Palaimintieji Konkurencijos tarybos „šienauja“ Lietuvos baseinus?

"Palangos tilto" informacija, 2023-05-15
Peržiūrėta
7760
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palaimintieji Konkurencijos tarybos „šienauja“ Lietuvos baseinus?

Kai Palangos savivaldybė ir palangiškiai pradėjo savo kovą priešindamiesi Konkurencijos tarybos reikalavimui perduoti valdyti Palangos baseiną privatininkams, kurorto meras Šarūnas Vaitkus sakė, kad Palangos situacija yra ledkalnio viršūnė, ir Konkurencijos tarybos sprendimas vėliau ar anksčiau palies visas savivaldybes, kurios statosi baseinus, sporto kompleksus ir kitą viešąją infrastruktūrą.

„Taip ir įvyko, tik nemaniau, kad tai bus taip greit ir tokiais mastais!“ – pirmadienį, gegužės 15 d., Facebook paskelbė meras Šarūnas Vaitkus.

Balandžio 26 dieną Konkurencijos taryba paskelbė nutartį dėl ketverius metus trukusio tyrimo dėl Palangos baseino ir ištransliavo, anot mero, kai kurių verslininkų ilgai lauktą ir didžiulėmis pajėgomis stumtą žinią – neva Palangos savivaldybė pažeidė Konkurencijos įstatymo nuostatas ir privalo surengti konkurencingą procedūrą baseino valdytojui parinkti, t.y. perleisti savo pačios pastatytą baseiną verslui.

„Ir vos tik paskelbta nutartis – iškart pasipylė vienos viešosios įstaigos raštai kitoms Lietuvos savivaldybėms dėl jų statomų baseinų valdymo. Raštai kepami lyg konvejeriu, visi vienodo turinio, tik keičiami savivaldybių pavadinimai ir būsimojo objekto adresai.

O turinys maždaug toks: kada baigsite statyti, ar valdys savivaldybės įmonė, kokius paslaugų įkainius ketinama taikyti, ar bus inicijuojama konkurencinga procedūra valdytojui parinkti, ar gautas Konkurencijos tarybos sutikimas baseiną valdyti patiems?

Štai taip ! Tiesiai šviesiai ir be jokių užuolankų!“ – sako Š. Vaitkaus įrašas.

„Ir „kepa“ šiuos raštus Vilniuje registruota plaukimo akademija „Banga“, o dar kitaip – UAB „Infrastruktūra LT“. Ta pati bendrovė, kuri jau perėmė Klaipėdos baseino valdymą, kuri jau šeimininkauja Kauno „Girstutyje“, o taip pat Klaipėdos „Švyturio“ arenoje ir kituose už Europos Sąjungos, valstybės bei savivaldybių biudžetų lėšas pastatytuose objektuose.

Kas gali paneigti, jog būtent ši bendrovė, o ne tas vienas mistinis pareiškėjas inicijavo, kad Konkurencijos taryba visais įmanomais bei neįmanomais būdais įsikibtų į Palangos baseiną ir išplėštų jį iš Savivaldybės įkurtos biudžetinės įmonės pavaldumo?“ – retoriškai klausia Š. Vaitkus, pridurdamas: „Kad suaugusiems palangiškiams teikiamos socialinės ir sveikatinimo, o vaikams – ugdymo viešosios paslaugos taptų komercinėmis ir krautų privačiam verslui turtus, neinvestavus nė cento?“

Š. Vaitkus primena Klaipėdos baseino situaciją. 

Pastatyti baseiną prireikė 16,2 mln. eurų viešųjų pinigų, gautų iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų, taip pat panaudotos valstybės ir Klaipėdos miesto savivaldybės biudžetų lėšos.

Nuo 2018 m. sausio pagal koncesijos sutartį Klaipėdos baseiną perėmė „Infrastruktūra LT“ įmonių grupei priklausanti UAB „Klaipėdos baseinas”. 

„O dabar „matematika“: įsipareigojusi per 15 metų į perimtą objektą investuoti apie 300 tūkst. eurų (arba... apie 20 tūkst. eurų per metus), privati bendrovė iš Klaipėdos savivaldybės už uostamiesčio vaikų galimybes naudotis baseinu mokymo plaukti tikslais kasmet užsidirbs nuo 182 tūkst. eurų. Kitaip tariant, šeimininkas nuomininkui dar ir primokės solidžią sumą – per nuomos laikotarpį verslui bus atseikėta beveik 3 mln. eurų ? 

Yra toks posakis, jog kare visos priemonės pateisinamos. Kaip matome, koncesininkai puikiai jomis naudojasi ir be skrupulų yra įvaldę „atėjau, pamačiau, nugalėjau“ techniką,“ – sako Š. Vaitkus.

Anot jo, apie gautą laišką su nedviprasmiškais pageidavimais perimti dar statomą sporto kompleksą su baseinu praėjusios savaitės pabaigoje viešai prabilo ir mūsų kaimynai – Kretingos rajono savivaldybės meras Antanas Kalnius

Aktyviai dalyvavęs palaikant Palangos poziciją dėl galimybės pačiai spręsti, kaip jai valdyti savo turtą, dabar ir jis verčiamas stotį į savo mūšį.

Apie gautą analogišką raštą pranešė ir Jonavos rajono savivaldybės meras Mindaugas Sinkevičius

„Neabejoju – kas dar negavo, tik laiko klausimas, kada bus pasibelsta ir į jų duris.

Kviečiu ir raginu visas savivaldybes – nepasiduokime, suremkime pečius ir užkirskime kelią reketininkų laikus primenančioms užmačioms užvaldyti savivaldybių viešąjį turtą ! Palanga tikrai nepasidavė ir nepasiduos – Konkurencijos tarybos nutartį apskųsime teismui. 

Dar pernai gruodį kėliau klausimą – kam iš tikrųjų tarnauja Konkurencijos taryba ir kodėl būtent jos pastangomis ir veiksmais Lietuvoje viešosios paslaugos koncentruojamos vienose ir tose pačiose verslo rankose bei kuriamas IŠSKIRTINIS verslo monopolis, po vienos bendrovės stogu apjungiantis baseinus, sporto kompleksus bei kitą viešąją infrastruktūrą,“ – sako Š. Vaitkus.

„Tuomet BENDRUOMENĖ surinkusi beveik 2000 parašų teisėsaugos prašė inicijuoti tyrimą, dabar esu dar labiau įsitikinęs, kad toks tyrimas yra būtinas ir NEDELSIANT. Dar labiau akivaizdu, kad į šį procesą turi įsikišti ir aukščiausieji mūsų šalies vadovai – Prezidentas, Ministrė Pirmininkė, Seimo vadovybė ir pats Seimas. Būkime lyderiai, kovokime už savo savivaldybių žmonių teises! Kolegos Antanai ir Mindaugai, mes būtinai jus palaikysime!“ – įrašą baigia kurorto meras Š. Vaitkus.

 

„Palangos tilto“ info

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Kai Palangos savivaldybė ir palangiškiai pradėjo savo kovą priešindamiesi Konkurencijos tarybos reikalavimui perduoti valdyti Palangos baseiną privatininkams,  kurorto meras Šarūnas Vaitkus sakė, kad Palangos situacija yra ledkalnio viršūnė, ir Konkurencijos tarybos sprendimas vėliau ar anksčiau palies visas savivaldybes, kurios statosi baseinus, sporto kompleksus ir kitą viešąją...


Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 13 straipsnio 6 dalimi, 20 straipsnio 2 dalies 1 punktu, Palangos miesto savivaldybės tarybos veiklos reglamento, patvirtinto Palangos miesto savivaldybės tarybos 2020 m. lapkričio 4 d. sprendimo Nr. T2-217 „Dėl Palangos miesto savivaldybės tarybos veiklos reglamento tvirtinimo“ 1 punktu (su vėlesniais pakeitimais), 34 ir...


Pastarųjų dienų kriminalinių įvykių suvestinėje pranešta apie netikėtas kelių 50-mečių vyrų mirtis Klaipėdoje ir Palangoje.


Dvejus metus tyrusi galimus konkurencijos pažeidimus Palangos miesto savivaldybės sutartyje su „Palangos komunaliniu ūkiu“, praėjusią savaitę Konkurencijos taryba rado „kabliuką“ viename iš 15 tirtų punktų. Palangos miesto savivaldybei skirta bauda už, kaip nurodoma minėtos tarybos rašte, ribotą konkurenciją, kuomet Savivaldybės kontroliuojamai įmonei buvo paskirta prižiūrėti išimtinai tik...


Vasaros karščiu alsuojančioje Palangoje kainos kol kas panašios į pernykštes. Kompleksiniai pietūs kainuoja 4,5–5,5 euro.


Lietuvos respublikiniai būsto valdymo ir priežiūros rūmai kreipėsi į šalies Konkurencijos tarybą prašydami pradėti tyrimą dėl Palangos miesto savivaldybės veiksmų. Daugiabučių gyvenamųjų namų butų ir kitų patalpų bendrojo naudojimo objektų valdytojus vienijančiai organizacijai kilo pagrįstų įtarimų, kad kurorto savivaldybė galimai proteguoja savo valdomos įmonės „Palangos...


Palanga ir Bergenas ketina kartu statyti baseinus

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2014 11 13 | Rubrika: Miestas

Maždaug prieš pusketvirtų metų pasirašyta bendradarbiavimo sutartis tarp Palangos ir Vokietijos Bergeno miesto Riugeno saloje ir po to užsimezgusi graži, turininga draugystė žengia į dar vieną etapą. Du prie Baltijos jūros esantys miestai planuoja rašyti paraišką ES fondams ir kartu įgyvendinti tiek Bergenui, ir Palangai svarbius infrastruktūros projektus –...


Miestui pradėta kenkti stabdant tarybos darbą

Alvydas ZIABKUS “Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2014 03 20 | Rubrika: PT redaktoriaus skiltis

Ar palangiškių išrinkti politikai dar benori būti miesto tarybos nariais? Ar tarybos posėdžiai jiems nevirto nepakeliama našta? Tokie klausimai iškilo praėjusį ketvirtadienį, kai į iš anksto paskelbtą tarybos posėdį iš 21 tarybos nario tesusirinko vos 10 politikų.


Gina KUBILIŪTĖ, Linas JEGELEVIČIUS Klaipėdos taksistų atėjimas į Palangą, sukėlęs didelę vietinių taksistų nepasitenkinimo bangą, neslūgsta. Kita vertus, taksi paslaugos kurorte iki šiol buvo vienos brangiausių šalyje, o klaipėdiečiai žada jas sumažinti. Trečiadienio vakarą suprasti geriau vieniems kitus taksistai buvo sukviesti diskusijai prie bendro stalo su...


Palanga tampa užuovėja nuo įvairių „gyvenimo vėjų ir audrų“ garsiems palangiškiams, pasirinkusiems gyvenamąja vieta kitą aplinką ar dažnai keliaujantiems, tačiau niekuomet nepamirštantiems savo namais vadinamo kurorto. Nepaneigdami, jog Palangoje ne viskas idealu, psichiatrė, rašytoja Palmira Rudalevičienė ir estrados dainininkas Stasys Povilaitis patikino, jog visgi ramybę, kurioje...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius