Naujieji metai – ramesni nei ankstesni, tačiau lūžo koja, degė konteineriai ir viryklė

Linas JEGELEVIČIUS, 2018-01-04
Nuotrauka Jono S. „Naujieji Palangoje"

Nuotrauka Jono S. „Naujieji Palangoje"

Naujųjų metų naktį Palangoje skambėjo ne tik šampano taurės, nors „Palangos tilto“ kalbinti atsakingų miesto žinybų vadovai kaip susitarę tvirtino, kad šių Naujųjų metų sutikimas įvyko ramiau negu anksčiau. Tiesa, vairuotojus kai kuriose sankryžose vargino „kamščiai“, paslydusi ant tilto, Palangos viešnia susilaužė koją, ir buvo registruoti du gaisrai. Tiesa, jie, regis, buvo sukelti ne fejerverkų.
Kaip sakė „Palangos tiltui“ Gintautas Pocevičius, Palangos policijos komisariato Viešosios policijos skyriaus viršininkas, „ypatingų įvykių“ Naujųjų metų naktį neįvyko.
„Rimtesnių teisės pažeidimų neužfiksavome - būta tik šiek tiek daugiau viešosios tvarkos pažeidimų, pavyzdžiui, muštynių kai kuriose Jono Basanavičiaus gatvės pasilinksminimo vietose. Naujųjų metų naktį miesto gyventojų ir svečių rimtį saugojo daugiau nei įprastai pareigūnų“, - sakė G. Pocevičius.
Anot jo, kai kuriems vairuotojams šventinę nuotaiką gadino transporto „kamščiai“ judresnėse miesto sankryžose.
„Kai kuriose jų teko pareigūnams eismą reguliuoti“, - sakė viršininkas.
Jis tikisi, kad Šuns metai nebus blogesni nei praėję Gaidžio metai.
„Policija reformą jau yra baigusi. Tikiuosi, kad dabar galėsime ramiai dirbti. Policininkams kiekvienais metais pakelia šiek tiek algas. Vyriausybė yra pažadėjusi, kad jau 2020 metais eilinis policijos pareigūnas „į rankas“ gaus 1000 eurų“, - sakė G. Pocevičius.
Palangos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Vidmantas Jarulis sakė, kad Naujųjų metų išvakarėse, apie 23 valandą, ugniagesiai buvo iškviesti į Vanagupės g. 15 namą, prie kurio liepsnojo šiukšlių konteineriai.
„Atvykę ugniagesiai rado degančius atliekų konteinerius – liepsnojo šiukšlės. Vienas plastikinis konteineris sudegė, o kiti du buvo apgadinti“, - pasakojo V. Jarulis.
Sausio 1-ąją dieną ugniagesių tarnyba sulaukė pranešimo, kad Vytauto g. 138 pro langą rūksta dūmai. Atvykę ugniagesiai išmušė virtuvės langą – rado be priežiūros paliktą viryklę.
„Prisvilo maisto produktai“, - sakė V. Jarulis. „Išjungėme elektros prietaisus, o iš patalpų išnešėme dvi papūgėlės.“
Dėl pirotechninių gaminių, fejerverkų, sukeltų gaisrų pranešimų nebuvo sulaukta. Naujųjų metų dirbo visi Palangos ugniagesiai.
„Kadangi pernai įvykdėme šiokią tokią reformą – tarnybos Palangos filiale panaikinome pavaduotojo ir komendantės etatus, o jų darbo krūvis buvo padalintas likusiems darbuotojams – šiemet didesnių pokyčių nesitikime. Turime pilnai sukomplektuotą kolektyvą“, - sakė V. Jarulis.
Tik pradėjęs dirbti ugniagesys gali tikėtis apie 500 eurų atlyginimo „į rankas“, o ugniagesiai su stažu gauna apie 700 eurų.
Klaipėdos Jūrininkų ligoninės Palangos departamento vedėja Laimutė Ežerinskienė „Palangos tiltui“ sakė, kad Naujųjų metų naktį sulaukta beveik dvigubai daugiau pacientų.
„Pagrindinės bėdos buvo tokios: apsinuodijimai alkoholiu, paslydusi ant tilto, gruodžio 31-ąją moteris susilaužė koją, vienas vyrukas nusidegino pirštus su petardomis, vienam vyrui buvo sulaužyta nosis. Tačiau ypatingų įvykių nebuvo. Palyginus su kitais naujaisiais metais, šie mums buvo ramesni“, - sakė L. Ežerinskienė.
Anot jos, pacientų su virškinamojo trakto veiklos sutrikimais į ligoninę per naujus metus nebuvo paguldyta.
Ingrida Valaitienė, „Grand Baltic Dunes“ viešbučio direktorė ir Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentė, sakė, kad šiemet ypač daug iš kurorto svečių išgirdusi pagyrų, kad Palanga didžiausias metų šventes pasitiko itin gerai pasiruošusi, siūlydama daugybę renginių.
„Buvo ir daug koncertų, ir renginių šeimoms, žmones džiugino itin gražūs miesto papuošimai“, - sakė ji.
Anot I. Valaitienės, visi Palangos viešbučiai Naujųjų metų naktį buvo pilni.
„Kainos kito priklausomai nuo užimtumo – mūsų viešbutyje Naujųjų metų naktis kainavo apie 145 eurus, o nakvynę „paskutinę minutę“ buvo galima įsigyti pas mus ir už 110 eurų“, - sakė I. Valaitienė.
Naujieji metai buvo išbandymas ir miesto vandens tiekėjai, UAB „Palangos vandenys.“
„Visą gruodį, kiekvieną dieną miestui patiekdavome 2400 kubinių metrų šalto vandens. O gruodžio 31-ąją patiekėme 3 900 kubinius metrus, o sausio 1-ąją - 3600 kubinius metrus. Sausio 2-ąją vandens tiekimas krito iki mums įprastų žiemą 2 500 kubinių metrų“, - sakė Virgilijus Beržanskis, įmonės direktorius.
UAB „Palangos komunalinis ūkis“ direktorius Konstantinas Skierus džiaugėsi, kad lietuviai, Naujus metus pasitinkantys Palangoje, kiekvienais metais tampa vis labiau „civilizuoti.“
„Šiukšlių kiekvienais metais surenkame vis mažiau po Naujųjų metų sutikimo. Ypač stiklo šukių. Neįtikėtina, bet šiemet, regis, net neradome sudaužytų šampano butelių. Jų jau ir pernai buvo mažai. Man tai – stebuklas. Šiemet labai nedaug buvo išbarstyta ir konfeti blizgučių. Džiaugiuosi: tampame vis labiau kultūringesni. Tiesa, šiemet fejerverkų buvo labai daug“, - sakė K. Skierus.

Jūsų komentaras:

emigrantas 2018-01-07 18:27 ([email protected] / IP: 88.119.39.72)
Kas ten kalba apie renginius, galima sakyti, kad Palangoje ju visai nebuvo.

Taip pat skaitykite

Naujųjų metų naktį Palangoje skambėjo ne tik šampano taurės, nors „Palangos tilto“ kalbinti atsakingų miesto žinybų vadovai kaip susitarę tvirtino, kad šių Naujųjų metų sutikimas įvyko ramiau negu anksčiau. Tiesa, vairuotojus kai kuriose sankryžose vargino „kamščiai“, paslydusi ant tilto, Palangos viešnia susilaužė koją, ir buvo registruoti...


Su Naujaisiais metais, mieli „Palangos tilto“ skaitytojai ir visi palangiškiai! Nors pagal kinų kalendorių 2018-ieji – Šuns metai, man jie – naujovių metai.


Pasibaigus žiemos šventėms, gyventojai raginami nupuoštų eglučių nemesti bet kur – jas atvežti reikėtų į UAB „Palangos komunalinis ūkis“ kiemą (Ganyklų g. 34), kur yra pastatyti specialiai žaliaskarėms surinkti skirti konteineriai. Pasak bendrovės direktoriaus Konstantino Skieraus, terminas, iki kada galima atvežti eglutes, nėra numatytas – gyventojai tai...


Šiukšlių konteineriai trukdo praeiti ir dvokia

Rasa GEDVILAITĖ, 2016 09 01 | Rubrika: Miestas

Garbaus amžiaus palangiškis papasakojo, jog ne kartą eidamas J. Janonio gatve jis pastebįs išvarytus vidury šaligatvio šiukšlių konteineriukus, kurie dažnai dar būna ir apkrauti krūvomis dėžių. „Pats savo akimis mačiau, kad tuo šaligatviu negali praeiti žmonės, mamos su vežimėliais turi stumtis į gatvę, kad pralenktų šį sukrautą...


Vasaros pradžioje žinia, kad Palangos miestas sėkmingai iš UAB „Litesko“ perėmė į savo rankas jai prieš 15 metų išnuomotą savo turtą – šilumos tinklus, liko vasaros nuotaikomis gyvenančių palangiškių mažai pastebėta, bet už šio virsmo – titaniškos miesto, savivaldybės įmonės „Palangos šilumos tinklai“...


Praėjusį penktadienį, rugsėjo 7 d., 22.27 val. iš BPC Klaipėdos skyriaus buvo gautas pranešimas, kad dega gyvenamasis namas Palangos m. Sermiesčio g. 9. 22.31 val. ugniagesiams gelbėtojams atvykus, namas degė atvira liepsna. Namas mūrinis, 1 aukšto su mansarda, stogas dengtas čerpėmis. Gaisro metu stipriai sugadinta medinė terasa, apdegė 1-ojo aukšto 2 langai...


Rytoj degė kurhauzas  2

Alvydas ZIABKUS “Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2012 08 23 | Rubrika: Savaitės komentaras

Šeštadienį Palanga sulaukia liūdnos savo miesto istorijos sukakties. Lygiai prieš 10 metų, rugpjūčio 25 dieną, 11 valandą 20 minučių, užsiliepsnojo padegtas kurhauzas – dar 19 amžiaus pabaigoje grafų Tiškevičių pastatytas pirmasis miesto viešbutis, restoranas ir, šiuolaikiškai kalbant, tuometis pramogų centras.


Visgi naujieji valgiaraščiai mokinių nežavi

Rasa GEDVILAITĖ, 2010 10 27 | Rubrika: Miestas

Palangos švietimo skyriuje, dalyvaujant Klaipėdos visuomenės sveikatos centro ir Palangos miesto maisto ir veterinarijos specialistėms buvo aptarti mokinių maitinimo bendrojo lavinimo mokyklose organizavimo, valgiaraščių sudarymo, rekomenduojamų maisto produktų patvirtinimo klausimai. Diskutuota ir apie tai, jog daugumą siūlomų maisto produktų vaikai nemėgsta, tad visgi labiausiai...


Ganyklų gatvėje degė sunkvežimis

„Palangos tilto“ informacija, 2009 03 17 | Rubrika: Kriminalai

Naktį iš sekmadienio į pirmadienį Palangoje, Ganyklų gatvėje, liepsnojo sunkvežimis „Scania R144LA“. Įtariama, kad transporto priemonė buvo padegta, tačiau vykstantis tyrimas turėtų patikslinti aplinkybes.


Palangos miesto policijos komisariato duomenimis, 2008-ieji daugeliu kriterijų pareigūnams buvo geresni nei 2007-ieji. Praėjusį ketvirtadienį ataskaitinio susirinkimo metu buvo paskelbti Palangos policijos komisariato darbo rezultatai už praėjusius metus.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas