Net ir kalėdinės žiemužės pasakos prie jūros – gintarų kurpaitėm

Gediminas GRIŠKEVIČIUS, 2013-01-03
Peržiūrėta
1058
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Net ir kalėdinės žiemužės pasakos prie jūros – gintarų kurpaitėm
Gruodžio pūgų „įkarštyje“ daug palangiškių stebėdamiesi kraipė galvas ir klausinėjo: „Kažin, o kodėl, kai kurortas skęsta pusnyse, žmonės žegnojasi jau švintant valydami prienamių takus, o po miesto Vaikų bibliotekos langais sausa, tarsi pavasaris būtų atėjęs?“
Užsukus vidun nuostaba išgaruoja kaip kamparas. Čia tokia nuostabi aura, šimtai šypsenų ir nemeluoto, vaikiško džiaugsmo.
Ar gali būti kitaip? Kur vaikai ir jų balsai, kur šventiška nuotaika – ten viduržiemyje pavasariu padvelkia.


Kur vaikai, ten ir sniegas tirpsta!
Taip yra ir tradiciniame, nuo 2007 metų rengiamame jungtiniame konkurse – parodoje „Su gintarinėm šventom Kalėdom, Palanga!“.
Tebematau, šias eilutes rašydamas, besišypsančią projekto sumanymo autorę Jolantą Liutikienę ir tikrai nežiemišku džiugesiu spinduliuojančius Vaikų bibliotekos vadovės Nijolės Bagdonienės ir visą parą neliūdinčios Jono Meko ar Jurgio Kunčino bendramintės Monikos Rukšėnienės veidus: „Smagu, nes tikrai smagu“.
Mūsų gražiosios pajūrio „kaimalės“ Vaikų bibliotekoje, tarytum stebuklingame naujametiniame „veidrodėlyje“ akivaizdžiai matyti, ką dabar reiškia, ko labai nori ir ką vertingesnio kuria visada linksma, išradinga, visam pasauliui gera ne tik 2013 metais linkinti Palangos mažiausiųjų „Kodėlčiukų“ bendruomenė – kiekviename vaikų darželyje, kiekvienoje mokyklos klasėje. Juk tai – nuostabu: „Sėkim, vaikai, raideles ir gaivinkim širdeles“, – tau ir sau, Palangai ir Lietuvai, mamai ir mokytojai, o kai gera nuotaika – tai ir... savo namų keturkojams draugiukams.

Konkursas sudomino Palangos moksleiviją
Savo akimis prieš didžiąsias metų šventes įsitikinau, kaip kruopščiai, noriai sąžiningai 2012-2013 mokslo metų konkursui – parodai „Su gintarinėm šventom Kalėdom, Palanga!“ ruošėsi mažne visas Palangos pradinės mokyklos kolektyvas – ir mokiniai, ir puikios jų mokytojos. Vasariškai švytėjo mokytojos metodininkės Auksės Jakumienės, taip pat Kristinos Jocienės, Lijanos Krapikienės, Giedrės Radžiuvienės, Rasos Lingaitienės, netgi direktorės pavaduotojos Loretos Dumčienės ir kitų akys, užbaigus išmonės ir fantazijos pagimdytų darbelių atranką. Mokinukams ir jų auklėtojoms kūrybiškumo pavydėtų net profesionalai iš žinomų dailės cechų ar kombinatų. Net prityrę gintaro meistrai pasakytų: „Oho, čia – tai bent!”
Vaikų bibliotekos erdvės pavirto... miniatiūriniu dailės muziejuku. Čia Pradinės mokyklos auksarankiai visuomenės dėmesiui pateikė net 86 darbelius. Už juos daugėliau – 112 darbelių – pateikė Vlado Jurgučio pagrindinės mokyklos konkurso-parodos dalyvai Loreta Jurkaitienė, Elena Bendikienė, Rima Kontrimaitė, Violeta Ruzgaitienė, Nijolė Skališienė ir kiti.
Neprastai padirbėjo šiemet ir „Baltijos“ pagrindinės mokyklos pradinių klasių kolektyvai, vadovaujant Danutei Jotkelienei, Danutei Nazarovienei, Aldonai Adomavičienei, Pulkersinai Kvasytei, Daliai Šiupinienei ir Irenai Vitkauskienei.
Gražiai pasistengė net 18 darbelių parodai-konkursui pateikę, „gintarinį“ pajūrio pulsą subtiliai jaučiantys lopšelio-darželio „Gintarėlis“ priešmokyklinių grupių darbštuoliukai, iniciatyvą rodant Vaidai Siraštanovienei, Giedrei Norkūnienei ir Linai Mieželienei.
Šventosios pagrindinės mokyklos atstovės Meilutė Petrauskienė, Rimantė Toliušienė, Silva Sendrauskienė ir Rasa Birškuvienė taip pat pagrindinei metų išradingųjų peržiūrai Vaikų bibliotekoje pateikė 24 darbelius.
„Gintarinių Kalėdų“ sumanymo autorė Jolanta Liutikienė už iniciatyvą tęsti Palangai reikšmingą įvykį minėdama mamą, gintarui širdimi atsidavusią Danutę Baltmiškienę ir savo vyrą Tomą Liutiką, žurnalistui neslėpė džiugių nuotaikų, kalbant apie „temos savalaikį aktualumą“ ir „masiškumą“.
„Tik pamanykit, – džiaugėsi aktyvi palangiškė. – 2012-2013 mokslo metais mūsų sumanytame projekte dalyvavo 28 Palangos ir Šventosios pedagogai, pateikta net 268 kūrybiniai darbai“.
J. Liutikienė noriai ir išsamiai papasakojo apie pagrindines metų šventes – Šv. Kalėdas ir 2013-ųjų metų sutiktuves – Palangoje jaukiai nuskaidrinantį projektą, kurio sėkmės stabilumą garantuoja VšĮ Kauno paslaugų verslo darbuotojų profesinio rengimo centro Kurorto verslo skyriaus geranoriškumas ir įvairiapusė parama.

Tęsiasi nuo 2007 metų
J. Liutikienė priminė, jog konkursas-paroda „Su gintarinėm šventom Kalėdom, Palanga!“ yra tęstinis projektas, kuris startavo 2007 metais Palangos Smilčių pradinėje mokykloje pavadinimu: „Gintarinės Šv. Kalėdos Smilčių pradinėje mokykloje“. Šio projekto sumanymas – pačių mokinių pagaminti kalėdiniai eglutės žaislai, atvirutės, puošti natūraliais gintaro gabalėliais.
Konkursu-paroda skatinama mokinių kūryba, lavinamas estetinio grožio suvokimas, domėjimasis Palangos miesto tradiciniu amatu – gintaro apdirbimu.
Beje, Jolanta ir Tomas Liutikai kartu su Kauno paslaugų verslo darbuotojų profesinio rengimo centro Kurorto verslo skyriaus mokiniais suorganizavo edukacines pamokas Palangos mokyklų moksleiviams, kurių metu suverta gintarinė Kalėdų eglutės girlianda, kurios ilgis – 11 metrų 50 centimetrų.
Šį unikalų projektą, be kitų, dar rėmė ir Palangos miesto savivaldybė, Palangos miesto tautodailės skyriaus pirmininkas Albertas Bukauskas, globėjas – Palangos miesto savivaldybės administracijos Švietimo skyrius, o tarp informacinių rėmėjų – ir „Palangos tiltas“.
   

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangoje penktadienio vakarą pasklido artėjančių Kalėdų dvasia – kurortas džiaugsmingai įžiebė miesto eglę ir pradėjo švenčių laukimo laikotarpį. Šeštadienį svarbiausias Kalėdų simbolis – žaliaskarė – nušvis ir Šventojoje. 


Palangos miesto savivaldybės gyventojai kviečiami būti aktyvūs ir dalyvauti Bendruomenės iniciatyvų konkurse. Iniciatyvos, kaip panaudoti miesto biudžeto lėšas kurorto infrastruktūros plėtros srityje, kuriant patogesnę bei patrauklesnę gyvenamąją aplinką, laukiamos iki gruodžio 10 d.


Šią savaitę Palangos miesto savivaldybės meras Šarūnas Vaitkus gali pelnytai švęsti – sukanka 10 metų, kai jis stovi prie Palangos, didžiausio šalies kurorto, vairo. Galima Š. Vaitkumi žavėtis ar nemėgti, tačiau sunku paneigti tai, ką mato dauguma kurorto gyventojų bei miesto svečių: 10 paskutinių Palangos metų primena svaiginantį skrydį –...


Švęsdami kartu su palangiškiais Palangos grąžinimo Lietuvai 100-tį, Palangos lopšelis-darželis „Gintarėlis“ surengė vaikų kūrybinę parodą „100-sis pavasaris Palangoje“. PT skelbia vaikų piešinius.  


Per savaitgalio tris dienas į Palangą buvo neįleista beveik 200 automobilių, kurių valdytojai nebuvo kurorto gyventojai, o į pajūrį važiavo tik pramogauti. Užtat į Kretingos turgų žmonės veržėsi pirkti žąsų. Nuo praėjusio penktadienio gruodžio 18-osios iki sekmadienio gruodžio 20-osios 21 valandos įvažiavimo į Palangą kelio postuose patikrinti 8062, neįleisti 187 automobiliai. Surašyti...


Kaip sustabdyti kopų eroziją? Mūsų protėviai kopas saugojo vydami iš karklo vytelių apsaugines tvoreles, statydami akmenų sienas jūroje. O ką dabar daryti, kad kopos išliktų ir ateities kartoms? „Palangos tiltas“ kalbėjosi su vyriausiuoju moksliniu bendradarbiu Lietuvos energetikos institute Algiu Džiugiu. Mokslininkas save vadina „dideliu“ Palangos...


„Palanga – labai gražus, labai ramus miestas, kurį gaubia ypatinga kultūrinė aura. Man išties patinka jūsų kurortas ir žmonės, kurie čia gyvena“, – sakė ketvirtadienį su neoficialiu vizitu Palangoje viešėjęs Kinijos Respublikos nepaprastasis ir įgaliotasis ambasadorius Lietuvos Respublikoje Liu Zengvenas.


Gruodžio pūgų „įkarštyje“ daug palangiškių stebėdamiesi kraipė galvas ir klausinėjo: „Kažin, o kodėl, kai kurortas skęsta pusnyse, žmonės žegnojasi jau švintant valydami prienamių takus, o po miesto Vaikų bibliotekos langais sausa, tarsi pavasaris būtų atėjęs?“ Užsukus vidun nuostaba išgaruoja kaip kamparas. Čia tokia nuostabi aura...


Europarlamentaras bei partijos Tvarka ir teisingumas pirmininkas Rolandas Paksas prisipažįsta, kad stengiasi kiekvienais metais atkakti atostogų į pajūrį, kur šalia Šventojoje jis turi akį traukiančią sodybą. Šią vasarą buvęs prezidentas nesulaužė tradicijos: minant pedalus Šventosios mišku – toli nuo Briuselio ir net Vilniaus šurmulio –...


Šokių studijos „Palangos Vėtrungė“ narė Indrė Bartkutė dėkoja savo mamai, jog vaikystėje ragino ją šokti, ko ji pati nemėgo. Mergina jau devynerius metus džiugina savo artimuosius, draugus ir savo aistruolius nuostabiais šokių pasiekimais. „Stengiuosi scenoje atlikti viską tobulai, nenuvilti nei savo kolektyvo, nei savo miesto – Palangos“...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius