Norintiems ekskursijos į „Palangos stintą 2013“ - neegzistuojantis mokestis

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2013-01-14
Peržiūrėta
488
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Norintiems ekskursijos į „Palangos stintą 2013“ - neegzistuojantis mokestis

Tik neseniai paviešinus dešimtosios jubiliejinės „Palangos stintos“ šventės dieną, apsukrūs kelionių organizatoriai jau siūlo tądien ekskursijas į mūsų miestą. Viskas būtų gražu, bet stulbina tai, kad į kelionės kainą įskaičiuoti... įvažiavimo į Palangą ir stovėjimo aikštelės mokesčiai.

Kviečia ekskursijon
Keliones iš Kauno bei Vilniaus organizuojanti firma „Excursus“ savo tinklapyje skelbia galinti norinčiuosius nuvežti ar nuskraidinti į įvairias Europos šalis. Pateikiami ir pasiūlymai keliauti po Lietuvą. Vienas naujausių – „Kultūringo savaitgalio“ pasiūlymas šių metų vasario šešioliktąją apsilankyti šventėje „Palangos stinta 2013“.
Tinklapin įdėta šventės afiša, papuošta Palangos herbu bei Kultūros sostinės ženklu.
Iš Kauno rengiamos ekskursijos pristatyme rašoma: „Šiemet šventė rengiama jubiliejinį 10-ąjį kartą! J. Basanavičiaus gatvėje visą dieną visų lauks šviežios, agurkais kvepiančios, iškart iškeptos ar išrūkytos, vytintos, dainuojančios, šokančios, metalinės, molinės bei gintarinės stintos, gardi žuvienė, patys tikriausi žvejai bei įvairūs žvejiški monai – koncertas „Žvejų liaudies melodijos“, inkaro kilnojimo varžybos, stintų valgymo varžytuvės ir kitos žvejiškos įdomybės. Šventėje vyks pernai visus sužavėjęs stintų barbekiu čempionatas, kurio metu komandos rungsis gamindamos gardžius patiekalus iš stintos. Čempionato dalyviai šventės svečius vaišins specialia žuviene.
Šioje šventėje iškilmingos ceremonijos metu bus pagerbti žmonės, labiausiai prisidėję kuriant, organizuojant bei populiarinant šventę „Palangos stinta“. Jiems bus suteiktas naujai sukurto Stintų ordino riterio vardas bei įteiktos specialios regalijos“. 

Įskaičiuotas ir įvažiavimo mokestis
Ką gi dar, be stintų, pamatys norintys dalyvauti ekskursijoje ir kiek jiems tai kaimuos?
Skaitome toliau: „Anksti ryte išvykstame iš Kauno. Sukame pro Panevėžį, Šeduvą, Šiaulius. Pakeliui gidas papasakos apie tai, kas iš tiesų garsina Palangą: apie grafų Tiškevičių rūmus ir botanikos sodą, legendom apipintą Birutės kalną, apie legendinį, dabar sudegusį Kurhauzą, Anapilį ir tikrąjį Palangos architektūrinį paveldą - XVIII-XIX a. vilas. Tik atrodo, jog tai visiems mums iki skausmo pažįstamas kurortas, bet jis turi savo seną ir turtingą istoriją. 2003 m. Palanga šventė 750 metų jubiliejų (pirmą kartą paminėta 1253 metais Rygos vyskupo rašte), o 2013-aisiais šis miestas paskelbtas Lietuvos kultūros sostine. Dalyvaujame šventėje, o pailsėję, pasilinksminę, pasižmonėję, 20 val. sukame namų link“.
Toliau – intriguojanti dalis: pati kelionė neva kainuojanti 115 Lt, bet dabar vyksta akcija, ir ekskursija vienam žmogui tekainuos 65 Lt. Pirmadienį per pietus skelbta, jog jau yra 16 piliečių, pareiškusių norą atvykti į Stintų šventę.
Už ką gi renkami 65 Lt?
Ogi už kelionę patogiu autobusu; kelionės vadovo – gido paslaugas ir... „Įvažiavimo į Palangą ir stovėjimo aikštelės mokesčiai“.

Žiniasklaidos jėga
„Kai išvydau šią informaciją jūsų minėtame tinklapyje, tai ji mane pribloškė. Būtų galima pajuokauti, kad mes pasirengę priimti bet kokį mokestį – kad ir gero oro, jeigu nebūtų kiek graudoka, - sakė Palangos miesto tarybos narys Tomas Žulkus, pirmas atkreipęs dėmesį į „Excursus“ pasiūlymą.
Pasak tarybos nario, šis akibrokštas, iš kurio būtų galima pasijuokti, dar kartą parodo ir įrodo, kokią galią turi masinės informavimo priemonės. Juolab kad kartais tūlas skaitytojas akimis permeta tik straipsnių pavadinimus, o į pačią informaciją nesigilina.
„Žiniasklaida kartais suklaidina žmones, ir tai labai blogai. O tie, kas siūlo paslaugą, savaime suprantama, nori pateikti kuo platesnį jų spektrą, ir „įskaičiuoja“ viską – net ir dar neįvestą mokestį“, - sakė T.Žulkus.
„Net nežinau, kaip vertinti tokį akibrokštą. Panašu, kad lietuviams išmonės netrūksta, ir jie savo naudai bando panaudoti ir tai, kas bus po metų, poros ar net dešimtmečio. Itin apsukriai dirbama. Manau, kad rimtos turistinės firmos neleistų sau šitaip klientų apgaudinėti“, - trumpai savo nuomonę išsakė Palangos miesto savivaldybės administracijos direktorės pavaduotojas Bronius Martinkus.

Pažadėjo ištaisyti

Paskambinus pirmu nurodytu kelionių organizatoriaus „Excursus“ telefono numeriu Kaune atsiliepė maloni ponia Rita. Pasiteiravome: kokio gi dydžio įvažiavimo į Palangą mokestį reikia susimokėti norintiems vykti į ekskursiją?
„Oi, jis visai menkas, berods, vienas litas, - aiškino ponia Rita. – Mes įtraukėme visas galimas išlaidas, kad paskui netektų kokio nors papildomo mokesčio iš keliaujančiųjų prašyti. Sakote, kad įvažiavimo mokesčio apskritai nėra? O jeigu prieš pat šventę įves? Ne, to lito mes negrąžinsime, kaip negrąžinsime pinigų ir tuo atveju, jeigu autobuso vairuotojas ras nemokamą aikštelę. Tiesiog mes taip skaičiuojame: apsidraudžiame ir keliaujančius apdraudžiame, kad nebūtų jokių netikėtumų, kad neišlįstų kokių nenumatytų rinkliavų“.
Paskambinus įmonės direktorei Daivai Strolienei, ir prisistačius, jog skambiname iš laikraščio „Palangos tiltas“ ir norime sužinoti, kokie gi tie įvažiavimo į Palangą mokesčiai imami, sulaukėme patikinimo, jog įsivėlusi klaida.
„Gali būti, kad mes Palangą su Nida supainiojome – ten esama ekologijos mokesčio. Pati neseniai mačiau televizijos laidą, kurioje kalbėta, kad Palanga šiais metais įvažiavimo mokesčio neįsives. Kaip tik rengiausi pakeisti informaciją, ir jūs paskambinote. Ačiū, kad atkreipėte dėmesį“, - mandagiai dėkojo D.Strolienė.

Jūsų komentaras:

2013-02-14 19:24 (IP: 84.15.183.234)
skaniausia svente

2013-02-14 19:20 (IP: 84.15.183.234)
labai smagi svente

2013-02-14 19:14 (IP: 84.15.183.234)
laukiamiausia ziemos svente Palangoje

2013-02-14 19:10 (IP: 84.15.183.234)
bent stintu pavalgysim

2013-02-14 19:09 (IP: 84.15.183.234)
labai faina svente

a 2013-02-14 19:08 (IP: 84.15.183.234)
jau laukiam savaitgalio

g 2013-02-14 19:08 (IP: 84.15.183.234)
visus kvieciam !

Taip pat skaitykite

Palangos miesto Rinkliavų centras skelbia 1000 kv.m. (iš 5504,4 bendro ploto) automobilių stovėjimo aikštelės (unikalus Nr. 4400-1850-0915), esančios Taikos g. 2, Palangoje, viešą nuomos konkursą.


Palangos miesto Rinkliavų centras skelbia 1000 kv.m. (iš 5504,4 bendro ploto) automobilių stovėjimo aikštelės (unikalus Nr. 4400-1850-0915), esančios Taikos g. 2, Palangoje, viešą nuomos konkursą.


Šiandien, šeštadienį, žinia iš Nacionalinio visuomenės sveikatos centro buvo bloga miesto komunalinio įmonei, UAB „Palangos komunalinis ūkis“ – patvirtinta, kad vienas jos darbuotojas užsikrėtė koronavirusu.


Klaipėdos apskrities Kelių policijos tarnybos pareigūnai skelbia sekmadienį, vasario 9, paskutinę Stintų šventės dieną, vykdyto reido metu Palangoje ir šalia jos per kelias valandas pričiupę net 12 neblaivių vairuotojų.


Šventes organizuojantys entuziastai nesnaudžia: pasibaigia vienas renginys, tuoj pat imama galvoti apie kitus metus. Nenumaldomai artėjant kovo mėnesiui, vis dažnesni tampa ir palangiškių šventės „Palangos dienos“ iniciatorių susitikimai. Šiemet „Palangos dienos“ bus jau penktosios, jubiliejinės. O paminėjus pirmąją šventę, kaip...


Šeštadienį Palangoje vyko tarptautinė chorų šventė „Su jūra dainuok“. Į šventę susirinko gausus būrys kolektyvų ne tik iš Lietuvos, bet ir Latvijos. Šventę organizavęs chorvedys Rimgaudas Juozapavičius papasakojo, kad šventė buvo labai sėkminga, visiems dalyviams labai patikusi. Tai, kad šventė patiko, patvirtino ir...


Artėja gražiausios metų šventės – Kūčios ir Kalėdos. Vieni švenčia namuose ar svečiuose, kiti renkasi viešojo maitinimo įstaigas. Kiekviena šeimininkė stengiasi nustebinti prie stalo sukviestus namiškius ir svečius. Vienos vaišes ruošia pačios, kitos perka prekybos centruose.


Regis, Palanga nesiliauja žongliruoti mokesčiais – dviem metams, iki 2017-ųjų birželio, atidėjus 5 eurų įvažiavimo į Palangą mokestį, triskart bus didinamas vadinamasis „pagalvės“ mokestis. „Įvažiavimo mokesčio kitąmet nebus, nes tam dar nesame pasirengę. „Pagalvės“ mokestis didinamas dėl to, kad jis Palangoje šiuo metu – mažiausias visoje...


Tik neseniai paviešinus dešimtosios jubiliejinės „Palangos stintos“ šventės dieną, apsukrūs kelionių organizatoriai jau siūlo tądien ekskursijas į mūsų miestą. Viskas būtų gražu, bet stulbina tai, kad į kelionės kainą įskaičiuoti... įvažiavimo į Palangą ir stovėjimo aikštelės mokesčiai.


Nuo sausio pirmosios dirbantiesiems su verslo liudijimais vėl kyla mokesčiai, nes įsigaliojo lapkričio 29 d. Palangos miesto tarybos priimtas sprendimas, kuriuo nustatyti nauji fiksuoti gyventojų pajamų mokesčio dydžiai, taikomi įsigyjant verslo liudijimus 2013 metams vykdomai veiklai. Tiesa, tokio šoko, kurį vadinamiesiems patentininkams teko patirti pernai, kai Vyriausybės...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius