Nuo balandžio mėn. atskirai rūšiuosime ir maisto bei biologines atliekas – jau dalijamos tam skirtos talpos

Palangos tiltas, 2024-03-02
Peržiūrėta
986
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Nuo balandžio mėn. atskirai rūšiuosime ir maisto bei biologines atliekas – jau dalijamos tam skirtos talpos

Nuo balandžio Palangos miesto gyventojai turės atskirai rūšiuoti biologines ir maisto atliekas. Gyventojų patogumui Palangos miesto savivaldybė jau pasirūpino biologinių ir maisto atliekų surinkimo priemonėmis, kurios artimiausiu metu bus dalinamos palangiškiams.

Nemokami konteineriai bei kibirėliai

Visi palangiškių namų ūkiai bus aprūpinti dailiais kibirėliais, skirtais maisto ir biologinėms atliekoms rinkti namuose, o gyventojams, turintiems galimybę atliekas tvarkyti individuliai (lauke), bus papildomai dalinami 120 litrų konteineriai.

Iki balandžio mėn. 1 d. planuojama išdalinti 3,5 tūkst. vienetų 120 litrų talpos konteinerių ir 9 tūkst. vienetų kibirėlių.

Pažymėtina, kad maisto ir biologinių atliekų surinkimo konteineriai ir kibirėliai yra su biologiniais filtrais, nemalonius kvapus sulaikančiais konteinerio ar kibirėlio viduje.

Kaip rūšiuoti?

Į maisto atliekų konteinerius reikėtų mesti vartoti netinkamus vaisius ir jų likučius, bulvių, morkų ir kitų daržovių lupenas, taip pat – arbatos tirščius bei pakelius, kavos tirščius ir jų popierinius filtrus, riebalais ir kitais maisto produktais suteptą popierių ir popierinius rankšluosčius. Be to, tik į maisto konteinerį turėtų būti metami mėsos, žuvies, pieno bei kitų maisto produktų likučiai.

Tačiau į šiuos konteinerius nebus galima mesti maisto, supakuoto į stiklines ar metalines pakuotes. Pavyzdžiui, sugedusius marinuotus agurkus ar konservus iš pakuočių teks iškratyti į maisto konteinerį, o stiklainį ir skardines mesti į atitinkamus pakuočių konteinerius.

Kodėl tai naudinga?

Rūšiuojant maisto bei biologines atliekas bus sumažintas mišrių komunalinių atliekų srautas, t. y. į mechaninio apdorojimo įrenginius bei sąvartyną patenkantis atliekų kiekiai. Taip ne tik bus mažinamos atliekų tvarkymo sąnaudos, bet bus mažinama aplinkos tarša.

Biologinio apdorojimo įrenginiuose maisto bei biologinės atliekos bus paverčiamos aukštos kokybės kompostu, kartu išgaunamos biodujos, šilumos ir elektros energija.

Tikėtina jog, pašalinus iš mišrių atliekų srauto visas biologines ir maisto atliekas, vienam gyventojui tenkantį atliekų kiekį būtų galima sumažinti daugiau kaip perpus – nuo 200 kg iki 50–70 kg per metus. Tad pirmiausia rūšiavimo prasmės reikėtų ieškoti švaresnėje aplinkoje.

Gyventojai kviečiami atsisakyti atsikratyti mąstymo, kad galime „truputį“ rūšiuoti. Į maisto ir biologinių atliekų sąrašą patenka ne vien apelsino žievės ar papuvę vaisiai – jomis laikomas ir popierinis rankšluostis, supurvintos servetėlės ar net popierinė riebaluota dėžutė. Didžioji dalis popieriaus ar kartono, turinčio tiesioginį kontaktą su maistu, yra laikoma biologinėmis atliekomis, kurių jau nebegalima perdirbti, bet galima panaudoti kompostui.

Kaip gauti maisto/biologinių atliekų surinkimo priemones:

Daugiabučių namų gyventojai maisto atliekų rūšiavimo kibirėlius gali atsiimti atvykę į UAB „Palangos komunalinis ūkis“ (Ganyklų g. 34, Palanga, I aukšte, 106 kabinete) pirmadienį–ketvirtadienį nuo 9 val. iki 16 val., penktadienį nuo 9 val. iki 13.30 val.

Individualių namų gyventojai panaudos sutartis dėl maisto atliekų surinkimo konteinerių (120 litrų) gali pasirašyti atvykę į įmonę (Ganyklų g. 34, Palanga), I a., 106 kabinetą (darbo metu) arba turi kreiptis elektroniniu paštu [email protected] bei sutartį pasirašyti elektroniniu būdu.

Pasirašius panaudos sutartis gyventojas galės pasiimti konteinerį pats arba 10 darbo dienų laikotarpiu konteineriai bus pristatyti nurodytu adresu.

Papildomai informuojame, kad Palangos miesto gyventojai į UAB „Palangos komunalinis ūkis“ gali kreiptis ir dėl individualių konteinerių, skirtų stiklo atliekoms ir pakuotėms rinkti bei plastiko, popieriaus ar kartono atliekoms ir pakuotėms rinkti.

Daugiau informacijos

Daugiau informacijos apie maisto ir biologinių atliekų rūšiavimą galite rasti čia:

Aplinkos ministerija paaiškina, kaip rūšiuoti biologines atliekas – Lietuvos Respublikos aplinkos ministerija (lrv.lt)

 

Palangos miesto savivaldybės informacija

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykiteNuo balandžio Palangos miesto gyventojai turės atskirai rūšiuoti biologines ir maisto atliekas. Gyventojų patogumui Palangos miesto savivaldybė jau pasirūpino biologinių ir maisto atliekų surinkimo priemonėmis, kurios artimiausiu metu bus dalinamos palangiškiams.


Nuo metų pradžios įsigaliojo tvarka, pagal kurią Klaipėdos regiono taip pat ir Palangos miesto gyventojams turi būti sudarytos sąlygos atskirai rūšiuoti biologines bei maisto atliekas.


Palangos miesto savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyriaus specialistai kone kas savaitę gauna pranešimų apie ne vietoje, tiesiog ant šaligatvio sukrautus šiukšlių maišus ar stambiagabarites atliekas. Kaskart, gavus tokią informaciją, skubama į vietą ir, prieš išvežant ne vietoje paliktas atliekas į tam skirtą vietą, pirmiausia jos patikrinamos – siekiama nustatyti, kas tokiu būdu...


Nuo 2017 m. balandžio 1 d. visi Lietuvos bankai privalės naudoti naujas komunalinių įmokų surinkimo formas, kai visos įmokos bankų elektroninėje bankininkystėje turės būti pervedamos į paslaugų teikėjų sąskaitas atskirai.


Vakar Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Palangos valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba organizavo pasitarimą su Palangos miesto savivaldybės administracijos švietimo skyriaus, ikimokyklinių įstaigų ir mokyklų atsakingais darbuotojais, savivaldybės vyr. gydytoja, visuomenės sveikatos priežiūros specialistais ir aptarė maisto tvarkymo reikalavimų vykdymo aktualijas...


Palangos mieste, kurį kurorto komunalininkai dalija į pietinę ir šiaurinę puses, yra 2 tūkst. stačiakampio gretasienio formos geltonos spalvos konteineriukų antrinėms atliekoms surinkti. Tokius 0,24 kubinio metro talpos konteineriukus gauna tik kurorto nuosavų namų gyventojai antrinėms atliekoms – plastikinei ir popieriaus tarai sumesti. Dukart per mėnesį jų turinį...


Rinkliava už atliekas atpigs dar negreit

Alvydas Ziabkus, „Lietuvos ryto“ apžvalgininkas, 2010 11 26 | Rubrika: Miestas

Vos keliais mėnesiais ilgiau, nuo 2009 metų rugpjūčio, rinkliavą už atliekas renkanti Kretingos rajono komunalinio ūkio įmonė surenka apie 90 procentų mokesčių ir spalio mėnesį rajono gyventojams jau sumažino rinkliavos tarifus.


Konkurencijos taryba, baigusi Ministro Pirmininko prašymu atliktą tyrimą dėl maisto produktų kainų pokyčių, šio tyrimo išvadas pateikia Vyriausybei ir visuomenei. Šiuo tyrimu siekta įvertinti, kas sąlygojo mažmeninių maisto produktų kainų pokyčius pastaruoju metu. Tyrimo išvadose išdėstytos nustatytos faktinės aplinkybės, pateikta mažmeninių maisto produktų kainų pokyčių ir šiuos pokyčius...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius