Palanga – vienas iš aktyviausiai balsuojančių miestų

Monika ŠIUGŽDAITĖ, 2009-05-16
Peržiūrėta
0
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Gegužės 13-14 dienomis Lietuvoje vyko išankstinis balsavimas prezidento rinkimams. Anksčiau balsavo tie, kurie dėl tam tikrų aplinkybių negalės balsuoti sekmadienį savo rinkiminėje apylinkėje. Palangoje per dvi dienas balsavo 482 rinkimo teisę turintys asmenys. Šis skaičius iškėlė Palangą į aktyviausiai balsuojančių savivaldybių gretas. 

 

Balsavo ir vietiniai, ir atvykėliai

Anot Vidos Buivydienės, Palangos savivaldybės rinkimų komisijos pirmininkės, kaip visada buvo šiek tiek nepatenkintų žmonių, būta šiek tiek nesklandumų su duomenų baze ir spausdinant rinkėjų pažymėjimus, tačiau iš esmės išankstinis balsavimas praėjo sklandžiai. „Balsuota gana aktyviai, džiugu“, - teigė V.Buivydienė. Pirmąją išankstinio balsavimo dieną balsavo 209 asmenys, iš jų – 75 palangiškiai. Antrąją sulaukta 273 balsuotojų, iš jų – 140 vietinių žmonių, kiti – atvykėliai iš visos Lietuvos. 

 

Balsavo už moteris

Ketvirtadienį, iš anksto balsuoti atėję žmonės sakė, jog balsuoja už Lietuvos ateitį, renka „naują žmogų“ ir tikisi permainų. Palangiškiai tvirtino atėję dėl to, jog nėra garantuoti, ar spės atlikti savo pilietinę pareigą sekmadienį, o žmonės, kurių rinkiminės apylinkės toli – jog jiems patogiau balsuoti iš anksto. Raimondas, kurio rinkiminė apylinkė – Ukmergėje, balsavo Palangoje. „Čia gyvenu pusantrų metų, nuomojamės butą. Grįžti kone per visą Lietuvą – negaliu. O balsuosiu už moteris, norisi permainų“, - teigė vyras. Garbaus amžiaus Teodora, gyvenanti Palangoje pas dukrą teigė, jog iki jai priskirtos rinkiminės apylinkės toli, o čia ateiti dar sugebėjusi. „Aš taip pat balsuosiu už vieną iš moterų. Ne tik vyrai gali valdyti šalį“, - sakė moteris.  

 

Paštu – 302 balsuotojai

Trečiadienį vyko balsavimas ir specialiuose paštuose, kur gali balsuoti tie rinkėjai, kurie dėl sveikatos būklės ar amžiaus yra sveikatos priežiūros, socialinės rūpybos ar globos įstaigose, taip pat – atliekantys privalomąją karo tarnybą, atliekantys valstybės tarnybą ar dirbantys pagal darbo sutartis tarptautinėse karinėse operacijose užsienyje arba atliekantys arešto ar laisvės atėmimo bausmę. Palangoje tokių balsuotojų būta 302. Penktadienį ir šeštadienį vyks balsavimas namuose, tokiu būdu balsuoti galės asmenys, sulaukę daugiau nei 70 metų, turintys negalią, sergantys ir nedarbingumo pažymėjimą turintys rinkėjai.

 

Informacija rinkėjams

Palangos savivaldybės rinkimų komisijos pirmininkė primena, jog prie Palangos savivaldybės registruoti asmenys sekmadienį savo balsus turėtų atiduoti Vilniaus apylinkėje, Smilčių pradinėje mokykloje, Jūratė gatvė 11. Kauno apylinkė šiais metais persikėlė iš „Lino“ į poilsio namus „Pušynas“, Žvejų gatvė 1.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Penktadienį, rugsėjo 6 d., Palangoje susirinko šalies miestus tvarkančių įmonių atstovai – kurorte vyko Lietuvos savivaldybių komunalinių įmonių asociacijos (SKIA) tarybos posėdis, kurio metu buvo aptariami šalies komunalininkams aktualiausi klausimai. „Palangos komunalinis ūkis“ šios asociacijos veikloje dalyvauja dar tik pirmus metus, tad ir SKIA...


Atiduoti savo balsą Seimo rinkimuose buvo galima išankstinio balsavimo dienomis – trečiadienį ir ketvirtadienį. Palangos savivaldybėje, kur buvo galima balsuoti iš anksto, net nusidriekė eilės, o apygardos rinkimų komisijos narės bėdojo „ne spaudai“, kad net pietų pavalgyti nėra kada. Vyriausiosios rinkimų komisijos duomenimis, per pirmąją išankstinio...


Jau nuo vasario mėnesio visuose šalies didžiuosiuose prekybos centruose veikia įrengti taromatai. Vieni džiaugiasi, kad patogu ir paprasta grąžinti depozitinę tarą, kiti skundžiasi nosį riečiančiais kvapais, o mažųjų prekybininkų atstovai piktinasi, kad sandėliuose sunku beprasibrauti per priimtą tarą. Per keturis mėnesius rezultatai nudžiugino VšĮ „Užstato...


Palanga kviečia švęsti – gegužės 20-22 dienomis mieste šurmuliuos Kurorto šventė, skelbianti aktyviojo poilsio sezono pradžią.


Lietuvos laisvosios rinkos instituto kasmet atliekamas tyrimas, vadinamasis Lietuvos savivaldybių indeksas, Palangai ir šiemet nebuvo palankus: iš septynių miestų savivaldybių ji pripažinta šešta. 2014-ųjų gruodį, įvertinus 2013-ųjų duomenis, geriausiu paskelbtas Klaipėdos miestas, o prasčiausiai įvertinti Šiauliai. Iš 53-ijų rajonų savivaldybių...


Vasara išretino Palangos savivaldybės Tarybos narius – vakar posėdyje jų dalyvavo tik 17.


Laisvosios rinkos institutas (LLRI) pristatė savivaldybių indeksą, kuris parodo, kurios iš jų tvarkosi geriausiai. Atskirai vertintos miestų ir ne miestų savivaldybės. Tarp miestų pirmauja Klaipėda, Panevėžys ir Alytus, o Palanga – paskutinėje vietoje, šešta.


Šeštadienį vyko Palangos miesto seniūnaičių rinkimai, kurie susiklostė ne visai taip, kaip buvo tikėtasi. Kunigiškių seniūnaitijoje balsavo devyni žmonės, kurie net neturėjo teisės balsuoti, todėl rinkimai laikomi neįvykę. „Kunigiškių seniūnaitijoje buvo du kandidatai – Vida Merkevičiūtė bei Stanislovas Norkus. Jei rinkimai būtų įskaityti, tuomet vyras būtų laimėjęs vieno balso persvara....


Palangiškiai balsavo už eurokomisarę

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 05 20 | Rubrika: Miestas

Preliminariais Vyriausiosios rinkimų komisijos duomenimis, naująja šalies vadove išrinkta eurokomisarė Dalia Grybauskaitė. Palangoje už ją savo balsus atidavė net 76,82 proc. rinkėjų.


Gegužės 13-14 dienomis Lietuvoje vyko išankstinis balsavimas prezidento rinkimams. Anksčiau balsavo tie, kurie dėl tam tikrų aplinkybių negalės balsuoti sekmadienį savo rinkiminėje apylinkėje. Palangoje per dvi dienas balsavo 482 rinkimo teisę turintys asmenys. Šis skaičius iškėlė Palangą į aktyviausiai balsuojančių savivaldybių gretas. 


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas