Palanga keis automobilių apmokestinimą: daugiau mokės ir poilsiautojai, ir vietiniai

Palangos tiltas, 2024-04-23
Peržiūrėta
2010
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

tv3.lt nuotr.
tv3.lt nuotr.

Bene daugiausiai poilsiautojų sulaukiantis šalies kurortas ruošiasi keisti automobilių statymo apmokestinimą. Panašu, kad daugiau mokės ir tie, kas atvažiuoja tik pro retą, ir tie, kas gyvena kurorte. Ir net tie, kas važinėja elektromobiliais.

Tai numato Palangos miesto savivaldybės tarybos sprendimo projektas, oficialiai registruotas teisės aktų duomenų bazėje. Dėl jo miesto taryba turėtų galutinai apsispręsti artimiausiame posėdyje.

Teks mokėti ir šaltuoju metu, plečiama brangiausia zona 

Šiuo metu už automobilių statymą centrinėje Palangos dalyje reikia mokėti tik nuo gegužės 15 d. iki rugsėjo 15 d.

Naujame tarybos sprendimo projekte numatoma, kad kurorte automobilių statymas būtų apmokestinamas ištisus metus – taip pat ir šaltuoju sezonu nuo rugsėjo 16 d. iki gegužės 14 d.

Tarifai už automobilio statymą skiriasi priklausomai nuo zonos (raudonos, geltonos ir žalios), kurioje jie bus pastatyti. 

Bent jau registruotame projekte vasarą siūloma palikti dabar galiojančius tarifus: nuo 0,8 euro už 1 val. geltonojoje zonoje iki 2,2 euro už 1 val. žaliojoje zonoje, jeigu už stovėjimą bus sumokėta nedelsiant pastačius automobilį. 

Jeigu sumokėta bus ne iš karto, vėliau nepriklausomai nuo stovėjimo laiko teks sumokėti nuo 20 iki 40 eurų ir pasišalinti iki kitos dienos 24 val.

Tiesa, jeigu vasarą transporto priemonės parkavimas apmokestinamas nuo 7 val. iki 24 val., tai žiemą mokėti reikės nuo 8 val. iki 20 val. 

Žiemą siūloma apmokestinti žaliąją zoną – po 1 eurą už 1 val. 

Tarybai siūloma išplėsti ir brangiausios – žaliosios – zonos ribas. Dabar ji yra išsidėsčiusi link jūros į kairę nuo Vytauto gatvės tarp Kęstučio gatvės pietuose ir Basanavičiaus gatvės šiaurėje. Projektu siūloma ją išplėsti nuo pat sankirtos su Klaipėdos gatve pietuose iki Jūratės gatvės šiaurėje.

Rinkliava pabrangs ir vietiniams gyventojams 

Vietiniams gyventojams, kurie norės statyti automobilius ne savo kieme, Palangos taryba siūlo taip pat didesnes rinkliavas. 

Dabar leidimas vienam automobiliui kainuoja 5 eurus už visą sezoną nuo gegužės iki rugsėjo. 

Pagal naują tvarką leidimai gyventojams būtų išduodami vienam mėnesiui. Šiltuoju sezonu vienas leidimas kainuotų 15, 30 arba 40 eurų priklausomai nuo zonos, kuriame automobilis bus statomas.

Leidimas elektromobiliui dabar irgi kainuoja 5 eurus. Jis reikalingas šiltuoju sezonu. Naujoje tvarkoje siūloma, kad leidimas elektromobiliui kainuotų 15 eurų per metus. 

Tvarkoje teigiama, kad lėšos iš rinkliavos už automobilių statymą naudojamos Palangos miesto viešajai infrastruktūrai gerinti.

Rinkliavos tikslas apibūdinamas taip: 

„Reguliuojant automobilių srautus pagerinti eismo sąlygas, skatinti alternatyvius kelionių būdus siekiant pagerinti gyvenimo ir darbo kokybę, socialines ir ekonomines sąlygas ekologinę būklę Palangos miesto teritorijose, kuriose yra intensyvus automobilių eismas.“ 

Nuo praėjusio penktadienio Palangos savivaldybė neatsakė į portalo tv3.lt klausimus apie automobilių statymo apmokestinimo pokyčius.

Papildyta 14:42 val. 

Pasirodžius šiai publikacijai Palangos miesto savivaldybės administracijos atstovė spaudai Tamara Zaiceva atsiuntė komentarą, kuriame nurodė: 

„Ketvirtadienį ketinama svarstyti klausimą Dėl vietinės rinkliavos už naudojimąsi Palangos miesto savivaldybės tarybos nustatytomis vietomis automobiliams statyti. Šį klausimą Palangos savivaldybės taryba svarstys Palangos rinkliavų centro siūlymu. <...> 

Klausimo teikėjai siūlo, kad Palanga atsisakytų automobilių stovėjimo apmokestinimo nakties metu. Tad, jei šis siūlymas bus patvirtintas, palikus transporto priemones tam nustatytose miesto gatvėse už jų stovėjimą reikės mokėti tik nuo 7 val. ryto iki 24 val. Todėl tie, kurie atvyks į kurortą nakties metu, po vidurnakčio automobilius iki ryto galėtų palikti nemokamai ir taip nemažai sutaupytų. <...> 

Kita galima naujovė, tačiau dėl jos dar nėra galutinai apsispręsta ir dar diskutuojama, kelias arčiausiai jūros esančių žaliosios zonos gatvių atkarpas apmokestinti ir pasibaigus karštajam turistiniam sezonui, t.y. nuo rugsėjo 16 d. iki gegužės 14 d. Rinkliava galimai būtų imama nedidelėje Vytauto gatvės atkarpoje nuo Kęstučio gatvės iki S.Dariaus ir S.Girėno gatvės (iki botanikos parko), taip pat S. Daukanto, A.Mickevičiaus, Gedimino gatvių atkarpose bei aikštelėje prie Birutės g. 36. 

Čia nuo rugsėjo 16 d. iki gegužės 14 d. pastatyti automobilius vienai valandai kainuotų simbolinį 1 euro mokestį. Jis būtų imamas nuo 8 iki 20 val. 

Dėl leidimų kainų vietos gyventojams dar yra svarstoma. Pabrėžtina, jog tai pasakytina tik apie tuos kurorto gyventojus, kurie gyvena būstuose šalia gatvių, kur automobilių parkavimas yra apmokestinamas, ir neturi vietos transporto priemones palikti savo kieme – dėl per mažo kiemo ar juose įrengus lauko pavėsines ir pan. Pernai tokių leidimų buvo išduota tik 37. Reguliuojant leidimų kainas siekiama, kad gyventojai peržiūrėtų savo kiemų užstatymą laikinais statiniais ir rastų galimybių savo transporto priemones sutalpinti prie namų, o ne paliktų juos miesto gatvėse. 

Atkreiptinas dėmesys, jog tai tėra siūlymai, ar jie bus priimti ir koks bus galutinis sprendimas dėl automobilių statymo apmokestinimo, Palangos miesto taryba apsispręs ketvirtadienį.“

šaltinis: tv3.lt

Jūsų komentaras:

Palangos gyventojas 2024-04-25 10:44 (IP: 162.158.222.87)
O kada išspręstų paprastą problemą dėl patekimo į savo namus . Kaip parvažiuoti namo po darbo ( nuo gegužės 15 iki rugsėjo 1d) kai prie vienintelio privažiavimo į namus yra ženklas nuo 13:00 val. eismas draudžiamas. Niekam neįdomu ir niekas nieko nesigilina.

stiprei 2024-04-24 11:21 (IP: 172.69.52.146)
cia pavarei

To Palangiskis 2024-04-24 11:15 (IP: 162.158.222.86)
Jei esi palangiškis, tai tikrai žinai kur nemokamai gali pastatyti mašiną. Iš ten bet kurią vietą gali pasiekti šiek tiek paėjęs pėsčias. Gatvės, kurios bus apmokestintos, ne tavo kiemas, o mūsų visų ir jos tvarkomos tik iš pinigų, kuriuos miestas ar valstybė gauna tik iš mokesčių. Tai jeigi sumoki vieną kitą eurą už parkavimą, sumoki už miesto tvarkymą. Tada vaikštai atnaujintom gatvėm ir šaligatviais. O jei turi už ką nuvykti į Ventspilį, neverk vieną eurą paaukojęs miestui.

Palangiskis 2024-04-24 06:28 (IP: 162.158.222.243)
O dieve, kaip tam darakonui vis negana ir negana, vis didina, plečia vietas už kurias mokėti... Ir jau taip negana ta skurstanti ir mokesčiais apkrauta žmogų... Bet ne va dar vis didinama kaip ir kasmet... Tuoj ir pagalvės mokestį kels... Bankai kelią mokesčius, valstybė kelią, savivaldybės lupikauja... Kokioje šalyje aš gyvenu, gėda... Visi ubagais eina, bet mokesčiai didėja ir didėja... Gerai, kad Latvijoje dar galima be problemų, be baudų ir mokesčių kosminių... Į Liepoja, Ventspili vis daugiau ir daugiau lietuvių bėga nuo tų rinkliavų visokių ir baudų... Beje, o kadanors mažins kokius mokesčius, rinkliava? Ar ir toliau iš tų senolių, vietinių lups pinigą, nes jaunimas visas isvaziaves

Palangiskis 2024-04-24 06:27 (IP: 162.158.222.243)
O dieve, kaip tam darakonui vis negana ir negana, vis didina, plečia vietas už kurias mokėti... Ir jau taip negana ta skurstanti ir mokesčiais apkrauta žmogų... Bet ne va dar vis didinama kaip ir kasmet... Tuoj ir pagalvės mokestį kels... Bankai kelią mokesčius, valstybė kelią, savivaldybės lupikauja... Kokioje šalyje aš gyvenu, gėda... Visi ubagais eina, bet mokesčiai didėja ir didėja... Gerai, kad Latvijoje dar galima be problemų, be baudų ir mokesčių kosminių... Į Liepoja, Ventspili vis daugiau ir daugiau lietuvių bėga nuo tų rinkliavų visokių ir baudų... Beje, o kadanors mažins kokius mokesčius, rinkliava? Ar ir toliau iš tų senolių, vietinių lups pinigą, nes jaunimas visas isvaziaves

asta 2024-04-23 20:30 (IP: 162.158.222.163)
Mokesčiai, mokesčiai, o kažkas užsimanė į Europos parlamentą'

Taip pat skaitykite

Bene daugiausiai poilsiautojų sulaukiantis šalies kurortas ruošiasi keisti automobilių statymo apmokestinimą. Panašu, kad daugiau mokės ir tie, kas atvažiuoja tik pro retą, ir tie, kas gyvena kurorte. Ir net tie, kas važinėja elektromobiliais.


Šios savaitės viduryje į Lietuvą plūstelėjus karščio bangai, poilsiautojai plūstelėjo į pajūrį. 


Birželis Palangą nustebino ne tik alinančia kaitra, bet ir tokiu vasaros metu dar neregėtu prie jūros besiveržiančių poilsiautojų srautu. Jie suvartojo čia rekordinį geriamojo vandens kiekį, sumokėjo rekordiškai daug už automobilių parkavimą ir išmetė kurorte rekordiškai daug šiukšlių.


Žinomas pajūrio vaikų gydytojas ortopedas. Kaunietis, kuris nė minutėlę nesuabejojo savo sprendimu beveik prieš keturis metus persikelti gyventi į Palangą. O taip pat – „iki kaulų smegenų“ – socialdemokratas, o dabar – ir kandidatas į Socialdemokratų partijos Palangos skyriaus pirminko pareigas. Ar pavyks jam balandį visuotiniame kurorto skyriaus...


Ne paslaptis, kad daugelis gyventojų šiemet atostogoms užsienio pramogas iškeis į Lietuvos pajūrį. Dėl poilsiautojų antplūdžio Palangos pareigūnai pripažįsta turintys daugiau darbo, o pajėgas reikia stiprinti ir pasitelkiant kitų Lietuvos regionų pareigūnus, rašo tv3.lt


Žmogus net ir su mažu kompiuteriniu raštingumu pasakys, kad atnaujinta Palangos miesto savivaldybės svetainė www.palanga.lt atrodo, švelniai tariant, neįspūdingai, net primityviai. Kaimyninių savivaldybių interneto svetainės yra žymiai labiau vizualiai patrauklesnės, jose lengviau ir mieliau naršyti. Palangos miesto savivaldybė tokią kuklią miesto interneto svetainę...


Pasikeitė Savivaldybės internetinės svetainės adresas. Naujasis yra toks - www.naujas.palanga.lt


Kai kitų miestų seniūnaičiai prisiimtą veiklą vykdo, gaudami tam tikrą mokestį patiriamoms išlaidoms padengti, Palangos seniūnaičiai apie tai gali tik pasvajoti. Prieš keletą dienų Klaipėdos seniūnaičiai išsireikalavo miesto tarybos didesnių išmokų, nuo šiol jie gaus 50 eurų per mėnesį išlaidoms, susijusioms su šia veikla, padengti....


Jūratės gatvės 26 ir 28 daugiabučių namų gyventojai ne tik gyvena atnaujintuose namuose, bet jiems dar ir įrengta automobilių stovėjimo aikštelė. Tačiau Palanga nebūtų Palanga, jeigu laisva aikštelė neįskeltų kivirčų kibirkšties. Joje kartais automobilius pasistato ir prašalaičiai, o tai labai nepatinka gyventojams, kurie tikina, jog dėl to patys kartais...


Šeštadienį Palangos Birutės parkas pakvies į šventę – kurorte bus minima tradicinė, jau aštuntoji Birutės parko diena, kurios metu gamtos apsuptyje visą dieną šurmuliuos renginiai.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius