Mokestis už kiemų priežiūrą dar nesmogs

Dalia JURGAITYTĖ, 2009-09-23
Peržiūrėta
533
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Vyriausybės atstovė Klaipėdos apskrityje Kristina Vintilaitė dar pernai pareikalavo patvirtinti tarifą, pagal kurį Savivaldybės paskirtas butų ir kitų patalpų savininkų bendrosios nuosavybės administratorius skaičiuotų mokestį už namui paskirtos teritorijos priežiūrą. Tačiau miesto Savivaldybės prašymu reikalavimo įvykdymo terminas atidėtas iki kitų metų balandžio mėnesio.

 

Finansuoja Savivaldybė

Šiuo metu daugiabučių namų teritorijų priežiūra finansuojama iš miesto biudžeto. Į valomus plotus įskaičiuoti šaligatviai, kurių yra apie 85 tūkst. kv. m, asfaltuotos dangos – per 77 tūkst. kv. m ir želdiniai – 324 tūkst. kv. metrų. Vasaros sezono metu šiuos plotus išvalyti kainuoja apie 450 tūkst. litų, žiemą – 231 tūkst. litų. Prie šių teritorijų yra per 294 tūkst. kv. m gyvenamojo naudingojo ploto. Iš viso miestas už kiemų, želdinių priežiūrą komunalinio ūkio tarnyboms per metus sumoka apie 700 tūkst. litų.

 

Privalu nustatyti tarifą

Palangos miesto savivaldybės Komunalinio ūkio skyriaus vyriausiosios specialistės Snieguolės Saltonienės teigimu, pagal Vyriausybės patvirtintus butų ir kitų patalpų savininkų bendrosios nuosavybės administravimo pavyzdinius nuostatus, mokesčiai už namui priskirtos teritorijos priežiūrą apskaičiuojami ir patalpų savininkams paskirstomi vadovaujantis savivaldybės Ttarybos nustatytais tarifais.

 

Buvo paskaičiuota

Pasak vyriausiosios specialistės, vykdant Vyriausybės atstovės K.Vintilaitės reikalavimą, liepą buvo parengtas sprendimo projektas dėl tarifo nustatymo, kaip įpareigojo jos nustatytas terminas – 2009 metų rugsėjo 1 diena. Skaičiuojant mokesčio dydį, vadovautasi sutartimi tarp Palangos miesto savivaldybės ir miesto tvarkymo paslaugų konkurso nugalėtojo. Vidutiniškai mėnesio tarifas už kvadratinį metrą naudingojo ploto daugiabučių gyventojams būtų 0,19 Lt be PVM.

 

Nėra priskirtos teritorijos

Tačiau, vyriausiosios specialistės teigimu, administracinius mokesčius už namui priskirtos teritorijos tvarkymą privalu skaičiuoti tik tiems patalpų savininkams, kurių namui įstatymų nustatyta tvarka yra priskirtas žemės sklypas. „Palangoje prie daugiabučių namų sklypai nesuformuoti. Miesto Taryba pernai spalį nusprendė pradėti rengti teritorijų prie daugiabučių namų detaliuosius planus. Tačiau planavimo procedūros trunka ne mažiau kaip pusę metų. Be to, yra Palangos miesto apylinkės teismo nutartis, skelbianti, kad kol nėra suformuoto prie daugiabučio konkretaus sklypo, skaičiuoti mokesčio negalima“, - sakė S.Saltonienė.

 

Sutiko atidėti

Miesto savivaldybės Komunalinio ūkio skyriaus vyriausiosios specialistės s.Saltonienės teigimu, Vyriausybės atstovės Klaipėdos apskrityje K.Vintilaitės paprašyta reikalavimo terminą atidėti iki kitų metų balandžio mėnesio. Motyvuota tuo, kad nesant suformuotų sklypų prie daugiabučių namų, paskaičiuoti tikslaus tarifo neįmanoma.

Pasak S.Saltonienės, Vyriausybės atstovė sutiko pratęsti terminą iki kitų metų balandžio. Tad kol kas palangiškiams mokėti už kiemų priežiūrą nereikės.

Jūsų komentaras:

Juany 2013-05-05 09:59 ([email protected] / IP: 41.206.62.70)
Neregėti dalykai mūsų mlmayim sviete dedasi! Konservatoriai elgiasi kaip anrchistai (ką noriu, tą ir darau), kai priiminėja sau naudingus sprendimus, ir visiškai atvirkščiai, kai tuos superinius sprendimus nuleidžia mums- despotiskai (pasakiau ir gipsas). O gal visai ne konservatoriai? Atvirai, manau, kad tai esmės nekeičia. Esmę ir situaciją keičia, o tikriau keistų, nebent kardinaliai pasikeitusi situacija- saldainiais lyja vaikams, materialinėmis gėrybėmis tėvams, o išrinktiesiems lyja viskas, ko tik jie užsigeidžia. Va jei viena dieną taip netyčia atsitiktų, tada ir kiemą valytų, ir nereiktų trimečiam vaikui sakyti, jog su močiute jis nebeis pasivaikščioti, nes močiutė su lazdele ir plikledis nesiderina .

Taip pat skaitykite

Pasibaigus Palangos miesto savivaldybės 2011–2020 m. strateginio plėtros plano įgyvendinimo laikotarpiui bei pasikeitus socialinei ir ekonominei aplinkai savivaldybėje, buvo parengtas naujasis Palangos miesto savivaldybės strateginis plėtros planas.  


Palangos miesto savivaldybės taryba vakar, ketvirtadienį, patvirtino 2021 metų kurorto biudžetą. Numatoma, kad miesto biudžeto pajamos sieks 31 mln. 385 tūkst. eurų.


2020 m. vasario 27 d. patvirtintas Palangos miesto savivaldybės 2020 metų biudžetas.


Lietuvos respublikiniai būsto valdymo ir priežiūros rūmai kreipėsi į šalies Konkurencijos tarybą prašydami pradėti tyrimą dėl Palangos miesto savivaldybės veiksmų. Daugiabučių gyvenamųjų namų butų ir kitų patalpų bendrojo naudojimo objektų valdytojus vienijančiai organizacijai kilo pagrįstų įtarimų, kad kurorto savivaldybė galimai proteguoja savo valdomos įmonės „Palangos...


Trečiadienį, balandžio 24 d., vykusio Palangos miesto savivaldybės tarybos posėdžio metu paskirta savivaldybės administracijos direktorė. Ja tapo Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų partijos atstovė Akvilė Kilijonienė. Slapto balsavimo metu A. Kilijonienės kandidatūra palaikyta vienbalsiai.


Palangos miesto savivaldybės taryba antradienį, vasario 23 d., patvirtino Savivaldybės 2016 metų biudžetą, kurį sudaro 19 mln. 924 tūkst. eurų pajamų. Vienam Palangos miesto gyventojui teks apie 1148 eurų biudžeto asignavimų.


Kažin ar kurorte yra kita ūkinė sritis, kuri sukeltų daugiau miestiečių purkštavimų ir politikavimo kas – geriau, o kas – blogiau negu miesto daugiabučių administravimas. Vasara yra įkarštis tokią prievolę atliekančioms įmonėms, bet prasukus pro UAB „Palangos butų ūkis“ ir savivaldybės bendrovės UAB „Palangos komunalinis ūkis“ administruojamus...


Prasidėjus vasarai, apgyvendinimo sektoriaus atstovai dar negali pasigirti poilsiautojų antplūdžiu. Tradiciškai Palanga papilnėja nuo birželio pabaigos, liepos pradžios. Nors šiemet nuogąstauta, kad turistų norą aplankyti kurortą prislopins įvestas vadinamasis pagalvės mokestis, tačiau praktika bent jau kol kas rodo ką kitą.   Teko aiškinti...


  Trečiadienį kelininkų poilsio namai priešais miesto savivaldybę tapo miesto savivaldybės nuosavybe. Pastato perdavimo sutartį pasirašė Palangos savivaldybės administracijos direktorė Akvilė Kilijonienė ir valstybinės įmonės „Klaipėdos regiono keliai“ direktorius Petras Kaučikas. Tikimasi, kad savivaldybės jėgomis parengus pastato renovacijos projektą ir...


Vyriausybės atstovė Klaipėdos apskrityje Kristina Vintilaitė dar pernai pareikalavo patvirtinti tarifą, pagal kurį Savivaldybės paskirtas butų ir kitų patalpų savininkų bendrosios nuosavybės administratorius skaičiuotų mokestį už namui paskirtos teritorijos priežiūrą. Tačiau miesto Savivaldybės prašymu reikalavimo įvykdymo terminas atidėtas iki kitų metų balandžio mėnesio.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius