Palanga – vienas iš aktyviausiai balsuojančių miestų

Monika ŠIUGŽDAITĖ, 2009-05-16
Peržiūrėta
838
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Gegužės 13-14 dienomis Lietuvoje vyko išankstinis balsavimas prezidento rinkimams. Anksčiau balsavo tie, kurie dėl tam tikrų aplinkybių negalės balsuoti sekmadienį savo rinkiminėje apylinkėje. Palangoje per dvi dienas balsavo 482 rinkimo teisę turintys asmenys. Šis skaičius iškėlė Palangą į aktyviausiai balsuojančių savivaldybių gretas. 

 

Balsavo ir vietiniai, ir atvykėliai

Anot Vidos Buivydienės, Palangos savivaldybės rinkimų komisijos pirmininkės, kaip visada buvo šiek tiek nepatenkintų žmonių, būta šiek tiek nesklandumų su duomenų baze ir spausdinant rinkėjų pažymėjimus, tačiau iš esmės išankstinis balsavimas praėjo sklandžiai. „Balsuota gana aktyviai, džiugu“, - teigė V.Buivydienė. Pirmąją išankstinio balsavimo dieną balsavo 209 asmenys, iš jų – 75 palangiškiai. Antrąją sulaukta 273 balsuotojų, iš jų – 140 vietinių žmonių, kiti – atvykėliai iš visos Lietuvos. 

 

Balsavo už moteris

Ketvirtadienį, iš anksto balsuoti atėję žmonės sakė, jog balsuoja už Lietuvos ateitį, renka „naują žmogų“ ir tikisi permainų. Palangiškiai tvirtino atėję dėl to, jog nėra garantuoti, ar spės atlikti savo pilietinę pareigą sekmadienį, o žmonės, kurių rinkiminės apylinkės toli – jog jiems patogiau balsuoti iš anksto. Raimondas, kurio rinkiminė apylinkė – Ukmergėje, balsavo Palangoje. „Čia gyvenu pusantrų metų, nuomojamės butą. Grįžti kone per visą Lietuvą – negaliu. O balsuosiu už moteris, norisi permainų“, - teigė vyras. Garbaus amžiaus Teodora, gyvenanti Palangoje pas dukrą teigė, jog iki jai priskirtos rinkiminės apylinkės toli, o čia ateiti dar sugebėjusi. „Aš taip pat balsuosiu už vieną iš moterų. Ne tik vyrai gali valdyti šalį“, - sakė moteris.  

 

Paštu – 302 balsuotojai

Trečiadienį vyko balsavimas ir specialiuose paštuose, kur gali balsuoti tie rinkėjai, kurie dėl sveikatos būklės ar amžiaus yra sveikatos priežiūros, socialinės rūpybos ar globos įstaigose, taip pat – atliekantys privalomąją karo tarnybą, atliekantys valstybės tarnybą ar dirbantys pagal darbo sutartis tarptautinėse karinėse operacijose užsienyje arba atliekantys arešto ar laisvės atėmimo bausmę. Palangoje tokių balsuotojų būta 302. Penktadienį ir šeštadienį vyks balsavimas namuose, tokiu būdu balsuoti galės asmenys, sulaukę daugiau nei 70 metų, turintys negalią, sergantys ir nedarbingumo pažymėjimą turintys rinkėjai.

 

Informacija rinkėjams

Palangos savivaldybės rinkimų komisijos pirmininkė primena, jog prie Palangos savivaldybės registruoti asmenys sekmadienį savo balsus turėtų atiduoti Vilniaus apylinkėje, Smilčių pradinėje mokykloje, Jūratė gatvė 11. Kauno apylinkė šiais metais persikėlė iš „Lino“ į poilsio namus „Pušynas“, Žvejų gatvė 1.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Kaip laikomasi saviizoliacijos reikalavimų, šią savaitę (gegužės 10-14 d.) Palangoje patikrinti 36 asmenys, grįžę ar atvykę iš užsienio valstybių, iš jų 2 – grįžę iš šalių, iš kurių atvykus taikomos sustiprintos užkrečiamųjų ligų kontrolės priemonės. Pažeidimų dėl saviizoliacijos laikymosi nenustatyta.


Nacionalinio visuomenės sveikatos centro lapkričio 6 d. duomenimis šiuo metu Palangoje sergančiųjų koronaviruso infekcija skaičius – 95 asmenys. Šiuo metu Palangoje saviizoliacijoje yra 121 asmuo (ne vien tik Palangos gyventojai). Bendras Palangos miesto savivaldybės gyventojams patvirtintų ligos atvejų skaičius nuo karantino pradžios – 112, pasveikusių – 14...


Net keturias dienas - nuo pirmadienio iki penktadienio - vyksta išankstinis balsavimas Seimo rinkimuose. Palangoje jis vyksta atremontuotose patalpose Savivaldybės vidiniame kieme, viešbučio "Žydroji liepsna" (Gintaro gatvė) kieme. (PILDOMA).


Prieš pasveikindamas miesto pedagogus Š. Vaitkus pirmadienį atidavė savo balsą Seimo rinkimuose.


Atiduoti savo balsą Seimo rinkimuose buvo galima išankstinio balsavimo dienomis – trečiadienį ir ketvirtadienį. Palangos savivaldybėje, kur buvo galima balsuoti iš anksto, net nusidriekė eilės, o apygardos rinkimų komisijos narės bėdojo „ne spaudai“, kad net pietų pavalgyti nėra kada. Vyriausiosios rinkimų komisijos duomenimis, per pirmąją išankstinio...


Jau nuo vasario mėnesio visuose šalies didžiuosiuose prekybos centruose veikia įrengti taromatai. Vieni džiaugiasi, kad patogu ir paprasta grąžinti depozitinę tarą, kiti skundžiasi nosį riečiančiais kvapais, o mažųjų prekybininkų atstovai piktinasi, kad sandėliuose sunku beprasibrauti per priimtą tarą. Per keturis mėnesius rezultatai nudžiugino VšĮ „Užstato...


Lietuvos laisvosios rinkos instituto kasmet atliekamas tyrimas, vadinamasis Lietuvos savivaldybių indeksas, Palangai ir šiemet nebuvo palankus: iš septynių miestų savivaldybių ji pripažinta šešta. 2014-ųjų gruodį, įvertinus 2013-ųjų duomenis, geriausiu paskelbtas Klaipėdos miestas, o prasčiausiai įvertinti Šiauliai. Iš 53-ijų rajonų savivaldybių...


Laisvosios rinkos institutas (LLRI) pristatė savivaldybių indeksą, kuris parodo, kurios iš jų tvarkosi geriausiai. Atskirai vertintos miestų ir ne miestų savivaldybės. Tarp miestų pirmauja Klaipėda, Panevėžys ir Alytus, o Palanga – paskutinėje vietoje, šešta.


Palangiškiai balsavo už eurokomisarę

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 05 20 | Rubrika: Miestas

Preliminariais Vyriausiosios rinkimų komisijos duomenimis, naująja šalies vadove išrinkta eurokomisarė Dalia Grybauskaitė. Palangoje už ją savo balsus atidavė net 76,82 proc. rinkėjų.


Gegužės 13-14 dienomis Lietuvoje vyko išankstinis balsavimas prezidento rinkimams. Anksčiau balsavo tie, kurie dėl tam tikrų aplinkybių negalės balsuoti sekmadienį savo rinkiminėje apylinkėje. Palangoje per dvi dienas balsavo 482 rinkimo teisę turintys asmenys. Šis skaičius iškėlė Palangą į aktyviausiai balsuojančių savivaldybių gretas. 


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius