Nuo COVID-19 pandemijos pradžios Palangoje virusu apsikrėtė 999 palangiškiai, 15 serga šiuo metu

Linas JEGELEVIČIUS, 2021-03-31
Peržiūrėta
708
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Laimono Tamošiūno nuotr.
Laimono Tamošiūno nuotr.

Per praėjusią parą šalyje nustatyti 853 nauji COVID-19 atvejai, deja, bet nuo šios infekcijos mirė dar 7 žmonės. Keturi asmenys mirė 60-69 metų amžiaus grupėje, po vieną – 70-79, 80-89 ir 90-99 metų amžiaus grupėje. Visi šie žmonės mirė ligoninėse.
Kaip pranešė „Palangos tiltui“ Statistikos departamentas, antradienį, kovo 30 d., koronaviruso atvejų Palangoje nebuvo registruota, šiuo metu kurorte liga serga 15 asmenų, o nuo pandemijos pradžios pernai kovą virusu užsikrėtė 999 palangiškiai.
Iš viso Lietuvoje nuo pandemijos pradžios COVID-19 susirgo 216 119 žmonių.
Antradienį pirmą skiepo dozę gavo 5575 žmonės, antrą – 5976. Iš viso Lietuvoje nuo COVID-19 pirma vakcinos doze paskiepyti 336 458 asmenys, abiem – 158 925.
Statistiškai pasveiko ir šiuo metu yra gyvi 199 023 asmenys, deklaruota 155 614 pasveikusiųjų. Statistiškai šiuo metu šalyje serga 9198 asmenys, deklaruotas sergančiųjų skaičius siekia 52 607.
Deklaruotu sergančiuoju Statistikos departamentas laiko asmenį, kuriam buvo patvirtintas ligos atvejis ir ligos pabaiga nepatvirtinta gydytojo. Statistinis sergantysis yra asmuo, kuriam liga patvirtinta per pastarąsias 28 dienas. Praėjus šiam terminui, žmogus laikomas statistiškai pasveikusiu.
Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys Delfi.lt sakė, kad pastarųjų savaičių skaičiai nedžiugina ir verčia sunerimti. Situacija nedžiugina, o britiškoji atmaina Lietuvoje kelia papildomą galvos skausmą
Sergamumo COVID-19 situacija Lietuvoje pradėjo prastėti. „Buvome jau pasiekę 220 atvejų per 14 dienų 100 tūkst. gyventojų, bet stabtelėjome. Šiuo metu vėl esame virš 300, bet tai įrodo tik sausa statistika, jeigu žiūrėtume į pandemijos pagreitį ir realią situaciją, tai mes, panašu, judame link 400–500 atvejų per 14 dienų ir tai yra bloga žinutė“, – Seimo Sveikatos reikalų komiteto posėdyje antradienį kalbėjo ministras Arūnas Dulkys.
„Mes tik pusantro mėnesio užsiimame reguliaria sekoskaita, daug analitinių įžvalgų dar neturime, bet jau žinome, kad Marijampolės ir Vilniaus regionuose dominuoja britiškoji atmaina su savo kitokiu greičiu, kitokiomis pasekmėmis ir tai yra klausimas, kiek visuomenės bus pasiekta ir ar paplis po visą Lietuvą“, – sakė ministras.
„Iššūkis yra tai, kad, priešingai nuo ankstesnio problemų kalno, kurį turėjome gruodžio viduryje, yra tai, kad tiek į testavimą, tiek į vakcinaciją yra įtraukta ta pati bendruomenė....Čia kyla iššūkių dėl IT ir darbo organizavimo principų ir kitų dalykų. Tokia yra situacija, žiūrint bendru žvilgsniu“, – apie iššūkius kalbėjo ministras.
Praėjusią savaitę buvo likę nepanaudota 19 tūkst. „AstraZenecos“ vakcinos nuo koronaviruso dozių, bet leidus laisviau pereiti prie žemesnių prioritetinių grupių šio preparato naudojimas sugrįžo, sako Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) kanclerė Jurgita Grebenkovienė, pranešė LRT.lt
Seimo Sveikatos reikalų komiteto posėdyje pristačiusi vakcinavimo situaciją kanclerė pažymėjo, kad tiek „Pfizer“, tiek „Moderna“ vakcinos per savaitę sunaudojamos maksimaliai, įstaigos pasilieka nedidelį likutį pirmadienio vakcinacijai, o kilus „AstraZenecos“ patikimumo krizei šio preparato naudojimas buvo įstrigęs.
„Pfizer“ suvartojimas labai geras, tai paklausiausia vakcina ir visose savivaldybėse puikūs rezultatai. Kalbant apie praėjusios savaitės pabaigą, turėjome „Pfizer“ 4 tūkst. likutį, įstaigos tiesiog pasilieka pirmadienio vakcinacijai, kol vyksta „Pfizer“ išskirstymas į įstaigas, kad turėtų kuo vakcinuoti. „Moderna“ irgi paklausi vakcina, jos irgi suvartojimas geras ir nestringa, savaitę pabaigėm su 1,7 tūkst. vakcinų likučiu, jis buvo naudojamas šį pirmadienį“, – sakė kanclerė.
Anot jos, mažiausiai paklausi yra „AstraZenecos“ vakcina ir nuolat yra jos likutis, tačiau ir šios vakcinos situacija gerėja, leidus skiepyti žemiau esančias prioritetines grupes, jei nebėra norinčių skiepytis iš aukštesnių grupių.
„Mažiausiai paklausi „AstraZenecos“ vakcina, ir turime nuolat likutį šios vakcinos, savaitę pabaigėm su 19 tūkst. šios vakcinos dozių. Kalbant apie lengvesnę tvarką, kuri leidžia lengviau leistis žemyn per prioritetines grupes, tas išjudino „AstraZenecos“ vartojimą, <...> vėl pasiekėme suvakcinuotų „AstraZeneca“ virš 5 tūkst. asmenų. Matome judesį net ir tose savivaldybėse, kur buvo įstrigęs šios vakcinos naudojimas“, – teigė J. Grebenkovienė.
Kanclerės teigimu, Lietuvos žmonės labiausiai pageidautų „Pfizer“ bei „Modernos“ vakcinos, o „AstraZeneca“ išlieka mažiausiai populiari.
„Tą problemą matome ir vakcinacijos procese, su tuo susiduria skiepijančios įstaigos“, – sakė J. Grebenkovienė.
Vilniaus universiteto profesorius Vytautas Usonis posėdyje teigė, kad nors Lietuvoje jau plinta britiškoji mutacija, didesnį nerimą gali kelti PAR atmaina.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Per praėjusią parą šalyje nustatyti 853 nauji COVID-19 atvejai, deja, bet nuo šios infekcijos mirė dar 7 žmonės. Keturi asmenys mirė 60-69 metų amžiaus grupėje, po vieną – 70-79, 80-89 ir 90-99 metų amžiaus grupėje. Visi šie žmonės mirė ligoninėse. Kaip pranešė „Palangos tiltui“ Statistikos departamentas, antradienį, kovo 30 d., koronaviruso atvejų...


Statistikos departamento duomenimis, Lietuvoje trečiadienį patvirtinti 552 nauji koronaviruso atvejai, mirė dar 10 žmonių. Šiuo metu Palangoje COVID-19 serga 10 palangiškių, trims liga diagnozuota trečiadienį. Iš viso šia liga yra persirgę 586 palangiškiai. Dešimties palangiškių pagrindinė mirties priežastis buvo koronavirusas.


Statistikos departamentas informavo pirmadienį, kovo 8 d., kad Palangoje sekmadienį COVID-19 nebuvo nustatyta, šiuo metu koronavirusu serga 15 palangiškių, nuo pandemijos pradžios ši liga nustatyta 978 palangiškiams. Mirė – apie 40 palangiškių.


Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informavo „Palangos tiltą“, kad antradienį, kovo 2 d., Palangoje nebuvo registruota koronaviruso atvejų. Šiuo metu mūsų savivaldybėje COVID-19 serga 28 asmenys, nuo pandemijos pradžios šia liga susirgo 968 palangiškiai. Nors buvo pranešta apie mirtis nuo koronaviruso Palangoje, dabar nei NVSC, nei...


Lietuvoje sekmadienį nustatyti 263 nauji COVID-19 atvejai, mirė šeši žmonės, o Palangoje sekmadienį koronaviruso atvejų nebuvo nustatyta, teigia Statistikos departamentas.Tačiau juo remdamasis Delfi.lt pranešė, kad sekmadienį Palangoje naujas koronaviruso protrūkis buvo fiksuotas ir Palangoje veikiančioje buhalterinės apskaitos įmonėje, kur koronavirusinė infekcija...


Kaip pranešė Nacionalinis visuomenės sveikatos centras, sekmadienį, sausio 24-ąją, Palangoje sekmadienį „kovido“ atvejų neregistruota, serga 358, 409 jau pasveiko, 7 palangiškiai mirė. Per praėjusią parą šalyje izoliuoti 892 asmenys, iš viso izoliacijoje, įskaitant žmones, kuriems patvirtinta COVID-19 liga, šiuo metu yra 73 294 asmenys.  


Visoje Lietuvoje pratęsus judėjimo tarp savivaldybių suvaržymus iki šiol ypač griežtai nuo „svetimų“ atsiribojusioje Palangoje ir toliau žadama akyla kontrolė. Tiesa, policija prie įvažiavimo kelių į kurortą ištisą parą kasdien nebudės, tačiau tokia kontrolė gali būti atnaujinama be įspėjimo. Kurorto valdžia neslepia – ne vietiniams nėra reikalo čia vykti.


Nacionalinio visuomenės sveikatos centro lapkričio 6 d. duomenimis šiuo metu Palangoje sergančiųjų koronaviruso infekcija skaičius – 95 asmenys. Šiuo metu Palangoje saviizoliacijoje yra 121 asmuo (ne vien tik Palangos gyventojai). Bendras Palangos miesto savivaldybės gyventojams patvirtintų ligos atvejų skaičius nuo karantino pradžios – 112, pasveikusių – 14...


Šiuo metu, pirmadienį, kovo 30 d., Palangos miesto savivaldybės numatytose izoliavimosi patalpose gyvena 25 asmenys.


Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius