Metodinė diena „Pedagoginės inovacijos“ lopšelyje-darželyje „Nykštukas“

Birutė Marija REMEIKIENĖ Lopšelio-darželio „Nykštukas“ direktorės pavaduotoja ugdymui, 2013-02-28
Peržiūrėta
1726
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Vasario 21 d. į lopšelį-darželį „Nykštukas“ sugužėjo pedagogės iš visų ikimokyklinių įstaigų.
Vasario 21 d. į lopšelį-darželį „Nykštukas“ sugužėjo pedagogės iš visų ikimokyklinių įstaigų.

Vasario 21 d. į lopšelį-darželį „Nykštukas“ sugužėjo pedagogės iš visų ikimokyklinių įstaigų. Atvyko ir ilgamečiai socialiniai partneriai iš Klaipėdos darželio-mokyklos „Nykštukas“.
Po žaismingo, pavasariško pačių mažųjų lopšelinukų pasveikinimo (auklėtoja V. Petravičienė) buvo pristatyti projektai.
Projektą „Kompiuteris – vaikų ugdymo(si) priemonė“ pristatė auklėtoja A. Bružaitė. Ji pademonstravo, kaip pasinaudodama kompiuterio galimybėmis, paįvairina ugdomąją veiklą.
Apie informacinių technologijų taikymą vaikų muzikinėje veikloje kalbėjo Klaipėdos darželio-mokyklos „Nykštukas“ meninio ugdymo mokytoja R. Šmitienė, auklėtoja R. Poškienė.
Šia tema iki šiol nebuvo diskutuojama su mūsų miesto ikimokyklinio ugdymo įstaigų pedagogais. Todėl manome, kad jau pats laikas apie tai kalbėti, nes kiekvienais metais iš moksleivio krepšelio lėšų įstaigos įsigyjama kompiuterinės įrangos, kuria auklėtojos naudojasi savo grupėse.
Netyla diskusijos, ar reikalingas kompiuteris ikimokyklinio amžiaus vaikams. Tačiau kompiuteris aktyviai dalyvauja mūsų kasdienybėje. Klausimas kyla, tik kokio amžiaus vaikams ir kokiais tikslais jis bus panaudotas. Juk beveik kiekvienoje šeimoje vaikas mato, kaip kompiuteriu naudojasi šeimos nariai. Manome, kad pradėta diskusija tęsis ir toliau, nes kompiuteris niekada neatstos įprastų ugdymo(si) priemonių, tačiau išmaniai jį panaudojus, ugdymo procesas tikrai praturtės.
Auklėtoja O. Liakienė supažindino koleges su Valdorfo pedagogikos ypatumais. Vasario mėnesį sukako vieneri metai nuo grupės įkūrimo, kurioje auklėtoja organizuoja ugdymo(si) procesą, atitinkantį šios pedagogikos nuostatas: natūralus pažinimas, vaizduotės lavinimas, situacijos išgyvenimas. O. Liakienės pasisakymas, supažindinimas su grupės aplinka, sukėlė pedagogų susidomėjimą, nes Palangoje nėra nė vienos įstaigos, kurioje būtų dirbama pagal Valdorfo pedagogiką. Šios sistemos atskirus elementus auklėtojos galėtų panaudoti ir savo grupės vaikų ugdymo(si) procese. O. Liakienė, talkinant pedagogėms, pamokė įvairių socialinių žaidimų, kurie sudaro prielaidas geriau pažinti save ir kitus.
Logopedė L. Butkutė išsamiai ir vaizdingai pristatė projektą „Logopedo ir pedagogo bendradarbiavimas, šalinant kalbos ir kalbėjimo sutrikimus“. Logopedė kvietė ir mokė auklėtojas metodų ir būdų, kuriais galima užtikrinti darbo tęstinumą.
Tik mokydamosios vienos iš kitų, pasidalindamos naujomis idėjomis, įstengsime suteikti vaikams naujų žinių ir patyrimų.

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palanga jau senai įtvirtino savo tradicinėms šeimoms draugiško miesto įvaizdį, kultūriniais renginiais – taip pat. Vienas tokių – festivalis vaikams „Kurhauzo nykštukas“, kuris šiemet švenčia penkerių metų jubiliejų. Toks vaikas – pyplys, o toks festivalis – jau išaugąs vaikiškas kelnaites!


 Vaikų sveikatos ugdymas  Palangos lopšelio-darželio „Gintarėlis“  yra prioritetinė veiklos sritis.Tuo tikslu lopšelio-darželio mokytojos Inga Rupšienė, Marytė Mikėnienė ir Alma Matelienė  kartu su bendruomene, kitų ikimokyklinio ugdymo įstaigų mokytojais, įgyvendina saviraiškos, prevencinės, sveikatos ir sporto projektą „Vaikystė gamtoje“. Projektas pradėtas vykdyti...


Seniai seniai (o tiksliau - prieš ketverius metus) Palangos kurhauzo palėpėje apsigyveno mažytis visada žalią kepurę užsimaukšlinęs nykštukas. Nepaprastas tai buvo nykštukas – didis teatro ir kitų menų gerbėjas. Kiekvieną pavasarį jis pradėdavo palėpėje garsiai garsiai bildėti ir taip į kurhauzą prikviesdavo įdomiausių aktorių ir šauniausių šokėjų iš tolimiausių Lietuvos kampelių. 


„Kurhauzo nykštukas“ į Palangą sugrįžta jau ketvirtą kartą. Per 3 metus šis profesionalių teatrų festivalis vaikams suformavo savo tikslinę auditoriją, prasiplėtė žanrų įvairovė, atsirado poreikis šeimų spektakliams ir edukacijai. Gegužės 5 dieną nuo pat ryto Palangos lopšelyje-darželyje „Žilvinas“ vyravo sportinė nuotaika. Sirgaliai dalijosi pasigamintais plakatais, o mažieji krepšininkai ruošėsi tradicinėms varžyboms „Kylančios žvaigždutės“, skirtoms Lietuvos krepšinio 95-mečiui paminėti.


Lopšelio-darželio ,,Ąžuoliukas“ bendruomenė aktyviai įsijungė į Europos judumo savaitę. Rugsėjo 16 dienos ryte vaikai, pedagogai, darbuotojai, tėveliai susirinko į bendrą rytinę mankštą. Direktorė Rūta Regina Lukaitienė paskelbė Europos judumo savaitės pradžią ir palinkėjo visiems kuo daugiau judėti, būti geros nuotaikos. Mankštą nuotaikingai pravedė auklėtoja...


Vaikučiai birželio pabaigoje šventė įsimintinas Jonines darželio pievoje. O liepos 12 d. rytą,visi visi, maži ir dideli, sugužėjo į kiemą kartu su auklėtojomis dalyvauti spektaklyje-pramogoje „Katės Murkės pasaka“.


Sveikatos banga pasiekė Palangos lopšelį-darželį „Pasaka“  1

Palangos lopšelio-darželio „Pasaka“ auklėtoja Vita BERNATAVIČIENĖ ir pavaduotoja ugdymui Irma KUOJIENĖ, 2013 05 06 | Rubrika: Jūros vaikai

Prieš 20 metų, 1993-aisiais, Lietuva buvo priimta į Europos sveikatą stiprinančių mokyklų tinklą. Šiandien šių mokyklų yra beveik visose savivaldybėse ir kasmet jų skaičius auga.


Metodinė diena „Pedagoginės inovacijos“ lopšelyje-darželyje „Nykštukas“

Birutė Marija REMEIKIENĖ Lopšelio-darželio „Nykštukas“ direktorės pavaduotoja ugdymui, 2013 02 28 | Rubrika: Miestas

Vasario 21 d. į lopšelį-darželį „Nykštukas“ sugužėjo pedagogės iš visų ikimokyklinių įstaigų. Atvyko ir ilgamečiai socialiniai partneriai iš Klaipėdos darželio-mokyklos „Nykštukas“.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius