Mieste pasirodė naujas meras

Alvydas ZIABKUS, “Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2010-08-09
Peržiūrėta
322
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palanga turi naują merą!  Iš kitur atvykęs ir mieste tik liepos pabaigoje atsiradęs, jis pirmiausiai apsižvalgė po kurortą.

“Nuosavais automobiliais atvykstančių žmonių skaičius didžiulis, o mašinų pastatyti nėra kur. Prie “Statoilo” degalinės, “Senukų” ir “Iki” prekybos centrų įrengtos automobilių stovėjimo aikštelės, bet jos visą laiką tuščios, nes visi važiuoja kuo arčiau jūros”, – vienam laikraščiui iš karto pastebėjo naujasis meras.

 

Šviežia akimi padėtį įvertinęs miesto vadovas iš karto suprato, ką reikia daryti:  “Būtina kuo greičiau parengti mašinų stovėjimo mieste schemą”.

Jis pastebėjo, kad daugiausiai automobilių statoma Užkanavės gatvėje ir Palangos prieigose, bet ten visai nėra aikštelių.  “Reikia spręsti - ar platinti gatves, ar įrengti aikšteles, kad automobiliai nestovėtų ant žaliųjų vejų, pakelėse, miškuose”, – ryžtingai nusiteikęs naujasis kurorto vadovas.

Jam ramybės neduoda nelegalios stovyklavietės privačiuose sklypuose, kas turizmą paverčia laukiniu.  “Vyriausybei siūlysime pakeisti įstatymą, kuris kempingo paslaugas leistų teikti ir ne komercinės paskirties žemėje.  Jei pakeisti nebus įmanoma – mieste įrengsime europinius standartus atitinkantį erdvų kempingą”, – artimiausiais planais dalinosi naujasis miesto šeimininkas.

Vos tik atvykęs vadovauti kurortui jis nuskubėjo į J.Basanavičiaus gatvę. “Triukšmas ir vaizdą darkantys prekystaliai”, – iš karto įvertino pamatytą vaizdą.  – “Pagrindinė kurorto gatvė neturi virsti Gariūnu turgumi.  Sieksime po truputį išstumti kioskus, prekystalius, ant kurių prekiaujama moteriškais apatiniais, žieminėmis kepurėmis, kiniška bižuterija. Šios gatvės problema tokia - vizualų visos alėjos grožį darko prekybininkai, o kavinių savininkai iš jų įstaigų sklindančia muzika kelia nepatogumų gyventojams ir viešbučiuose įsikūrusiems poilsiautojams”.

Kokia gi to, žaibiškai tiek daug atradimų Palangoje padariusio naujojo mero pavardė?  Vytautas Stalmokas?  Negali būti?  Negi tai tas pats V.Stalmokas, kuris Palangos meru dirba jau trečius metus, o miesto taryboje posėdžiauja nuo 1997 metų?

Tuomet ką jis mieste veikė visą tą laiką, jei J.Basanavičiaus gatvėje iki šiol nematė Gariūnų, arčiau jūros nepasigedo automobilių stovėjimo aikštelių, nesuprato, kad iš kavinių sklindantis nevaržomas muzikos garsas trukdo poilsiautojams ir palangiškiams.

Tik dabar, trečiaisiais vadovavimo miestui metais V.Stalmokas suprato, kad “Palangai labai reikia padidinti renginių kiekį – ir kultūrinių, ir sportinių. Žmogui be jūros ir saulės reikia ir kitų pramogų”.  Jis pasidalino planais “šiemet pliažą suskirstyti į atskiras zonas ir paskelbti konkursą joms tvarkyti ir veiklą jose vykdyti”.

Tačiau tai nėra netikėtas kurorto vadovo praregėjimas.  Jūsų dėmesiui keletas V.Stalmoko minčių, kurias jis “Lietuvos rytui” išsakė prieš dvejus metus.

“Palangos savivaldybės taryboje dirbu jau dešimt metų, todėl kurorto problemos vasarą man nėra svetimos.

Nusprendus drausti groti gatvėse naudojant garso stiprinimo aparatūrą, šiemet pagaliau pavyko pažaboti triukšmą J.Basanavičiaus gatvėje, dėl kurio Palangai buvo klijuojama triukšmo kurorto etiketė.

Reikia galvoti apie Užkanavės gatvės praplėtimą. Ši atokiau nuo miesto centro esanti gatvė eina keletą kilometrų palei jūrą. Jei čia šalikelėje būtų galima statyti automobilius, poilsiautojai galėtų privažiuoti netoli jūros.  Tuomet jie pasiskirstytų pagal visą paplūdimio ilgį ir nesikoncentruotų centrinėje pliažo dalyje.

Kad išaugtų Palangos populiarumas, jai reikia visai nedaug – trejetos traukos objektų:  didelio, modernaus SPA centro, vandens pramogų parko su baseinais, atrakcionų parko.  J.Basanavičiaus gatvėje atrakcionus eksploatuojantys olandų verslininkai Palangoje siūlo įrengti 20 milijonų litų vertės stacionarių atrakcionų parką.  Dabar jam žvalgomės tinkamos vietos.

 Trūksta gerai įrengtų pėsčiųjų takų, kurie nusidriektų pajūrio miškais. Manau, kad Palangos ateitis – sporto bazių plėtra. Į mūsų kurortą treniruotis kasmet veržiasi įvairių sporto šakų rinktinės ir ne vien iš Lietuvos.  Tačiau jos čia sportavimui neranda patogių sąlygų.

Gali būti, kad kitais metais poilsiautojai turės galimybę poilsiauti privačiai išnuomotame pliaže, kuriame konkursą laimėjęs verslininkas teiktų mokamas paslaugas”.

Ar nepanašu į tai, ką jis pasivaikščiojęs po miestą kalba šiandien? Po pirmosios 2008 metų vasaros, kai V.Stalmokas pradėjo vadovauti Palangai, rudenį buvo organizuotas parodomasis vasaros sezono problemų aptarimas. Visų mintys buvo fiksuojamos, vėliau tai turėjo virsti tarybos sprendimais.  Kur dabar visi tie užrašai?  Tos pačios vasaros problemos kartojasi kasmet, tačiau niekas ne tik nesikeičia, bet dar labiau prastėja.  Kasmet kartodamas tas pačias problemas, meras dalina senus pažadus ir juos pateikia, kaip naujieną.

 Paklaustas, kuo šių metų sezonas išsiskiria iš kitų, V.Stalmokas atsakė: “Iš tiesų sezonai nesiskiria.  Saulė, lietūs, jūra, dumbliai – viskas tas pats”, ir, sezono įkarštyje palikęs Palangą su savo problemomis, savaitei išdūmė plaukioti jachta Kuršių regatoje.

“Po kiekvienos vasaros palangiškiai gyvena geriau”, – dar šūktelėjo toldamas nuo Palangos.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Karantino laikotarpiu sumažėjus keleivių srautui, nuo balandžio 1 d. iki karantino pabaigos sumažinamas reguliaraus susisiekimo maršrutų skaičius mieste. Kai kurie reisai nutraukiami.


Gauti pranešimai apie du patvirtintus COVID-19 atvejus Palangos mieste. Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Klaipėdos departamentas š. m. kovo 26 d. pateikė informaciją, kad yra gauti pranešimai apie du patvirtintus COVID-19 atvejus Palangos mieste.


Pasikeitė Savivaldybės internetinės svetainės adresas. Naujasis yra toks - www.naujas.palanga.lt


Paspaudus šaltukui mieste suskubta rengti čiuožyklas. Kaip ir pernai, pramogautojai jau laukiami Birutės parke, o savaitgalį norinčiuosius planuojama pakviesti ir į Taikos gatvėje esančią čiuožyklą, įrengtą prieš prekybos centrą „Iki“ esančios automobilių stovėjimo aikštelės vietoje.


Gegužės 20-22 dienomis Palangoje vyks tradicinė vasaros sezono pradžios „Myliu Palangą 2016“ šventė. Miestas tikisi sulaukti daug svečių. Kad atvykusių automobiliais šventės dalyvių nuotaikos neaptemdytų patirti nepatogumai, mieste laikinai bus keičiama eismo tvarka.


Antradienio rytą į „Palangos tilto“ redakciją prie tradicinio puodelio kavos susirinkę mūsų skaitytojai turėjo galimybę pabendrauti su Palangos miesto savivaldybės Švietimo skyriaus vedėja Laima Valužiene, pasikalbėti apie Palangos mokyklas ir jose kylančias problemas bei apie švietimo sistemos pokyčius.


Mažmeninės prekybos tinklas „Rimi Lietuva“ tęsia aktyvios plėtros metus – Palangoje šiandien atidarytas naujas „RIMI Hypermarket“ prekybos centras. Klaipėdos plento ir Malūno gatvių sankryžoje įsikūrusi parduotuvė yra didžiausia visame mieste. Ši parduotuvė pasižymės ne tik „Hypermarket“ konceptui būdingu erdvumu bei plačiu kasdienių...


Užvakar, ketvirtadienį, posėdžiavusi naujos kadencijos Palangos miesto savivaldybės Taryba išsirinko naująją valdžią. Jau anksčiau koalicinę sutartį pasirašę  konservatoriai, liberalcentristai, liberalsąjūdiečiai ir centristai sėkmingai įveikė pirmąjį bendro darbo egzaminą – vieningai balsavo už bendrą kandidatūrą į mero pareigas Šarūną Vaitkų. Jo užkopimas į miesto valdžios Olimpą –...


„Surinkime šunelių išmatas“, „Nereikia piktintis, reikia tvarkytis!“, „Mano šuniukas turi maišiuką“, - tokie ir panašūs šūkiai praėjusį trečiadienį nuvilnijo Palangos pagrindine gatve. Šią akciją sumanė ir ją sėkmingai įgyvendino Palangos lopšelio-darželio „Nykštukas“ bendruomenė. Sutikti mieste palangiškiai pagyrų iniciatyviam darželio kolektyvui negailėjo.


Mieste pasirodė naujas meras

Alvydas ZIABKUS, “Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2010 08 09 | Rubrika: Miestas

Palanga turi naują merą!  Iš kitur atvykęs ir mieste tik liepos pabaigoje atsiradęs, jis pirmiausiai apsižvalgė po kurortą. “Nuosavais automobiliais atvykstančių žmonių skaičius didžiulis, o mašinų pastatyti nėra kur. Prie “Statoilo” degalinės, “Senukų” ir “Iki” prekybos centrų įrengtos automobilių stovėjimo aikštelės, bet jos visą laiką tuščios, nes visi važiuoja kuo arčiau...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius