Pacientės su psichine ir fizine negalia Palangos ligoninėje istorija: motina ir ligoninės direktorė Laimutė Ežerinskienė pateikia skirtingas versijas

Linas JEGELEVIČIUS, 2021-07-22
Peržiūrėta
6294
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Pacientės su psichine ir fizine negalia Palangos ligoninėje istorija: motina ir ligoninės direktorė Laimutė Ežerinskienė pateikia skirtingas versijas

Į „Palangos tiltas“ redakciją kreipėsi palangiškė Sigita Stančaitienė, kuri papasakojo apie, jos žodžiais tariant, netinkamą gydytojų elgesį Palangos ligoninėje (oficialiai – Klaipėdos jūrininkų ligoninės Palangos departamente) birželio 9 dieną, o dar anksčiau S. Kulikauskienės šeimos centre.

Nei Klaipėdos jūrininkų ligoninės Palangos departamentas, nei Sondros Kulikauskienės šeimos centras neatsakė į „Palangos tilto“ paklausimus.

O Sigita Stančaitienė redakcijai negalėjo pateikti istorijos autentiškumą įrodančių video ar audio įrašų.

„Gavusi iš šeimos gydytojos siuntimą savo visiškai neįgaliai dukrai, nuvykome į Palangos priėmimo skyrių tyrimams atlikti. Prieš vykstant, pasiskambinau į greitąją pagalbą ir pasiteiravau, kaip būtų geriau: ar kad patys atvyktumėme ar kviestis greitąją? Buvo atsakyta, kad tai neturi reikšmės. O, girdi, dukrai patogiau bus savas transportas, nes ją trikdo svetima aplinka, svetimi žmonės,“ – pasakojo S. Stančaitienė.

Anot jos, jos dukra – labai sunkus ligonis su proto negalia bei autizmo bruožais.

„Atvykus į priimamąjį, iš jame dirbusių merginų pirmiausia turėjau išklausyti, kad (šeimos) daktarė kažką ne taip išrašė. Nors jos kalbėjo mandagiai, tačiau buvo jausmas, kad jos nežino, ką su mumis toliau daryti,“ – sakė ponia Sigita.

Kol buvo sprendžiama, ką daryti,  moters duktė blaškėsi po koridorių rėkdama.

„Mes su vyru nebeturėjome nei fizinių, nei moralinių jėgų ją sulaikyti ir kažkaip nuraminti,“ – prisipažino „Palangos tilto“ pašnekovė.

Anot jos,  viena gydytoja išėjo su kažkuo pasitarti ir, grįžusi vos ne po pusvalandžio, pasakė, kad, girdi, kad „gal po valandos“ ateis gydytojas ir atliks dukrai echoskopiją.

„Mes buvome šoke, nes tiek laukti tiesiog buvome fiziškai nepajėgūs,“ – sakė S. Stančaitienė. „O kažkoks medikas, net nežinau jo pareigų, tėškė: „Jei nepatinka, varykit iš čia.“ Taip ir pasakė,“ – stebėjosi moteris.

Anot jos, visą laiką priimamajame šeima jautėsi kaip cirke: visi vis pro kampus žiūrėjo, kas čia taip šaukia.

„Paėmėme dukrą, nuėjome prie mašinos, išsikvietėme greitąją, kuri mus išvežė į Klaipėdą,“ – pasakojo  Sigita Stančaitienė.

Anot jos, panaši situacija su jos neįgalia dukra įvyko ir gegužės pradžioje Sondros Kulikauskienės šeimos gydytojų centre.

„Labai pablogėjus dukters psichiniai sveikatai, paskambinau į jo registratūrą. Atsiliepusi registratorė ( jos vardas rusiškas, tiek težinau) taip grubiai su manimi kalbėjo, kad pasijutau kalta dėl savo skambučio,“ – prisiminė moteris.

„Pasakė, kad priims tik ekstra atveju, jeigu žmogus linkęs žudytis, o kitais atvejais registruotis reikia prieš mėnesį,“ – pasakojo palangiškė. 

Ji įsitikinusi, kad žmogui su psichine negalia kurorto gydymo įstaigos turi būti jautresnės.

Paskelbus straipsnį, „Palangos tiltas" sulaukė Laimutės Ežerinskienės, Klaipėdos jūrininkų ligoninės Palangos departamento direktorės, komentaro: „Į Klaipėdos jūrininkų ligoninės Palangos departamentą birželio 9 d.  atvyko jūsų straipsnyje minėta šeima. Jų pilnametė dukra dėl tam tikrų negalavimų turėjo siuntimą hospitalizacijai. 

Paguldytai į ligoninę pacientei butų buvę atlikti visi būtini tyrimai ir apžiūra. Tačiau pacientės tėvai hospitalizuoti dukrą atsisakė, aiškindami, kad ligoninėje jos vienos tikrai nepaliks dėl psichikos negalios. Pareikalavo atlikti echoskopiją ir važiuoti namo.

Dėl echoskopuojančios gydytojos ligos šio tyrimo atlikti nedelsiant nebuvo jokių galimybių, todėl medikai stengėsi padėti ir ieškojo išeities. 

Nuo 16 val. į darbą turėjo atvykti kitas echoskopuotojo licenciją turintis gydytojas, kurio ir buvo pasiūlyta palaukti. Tačiau tėvai pasakė, jog dvi valandas laukti jiems yra per ilgai ir, išsikvietę greitąją pagalbą, išvyko į kitą gydymo įstaigą.

Telieka apgailestauti, kad geranoriškos medikų pastangos suteikti reikiamą pagalbą sukėlė nepasitenkinimą. Be kita ko, patys medikai tėvams pasiūlė pacientę, kuri buvo palikta automobilyje, atvesti į ligoninę ir palaukti pagalbos ten, kur nebuvo taip karšta.

Norime jus patikinti, kad Klaipėdos jūrininkų ligoninės medikai visada stengiasi, kad pacientui būtų suteikta šiuolaikiška ir savalaikė pagalba. Pacientas ir jo sveikata čia visada yra svarbiausias."

 

Jūsų komentaras:

Sigutė 2021-07-23 11:34 (IP: 162.158.222.165)
Gultis į ligoninę niekas mums ir nesiūlė,nors net neįsivaizduoju kaip ligoninė but užtikrinusi saugū mano dusters buvimą ,nes ir man bùnant kartu sunku susitvarkyti . Čia tik gydytojos gynyba ,o iš tikrųjų tai abejingumas visiškas jug Jo's ten nebulous i.

Taip pat skaitykite

Socialinės apsaugos ir darbo ministerijoje vyksta Neįgaliųjų reikalų departamento organizuojamas renginys – diskusija „Asmenų su psichosocialine ar intelekto negalia teisių apsauga ir pokyčiai Lietuvoje ir Islandijoje“. 


Vasario 1 d., apie 12 val. 41 min., ligoninėje mirė nenustatytos tapatybės apie 50 metų amžiaus moteris, kuri tą pačią dieną, apie 11 val. 20 min., Palangoje, Bangų g., rasta gulinti be sąmonės.


Palangos kurorto muziejus prisijungia prie Lietuvoje lapkričio 15–21 dienomis vykstančios Suaugusiųjų mokymosi savaitės surengdamas seminarą suaugusiems „Kaip rūpintis savo psichine sveikata“.


Į „Palangos tiltas“ redakciją kreipėsi palangiškė Sigita Stančaitienė, kuri papasakojo apie, jos žodžiais tariant, netinkamą gydytojų elgesį Palangos ligoninėje (oficialiai – Klaipėdos jūrininkų ligoninės Palangos departamente) birželio 9 dieną, o dar anksčiau S. Kulikauskienės šeimos centre.


Spalio 15 diena visame pasaulyje minima Baltosios lazdelės diena. Ji primena visiems, kad šalia mūsų gyvena žmonės su regos negalia. Spalio 15 dieną Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjunga (LASS), Lietuvos aklųjų biblioteka (LAB) ir Lietuvos aklųjų ir silpnaregių ugdymo centras (LASUC) solidarizuojasi ir kartu organizuoja Baltosios lazdelės dienos paminėjimą. Šiemet pagrindinį...


Šventojoje jau devintą kartą sukviestas respublikinio lygio tradicinis festivalis „Nepalikim su negalia vienų“. Tai renginys, sklidinas muzikos, dainų, šokių, šypsenų ir neblėstančių linksmų nuotaikų. Festivalio dalyviai rinkosi Švenčiausiosios Mergelės Marijos Jūros žvaigždės bažnyčioje. Šia proga buvo aukojamos iškilmingos...


„Nepalikim su negalia vienų“ – tokiu pavadinimu tarptautinis dainų, šokių ir muzikos festivalis jau penktą kartą šurmuliavo Šventojoje. Sveikatos centre „Energetikas“ vykusį renginį, įgyvendindama Regionų kultūros projektą, mažinantį kultūrinę ir socialinę atskirtį, organizavo viešoji įstaiga „Elijos vėjarožė“.


Daugeliui jaunimėlio atstovų vasara – „išsigelbėjimas“ nuo nemalonaus pinigų kaulijimo iš tėvų. Vieni moksleiviai renkasi ledų pardavėjo darbą, kiti – padavėjo. Tačiau neteko sutikti nė vieno, kuris, esant  galimybei, norėtų dirbti sanitaru ligoninėje. Palangos senosios gimnazijos moksleivis  Kasparas Aleknavičius, kuris kitų švelniai pravardžiuojamas „genijumi“, pasiryžo būtent...


Negalią turintis žmogus dažnai tampa visuomenės atstumtuoju, jo vengiama ir vis dar sukama akis į šoną. Nors jau imamas reikšti kitoks požiūris į negalią – fizinę ar psichinę – turinčius žmones, specialiai vaikams kuriamos grupės tam, kad galėtų pilnavertiškai mokytis, stengiamasi priimti, neatsižvelgiant į negalią. Tačiau, kaip paminėjo Anė Petrikienė, Palangos sutrikusios psichikos...


Buvęs meras įsidarbino ligoninėje

„Palangos tilto“ informacija, 2009 05 22 | Rubrika: Miestas

Palangoje pasklidus kalboms, jog miesto savivaldybės Tarybos narys, buvęs meras R.A.Kirstukas dirba kurorto ligoninėje,  Klaipėdos Jūrininkų ligoninės vadovas Jonas Sąlyga patvirtino, kad tai tiesa.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius