Palanga įgyvendina dar vieną projektą: kils Jaunimo užimtumo ir savanorystės centras

Palangos tiltas, 2021-08-07
Peržiūrėta
2247
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Jaunimo ir savanorystės centras Palangos m. sav. vizualizacija
Jaunimo ir savanorystės centras Palangos m. sav. vizualizacija

Neilgai trukus Palangoje ims kilti Jaunimo užimtumo ir savanorystės centras – jau paskelbtas konkursas rangos darbams, pasiūlymus galima teikti iki rugpjūčio 27 d., o nugalėtoją tikimasi paskelbti rugsėjį.

Modernus bei jaunimo poreikiams pritaikytas Jaunimo užimtumo ir savanorystės centras iškils prie Savivaldybės, Vytauto g. 110 esančio pastato vietoje. ”Šis projektas yra labai svarbus kurorto jaunimui – Palangos jaunuoliai turės puikias sąlygas susiburti bei užsiimti patinkančia ir prasminga veikla“, – pabrėžė Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus. 

Šiuo metu kurorto jaunuoliai laisvalaikį leidžia jiems skirtoje Jaunimo erdvėje „Be stogo“, kuri visiems norintiems atvira kiekvieną dieną iki vėlaus vakaro – priklausomai nuo numatytų veiklų, net iki 23 valandos. „Atvira jaunimo erdvė skirta visiems 14–29 metų jaunuoliams, norintiems įdomiai ir saugiai praleisti laisvalaikį, bendrauti, susipažinti, užsiimti įvairiomis veiklomis, sužinoti naujų įdomių dalykų. Ji taip pat yra prieglobstis įvairioms jaunimo organizacijoms, čia didelis dėmesys skiriamas savanorystės populiarinimui, aktualios jaunimui informacijos teikimui“, – sakė Laura Janušienė, Palangos miesto savivaldybės administracijos jaunimo reikalų koordinatorė.

Jau šiandien atviroje jaunimo erdvėje „Be stogo“ laukiami ne tik palangiškiai, bet ir jaunuoliais iš kitų šalies miestų. Tikimasi, kad atsiradus Jaunimo užimtumui ir savanorystės centrui, veikla dar daugiau plėsis, bus įgyvendinama daugiau iniciatyvų. „Svarbiausias mūsų tikslas – suteikti galimybę jaunimui saugiai pabūti, praleisti laisvalaikį. Ne mažiau svarbu palaikyti jaunimo iniciatyvas, padėti aktyviems jaunuoliams vykdyti projektinę veiklą, o mažiau aktyvius – sudominti, įtraukti į vykdomas veiklas, rengti susitikimus su nevyriausybinėmis organizacijomis, skatinti jaunuolių pilietiškumą“, – pabrėžė jaunimo reikalų koordinatorė.

Naujajame Jaunimo užimtumo ir savanorystės centre ir šalia jo numatyta įrengti aktyvaus poilsio zonas, darbo vietas nevyriausybinėms organizacijoms, patalpą konferencijoms bei seminarams organizuoti. Jaunimo užimtumo ir savanorystės centre taip pat bus organizuojamas Palangos bendruomenės narių užimtumas, telkiami savanoriai ir skatinama savanorystė, vykdoma projektinė veikla, jaunuoliai ir bendruomenė bus konsultuojami bei informuojami įvairiais jiems aktualiais klausimais.

Pasak kurorto vadovo Š. Vaitkaus, labai svarbu yra tai, kad Jaunimo užimtumo ir savanorystės centre bus laukiami ne tik jaunuoliai, bet ir visi nevyriausybinių organizacijų nariai, senjorai. „Neabejojame, kad iniciatyvus bei aktyvus jaunimas padės vyresnio amžiaus palangiškiams atlikti jiems svarbias operacijas internetu, pagal galimybes pamokys juos naudotis kitomis informacinėmis technologijomis, taip pat – supažindins su savanorystės galimybėmis bei apmokys norinčius savanoriauti, įtrauks į projektinę veiklą“, – kalbėjo Š. Vaitkus.

Palangos savivaldybės inf

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite


Miesto centre – ties Vytauto ir Jūratės gatvių sankirta – kyla modernus Jaunimo užimtumo ir savanorystės centras, kuriame kurorto jaunuoliai turės puikias sąlygas susiburti bei užsiimti patinkančia ir prasminga veikla. 


Palangoje artimiausiu metu ims kilti Jaunimo ir savanorystės centras – penktadienį, lapkričio 19 d., Palangos miesto savivaldybės administracijos direktorė Akvilė Kilijonienė pasirašė sutartį su rangovais. 


Palangos viešoji biblioteka organizuoja ir įgyvendina tęstinį kvalifikacijos bei kompetencijų ugdymo projektą bibliotekininkams „Kūrybinis žvilgsnis į rytojų 2“. Mokymų ciklas prasidės rugsėjo 16 d. ir tęsis iki gruodžio mėnesio.


Neilgai trukus Palangoje ims kilti Jaunimo užimtumo ir savanorystės centras – jau paskelbtas konkursas rangos darbams, pasiūlymus galima teikti iki rugpjūčio 27 d., o nugalėtoją tikimasi paskelbti rugsėjį.


Palangos senoji gimnazija įgyvendina valstybės Sporto rėmimo fondo ir Palangos miesto savivaldybės lėšomis finansuojamą ir Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos bei Švietimo mainų paramos fondo administruojamą projektą Sporto inventoriaus ir įrangos įsigyjimas”.


2020 metai visam pasauliui sukėlė virtinę iššūkių dėl pasaulinės pandemijos. Palangos kultūros ir jaunimo centras – ne išimtis, tačiau nenumatyti projektai ir renginiai išmokė į pokyčius žiūrėti lanksčiai bei ieškoti kūrybiškų sprendimų, mokymosi ir naujų atradimų galimybių.


Palangos viešoji biblioteka organizuoja ir įgyvendina kvalifikacijos bei kompetencijų ugdymo projektą bibliotekininkams „Kūrybinis žvilgsnis į rytojų“. Nuo rugsėjo 10 d. bibliotekoje vyks mokymų ciklas. Mokymuose dalyvaus bibliotekininkai iš Palangos miesto švietimo įstaigų.  


Pasikeitė Savivaldybės internetinės svetainės adresas. Naujasis yra toks - www.naujas.palanga.lt


Vasarį Palanga pakliuvo net į šalies žiniasklaidos dėmesį, kai iš Palangos kultūros ir jaunimo centro (PKJC) vadovo pareigų pasitraukė Žilvinas Kažys, kartu su savimi „išsivesdamas“ dar šešis darbuotojus. Tarp pasitraukusiųjų buvo ir vadybininkas, kurorto renginių „siela“ Nerijus Stasiulis, bet jis apsigalvojo ir šiandien...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius