Muzikuojantis fontanas stebins vandens ir spalvų šokiu

Palangos m. savivaldybės informacija, 2014-11-06
Peržiūrėta
2292
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Muzikuojantis fontanas stebins vandens ir spalvų šokiu

Gegužės pabaigoje po rekonstrukcijos pėstiesiems atidarytos Jūratės g. aikštėje prie Vytauto g. vėl triūsia darbininkai. Čia įrengiamas palangiškius ir svečius nustebinsiantis ir dar vienu traukos objektu tapsiantis fontanas, kurio srovės, skambant žiūrovų pasirinktoms melodijoms, kurs savąjį šokį, pašokdamos net iki aštuonių metrų aukščio.
 

Muzikinis fontanas
Kaip bus sutvarkyta aikštė prie Jūratės ir Vytauto gatvių kalbėta ne vienerius metus. Pasak Palangos miesto savivaldybės administracijos direktorės Akvilės Kilijonienės, sprendimas čia įrengti muzikinį fontaną priimtas atsižvelgtus į visuomenės nuomonę – buvo surengta apklausa, kurios metu tiek palangiškių, tiek poilsiautojų teirautasi, ką jie norėtų matyti rekonstruotoje aikštėje.
„Muzikinis fontanas, už kurį pasisakė absoliuti dauguma dalyvavusiųjų apklausoje, taps dar vienu išties originaliu traukos objektu. Be to, jis padės paskirstyti pėsčiųjų srautus kurorte – dalis jų, norėdami pasigrožėti vandens šokiu, link jūros pasuks ne J. Basanavičiaus, o Jūratės gatve“, –sakė administracijos direktorė.
 

Projektas keitėsi
Aikštės rekonstrukcija bei fontano projektu besirūpinančio Architektūros ir teritorijų planavimo skyriaus vedėjo pavaduotojas, einantis vedėjo pareigas, Vidmantas Danta sakė, jog aikštės ir fontano projektas kito jį bekuriant: iš pradžių manyta, jog jo baseinas būsiąs apvalus, vėliau nuspręsta, jog jo forma būsianti stačiakampė.
Jam paantrinęs projektą kūrusios bendrovės „Elgamos šviesa“ direktorius Vincas Babilius paminėjo, jog pagal pirminius sumanymus apvaliojo fontano baseinas būtų buvęs maždaug aštuonerių metrų diametro, tačiau, dirbant kartu su specialistais, nutarta, jog trečdaliu „išaugsiantis“ fontano baseinas būsiąs stačiakampis, o jo kraštinės bus vienuolikos metrų ilgio.
Kiekvienas norintis, pasirinkęs melodiją iš sudarytos programos ir SMS žinute už tam tikrą mokestį ją užsisakęs, galės išvysti, kaip pagal skambančią melodiją „muzikuoja“ fontano vandens čiurkšlės.
 

Technologinės naujovės
Pasakodamas apie Palangoje įgyvendinamą projektą V. Babilius minėjo, jog projektas buvo sukurtas bendromis jėgomis – tiek Palangos savivaldybės Architektūros ir teritorijų planavimo skyriaus, tiek jo vadovaujamos „Elgamos šviesos“ specialistų, tiek įmonės partnerių pastangomis.
Fontanas, pasak V. Babiliaus, gimė tiesiog darbo proceso eigoje – buvo kuriamas, keičiamas tobulinamas. Čia bus maksimaliai išnaudotos fontano techninių naujovių galimybės (sumontuoti rotaciniai purkštukai, sukuriantys itin gražų, tiesiog nepakartojamą vaizdą), fontano dydis, srovės aukštis, apipavidalinimas bei unikalus apšvietimas.
 

Srovė – iki 8 metrų aukščio
Minėtųjų purkštukų, kurių bus sumontuota apie 270, kuriamų vandens srovių aukštis galės siekti iki aštuonerių metrų. „O norint padaryti įspūdį aukšta srove, susiduriama su problema – pajūryje būna daug vėjuotų dienų. Pučiant dideliam vėjui nuo aukštų fontano srovių lekiantys vandens purslai žiūrovus tiesiog išpraustų. Tad čia bus montuojami specialūs davikliai, kurie reaguos į vėjo stiprumą, ir esant vėjuotam orui srovės aukštis būtų mažesnis, kad žiūrovai neliktų šlapi“, – aiškino V. Babilius.
„Elgamos šviesos“ vadovas paminėjo ir tai, kad mūsų kurorte įrengtas fontanas išsiskirs ir apšvietimu. „Šviesų žaismu bus galima grožėtis ir tiesiog fontanui veikiant tamsiuoju paros metu, apšvietimas keisis ir pagal muziką. Vandens srovės bus apšviečiamos ir iš baseino vidaus, ir iš išorės. Apšvietimui bus panaudotos pačios naujausios modifikacijos – kas Europoje geriausia, tas bus sudėta į fontano Palangoje apšvietimą“, – pabrėžė V. Babilius.
 

Puikus akcentas
Fontaną įrengiančios bei jo aplinką tvarkysiančios UAB „Klaista“ direktoriaus pavaduotojas Laimutis Ignatavičius sakė, jog dirbti prie šio projekto esą labai įdomu, nors ir nelengva – mat Palangoje esama problemų dėl gruntinių vandenų. Tačiau džiugina pats objektas, kuris statomas.
„Labai džiugu, kad miestas nusprendė įgyvendinti tokį projektą, kuris išties pagražins kurorto vaizdą ir veidą. Manau, kad tiek patiems palangiškiams, tiek Palangos svečiams bus malonu turėti tokį neeilinį akcentą“, – sakė L. Ignatavičius, pridūręs, jog pagal projektą bus sutvarkyta ir fontano aplinka – pastatyta suoliukų, įrengti želdynai.
 

Įrengia pagrindą baseinui
Sujudimas Jūratės g. aikštėje aikštėje prasidėjo spalio pradžioje. Už statybine tvora atitverto aikštės centro burzgianti technika rausė duobę, kiek vėliau čia susirangė vamzdžiai, iš kurių laikas nuo laiko plūstelėdavo vanduo.
Kaip sakė darbus čia prižiūrinčios bendrovės „Palangos komunalinis ūkis“ direktorius Konstantinas Skierus, rudens viduryje aikštėje prasidėjo būsimojo fontano įrengimo darbai. Šiuo metu čia dirbama prie fontano baseino pagrindo – betonuojama prieduobė fontano siurbliams.
Tik pradėjus dirbti, kuriam laikui teko sustoti: kaip sakė K. Skierus bei L. Ignatavičius, Palanga pateikė staigmeną. Nors geologiniai tyrimai to nerodė, aptikta, jog šioje vietoje gruntinis vanduo esąs labai aukštai, tad tekę keisti projekto techninę dalį. Tačiau dabar darbai vyksta toliau – kartu su bendrove „Palangos vandenys“ problema išspręsta.
„Paskolinome fontano statytojams adatinius filtrus, – paaiškino „Palangos vandenys“ direktoriaus pavaduotojas Antanas Žutautas. – Kol kas mūsų indėlis į šio fontano įrengimą tik toks, vėliau prisidėsime tvarkydami vandentiekį ir kanalizaciją.
Palangos miesto savivaldybės inf.

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Birželio 2 d. Palangos sanatorinėje mokykloje vyko edukacinis renginys Trijų spalvų simfonija . 


Meras Šarūnas Vaitkus savo paskyroje socialiniame tinkle Facebook paliko tokį įrašą: "Šventosios gyventojai ir čia atvykstantys svečiai jau netrukus galės džiaugtis nauja centrine miesto aikšte. Pradėtas montuoti fontanas. #ŠventojiKeičias"


Kelionių po Lietuvą portalas pamatykLietuvoje.lt ir Lietuvos turizmo informacijos centrų asociacija (LTICA), vienijanti 45 Lietuvos turizmo informacijos centrus, visą rugpjūčio mėnesį kvietė pasigrožėti po visą šalį išsibarsčiusiais fontanais, juos aplankyti kelionių po Lietuvą metu ir išrinkti gražiausią. Palangos fontanas tarp prizininkų nepateko – liko penktas....


Šie metai kūrybinei grupei „Mostas“ – ypatingi. Mostiečiai švenčia 25-erių metų veiklos sukaktį. Šiuos išskirtinius metus jie jau akcentavo susitikdami spalio pabaigoje Klaipėdos Prano Domšaičio galerijoje, o savaitgalį susitiko su palangiškiais ir Palangos miesto savivaldybės viešojoje bibliotekoje, kur apibendrino nuveiktus...


Kurorto gyventojus bei svečius ir vėl džiugina muzikinis fontanas – Nepriklausomybės aikštėte jis vandens, muzikos ir spalvų šokiu žavi kasdien nuo 12 iki 22 val. 


Olandijoje vykusiame atvirame kyokushin karate čempionate puikiai pasirodė Kretingos kyokushin karate mokyklos „Shodan“ kovotojos Emilija ir Kornelija Česnakaitės. Šis tarptautinis turnyras kasmet vis sugeba sutraukti nemažai dalyvių – šiais metais jų susirinko apie 220 net iš 6 šalių.


Kai kuriems gyventojams kelia nerimą prie miesto fontano vykstantys darbai. Kas nutiko su fontanu? UAB „Palangos komunalinio ūkio“ direktorius Vidas Misiukonis ramindamas atsako, jog muzikinis fontanas konservuojamas, siekiant išsaugoti sudėtingas ir brangias fontano konstrukcijas.


Muzikinis Palangos fontanas sutiktas ovacijomis

"Palangos tilto" informacija, 2015 06 23 | Rubrika: Miestas

Praėjusio š eštadienio vakarą miestelėnai ir Palangos svečiai, kurių susirinko apie pusę tūkstančio, tapo ugnies, šviesos, muzikos ir vandens žaismo liudytojais- buvo iškilmingai atidarytas Palangos muzikinis fontanas. Modernus fontanas susirinkusiesiems pademonstravo savo techninius ir muzikinius sugebėjimus: „šoko“ pagal 10 muzikinių takelių...


„Jau seniai beskambėjo mūsų daina, jau seniai besėdėjom per visą naktį, jau seniai betylėjom ir buvo gerai, jau seniai taip reikėjo vėl susieiti“, – ši Virgio Stakėno daina, kurią dainavo ne tik ansamblis „Atgaiva“, bet ir visi šeštadienio popietę į kavinę „Luiza“ susirinkę Palangos pensininkų bendrijos „Bočiai“...


Muzikuojantis fontanas stebins vandens ir spalvų šokiu

Palangos m. savivaldybės informacija, 2014 11 06 | Rubrika: Miestas

Gegužės pabaigoje po rekonstrukcijos pėstiesiems atidarytos Jūratės g. aikštėje prie Vytauto g. vėl triūsia darbininkai. Čia įrengiamas palangiškius ir svečius nustebinsiantis ir dar vienu traukos objektu tapsiantis fontanas, kurio srovės, skambant žiūrovų pasirinktoms melodijoms, kurs savąjį šokį, pašokdamos net iki aštuonių metrų aukščio.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius