„Mosto“ parodoje – raudonos spalvos šėlsmas

Palangos tiltas, 2016-12-12
Peržiūrėta
598
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

„Mosto“ parodoje – raudonos spalvos šėlsmas

„Tiesiog raudona“ – taip pavadinta praeinančių metų kūrybinius ieškojimus apžvelgianti tradicinė kūrybinės grupės „Mostas“ dailininkų paroda penktadienį į atidarymą Palangos miesto savivaldybės viešojoje bibliotekoje sukvietė būrį „mostiečių“ kūrybos gerbėjų.
„Kaip ir kasmet, šiais metais susirinkome čia į tradicinę palangiškių dailininkų, susivienijusių po „Mosto“ vėliava, parodą. Ir labai noriu tiek savo, tiek visų šįvakar atėjusių į atidarymą vardu padėkoti „mostiečiams“ ne tik už kūrybingumą, bet ir už ištvermę: nėra taip lengva kasmet prieš Kalėdas pristatyti savo kūrinius. Gal patiems dailininkams tai kiek nusibosta, bet jų kūrybos gerbėjams šios parodos – tikra šventė“, – į dailininkus ir parodos atidarymo svečius kreipėsi Palangos miesto savivaldybės viešosios bibliotekos direktorius Kęstutis Rudys.
Pajuokavęs, kad parodos „kodą“ galima „nuskaityti“ ne tik iš eksponuojamų paveikslų spalvų skalės, bet ir iš pačių „mostiečių“ bei svečių aprangos – kas atėjo pasidabinęs raudonais tonais išmargintais rūbais, kas – raudonom kepuraitėm, bateliais ar pasipuošęs raudonais aksesuarais, – K. Rudys pasidžiaugė, kad nuotaikinga ir ryški paroda džiugina ir akį, ir sielą dabar, kai už lango tamsus metų laikas. Ir pakvietė žodį tarti kūrybinės grupės „Mostas“ idėjinį vadą dailininką Juozą Griušį.
„Štai jau antrą savaitgalį mes kalbame apie raudoną spalvą: praėjusį penktadienį atidarėme kalėdinių atvirukų parodą ir prisiminėme ateinančius metus simbolizuojantį raudoną ugninį gaidį, šiandien gi leiskite pakalbėti apie „Tiesiog raudona“, – aplodismentais sutiktas prabilo J. Griušys.
„Mosto“ įkvėpėjas pajuokavo neskaitysiantis ilgo traktato apie itin gražų raudoną pigmentą, tiesiog pakalbėsiantis apie labai gražią raudoną spalvą, kurią kiekvienas mūsų priima atsižvelgdamas į savo sielos būseną.
„Aš pats labai mėgstu raudoną spalvą. Kiekvienas raudonas potėpis, ypač kai tapai aliejumi ant drobės, suteikia nenusakomą skonį net burnoj, ir skubu šalia tepti dar – toks žaidimas gal tęstis iki begalybės. Ir kolegos patvirtins, kad raudona – išties nepaprasta spalva, todėl ilgų diskusijų, kokia bus šių metų parodos tema, lyg ir nekilo: tai – raudona. Aš savo ruožtu pridėjau prie temos vieną žodį, ir parodą pavadinome „Tiesiog raudona“, – apie parodos temą ir pavadinimą pasakojo J. Griušys.
Kartu jis priminė dar vieną svarbų momentą: prieš keletą metų turkų rašytojasOrhanasPamukas, sukūręs knygą „Mano vardas Raudona“, buvo apdovanotas Nobelio premija už literatūrinę kūrybą.
„Štai ką reiškia teisingai parinktas pavadinimas, – juokavo J. Griušys. – Tad kodėl gi nepasvajoti: gal po kokių 20-30 metų ir „Mostas“, besiglaudžiantis bibliotekoje ir surengęs parodą „Tiesiog raudona“, bus irgi įvertintas, nes gal po kurio laiko kitaip bus žiūrima į visuomenines organizacijas, į kūrybinius susivienijimus ir jų indėlį į kultūrą. O kol kas – džiaukimės, puoškimės raudona spalva, nes ji simbolizuoja šventę. Mes, dailininkai, jau džiaugiamės, kad jūsų čia tiek susirinko, nes tai įkvepia ir skatina darbuotis kiek leidžia jėgos“.
Dailininkė Reda Rimkutė-Ščerbakovienė priminė, jog „mostiečiai“ tradicinei metų pabaigos parodai kasmet sugalvojantys kokią nors temą: buvo ir sidabrinė, ir prabangi, ir smėlio, ir dar kitokių parodų. O raudonos dar nebūta.
„Mes norime, kad mūsų paroda asocijuotųsi su visa plačia raudonos spalvos palete kaip tapyboje, taip ir gyvenime. Juk raudona mums simbolizuoja ir džiaugsmą, ir skausmą, ir netektį, ir meilę. Tikimės, kad mūsų kūrybinis karštis, mūsų jausmai per šiuos paveikslus pasieks visus parodos lankytojus“, – sakė dailininkė.
Parodos atidarymo svečiai pritarė, jog karščio bei jausmų raudonos spalvos šėlsmu patraukiančiuose ar subtiliomis raudonomis detalėmis suskambančiuose Juozo Griušio, Romo Pauliko, Gražinos Oškinytės-Eimanavičienės, Redos Rimkutės-Ščerbakovienės, Dovilės Oškinytės, Ievos Litvaitytės, Rasos Užpelkytės bei Eglės Lipinskaitės paveiksluose netrūko. Kaip netrūko jausmų bei karščio parodos atidarymo metu koncertą surengusių pianisto Vinco Paulausko ir solistės Audronės Levickytės atliktuose kūriniuose.

Kūrybinės grupės „Mostas“ inf.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite


„Tiesiog raudona“ – taip pavadinta praeinančių metų kūrybinius ieškojimus apžvelgianti tradicinė kūrybinės grupės „Mostas“ dailininkų paroda penktadienį į atidarymą Palangos miesto savivaldybės viešojoje bibliotekoje sukvietė būrį „mostiečių“ kūrybos gerbėjų.


Tarptautinio dainų ir šokių festivalio „Mano tėviškės spalvos“ tradicijos Rygos lietuvių vidurinėje mokykloje brandinamos nuo 2007 metų. Jo sumanytojas – renginių vedėjas, pedagogas, Rygos lietuvių tautinių šokių kolektyvo „Bijūnas“ vadovas Rolandas Žalnierius.


Pirmadienį į Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Palangos vasaros skaityklą susirinko kaip niekad gausus būrys svečių. Čia į įstabios tiek autorių, tiek kūrinių gausa parodą „Palangos spalvos“ miesteičius ir miesto gimtadienio kartu švęsti atvykusius svečius sukvietė Lietuvos tautodailininkų sąjungos Palangos sekcijos nariai.


Šeštadienį, liepos 6 dieną, Palangoje startavo interaktyvus pažintinis turas „Tiškevičių bulvaras“, pristatantis miesto svečiams ir patiems palangiškiams 20 objektų, ne tik puošiančių kurortą nuo grafų Tiškevičių laikų ir pripažintų saugotinomis kultūros vertybėmis, bet ir tokių, kurie iki mūsų dienų neišliko. Šis projektas...


Jaunasis kurorto socialdemokratų lyderis Danas Paluckas ne tik tvarkosi LSDP Palangos skyriuje kaip savo nuosavame „uabe“, bet jau – kol kas svajonėse – matuojasi ir Palangos miesto mero skeptrą – mažiausiai dukart susitikę su vienu UAB „Litesko“ vadovų žadėjo jam, tapęs meru, anot šaltinių, „su šilumos ūkiu tvarkytis kitaip nei...


Palangos kurortas pristatytas turizmo parodoje Varšuvoje

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2012 04 26 | Rubrika: Miestas

Palangos kurortas pristatytas balandžio 20-22 dienomis Lenkijoje, Varšuvoje vykusioje XVII tarptautinėje turizmo ir poilsio parodoje „LATO 2012“. Lietuvai parodoje atstovavo Lietuvos kurortų ir Nacionalinės SPA asociacijos, kurortų ir kurortinių teritorijų turizmo informacijos centrai (TIC). Informacija apie Palangą teikta bendrame Lietuvos kurortų ir Nacionalinės SPA...


Palanga pristatyta parodoje „VIVATTUR 2010“

„Palangos tilto“ informacija, 2010 03 06 | Rubrika: Miestas

Vasario 26 dieną Palangos miesto delegacija vyko į didžiausią tarptautinę jau 16-tą turizmo, sporto ir laisvalaikio parodą „VIVATTUR 2010“, vykusią Vilniuje parodų centre „Litekspo“. Minėta paroda – viena didžiausių ir labiausiai lankomų parodų Baltijos šalyse. Šiemet parodoje dalyvavo 152 dalyviai iš 19-os šalių.


Gamtininkės knyga - „Gyvenimo spalvos“

Mindaugas GEDMINAS, 2010 01 06 | Rubrika: Miestas

Paskutinįjį 2009 metų pirmadienį kultūriniams renginiams neabejingoje „Luizos“ kavinėje susirinko kelios dešimtys meninei saviraiškai, fotografijai, dailei, poezijai neabejingų sambūrio VšĮ „Trečiasis amžius“ narių, kuriems aštuntus metus vadovauja Irena Linkauskienė, ne tik iš Palangos, bet ir iš Klaipėdos. Čia iškilmingai pristatyta ypatingai originali, natūrali, dieviškąja poezija...


Geriausiųjų šunų parodoje  1

Rasa GEDVILAITĖ, 2009 11 04 | Rubrika: Kultūra

Spalio 8-11 dienomis Slovakijos sostinėje Bratislavoje vykusioje Pasaulinėje šunų parodoje savo šuns grožį ir gabumus demonstravo ir palangiškė Sandra Kanapickaitė. Trumpaplaukis vengrų vižlas turėjo galimybę konkuruoti su iš viso pasaulio atvykusiais šunimis. O tokios veislės šunų, kaip Palangoje gyvenančio Bumo, parodoje susirinko net 89.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius