojų vadu Jonu Pirožniku.


Jeigu jūsų gyvenime skaičiai ir ničnieko nereiškia, iki Savivaldybės Tarybos rinkimų dienos, kovo 3-iosos, jūs vieną ar kitą skaičių tikrai įsidėmėsite, nes su juo jūsų palaikoma partija keliaus į rinkimus ir atsidurs atitinkamoje rinkimų biuletenio vietoje. Sausio 18 dieną savivaldybių tarybų rinkimuose dalyvaujančių 15 partijų atstovai burtų keliu pasiskirstė rinkimų numerius.


Palanga įamžino žinomo Lietuvos kompozitoriaus, pedagogo bei dirigento Juozo Karoso atminimą – ketvirtadienį Birutės al. 5 esantis namas, kuriame daugiau nei 20 vasarų (nuo 1958 m. iki 1981 m.) gyveno ir kūrė J. Karosas, paženklintas atminimo lenta.


Magijos ir burtų paženklintas šimtadienis

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2015 03 09 | Rubrika: O man ne dzin

Jau nebėra nei šimto dienų iki tol, kai Palangos senosios gimnazijos abiturientams nuskambės paskutinis skambutis. Atgalinę dienų atskaitą nuo 100 iki 1 ketvirtokai gimnazistai pradėjo savo mokyklos salėje, kurią jiems šimtadienį surengę trečiokai porai valandų pavertė Hogvartso burtų ir kerėjimo mokykla.


Paskutinėmis rugpjūčio dienomis Plateliuose, puikias menines tradicijas turinčiame „Saulės slėnyje“, papuoštame dar 1986-1989 metais vykusio skulptorių-medžio drožėjų plenerų metu sukurtomis Zodiako ženklus vaizduojančiomis skulptūromis, plazdėjo Palangos kūrybinės grupės „Mostas“, šiemet švęsiančios 20 metų gyvavimo jubiliejų, vėliava. Čia...


Rodos, vardas „Pranciškus“ šiemet neša sėkmę – Romos katalikų bažnyčia išsirinko popiežių Pranciškų, o „Šiaulių bankas” burtų keliu išaiškino terminuotųjų indėlių akcijos „Laimėkite Auksinių skrynią“ didžiojo – 10 tūkstančių litų – prizo laimėtoją – juo tapo 72 metų...


„Palangos Juzėje“ – lino magijos paliestas vakaras

"Palangos tilto" informacija, 2012 11 19 | Rubrika: Kultūra

Išgirdus žodžius „dirbiniai iš lino“ pati pirmoji asociacija – servetėlės, staltiesėlės, užuolaidėlės. Visa tai, kas kuria namų jaukumą. Tačiau ketvirtadienio vakarą apsilankę „Palangos Juzėje“ palangiškiai ir palangiškės turėjo progos įsitikinti, jog fantaziją turinčios kūrėjos Sigutės Lenkauskienės rankose linas virsta tiesiog...


Šimtadienis – išties įsimintina šventė tiek kiekvienam dvyliktokui, tiek vienuoliktokui. Praėjusį pirmadienį pasibeldė ši tarsi ėmusi skaičiuoti tirpstančias paskutines dienas mokykloje šventė ir į Senosios gimnazijos abiturientų duris. Nors teko šimtadienį nukelti gedint poeto Justino Marcinkevičiaus, dvyliktokai ją sutiko nekantraudami ir kupini emocijų. Visgi jie nė nenutuokė, kokie...


Praėjęs karštasis savaitgalis kurorte buvo paženklintas skaudžiomis nelaimėmis. Šeštadienį įsismarkavusi Baltija tilto pasiglemžė vieną jauno žmogaus gyvybę, o už Šventosios, netoli Latvijos sienos, įvyko tragiškiausia nelaimė – čia nuskendo keturi poilsiautojai.


Palangiškiai šokėjai vėl džiaugiasi laurais

Monika ŠIUGŽDAITĖ, 2009 02 25 | Rubrika: Kultūra

„Jokių burtų lazdelių, tik rimtas ir atsakingas darbas“, - sakė Paulius Sangavičius, auginantis ne pirmą šokėjų kartą Palangoje, o pastaruoju metu su savo auklėtiniais bedžiūgaujantis dėl vieno po kito pažirusių įspūdingų laimėjimų.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius