Minint vagysčių iš gyvenamųjų patalpų prevencijos dieną Klaipėdos apskrities pareigūnai primena – turtą apsaugoti gali padėti ne tik brangiai kainuojantys sprendimai

Palangos tiltas, 2023-06-20
Peržiūrėta
897
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Siekiant atkreipti visuomenės dėmesį į vagysčių iš gyvenamųjų patalpų prevencijos svarbą organizuojamas penktasis vagysčių iš gyvenamųjų patalpų prevencijos dienos minėjimas Europos Sąjungoje. Jo tikslas – suteikti gyventojams informacijos apie būdus, kurie padeda apsaugoti gyvenamąsias patalpas nuo vagysčių ir nebūtinai tai turi būti daug kainuojantys sprendimai – kartais vagys tiesiog pasinaudoja žmonių nerūpestingumu ar neapdairumu.

2023 m. birželio 20-21 d. Klaipėdos apskrities VPK struktūrinių padalinių bendruomenės pareigūnai kartu su policijos rėmėjais bei socialiniais
partneriais įvairiuose apskrityje miestuose vykdys prevencines priemones, per kurias lankysis žmonių susibūrimo vietose, prekybos centruose ir jų prieigose, miesto aikštėse, saugių kaimynysčių grupių teritorijose, bendraus su gyventojais,  supažindins juos su dažniausiai pasitaikančiais įsibrovimo į gyvenamąsias patalpas
būdais ir kas gali padėti apsisaugoti nuo tokių vagysčių.  

Jei gyvenate žemutiniuose aukštuose patariama įstiklinti balkonus, langus ir balkonų duris būtina sandariai uždaryti, ypač jei išvažiuojate iš namų. Vakarais, ypač gyvenant žemutiniuose aukštuose, patariama užtraukti užuolaidas, neviešinti internete informacijos apie brangius pirkinius ar išvykimą atostogauti. Duris užrakinti visais užraktais reikėtų net jei išeinama vos keletui minučių. Niekada nereikėtų palikti raktų „saugiose“ vietose – po augančios gėlės vazonu, laiškų dėžutėse ar po durų kilimėliu.

Patariama įsirengti signalizaciją, vaizdo kameras, automatinį apšvietimą ir vis pasidomėti, kokios yra namų apsaugos naujovės, kad juos galėtumėte apsaugoti maksimaliai.  

Pareigūnai atkreipia dėmesį, kad vagystei iš buto ar namo besirengiantys asmenys, dažnai prieš tai jį stebi, renka informaciją. Todėl visada pravartu suklusti, jei skirtingu paros metu pasitaiko atsitiktinių telefono skambučių, nepažįstamų asmenų vizitų įvairiais pretekstais. Pareigūnai rekomenduoja neįsileisti nepažįstamų žmonių į namus neįsitikinus, kad skambinantys į duris yra būtent tie, kas sakosi esą. Net jei asmuo prisistato ir parodo specialų pažymėjimą, informaciją patariama pasitikrinti paskambinus į tą įstaigą, iš kurios žmogus sakosi esąs.

Buto ar namo saugumą užtikrina ne tik techninės priemonės, bet ir bendros žmonių pastangos prižiūrint savo gyvenamąją aplinką. Patariama susitarti su patikimais kaimynais, kad kol jūsų nėra, pasaugotų namus, išimtų spaudą iš pašto dėžutės.

Jei nukentėjote nuo ilgapirščių, pastebėjote įtartiną veiką ar asmenis – praneškite bendruoju pagalbos telefonu 112, arba per www.epolicija.lt.
Būkite atidūs – saugokite savo ir kitų turtą.
 


Asta Kažukauskienė
Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato
Komunikacijos poskyrio vyriausioji specialistė

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite


Vasara daugeliui neatsiejama nuo maudynių ir poilsio gamtoje. Klaipėdos apskrities pareigūnai primena, kad vaikams iki 14 metų būti prie vandens telkinių, o ypač maudytis, be suaugusiųjų priežiūros yra draudžiama. 


Vien šią savaitę Klaipėdos apskrities policijos pareigūnai fiksavo keletą eismo nelaimių, per kurias nukentėjo paspirtukais važiavę asmenys ar jų kliudyti pėstieji, vienas dviratininkas žuvo.


Tarptautinė saugesnio interneto diena įsteigta Europos komisijos iniciatyva. Pirmą kartą Europoje ji paminėta 2004 m., Lietuvoje – 2006 m.


2022 m. liepos 17 d. Klaipėdos apskrities VPK kelių policijos skyriaus pareigūnai, vykdydami priemones, skirtas vairuotojų blaivumo kontrolei, vien Palangoje ar kurorto prieigose Klaipėdos rajone, nustatė 10 neblaivių vairuotojų.


Klaipėdos apskrities pareigūnai pastebi, kad pastaruoju metu padaugėjo dviračių ir paspirtukų vagysčių.


Klaipėdos apskrities pareigūnai pastebi, kad pastaruoju metu padaugėjo dviračių ir paspirtukų vagysčių. 


Pastaruoju metu žmonės itin daug laiko praleidžia socialiniuose tinkluose, vis dažniau reikiamų prekių įsigyja ar nebereikalingus daiktus bando parduoti pagal skelbimus internete. Klaipėdos apskrities pareigūnai nuolat primena, kad elektroninėje erdvėje elgtis būtina itin atsargiai ir apdairiai, nes sukčiai nesiliauja naudotis žmonių patiklumu.


Ikiteisminį tyrimą atliekantys Palangos miesto PK pareigūnai prašo visuomenės pagalbos – padėti atpažinti nuotraukose užfiksuotą asmenį, galintį suteikti tyrimui vertingos informacijos.


Klaipėdos apygardos teismas padėjo tašką ginče tarp palangiškio ir UAB „Palangos vandenys“ dėl savavališko prisijungimo prie vandens nuotekų tinklų. Dar vasarą Palangos miesto apylinkės teismas nusprendė tenkinti ieškinį ir priteisti iš palangiškio padengti skolą bei beveik po du šimtus eurų nuostolių už kiekvieną kalendorinę dieną...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius