Mobilieji telefonai Senojoje gimnazijoje dingsta „iš po nosies“

Ugnė RAUDYTĖ, 2011-02-01
Peržiūrėta
1556
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos Senojoje gimnazijoje praėjusią savaitę ypatingai padaugėjo mobiliųjų telefonų vagysčių. „Labai nesmagu pranešti, kad mokykloje vyksta vagystės. Nors anksčiau vagysčių mokykloje pasitaikydavo, tačiau ne taip dažnai ir ne tokių stambių kaip praėjusią savaitę, kuomet buvo pavogti trys mobilieji telefonai“,- pasakojo Senosios gimnazijos direktorius Algirdas Karačionka.

 

Pavogė ir telefonus, ir grotuvą

Sausio 19-ąją į Palangos miesto policijos komisariatą (PK) kreipėsi Palangos gyventoja ir pranešė, kad tą dieną mokykloje dingo jos 16 metų dukters mobilijo ryšio telefonas „NOKIA 5800“, kurio vertė 800 litų. Patikslinus įvykio aplinkybes, pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Praėjus kelioms dienoms, sausio 24-ąją buvo įvykdytos dar trys vagystės mokykloje. Palangos miesto PK vyriausias tyrėjas V.Mockus pranešė, kad kreipėsi Palangos gyventoja ir pranešė, kad 2011 sausio 24-ąją iš jos 15 metų sūnaus Palangos bendrojo lavinimo mokykloje pavogtas mobiliojo ryšio telefonas ,,Nokia“, kurio vertė 220 litų.

Kita Palangos gyventoja pranešė, kad tą pačią dieną iš jos 14 metų brolio mokykloje pavogtas mobiliojo ryšio telefonas „Nokia“, kurio vertė 120 litų. Ir dar vienas Palangos gyventojas pranešė, kad tą pačią dieną jo 14 metų sūnui gimnazijoje pavogtas grotuvas MP4, kurio vertė 200 litų.

 

Vagysčių buvo daug?

Nors užfiksuotos vagystės buvo tik trys, tačiau senosios gimnazijos vienuoliktokė Gintarė teigė, kad vagysčių mokykloje praėjusią savaitę buvo tikrai daugiau. „Mano žiniomis, vien praėjusią savaitę buvo pavogti aštuoni mobilieji telefonai, dar kažkas pinigų pasigedo. Tačiau kiti į policiją nesikreipė“,- kalbėjo mokinė.

Senosios gimnazijos moksleivė sakė pažinojusi vieną vaikiną, iš kurio buvo pavogtas telefonas. „Šis vaikinas, dingus jo telefonui, „sukėlė“ visą mokyklą „ant kojų“. Net vieną vaikiną, kurį jis įtaria vagyste, apkaltino ir liepė grąžinti. Vėliau vaikino telefonas atsirado vaikinų tualete, tačiau jau be SIM koretelės“,- pasakojo Gintarė.

Kita Senosios gimnazijos mokinė Agnė pasakojo, kad mokykloje vagystės vyko tiesiog „iš po nosies“: „Buvo kam pavogė tiesiog valgykloje, kitam pamokoje, kitam persirengimo kambaryje. Ilgapirštis turėtų būti labai drąsus vogdamas taip atvirai“. Senosios gimnazijos mokiniai sakė, kad kiekvienas turi savo įtariamųjų, tačiau garsiai viešinti jų nepanoro, kadangi įtarinėjimai gali būti ir neteisingi.

 

Vagysčių daugiau ištiriama

Palangos policijos komisariato organizacinio poskyrio specialistė Jurgita Rinkevičienė informavo, kad 2010 metais buvo užregistruotas mažesnis visų rūšių vagysčių skaičius, išskyrus viešosios nuosavybės vagystes. „Tokių vagysčių 2010 metais užregistruota 7, 2009 metais – 3, tačiau gerokai padidėjo jų ištyrimo rodikliai, t.y. 2010 metais  ištirtos 5 vagystės, o 2009 metais nebuvo ištirta nei viena“,- pranešė J. Rinkevičienė.

2010 metais užregistruotos 268 vagystės , o 2009 metais – 357, iš jų ištirtos 96, 2009 metais– 77.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Praėjusį ketvirtadienį Palangos senojoje gimnazijoje 118 abiturientų nuskambėjo paskutinis skambutis. 


Spalio 15 dieną Palangos senojoje gimnazijoje vyko regioninė socialinių mokslų mokslinė konferencija žaismingu pavadinimu „Palangos šimtmečio labirintais“, skirta paminėti Palangos šimtmečiui. Ta proga mokyklos fojė eksponuojama Kurorto muziejaus ruošta Palangos istoriją atspindinti paroda, kurią visą savaitę iki konferencijos ir po jos galėjo apžiūrėti gimnazijos bendruomenė ir svečiai. 


Per visų dalykų pamokas susitelkti į kurią nors kultūros epochą Palangos senojoje gimnazijoje jau tampa tradicija. Tiesa, ji dar nauja, prasidėjo tik praėjusiais metais. Pernai gimnazistai kartu su mokytojais tyrinėjo antikos, viduramžių ir Renesanso epochas. Šiemet paskutinę lapkričio savaitę mokiniai ,,lankėsi’’ baroko epochoje. Patirtis rodo, kad per visas pamokas...


"Sniego gniūžtės“ veikla Palangos senojoje gimnazijoje

"Palangos tilto" redakcija, 2020 02 14 | Rubrika: Jūros vaikai

Sausio 17-19 dienomis Palangos senojoje gimnazijoje vyko Lietuvos jaunimo sąjungos „Žingsnis“ organizuojama prevencinė programa „Sniego gniūžtė“ (SG).


Karjeros diena Palangos senojoje gimnazijoje

"Palangos tilto" informacija, 2019 02 10 | Rubrika: Jūros vaikai

Kokią ugdomosios veiklos kryptį rinktis III gimnazijos klasėje? Kokią profesiją ar veiklą pasirinkti baigus mokyklą? Tai klausimai, kurie dažnai kyla I-II ir III-IV klasių gimnazistams. Būtent sausio mėnesio 24 dieną Palangos senojoje gimnazijoje vykę Karjeros dienos renginiai ne tik pateikė gimnazistams informacijos apie įvairias profesijas, bet ir paskatino pirmiausia pažinti save ir...


Palangos senojoje gimnazijoje vyko Karjeros ir verslumo ugdymo diena. Ugdymo karjerai konsultantės Jūratės Vaišvilės ir direktoriaus pavaduotojos ugdymui Jolitos Vaičiulienės iniciatyva mokiniai buvo pakviesti klausyti motyvacinių ir informacinių paskaitų, turėjo galimybę pateikti klausimus ir konsultuotis asmeniškai.


Palangos senojoje gimnazijoje lankėsi Lietuvos Respublikos Seimo narys Paulius Saudargas, Rytų Europos studijų centro analitikas Linas Kojala ir Seimo nario P. Saudargo padėjėja-sekretorė Eglė Švabauskienė. Visi jie dalyvavo ekspedicijoje „Karlagas 15“, skirtoje 70-osioms lietuvių tremties į Kazachstaną metinėms paminėti.


Palangos senojoje gimnazijoje – permainos. Į užtarnautą poilsį išėjus ilgamečiam gimnazijos direktoriui Algirdui Karačionkai, Palangos miesto savivaldybės tarybos sprendimu gimnazijos direktoriaus pareigas pradėjo eiti Leonas Šidlauskas. Naujasis vadovas pradėjo dirbti praėjusių metų gruodžio 28 dieną. „Nėra tvarkos – nėra rezultatų, – neabejoja naujasis...


Palangos senojoje gimnazijoje sklandė Laisvės dvasia

Dalia RAKAUSKIENĖ Palangos senosios gimnazijos mokytoja, 2013 03 14 | Rubrika: O man ne dzin

Kovo 11-oji Palangos senojoje gimnazijoje pažymima netradiciškai. Jau devinti metai gimnazistai ir kūno kultūros mokytojai organizuoja sveikatingumo žygį-krosą „Palangos senoji gimnazija – Prezidento ąžuolas”.


Palangos Senojoje gimnazijoje praėjusią savaitę ypatingai padaugėjo mobiliųjų telefonų vagysčių. „Labai nesmagu pranešti, kad mokykloje vyksta vagystės. Nors anksčiau vagysčių mokykloje pasitaikydavo, tačiau ne taip dažnai ir ne tokių stambių kaip praėjusią savaitę, kuomet buvo pavogti trys mobilieji telefonai“,- pasakojo Senosios gimnazijos direktorius Algirdas Karačionka.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius