Norite nemokamai pasistatyti mašiną Palangos centre? Galima – ir „auksinėje“ vietoje!

Linas JEGELEVIČIUS, 2022-08-24
Peržiūrėta
6993
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Norite nemokamai pasistatyti mašiną Palangos centre? Galima – ir „auksinėje“ vietoje!

Maža Palangos senbuvių lankytojų paslaptis: išvengti mokesčio už automobilio parkavimą kurorte galima – tereikia jį pasistatyti poliklinikos kieme, o iki nesenai – ir parapijos namų kieme prie poliklinikos. Kodėl minėtose „auksinėse“ vietose parkavimas neapmokestintas?

Palangos miesto rinkliavų centro direktorius Bronius Martinkus sakė „Palangos tiltui“, kad automobilių stovėjimo poliklinikos kieme neketinama apmokestinti dėl keleto priežasčių. 

„Pirmiausia, tai yra ne automobilių stovėjimo aikštelė, o sveikatos priežiūros įstaigos kiemas. Automobilių stovėjimas neapmokestinamas ir kitų įstaigų kiemuose – pavyzdžiui, „Palangos komunalinio ūkio“, „Palangos vandenų“, kitų miesto sveikatos priežiūros įstaigų ar Palangos ugdymo įstaigų. Poliklinikos paskirtis – gydyti žmones, tad į šią įstaigą atvyksta ne poilsiautojai, o sveikatos problemų turintys Palangos miesto gyventojai, tarp jų – ir sunkiai vaikštantys, neįgalieji,“ – sakė B. Martinkus.

O Parapijos namų kiemas, anot jo, nepriklauso Palangos miesto savivaldybei, tad Savivaldybė negali priimti sprendimų dėl automobilių stovėjimo minėtame kieme.

Tiesa, šią vasarą jau įrengta „būdelė“ prie įvažiavimo į Palangos parapijos kiemą – jauni vaikinukai renka rinkliavą. Palangos klebonas Kęstutis Balčiūnas sakė „Palangos tiltui“, kad parapijos kiemą klebonija atidavė operatoriui, Dainiaus Drungilo vadovaujamai įmonei IĮ „Kurortų pramogos.“

„Jis mainais sutiko mūsų kiemą įgalinti: įvesti naują kanalizaciją, apšvietimą. Mes neturime tam savo pinigėlių,“ – sakė klebonas. 

Jis negalėjo pasakyti, koks yra parkavimo tarifas klebonijos kieme.

„Man atrodo apie du eurus už valandą,“ – sakė klebonas.

Tuo tarpu B. Martinkus atkreipia dėmesį, kad vietinės rinkliavos už automobilių stovėjimą tikslas yra ne surinkti kuo daugiau rinkliavos, o sumažinti automobilių skaičių judriausiose ir arčiausiai jūros esančiose miesto gatvėse bei skatinti kurorto gyventojus ir svečius aktyviuoju kurortiniu sezonu mažiau važinėti automobiliais ir dažniau naudotis ekologiškomis transporto priemonėmis – dviračiais. 

„Vairuotojai skatinami savo transporto priemones palikti tam skirtose aikštelėse, atokiau nuo miesto centro,“ – sakė B. Martinkus.

Rinkliava už automobilių stovėjimą miesto gatvėse Palangos miesto savivaldybėje renkama ne visus metus, o tik aktyviojo kurortinio sezono laikotarpiu – nuo gegužės 15 d. iki rugsėjo 15 d. Kitu laiku automobilius statyti galima nemokamai.

Šiais metais nuo gegužės 15 d. iki rugpjūčio 1 d. vietinės rinkliavos už automobilių statymą Palangoje yra surinkta 431 242 eurai.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Birželio 19–25 dienomis minėdamos Tarptautinę inkontinencijos savaitę, ligonių kasos kviečia pacientus, turinčius šlapimo ar išmatų nelaikymo problemų, drąsiau kreiptis į medikus pagalbos ir primena, kokios priemonės kokiais atvejais yra kompensuojamos Privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšomis.


Nuo šiol kiekvienas skaitytojas, neradęs norimos knygos savo bibliotekoje, galės nemokamai ją užsisakyti iš bet kurios kitos Lietuvos bibliotekos.


Maža Palangos senbuvių lankytojų paslaptis: išvengti mokesčio už automobilio parkavimą kurorte galima – tereikia jį pasistatyti poliklinikos kieme, o iki nesenai – ir parapijos namų kieme prie poliklinikos. 


Į ką atkreipti dėmesį renkantis naują skalbimo mašiną? Nusprendus įsigyti naują skalbimo mašiną vartotojams neretai kyla įvairių klausimų.


Svajojantiems apie išmanųjį laikrodį su eSIM technologija – geros naujienos. Šiuo metu visi, įsigiję „Samsung“ laikrodį su eSIM, gaus dovanų belaides ausines, o užsisakę planą laikrodžiams, net šešis mėnesius galės juo naudotis nemokamai. Ypatingais pasiūlymais jau dabar galima pasinaudoti operatoriaus fiziniuose salonuose arba internetinėje...


Palangiškės kviečiamos nemokamai pasitikrinti krūtis

"Palangos tilto" informacija, 2019 09 12 | Rubrika: Miestas

Prevencinis projektas prieš krūties vėžį „NEDELSK“ kviečia moteris nemokamai, patogiai ir greitai pasitikrinti krūtis echoskopu Palangoje.


Galima nemokamai pasitikrinti dėl burnos vėžio

"Palangos tilto" informacija, 2019 02 17 | Rubrika: Sveikata

Visą vasario mėnesį žmonės kviečiami dalyvauti prevencinėje programoje ir nemokamai pasitikrinti dėl burnos vėžio, nes tik laiku aptikus ligą, žmonės gali pasveikti. Prevencinė programa vyksta visoje Lietuvoje, tad kiekvienas, norintis pasitikrinti sveikatą, jau dabar gali registruotis pas gydytoją.


Kasmet Lietuvoje nustatoma vis daugiau ikivėžinių krūties susirgimų, kas leidžia gerokai lengviau sustabdyti šią klastingą ligą ir nuo jos išgydyti daugiau moterų. Tačiau, moterys, vis dar nepakankamai dalyvauja prevencinėje programoje dėl krūties vėžio ir pagal ją nemokamai tikrinasi dėl šios ligos. Todėl VLK ragina moteris aktyviau naudotis galimybe kas 2 metus nemokamai...


2014-ieji žada būti labai įdomūs visiems: ar suteikti dar svaresnį mandatą merui Šarūnui Vaitkui ir jo vadovaujamiems kurorto konservatoriams, miestelėnai, nešykštintys šiandien pagyrų kurorto vadovui, pirmiausia spręs pagal 2014-ųjų, ikirinkiminių metų į savivaldą, pasiekimus. O populiariam miesto merui, siekiančiam dar didesnio Palangos gyventojų...


Rūta STANIULYTĖ Kas antrą dieną vykstantys budėjimai, vos keturios nedarbo dienos per mėnesį, papeikimai dėl mažiausios netvarkos, geležinė drausmė. Apie gelbėtojų gyvenimo subtilybes gelbėjimo tarnybos vadovas   Jonas Pirožnikas pasakojo prevencinio reido metu, į jį pasikvietęs ne tik „Palangos tilto“ žurnalistę, bet ir gelbėtoją Artūrą Liuimą bei Palangos miesto...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius