Meilė, džiazas ir braziliška muzika

Palangos tiltas, 2023-05-24
Peržiūrėta
1049
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Lietuvoje gastroles pradeda charizmatiškoji dainininkė Eglė Petrošiūtė su žymiausiu brazilų būgnininku, olandu pianistu ir virtuozu bosistu iš Brazilijos
Lietuvoje gastroles pradeda charizmatiškoji dainininkė Eglė Petrošiūtė su žymiausiu brazilų būgnininku, olandu pianistu ir virtuozu bosistu iš Brazilijos

Lietuvoje gastroles pradeda charizmatiškoji dainininkė Eglė Petrošiūtė su žymiausiu brazilų būgnininku, olandu pianistu ir virtuozu bosistu iš Brazilijos. Charizmatiškoji džiazo ir world muzikos dainininkė pristato debiutinį albumą „Bird’s Notes”, kuriame sujungė džiazą ir brazilišką muziką. 

Pirmadienį Vilniuje vyks išskirtinis ir intriguojantis koncertas, kuriame savo debiutinį albumą pristatys lietuvė džiazo ir world muzikos dainininkė Eglė Petrošiūtė kartu su žymiausiu brazilų būgnininku Kiko Freitas, olandų garsiu džiazo pianistu Hans Vroomans bei kylančia žvaigžde virtuozu bosistu iš Brazilijos Matheus Nicolaiewsky. 


Gegužės 25-29 dienomis atlikėją su grupe bus galima išgirsti Vilniuje, Kėdainiuose, Druskininkuose ir Palangoje.

Kas ji tokia ir kodėl džiazas bei braziliška muzika?

Charizmatiškoji Eglė Petrošiūtė jau užsitarnavo vietą olandų ir tarptautinėje džiazo bei braziliškos muzikos scenoje kaip kūrybinga, pašėlusi improvizuotoja, apdovanota šiltu išskirtiniu tembru. 

Studijuodama džiazo vokalą Hagos Karališkojoje konservatorijoje, Eglė susipažino su muzikantais iš įvairių pasaulio šalių. Braziliška muzika žavėjosi nuo vaikystės ir studijų metu pradėjo muzikuoti su džiazo atlikėjais iš Brazilijos. Baigusi magistro studijas Amsterdamo konservatorijoje Eglė nuolat keliauja po Europą ir Braziliją, dainuodama įvairiuose muzikiniuose projektuose – nuo tradicinio, šiuolaikinio, braziliško džiazo, fusion grupių iki instrumentiškai virtuoziškų orkestrų aranžuočių. Su „Fernando Paiva Group“ neseniai pasirodė žymiausiuose Europos džiazo klubuose „Porgy&Bess” Austrijoje ir „Bird’s Eye” Šveicarijoje, su modernia opera ECHO – legendiniame „Bimhuis“ Amsterdame. Ji dažnai vyksta į Austriją, kur koncertuoja su vienu stipriausių džiazo orkestrų „Upper Austrian Jazz Orchestra“.

Kuo ypatingi artėjantys koncertai?

Šiuo metu atlikėja išleidžia ir pristato albumą „Bird’s Notes”  su garsiais olandų ir brazilų instrumentalistais bei leidybine kompanija „Zennez Records“.

Kartu su vyru, virtuozu bosistu iš Brazilijos Matheus Nicolaiewsky, prodiusuotas albumas yra Eglės autorinių dainų ir didžiųjų brazilų kompozitorių aranžuočių mixas. Eglė daug metų godžiai gėrė amerikietišką ir brazilišką muziką, abstulbinta jų grožio ir turtingumo. Tai tapo jos muzikiniu pasauliu, suaranžuotu moteriškai ir melodingai – taip, kad publika galėtų ir pritarti. 

Braziliškos ir džiazo muzikos paletėje – nuostabi harmonija, kuri paliečia kiekvieną, nepriklausomai nuo muzikinio išsilavinimo. Ją atskleis Hans Vroomans, aukščiausios prabos džiazo pianistas, buvęs Eglės dėstytojas, grojantis su Grammy laimėjusiu Metropole Orkest. Būgnininko Kiko Freitas kvapą gniaužianti technika, energija, svingas ir įtraukianti sambos ritmo jėga – nuginkluojantys. Nuo 1999-ųjų K. Freitas groja su pasaulinio garso brazilų dainininku ir gitaristu João Bosco. 2019-aisais buvo išrinktas geriausiu pasaulio būgnininku World Music kategorijoje (žurnalo „Modern Drummer” rinkimai).

Meilė muzikai ir muzika meilei

„Visada tikėjau, kad reikia pasikliauti meilės jėga ir eiti ten, kur ji tave veda, nes tai yra dovana. Meilė muzikai mane sujungė su vyru ir mes kartu kuriame muziką meilei,“ – taip Eglė kalba apie septynerių metų draugystę ir penkerių santuoką su bosistu, prodiuseriu iš Brazilijos M. Nicolaiewsky, kuris artėjančiuose koncertuose kartu su K. Freitu rūpinsis, kad sambos užtaisas nepaliktų abejingų. 

Eglės Petrošiūtės albumo pristatymo koncertai Lietuvoje: gegužės 25 d. Kėdainių krašto muziejus, Kėdainiai; gegužės 26 d. „Vandenis”, Palanga; gegužės 27 d. „Kolonada”, Druskininkai, gegužės 29 d. „Organum” koncertų salė, Vilnius.

Nuotraukos:  https://we.tl/t-tneEovuflt

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Lietuvoje gastroles pradeda charizmatiškoji dainininkė Eglė Petrošiūtė su žymiausiu brazilų būgnininku, olandu pianistu ir virtuozu bosistu iš Brazilijos.


Jūsų kuriami santykiai visada išlieka žmogiškai šilti ir taurūs, o pagarba ir meilė mamai yra vertybės, kurios visuomet lieka gyvenimo dvasiniu pamatu ir tvirtybės šaltiniu. Tegul mūsų meilė ir dėkingumas sušildo Jūsų širdis, būkite sveikos ir laimingos! Su Jūsų švente! Mindaugas Skritulskas   Lietuvos Respublikos Seimo narys


Kovo 26 d., šeštadienį, 16.30 val. Palangos kurorto muziejuje vyks koncertas „Vilties muzika“, skirtas pianistės, koncertmeisterės, vargonininkės, giesmių kūrėjos ir atlikėjos, palangiškės Audronės Juozauskaitės jubiliejui.


Šiuolaikinės muzikos festivalis „Permainų muzika“

"Palangos tilto" informacija, 2019 09 19 | Rubrika: Kultūra

15-asis šiuolaikinės muzikos festivalis „Permainų muzika“ pradeda kelionę 15-ojo Klaipėdos koncertų salės gimtadienio link. Koncertų salė 2020 metų balandžio 1-ąją minės 15-os metų veiklos sukaktį. Viso koncertinio sezono metu ji bus pažymima pačiomis įdomiausiomis ir vertingiausiomis meninėmis programomis. Rugsėjo 20–spalio 9 dienomis Klaipėdą drebins įdomiausių...


Šiuolaikinės muzikos festivalis „Permainų muzika“

"Palangos tilto" informacija, 2019 09 19 | Rubrika: Verslas pinigai

15-asis šiuolaikinės muzikos festivalis „Permainų muzika“ pradeda kelionę 15-ojo Klaipėdos koncertų salės gimtadienio link. Koncertų salė 2020 metų balandžio 1-ąją minės 15-os metų veiklos sukaktį. Viso koncertinio sezono metu ji bus pažymima pačiomis įdomiausiomis ir vertingiausiomis meninėmis programomis. Rugsėjo 20–spalio 9 dienomis Klaipėdą drebins įdomiausių...


Sekmadienį Būtingės evangelikų liuteronų bažnyčioje skambėjo ne tik malda, bet ir muzika – į klasikinės muzikos koncertą bendruomenę pakvietė Ramunė Bučniūtė (smuikas bei vokalas) ir Dailė Docienė (arfa).
12 d. 19 val. Flamenko ir džiazas. H.Romero (gitara, JAV), K.Vaiginis (saksofonas) ir C.Estevez Calero (perkusija, Ispanija)


„Lai sušildo jus muzika...“

Audronė Levickytė, 2013 11 07 | Rubrika: Kultūra

Spalio 31 d. nuskambėjo paskutinis koncertas „Lai sušildo jus muzika...“ iš ciklo „Palangiškiai – Palangai“, kurio rėmėjas yra ir Palangos miesto savivaldybė. Jis buvo skirtas Palangos globos namų gyventojams.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius