Palanga – vienas iš aktyviausiai balsuojančių miestų

Monika ŠIUGŽDAITĖ, 2009-05-15
Peržiūrėta
1948
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Gegužės 13-14 dienomis Lietuvoje vyko išankstinis balsavimas prezidento rinkimams. Anksčiau balsavo tie, kurie dėl tam tikrų aplinkybių negalės balsuoti sekmadienį savo rinkiminėje apylinkėje. Palangoje per dvi dienas balsavo 482 rinkimo teisę turintys asmenys. Šis skaičius iškėlė Palangą į aktyviausiai balsuojančių savivaldybių gretas. 

 

Balsavo ir vietiniai, ir atvykėliai

Anot Vidos Buivydienės, Palangos savivaldybės rinkimų komisijos pirmininkės, kaip visada buvo šiek tiek nepatenkintų žmonių, būta šiek tiek nesklandumų su duomenų baze ir spausdinant rinkėjų pažymėjimus, tačiau iš esmės išankstinis balsavimas praėjo sklandžiai. „Balsuota gana aktyviai, džiugu“, - teigė V.Buivydienė. Pirmąją išankstinio balsavimo dieną balsavo 209 asmenys, iš jų – 75 palangiškiai. Antrąją sulaukta 273 balsuotojų, iš jų – 140 vietinių žmonių, kiti – atvykėliai iš visos Lietuvos. 

 

Balsavo už moteris

Ketvirtadienį, iš anksto balsuoti atėję žmonės sakė, jog balsuoja už Lietuvos ateitį, renka „naują žmogų“ ir tikisi permainų. Palangiškiai tvirtino atėję dėl to, jog nėra garantuoti, ar spės atlikti savo pilietinę pareigą sekmadienį, o žmonės, kurių rinkiminės apylinkės toli – jog jiems patogiau balsuoti iš anksto. Raimondas, kurio rinkiminė apylinkė – Ukmergėje, balsavo Palangoje. „Čia gyvenu pusantrų metų, nuomojamės butą. Grįžti kone per visą Lietuvą – negaliu. O balsuosiu už moteris, norisi permainų“, - teigė vyras. Garbaus amžiaus Teodora, gyvenanti Palangoje pas dukrą teigė, jog iki jai priskirtos rinkiminės apylinkės toli, o čia ateiti dar sugebėjusi. „Aš taip pat balsuosiu už vieną iš moterų. Ne tik vyrai gali valdyti šalį“, - sakė moteris.  

 

Paštu – 302 balsuotojai

Trečiadienį vyko balsavimas ir specialiuose paštuose, kur gali balsuoti tie rinkėjai, kurie dėl sveikatos būklės ar amžiaus yra sveikatos priežiūros, socialinės rūpybos ar globos įstaigose, taip pat – atliekantys privalomąją karo tarnybą, atliekantys valstybės tarnybą ar dirbantys pagal darbo sutartis tarptautinėse karinėse operacijose užsienyje arba atliekantys arešto ar laisvės atėmimo bausmę. Palangoje tokių balsuotojų būta 302. Penktadienį ir šeštadienį vyks balsavimas namuose, tokiu būdu balsuoti galės asmenys, sulaukę daugiau nei 70 metų, turintys negalią, sergantys ir nedarbingumo pažymėjimą turintys rinkėjai.

 

Informacija rinkėjams

Palangos savivaldybės rinkimų komisijos pirmininkė primena, jog prie Palangos savivaldybės registruoti asmenys sekmadienį savo balsus turėtų atiduoti Vilniaus apylinkėje, Smilčių pradinėje mokykloje, Jūratė gatvė 11. Kauno apylinkė šiais metais persikėlė iš „Lino“ į poilsio namus „Pušynas“, Žvejų gatvė 1.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Preliminariais Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) duomenimis, per dvi išankstinio balsavimo dienas rinkdami Europos Parlamento narius balsavo daugiau kaip 52 tūkstančiai rinkėjų.


Šešiose Palangos rinkimų apylinkėse rinkėjai ir antrajame rinkimų ture labiausiai palaikė dabartinį prezidentą Gitaną Nausėdą – Palangoje  už jį balsavo 70.20 procentų rinkėjų, o už I. Šimonytę, TS-LKD kandidatę, – 28.57 procento.


Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) skelbia, kad per dvi išankstinio balsavimo dienas rinkdami Respublikos Prezidentą II rinkimų ture, iki 20 valandos vakaro Lietuvos savivaldybėse iš viso balsavo daugiau kaip 96 tūkst. rinkėjų. Dar virš 7 tūkstančių balsavo specialiuosiuose punktuose.


Antradienį prasideda tris dienas truksiantis balsavimas iš anksto Respublikos Prezidento rinkimų antrajame ture.


Profesorius Vytautas Landsbergis išankstiniuose prezidento rinkimuose ketvirtadienį, gegužės 9 dieną, balsavo Palangoje. „Ačiū, gerbiamas Profesoriau, kad apsilankėte pas mus ir savo taip svarbų balsą atidavėte mūsų gražuolėje Palangoje,“ – Palangos meras Šarūnas Vaitkus pasidalino žinute savo Facebook paskyroje. PT info


Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) duomenimis, praėjusią savaitę vykusiuose savivaldybių tarybų ir merų rinkimuose dalyvavo 48,93 procentai rinkėjų nuo visų teisę balsuoti šiuose rinkimuose turinčių rinkėjų skaičiaus. 


Vasario 27 d., likus vienai dienai iki išankstinio balsavimo pradžios, Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) patvirtino galutinį 2023 m. savivaldybių tarybų ir merų rinkimuose turinčių teisę balsuoti rinkėjų sąrašą. 


Net keturias dienas - nuo pirmadienio iki penktadienio - vyksta išankstinis balsavimas Seimo rinkimuose. Palangoje jis vyksta atremontuotose patalpose Savivaldybės vidiniame kieme, viešbučio "Žydroji liepsna" (Gintaro gatvė) kieme. (PILDOMA).


Atiduoti savo balsą Seimo rinkimuose buvo galima išankstinio balsavimo dienomis – trečiadienį ir ketvirtadienį. Palangos savivaldybėje, kur buvo galima balsuoti iš anksto, net nusidriekė eilės, o apygardos rinkimų komisijos narės bėdojo „ne spaudai“, kad net pietų pavalgyti nėra kada. Vyriausiosios rinkimų komisijos duomenimis, per pirmąją išankstinio...


Gegužės 13-14 dienomis Lietuvoje vyko išankstinis balsavimas prezidento rinkimams. Anksčiau balsavo tie, kurie dėl tam tikrų aplinkybių negalės balsuoti sekmadienį savo rinkiminėje apylinkėje. Palangoje per dvi dienas balsavo 482 rinkimo teisę turintys asmenys. Šis skaičius iškėlė Palangą į aktyviausiai balsuojančių savivaldybių gretas. 


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius