Nepateikusiems finansinių ataskaitų – rizika netekti paramos gavėjo statuso

Palangos tiltas, 2022-06-28
Peržiūrėta
1576
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Jolanta Kazlauskienė. Įmonės nuotr.
Jolanta Kazlauskienė. Įmonės nuotr.

Metinių finansinių ataskaitų už praėjusius metus iki šiol dar nepateikusios organizacijos rizikuoja prarasti paramos gavėjo statusą. Registrų centras artimiausiu metu įvairioms asociacijoms, viešosioms įstaigoms bei labdaros ir paramos fondams ketina išsiųsti apie 7,5 tūkst. įspėjimų apie numatomą joms panaikinti paramos gavėjos statusą.

„Kiekvienais metais Registrų centras sulaukia dešimčių tūkstančių juridinių asmenų finansinių ataskaitų. Deja, tačiau kasmet lieka nemažai įmonių ir organizacijų, kurios ataskaitas teikia praėjus teisės aktuose nustatytiems terminams ar apskritai nepateikia. Pelno siekiantiems ūkio subjektams tokiais atvejais taikomos sankcijos – surašomi administracinio nusižengimo protokolai ar kraštutiniu atveju netgi inicijuojamas likvidavimas. Analogiškos priemonės taikomos ir ne pelno siekiančioms organizacijoms, tačiau šioms taip pat aktualus ir paramos gavėjo statusas. Būtent dėl šios priežasties artimiausiu metu ketiname įspėti kelis tūkstančius finansinių ataskaitų nepateikusių organizacijų apie riziką prarasti paramos gavėjo statusą“, – kalba Registrų centro Juridinių asmenų registro departamento vadovė Jolanta Kazlauskienė.

Skaičiuojama, kad iki šios dienos savo veiklos ataskaitų už 2021 metus dar nėra pateikę apie 7,5 tūkst. paramos gavėjo statusą turinčių asociacijų, viešųjų įstaigų bei labdaros ir paramos fondų. Vadovaujantis Labdaros ir paramos įstatymu Registrų centras gali panaikinti juridiniam asmeniui paramos gavėjo statusą, jei per du mėnesius nuo gauto įspėjimo šis juridinis asmuo nepateikia metinių finansinių ataskaitų rinkinio ir veiklos ataskaitos ar metinės ataskaitos.

„Taigi artimiausiu metu Registrų centro įspėjimų sulauks apie 7,5 tūkst. juridinių asmenų. Jei per du mėnesius nuo gauto įspėjimo metinė finansinė ataskaita vis dėlto nebus pateikta, paramos gavėjo statusas tokiam juridiniam asmeniui bus panaikintas“, – sako J. Kazlauskienė ir primena, kad finansinių ataskaitų neteikimas taip pat gali tapti pagrindu inicijuoti juridinio asmens likvidavimą ir išregistravimą iš Juridinių asmenų registro.

Įspėjimai bus siunčiami Juridinių asmenų registre nurodytu juridinio asmens el. pašto adresu. Jeigu toks adresas nenurodytas, įspėjimas bus siunčiamas juridinio asmens buveinės adresu.

Vadovaujantis Labdaros ir paramos įstatymu, juridinis asmuo, kuriam dėl nustatytų pažeidimų buvo panaikintas paramos gavėjo statusas, pakartotinai dėl šio statuso suteikimo gali kreiptis ne anksčiau kaip po vienerių metų.

Remiantis Registrų centro atvirais duomenimis, šiuo metu paramos gavėjo statusą iš viso turi apie 33 tūkst. juridinių asmenų. Iki šiol dėl nustatytų pažeidimų šis statusas buvo panaikintas 7 tūkst. juridinių asmenų.

Iki šios dienos finansines ataskaitas už 2021 metus jau yra pateikę daugiau kaip 95 tūkst. juridinių asmenų. Daugiausiai ataskaitų sulaukta iš uždarųjų akcinių bendrovių (61,5 tūkst.) ir mažųjų bendrijų (19 tūkst.). Metines ataskaitas yra pateikę beveik 8 tūkst. asociacijų, 5,1 tūkst. viešųjų įstaigų ir 0,6 tūkst. labdaros ir paramos fondų.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Balandžio 11 d. posėdžiavusi Palangos miesto savivaldybės kolegija pritarė Administracijos ataskaitų rinkiniui. Posėdžio metu buvo aptarti 2023 m. atlikti darbai, pasidžiaugta pateisintais ir net viršytais metiniais lūkesčiais.


Kiek daugiau nei ketvirtadalis šalies gyventojų turi finansinių įsipareigojimų. Iš jų daugiau nei pusė labiausiai bijo netekti darbo, 36 proc. – tapti nedarbingi dėl sunkios ligos, rodo bendrovės „Spinter tyrimai“ atlikta reprezentatyvi šalies gyventojų apklausa.


Klaipėdos apskrities paramos gavėjams šiemet gyventojai skyrė per 2,3 mln. eurų ir tai yra didžiausia iki šiol skirta paramos suma.


Metinių finansinių ataskaitų už praėjusius metus iki šiol dar nepateikusios organizacijos rizikuoja prarasti paramos gavėjo statusą.


Būdamas sveikas retas iš mūsų susimąsto, kiek svarbi medicininė reabilitacija, tuo tarpu patyrusiems sunkias ligas ar traumas kartais būna iššūkis sulaukti savo eilės ir gauti siuntimą į kokybiškas reabilitacijos paslaugas sanatorijoje.


Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) informavo „Palangos tiltą“, kad Palangos m. savivaldybės paramos gavėjams, meno kūrėjams, profesinėms sąjungoms ir profesinių sąjungų susivienijimams bei politinėms partijoms šiemet gyventojai skyrė apie 81 tūkst. eurų paramos lėšų. Rėmėjų lėšos pervedamos dalimis kasdien, visa parama jos gavėjus pasieks iki lapkričio 15...


Bėgant metams kiekvienas žmogus gauna pačių įvairiausių finansinių patarimų, kurių vieni atkeliauja iš tėvų, giminaičių ar draugų, o kiti iš finansų planuotojų, buhalterių ir kitų finansų srities specialistų. Tačiau paprastai tol, kol žmogus pats neišbando vieno ar kito jam pateikto finansinio patarimo, jis negali tvirtai žinoti, ar toks patarimas iš tikrųjų galėtų...


Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) informuoja, jog pirmadienį, lapkričio 9 d., pervedė pirmąją gyventojų skirtą paramą nuo pernai sumokėto GPM, apie 4 mln. eurų, organizacijoms, meno kūrėjams, profsąjungoms ir jų susivienijimams bei politinėms partijoms. O kas daugiausiai paramos gavo Palangoje? To „Palangos tiltas“ pasiteiravo Laimos Domarkienės, Klaipėdos AVMI atstovės spaudai.


Startavo Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos parengta Socialinės paramos šeimai informacinė sistema (www.spis.lt), kuri leidžia užsisakyti net 26 socialinės paramos paslaugas. Gyventojai galės nebevykti į savivaldybę, o naudodamiesi internetu pateikti prašymą gauti išmoką vaikui, socialinę pašalpą, įvairias šalpos pensijas, mokinių nemokamą...


Tie, kurie keiksnojo savivaldybės Tarybą dėl sprendimų vilkinimo, kibo į atlapus merui, gali laikinai nusiraminti – 2007-2011-ųjų metų Taryba vakar baigė savo darbą.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius