„Menų kupetoje“ – ir jaunųjų palangiškių parodos

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2014-05-22
Peržiūrėta
280
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Jaunieji menininkai „atgaivino“ senovinę spintą.
Jaunieji menininkai „atgaivino“ senovinę spintą.

Po septynerių metų pertraukos Kurorto šventei trumpam – gaila, tik savaitei – atgimusiame Vasaros parodų paviljone tarp kitų septynių parodų savo kūrybą turėjo progos pademonstruoti ir jaunieji Palangos kūrėjai.

Pati gausiausia eksponatų, pati spalvingiausia buvo visų Palangos ikimokyklinių ugdymo įstaigų ugdytinių paroda. Lopšelių darželių „Nykštukas“, „Gintarėlis“, „Pasaka“, „Ąžuoliukas“, „Žilvinas“ jaunųjų kūrėjų, kuriems padėjo jų pedagogės ir tėveliai, darbeliai stebino išmone ir žaismingumu.

Beje, mažiausieji palangiškiai buvo patys aktyviausi „Menų kupetos“ atidarymo šventės dalyviai. Kiekviena ugdymo įstaiga buvo parengusi jaunųjų talentų programas. Darželinukai buvo pasiryžę koncertuoti kad ir iki pat nakties – ir tik šaltokas vakaras kiek atvėsino jų kūrybinį įkarštį.

Atskirą ekspoziciją „Mėlynuoju kambariu“ pavadintoje Vasaros parodų paviljono patalpoje parengė neformalaus judėjimo „Aš esu kultūra“ dalyviai. Čia buvo pristatomos ir šios bene veikliausios ir smagiausios Palangos jaunimo grupės rengti projektai, pristatoma moksleivių kūryba.

Beje, „Aš esu kultūra“ nariai, pasak „Menų kupetos“ parodų organizatorių Vitalio Litvaičio ir Ado Sendrausko, buvo vieni iš aktyviausių pagalbininkų tiek gaivinant Vasaros parodų paviljoną, tiek visą savaitę sutinkant parodas lankančius svečius. Jaunimas ne tik „budėjo“, bet ir čia pat, vidiniame kiemelyje sukurtoje improvizuotoje studijoje kūrė videofilmus.

Itin gražių žodžių ir pagyrimų sulaukė dar vienoje salėje surengta paroda „Palangos jaunimo dailė“, kurioje pristatyti kurorto mokyklų – nuo Pradinės iki Senosios gimnazijos – bei Stasio Vainiūno meno mokyklos ugdytinių darbai. Pastarieji, „Menų kupetos“ lankytojų nuomone, gali papuošti ne vieną labai labai rimtą parodą.

Toje pat salėje eksponuoti ir jaunų menininkų darbai - Konstantino Zubės 2012-iaisia kurtosios „Erdvės transformacijos“ bei Gvido Šedžio „Konservuoti portretai“ ir žaisminga „gyva“ instaliacija: kūrėjas su bendraminčiais „atgaivino“ čia atrastą kažkieno paliktą senovinę spintą.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Savivaldybei ir Švietimo ir mokslo ministerijai skyrus lėšų, šimtai Palangos ir Šventosios moksleivių vasarą leidžia ne ieškodami nuotykių gatvėse, o prasmingai – keliose dešimtyse įvairių sporto, edukacinių ir pramoginių stovyklų. Kai kurie kurorto vaikai vasaroja net ne Palangoje – stovyklų geografija driekiasi po visą Lietuvą.


Gegužės 2-4 dienomis Palangoje, Vlado Jurgučio pagrindinėje mokykloje, vyko ilgametes tradicijas turintis jaunųjų filologų konkursas, į kurį šiemet buvo pakviesti 124 mokiniai.


Balandžio 22d. Šakiuose vykusiame tradiciniame Lietuvos vaikų dziudo čempionate „Pirma kova“ dalyvavo ir Palangos sambo akademijos dziudo komandos auklėtiniai. U-11 amžiaus grupėje – joje buvo leidžiama dalyvauti sportininkams, turintiems baltus bei geltonus diržus– svorio kategorijoje iki 50 kg čempionu tapo Aleksandras Knieža, kuris visas tris kovas laimėjo...


Šiandien, liepos 11 d., 15 val. Vaikų parke vyks nuotaikingas ir muzikalus keliaujančios parodos „Gimę su genijaus žyme“ pristatymas.


Gruodžio 16 dieną 15 valandą „Baltijos“ pagrindinės mokyklos sporto salėje vyko Kalėdinis tinklinio turnyras Palanga-Klaipėda jaunųjų tinklininkų žaidimo įgūdžių įsisavinimo


Palangos senosios gimnazijos IIIB klasės mokinys Adomas Gudaitis tapo vienu iš geriausių Lietuvos jaunųjų geografų, Gimnazijai parvežęs garbingų apdovanojimų iš respublikinės geografijos olimpiados.


Nuo rugpjūčio vidurio iki rugsėjo 10-osios Antano Mončio namuose-muziejuje veikia dvi Lietuvos jūrų muziejaus parodos, kurių lankytojai galės pasijusti tikrais kapitonais bei išvysti... delfinų piešinius.


Po septynerių metų pertraukos Kurorto šventei trumpam – gaila, tik savaitei – atgimusiame Vasaros parodų paviljone tarp kitų septynių parodų savo kūrybą turėjo progos pademonstruoti ir jaunieji Palangos kūrėjai.


Tarptautinę vaikų gynimo dieną – jaunųjų palangiškių koncertas

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013 05 30 | Rubrika: Jūros vaikai

Rytoj, birželio 1 d., Jūratės ir Kastyčio skvere bus minima Tarptautinė vaikų gynimo diena bei mokslo metų pabaiga. Renginį organizuoja Palangos moksleivių klubas bei Savivaldybės administracijos Švietimo skyrius.


Nuotraukos iš parodos Palangoje pasieks ir Japoniją

Gintarė Grišmanauskaitė, 2011 04 06 | Rubrika: Kultūra

Palangos miesto viešojoje bibliotekoje praėjusį pirmadienį žinomo Palangos fotografo Ado Sendrausko iniciatyva miesto gyventojams ir svečiams buvo pristatytos dvi fotografijų parodos.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius