Miestelėnų sveikatinimo kaina – 850 tūkst. litų

Dalia JURGAITYTĖ, 2010-01-27
Peržiūrėta
2422
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Šiemet Savivaldybės biudžete miestelėnų sveikatinimo programai finansuoti numatyta skirti 857,8 tūkst. litų. Svarstant biudžeto projektą, programą pristačiusi Savivaldybės gydytoja Lina Riaubaitė teigė, kad numatomi finansavimo šaltiniai bus Savivaldybės biudžeto lėšos – 258 tūkst. litų,  Aplinkos apsaugos rėmimo specialiosios lėšos – 69,9 tūkst. litų, Visuomenės sveikatos rėmimo fondo – 55,9 tūkst. litų, valstybės biudžeto pinigai sudarys – 24 tūkst. litų bei kiti finansavimo šaltiniai – 450 tūkst. litų.

 

Lėšos gydymui ir stogui remontuoti

Pasak gydytojos, sveikatos paslaugų prieinamumo gerinimo priemonei įgyvendinti numatoma skirti 224 tūkst. litų. Iš jų vasaros sezono metu ligoninės priėmimo skyriui suplanuota skirti 40 tūkst. litų, slaugos paslaugoms remti – 50 tūkst. litų, dviejų chirurgų etatams vasarą išlaikyti – 119 tūkst. litų bei dantų protezavimo paslaugas teikiančiam odontologijos centrui – 15 tūkst. litų.

Iš Savivaldybės biudžeto, anot gydytojos, kaip ir kasmet, planuojama finansuoti mokyklų sveikatos kabinetus. Šioms reikmėms Pirminės asmens sveikatos priežiūros centrui numatoma skirti gydytojų etatams apmokėti 24 tūkst. litų bei preliminariai iš Ligonių kasų šioms reikmėms bus skirta 68,6 tūkst. litų.

Pasak L.Riaubaitės, kalbant apie sveikatos priežiūros įstaigų renovavimą, iš Savivaldybės lėšų numatoma skirti 450 tūkst. litų. Gydytojos tvirtinimu, už šiuos pinigus bus suremontuotas kurorto ligoninės stogas. Pasak jos, VšĮ Klaipėdos jūrininkų ligoninė yra įtraukta į valstybės finansuojamų  projektų sąrašą dėl ambulatorinių paslaugų kokybės gerinimo. Iš viso bendra prašoma suma per du metus europiniam projektui koofinansuoti siekia per 700 tūkst. litų.

 

Prašyta lėšų ambulatoriniam gydymui

Posėdyje dalyvavęs Pirminės asmens sveikatos priežiūros centro direktorius Egidijus Rimkus paprašė įtraukti 86 tūkst. litų ambulatorinei-reabilitacinei priemonei finansuoti. Anot jo, yra medicininė įranga, sutvarkyti kabinetai, tačiau nenumatant lėšų jau dvejus metus negalima teikti paslaugų. Iš šių lėšų siūloma 58 tūkst. litų skirti medicinos darbuotojų darbo užmokesčiui,  17 tūkst. litų „Sodros“ mokesčiams, patalpoms išlaikyti – 10 tūkst. litų ir 2 tūkst. litų inventoriui įsigyti. Komiteto nariai teiravosi, kada buvo pateiktas prašymas šiai priemonei finansuoti. Centro vadovas paaiškino, kad pernai lapkritį pateikė Administracijos direktoriui Valerijui Kuznecovui.

Savivaldybės gydytoja patvirtino, kad tokia paraiška yra. Tačiau ar bus atsižvelgta į prašymą, komentarų nesulaukta.

 

Mažai lėšų tuberkuliozei

Komiteto narių pasidomėta ir dėl numatomų vykdyti sveikatos projektų ir kiek prašoma pastariesiems skirti pinigų. L.Riaubaitė akcentavo, kad sveiko gyvenimo būdo skatinimo programai įgyvendinti suplanuota 43,9 tūkst. litų. Iš jų bus finansuojami projektai: „Nedelsk“ – 1 tūkst. 500 litų, klubui „Diabetas“ – 4 tūkst. litų, tuberkuliozės profilaktikai – 11,3 tūkst. litų bei kitiems projektams. Kurorto politikai atkreipė dėmesį, jog šiuo metu šalyje didėja skaičius ligonių, sergančių tuberkulioze, ir, jų nuomone, vertėtų šiai ligai bei jos profilaktikai skirti ne tik didesnį dėmesį, bet ir numatyti daugiau lėšų.

 

Triukšmo lygiui stebėti – 6 tūkst. litų

Savivaldybės sanitarijos inspektorius Rolandas Martinkus, supažindinęs su iš visuomenės sveikatos rėmimo specialiųjų lėšų planuojamomis vykdyti priemonėmis, sakė, kad šiemet šachtinių šulinių vandeniui ištirti numatyta 5 tūkst. litų, vasaros sezono metu paplūdimio vandens tyrimams numatoma 15 tūkst. litų ir triukšmo lygiui stebėti numatyti 6 tūkst. litų. Pernai, anot vyriausiojo specialisto, suma triukšmo lygio stebėsenai buvo 14 tūkst. litų. Pasidomėjus, kiek pernai nubausta pažeidėjų, kurie nepaisė nustatytos tvarkos dėl triukšmo, R.Martinkus pripažino, kad tik dviems kavinėms buvo surašyti Administracinės teisės pažeidimų protokolai. Komitetų nariai šmaikštavo, kad esą nejau reikėjo išleisti 14 tūkst. litų, kad nustatyti du pažeidėjus. R.Martinkus tvirtino, kad nors šiemet pinigų numatyta ir mažiau, tačiau jis pats asmeniškai lankysis tiek J.Basanavičiaus, tiek Šventosios Kopų gatvėse, iš kur sulaukiama daugiausia skundų dėl per garsiai grojančios muzikos.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

119 tūkst. 520 eurų per metus, arba 9 tūkst. 960 eurų per mėnesį – tiek pinigų už buvusios sovietmečio nomenklatūros vilos „Auska“ nuomą norėtų gauti pernai lapkritį iš Turto banko savo nuosavybėn ją nusprendusi perimti Palangos miesto savivaldybė. Vakar posėdžiavusi kurorto Savivaldybės taryba priėmė sprendimą išnuomoti šį turtą viešojo konkurso...


Penktadienį Šventosios seniūnijos vietos bendruomenės tarybos posėdyje paskirstytos Vietos bendruomenių savivaldos programai iš Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos skiriamos lėšos. Į beveik 17 tūkst. litų pretendavo penkios programos, kurioms įgyvendinti prašyta per 24 tūkst. Lt. Posėdžio metu nuspręsta visiškai patenkinti trijų programų poreikius...


Pernai Palangos miesto savivaldybė pagaliau pardavė buvusį lopšelį-darželį „Saulutė“. Kaip rašoma Tarybos posėdyje patvirtintoje Savivaldybės turto privatizavimo komisijos 2013-ųjų metų veiklos ataskaitoje, už viešo aukciono būdu parduotą privatizuojamą objektą – pastatą su priklausiniais Gintaro g. 13 – gauta 1 mln. 296 tūkst. Lt, iš kurių už patį pastatą – 720 tūkst. Lt, o už objektui...


Už neteisėtą buvusio Valstybės tarnybos departamento (VTD) direktoriaus Osvaldo Šarmavičiaus atleidimą iš pareigų iš buvusio vidaus reikalų ministro Raimundo Palaičio siekiama valstybės naudai priteisti per 200 tūkst. litų.


Kurhauzo restauracijai – papildomi 500 tūkst. litų

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013 11 04 | Rubrika: Miestas

Palangos Kurhauzo restauracijos ir vidaus pritaikymo darbams Kultūros ministerija papildomai skyrė pusę milijono litų – tokią  žinią kultūros ministras Šarūnas Birutis telefonu pranešė Palangos merui Šarūnui Vaitkui. „Tai – puiki žinia Palangai ir palangiškiams“, – sakė kurorto vadovas.


Į mokyklėlę Palangoje besimokantys moksleiviai keliauja įvairiai: kas pėstute, kas dviračiais, o ką tėveliai iki durų automobiliu paveža. O štai 183 iš 1 tūkst. 823 kurorto bendrojo ugdymo įstaigų mokinių į pamokas atvažiuoja maršrutiniais autobusais arba pavėžėjami vadinamaisiais geltonaisiais autobusiukais.


Po 280 tūkst. litų investicijų – patvinę sodai

Linas JEGELEVIČIUS, 2011 12 08 | Rubrika: Miestas

Į „Palangos tiltą“ kreipęsis sodo bendrijos gyventojas Algimantas Bružas žurnalistui skundėsi, kad sodų bendrijos „Pavėsis“ centrinės gatvės vandens nuotekų griovys yra patvinęs ir vanduo apsėmęs kai kuriuos centrinės gatvės ir Diemedžio tako sklypus.


Miesto politikai pritarė projektui leisti rekonstruoti Palangos miesto socialinių paslaugų tarnybos patalpas. Už europinius pinigus bus renovuota per 400 kv.m patalpų, esančių miesto ligoninėje.  Europos Sąjungos struktūrinių fondų paramos dydis siekia  per 1 mln.108 tūkst.litų. Palangos miesto savivaldybė turi prisidėti ne mažiau kaip 15 proc., t.y apie 196 tūkst.litų.


Šiemet Savivaldybės biudžete miestelėnų sveikatinimo programai finansuoti numatyta skirti 857,8 tūkst. litų. Svarstant biudžeto projektą, programą pristačiusi Savivaldybės gydytoja Lina Riaubaitė teigė, kad numatomi finansavimo šaltiniai bus Savivaldybės biudžeto lėšos – 258 tūkst. litų,  Aplinkos apsaugos rėmimo specialiosios lėšos – 69,9 tūkst. litų, Visuomenės sveikatos rėmimo...


Draudžiamosios pajamos šiemet – 1170 litų

„Palangos tilto“ informacija, 2010 01 06 | Rubrika: Miestas

Kaip informavo Valstybinio socialinio draudimo fondo Palangos teritorinis skyrius, Vyriausybės nutarimu patvirtintas šių metų draudžiamųjų pajamų dydis siekia 1 tūkst. 170 litų, kai praėjusiais metais jis buvo 1 tūkst. 488 litai.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius