Muzikos mokykloje mokslas kainuos brangiau

Dalia JURGAITYTĖ, 2009-06-18
Peržiūrėta
802
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos miesto savivaldybės taryba padidino užmokestį už vaiko ugdymą Palangos S.Vainiūno muzikos mokykloje. Nuo šių metų rugsėjo 1 dienos už kiekvieną mokslo metų mėnesį tėvams jau teks mokėti 40 litų. Iki šiol nustatytas mokestis buvo 26 litai.

 

Gali būti mažinamas

Nuo mokesčio už mokymąsi muzikos mokykloje atleisti globos grupėse ugdomi mokiniai, kurie neteko vieno arba dviejų tėvų, kai tėvų (globėjų, rūpintojų) pajamos vienam šeimos nariui yra 1,5 mažesnės nei Vyriausybės nustatytas valstybės remiamų pajamų dydis per mėnesį. Mokestis gali būti sumažintas perpus, pritarus mokyklos Tarybai, tiems labai gerai besimokantiems ugdytiniams, kurių vertinimo vidurkis ne mažesnis kaip 9 balai, arba respublikinių ir tarptautinių konkursų laimėtojams, prizininkams, diplomantams, laureatams.

 

Mokslas brangsta

Svarstant klausimą miesto savivaldybės Taryboje, opozicijai atstovaujantis Mindaugas Skritulskas sakė, jog jį stebina valdančiosios daugumos sprendimai. Už reklamą įkainiai mažinami, o už mokslą didinami. Anot politiko, daromos nuolaidos verslui, tačiau nesirūpinama augančia karta. „Kurorto švietimo įstaigose mokestis didėja ne tik už mokslą. Ikimokyklinio ugdymo įstaigose už kiekvieną lankytą ugdytinio dieną imamas 50 centų mokestis higienos reikmėms“, - kalbėjo politikas.

 

Įkainiai už nuomą ir instrumentus

Taip pat buvo patvirtinti  šios mokymo įstaigos teikiamų paslaugų įkainiai. Palangos S.Vainiūno muzikos mokykla specialiąsias lėšas surenka už salės nuomą. Norintiems išsinuomoti salę  mokamiems kultūriniams, reklaminiams renginiams, politinių partijų, organizacijų susirinkimams viena valanda su PVM kainuos 100 litų, o nemokamiems, edukaciniams, šviečiamiesiems renginiams ir seminarams miesto gyventojams – 35 litai su PVM. Klasių ir salės nuoma pedagogų kvalifikacijos kėlimo renginiams – seminarams, konferencijoms rengti, viena diena kainuos 300 litų. Nustatyti įkainiai ir už instrumentų nuomą. Mokiniui, pasirinkusiam pianino, akordeono, kanklių, gitaros studijas, už naudojimąsi muzikos instrumentu mokykloje pusę metų kainuos 20 litų, o lankantys antrojo instrumento fortepijono, akordeono pamokas – 10 litų. Norintys groti namuose su mokyklos smuiku, akordeonu, pučiamuoju ar liaudies instrumentu, nuoma per mėnesį kainuos 10 litų.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

V Tarpautinis Kretingos senosios muzikos festivalis pirmą kartą kviečia klausytojus į koncertą Palangoje – rugpjūčio 19 d. 19 val. Palangos Švč. Mergelės Ėmimo į dangų bažnyčioje pasirodys senosios muzikos legenda, argentiniečių kilmės dainininkė Maria Cristina Kiehr su kolega Arieliu Abramovičium.


Švęsdami penkių metų sukaktį Tarptautinio Kretingos senosios muzikos festivalio organizatoriai džiaugiasi galėdami pakviesti klausytojus net į septynis pasaulinio lygio atlikėjų koncertus. 


Palangos miesto savivaldybė informuoja, kad šiuo metu iki gegužės 12 d. registruojami Palangos miesto 55-64 m. ir 45-54 m. amžiaus grupės gyventojai vakcinuotis nuo COVID-19 „Vaxzevria“ vakcina.


Palangos miesto savivaldybės taryba vakar, ketvirtadienį, patvirtino 2021 metų kurorto biudžetą. Numatoma, kad miesto biudžeto pajamos sieks 31 mln. 385 tūkst. eurų.Palangos miesto savivaldybės taryba antradienį, vasario 23 d., patvirtino Savivaldybės 2016 metų biudžetą, kurį sudaro 19 mln. 924 tūkst. eurų pajamų. Vienam Palangos miesto gyventojui teks apie 1148 eurų biudžeto asignavimų.


Muzika mus lydi visą gyvenimą. Nuo pat kūdikystės, kai vaikutis išgirsta pirmąsias melodijas ir mamos dainuojamas lopšines. Ir kuo anksčiau mažyliai įžengia į stebuklingąjį muzikos pasaulį, tuo turtingesnis ir spalvingesnis tampa jų gyvenimas. 61 metus Europoje, 21 metus Lietuvoje ir jau devintus metus Palangoje gyvuojanti YAMAHA muzikos mokykla padeda vaikučiams nuo pat...


Kada daugelis diskutuoja, kaip turėtų atrodyti prestižiniai – pagrindiniai Lietuvos valstybės kurortinės vasaros sostinės Palangos miesto vartai, galima atsakyti: jie jau 20 metų yra, tai – Pradinės mokyklos rūmai, kuriuos projektavo neeilinio talento architektas, šviesaus atminimo vyras Gintautas Likšas. Yra ir observatorijos bokštas, apie kurio naują...


Dieną prieš naujus mokslo metus „Baltijos“ pagrindinė mokykla buvo panaši į skruzdėlyną. Dažytojai, tinkuotojai, elektrikai, klases valantys valytojai bei mokyklos mokytojai – dirba visi. Nors atrodo, kad mokykloje – pats remonto įkarštis, mokyklos vadovas Alvydas Kniukšta „Palangos tilto“ laikraščiui sakė, jog pirmo...


Muzikos mokykloje mokslas kainuos brangiau

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 06 18 | Rubrika: Miestas

Palangos miesto savivaldybės taryba padidino užmokestį už vaiko ugdymą Palangos S.Vainiūno muzikos mokykloje. Nuo šių metų rugsėjo 1 dienos už kiekvieną mokslo metų mėnesį tėvams jau teks mokėti 40 litų. Iki šiol nustatytas mokestis buvo 26 litai.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius