Mokytojų veteranų išėjimas – staigmena, paskatinusi merą viešai padėkoti

Rasa GEDVILAITĖ, 2017-08-28
Peržiūrėta
336
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Mokytojai Birutė Motiejauskienė, Aleksandras Augucevičius ir Genė Pečiukevičienė sulaukė padėkų raštų už ilgametį darbą, kuriam, kaip patys sakė, negailėjo savęs.
Mokytojai Birutė Motiejauskienė, Aleksandras Augucevičius ir Genė Pečiukevičienė sulaukė padėkų raštų už ilgametį darbą, kuriam, kaip patys sakė, negailėjo savęs.

„Laikas nesustabdomai bėga“, – tarė mokytojai, vakar (pirmadienį) pasveikinti Palangos miesto savivaldybėje užtarnauto poilsio proga. Pedagoginėje veikloje sukęsi daugiau kaip 40 metų mokytojai – Senosios gimnazijos anglų kalbos mokytoja ekspertė Genė Pečiukevičienė, V. Jurgučio pagrindinės mokyklos pradinio ugdymo mokytoja metodininkė Birutė Motiejauskienė ir Senosios gimnazijos matematikos mokytojas metodininkas Aleksandras Augucevičius – šį rudenį mokyklų durų nebepravers, pasirinkę sustoti ir daugiau laiko skirti sau, tačiau neabejojama, jog ilgalaikę pedagoginio darbo patirtį turintys mokytojai dar ne kartą padės jaunajai kartai.

Svajonė išsipildė su kaupu
„Žinoma, gal nuotaikos ir nėra pačios geriausios, liūdna, kai geri mokytojai palieka savo darbo vietas. Labai noriu padėkoti jums už atsidavimą vaikams, jūsų pasiektus rezultatus, kurie išties džiugino, puikiai paruošti mokiniai, olimpiadose pelnyti puikūs rezultatai, ačiū už jūsų darbą“, – kreipėsi meras Šarūnas Vaitkus į mokytojus.
Jis įteikė padėkas šiems mokytojams už aktyvią pedagoginę veiklą, pasiektus rezultatus, svarų indėlį ugdant jaunąją kartą.
„Išties laikas labai greit bėga, taip bėga, jog sunku suregėt. Visada turėjau svajonę pirmokus mokyt, mano svajonė išsipildė su kaupu. Ačiū, kad atkreipėte dėmesį, jog buvo tokie mokytojai. Ir jeigu pats meras pakvietė, vadinasi, tie 42 metai nebuvo veltui praleisti“, – šyptelėjo B. Motiejauskienė.
Meras Š. Vaitkus atskleidė, jog netikėtai sužinojo, jog ilgamečiai mokytojai palieka mokyklą, tad jam tai buvo staigmena.
„Su mokytoja Genute esame kaimynai jau daug metų, tad kai ji pasakė, kad nebedirbs mokykloje, taip pat kiti mokytojai, būtinai norėjau padėkoti už jūsų darbą. Nuoširdžiai dėkoju, patys gražiausi žodžiai jums, pats jaudinuosi, pačiam neeilinė proga“, – sakė meras.
Mokytojai pripažino, jog visada labai mylėjo savo darbą, mylėjo ugdomus vaikus, širdį atidavė vaikams, darbą dirbo nuoširdžiai, viską atiduodami. Gal dėl to laikas ir praskriejo nepastebimai. Nors, kaip pasvarstė mokytojai, kai kada laikas ir sustoja, priklausomai nuo situacijos.
Merui prasitarus, jog labai gaila išlydėti puikius mokytojus, jie patvirtino, kad ir jiems taip pat gaila, tačiau ateina laikas.
„Manot, kad mums labai smagu išeiti, bet ateina laikas. Kada, sakykim, jau pritrūksta greičio, galbūt ir jėgų kovoti su tam tikrais malūnais, o malūnų pedagoginėje veikloje tikrai yra, tuomet reikia pagalvoti, kad jaunesni tikrai sugebės pakeisti ir atlikti darbą dar geriau“, – sakė G. Pečiukevičienė.

Esama kam pakeisti, bus gerai
„Kiek teko išgirsti, pastaruoju metu daug laisvų pedagoginių darbo vietų, juk anksčiau taip nebūdavo, netrūkdavo mokytojų. Man skauda širdį už jaunąją kartą, galvoju, jog duok, Dieve, kad būtų ir ateityje kam mokyti mūsų vaikus, mūsų anūkus, kad būtų tokių atsidavusių mokytojų kaip jūs, vaikai dabar pasiekia stulbinančių rezultatų, o kaip bus vėliau“, – svarstė meras.
Mokytojai patikino, jog artimiausioje ateityje tikrai bus kam mokyti, tačiau dar vėliau – nežinia. Pavyzdžiui, blogesnė padėtis yra su matematikais, atskleidė mokytojas A. Augucevičius. Žinoma, svarbų vaidmenį atlieka ir atlyginimas, kuris nėra labai didelis, atsižvelgiant į tai, jog kitiems mokytojams reikia išlaikyti šeimą.
„Anglų kalbos mokytojų esama labai stiprių, tad, manau, kad viskas bus gerai. Džiaugiuosi, kad Palangos miesto savivaldybė visuomet parėmė debatų veiklą, dabar mano veiklą perims mokytoja Aušrinė Janušienė, tad, jeigu galite, dabar padėkite jai“, – į merą ir Švietimo skyriaus vedėją Laimą Valužienę kreipėsi G. Pečiukevičienė.
Meras pažadėjo, jog parama nenutrūks.
„Tai, ką mes galime, padarysime, tereikia drąsiai kreiptis. Manau, kad niekada nebuvo jokių problemų su Švietimo skyrium, siekiant padėti mokiniams parodyti save, savo talentus. Štai, viena mergaitė iš Palangos yra pakviesta dalyvauti Pasaulio šokių čempionate, vienintelė Lietuvos atstovė. Tai taip pat tėvai kreipėsi, gal galima padėti. Aišku, kad galima, juk reikia vaikui, kuris garsina ir Palangos vardą, padėti“, – pastebėjimą išsakė Š. Vaitkus.

Atrodė neįmanoma
Merui pasiteiravus, o ką gi išėję užtarnauto poilsio mokytojai ketina veikti, jie pasvarstė, kad visko gali būti, jog pedagoginė veikla taip staiga nenutrūks.
„Galbūt prireiks ir pavaduoti, pamokyti vaikus papildomai. Daugiau laiko galėsim skirti savo artimiesiems“, – teigė anglų kalbos mokytoja G. Pečiukevičienė.
Mokytoja prisiminė save prieš daugiau kaip 40 metų (ji pedagoginėje veikloje sukosi 42 metus), kai nė negalvojusi, jog įmanoma tiek laiko dirbti vienoje srityje. „Pamenu, kai aš pradėjau dirbti mokytoja, viena mokytoja kaip tik ruošėsi užtarnauto poilsio po 40 darbo metų. Tuomet aš galvojau, varge, kaip įmanoma tiek metų išdirbti. O tuomet dar ir anksčiau į pensiją išleisdavo, sulaukusius 55 metų. Sakiau, na, kai aš sulauksiu tokių metų, tai kaip dumsiu lauk. O niekur neišlėkiau, ir pensijos sulaukiau, dirbau“, – šypsojosi guvi mokytoja.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

38 metų Palangos verslininkas Paulius Rojus, kurio 35 metų žmona Rasa iškeliavo Anapilin pernai spalį po aštuonerius metus trukusios kovos su itin pavojinga sarkoma, daug laiko dabar praleidžia kartu su judviejų 7 metų sūnumi Luku bei siekia įprasminti žmonos atminimą – tęsti jos vardo paramos fondo veiklą. „Man svarbu yra tęsti žmonos pradėtus darbus. Fondas buvo...


Vilniaus apskrityje antradienį buvo patvirtinti 2 koronaviruso atvejai. Nacionalinis visuomenės  sveikatos centras sieja juos su rugpjūčio mėnesį Palangoje vykusiomis veteranų krepšinio varžybomis. Vertinama, kad šiuo metu yra susiję 3 atvejai.


Visai Lietuvai kalbant apie Saulių Skvernelį užklupusią sunkią ligą – premjeras serga pirmos stadijos limfoma, vėžiu, Palangos politikai, vaizdžiai tariant, noriai kalba apie gyvybę Marse ir gėjų teises, tik ne apie savo sveikatą. „Palangos tilto“ šaltiniai kurorto sveikatos įstaigose teigė, kad miesto politiką jose išvysti galima išvysti nebent su sloga....


„Esu labai dėkinga savo tėveliui už viską: už sukurtą gražią, darnią šeimą, užaugintus mus keturis vaikus, parodytą puikų pavyzdį, kaip reikia mylėti ne tik savo šeimą, bet ir savo šalį. Šiemet, kai visi taria „ačiū“ artėjant Lietuvos šimtmečiui, norėčiau ir aš padėkoti savo tėveliui“, – kreipusis į redakciją...


„Laikas nesustabdomai bėga“, – tarė mokytojai, vakar (pirmadienį) pasveikinti Palangos miesto savivaldybėje užtarnauto poilsio proga. Pedagoginėje veikloje sukęsi daugiau kaip 40 metų mokytojai – Senosios gimnazijos anglų kalbos mokytoja ekspertė Genė Pečiukevičienė, V. Jurgučio pagrindinės mokyklos pradinio ugdymo mokytoja metodininkė Birutė Motiejauskienė ir...


Kai viešėdama Anglijoje susiruošiau pakalbinti lietuvaičius, kokiomis nuotaikomis jie gyvena po „Brexit“, apie tai išgirdęs puikų išsilavinimą ir darbą turintis britas man pareiškė, jog emigrantų nuotaikos atsispindės pagal tai, kokio išsilavinimo ir socialinės padėties žmones aš kalbinsiu. Man buvo įdomios daugelio žmonių nuomonės....


Dvi dienas Palangos senojoje gimnazijoje ir jos prieigose šurmuliavo nemaža vyriška kompanija – Šiaulių rajono mokyklų kūno kultūros mokytojų bei sporto centrų trenerių, siekdama kiek galima daugiau naujovių sužinoti tema „Inovatyvus aktyvus tradicinių ir netradicinių mokymo metodų naudojimas pamokose, neformaliame ugdyme, bendravime ir...


Futbolo veteranų turnyras

Sporto centro inf., 2013 11 04 | Rubrika: Sportas

Palangos miesto stadione antrus metus iš eilės vyko futbolo veteranų turnyras Romualdo Broniaus Klimavičiaus atminimo taurei laimėti.


Nors Palangos miesto Tarybos reglamentas numato, kad Tarybos nariai per metus privalo dukart atsiskaityti rinkėjams, baigiantis metams tai padarė liberalsąjūdietis Eimutis Židanavičius, šią savaitę palangiškius pakvietęs į susitikimą Tarybos posėdžių salėje.


Konferencija sukvietė daugumą Palangos mokytojų

Jūratė RIEPŠAITĖ, 2012 08 30 | Rubrika: Miestas

Vakar Palangos „Baltijos“ pagrindinėje mokykloje vyko konferencija „Vaiko poreikių realizavimas šiuolaikiniame ugdymo procese“. Į konferenciją susirinko dauguma Palangos mokyklų mokytojų ir kitų miesto svečių.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius