Palanga klegėte klega – didžiausias šalies kurortas mini grąžinimo Lietuvai šimtmetį (100 NUOTRAUKŲ GALERIJA)

Palangos tiltas, 2021-07-03
Peržiūrėta
2595
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Domo Rimeikos nuotraukoje: Palangos meras Šarūnas Vaitkus pasitinka Prezidentą Gitaną Nausėdą
Domo Rimeikos nuotraukoje: Palangos meras Šarūnas Vaitkus pasitinka Prezidentą Gitaną Nausėdą

Šis savaitgalis Palangoje išskirtinis – didžiausias šalies kurortas mini grąžinimo Lietuvai šimtmetį. Įvairiose miesti kertelėse šurmuliuoja šventiniai renginiai, jo dalyvius nukeliantys į visai Lietuvai svarbius šimto metų senumo įvykius.

Tiems, kurie nežino itin gerai Palangos istorijos, primename, kad Lietuvos Taryba 1918 m. vasario 16 dieną Vilniuje pasirašė Nepriklausomybės Aktą, kuriuo buvo atkurta Lietuvos nepriklausomybė. Tačiau Nepriklausomos demokratinės valstybės atkūrimo akte Lietuvos signatarai padarė klaidą, nenurodę savo kuriamos valstybės teritorinių ribų. Pagal istoriškai susiklosčiusias realijas, Palangai savo nepriklausomybės teko dar palaukti daugiau kaip dvejus metus, pakol Palanga Tarptautinio arbitražo sprendimu buvo grąžinta Lietuvai. 

Susitarimo aktas buvo pasirašytas 1921 metų kovo 30 d., ir jau kitą dieną, kovo 31 d., Lietuvos kariuomenė kartu su žymiausiais šalies politikais, inteligentijos atstovais, bendruomenės nariais iškilmingai įžengė į Palangą. Čia ties dabartinių Kretingos ir Vytauto gatvių sankirtoje specialiai šiai progai įrengtais miesto vartais žygio dalyvius labai džiugiai pasitiko Palangos kunigas Julijonas Kasperavičius, kiti žinomi ir aktyvūs Palangos visuomenės veikėjai bei gausiai susirinkusi miesto bendruomenė.

Šis istorinis žygis buvo atkartotas ir šį šeštadienį, liepos 3 d.

Čia ties dabartinių Kretingos ir Vytauto gatvių sankirtoje specialiai šiai progai įrengtais miesto vartais žygio dalyvius labai džiugiai pasitiko Palangos seniūnas bei gausiai susirinkusi miesto bendruomenė. 

Visi norintys 13 val. pajudėjo nuo Kretingos g. pradžios (iš Kretingos pusės) ir ėjo iki Vytauto ir Kretingos gatvių sankirtos, kur ties įrengtais istoriniais miesto vartais eisenos dalyvius pasitiko LR Prezidentas Gitanas Nausėda ir kurorto meras Šarūnas Vaitkus. 

Tuomet eisenos dalyviai, atkartodami prieš šimtą metų vykusius įvykius, patraukė į Birutės parką, kur Birutės kalno papėdėje, tiksliai toje pačioje vietoje, kur iškilmės vyko prieš šimtą metų, vyko Palangos grąžinimo Lietuvai šimtmečiui skirtas teatralizuotas renginys, atkartojantis anuometinius įvykius. 

Siekiant išskirtinai pagerbti Lietuvai palankų sprendimą iškovojusią Derybinę grupę dėl Palangos grąžinimo Lietuvai bei Tarptautinės arbitražo komisijos pirmininką Dž. J. Simpsoną, šiais metais kurorte buvo ne tik atnaujinta J. Simpsono vardu pavadinta gatvė, bet ir J. Simpsono bei Meilės al. sankirtoje pastatyta skulptūra, skirta Derybinei grupei bei Dž. J. Simpsonui atminti. 

Šios skulptūros atidarymo renginys taip pat vyko šeštadienį. 

Sekmadienį, liepos 4 d., Šimtmetis bus paminėtas Palangos koncertų salėje – 19 val. čia prasidės šventinis koncertas, kurio metu itin didelis dėmesys bus skiriamas Palangos dabarčiai ir praeičiai. Pasitelkiant senosios bei dabartinės Palangos nuotraukas, bus atgaivinami istoriniai prisiminimai, žiūrovams bus priminta, kaip Palanga atrodė prieš šimtą metų, ir koks kurortas yra šiandien. Koncerte dalyvaus išskirtinai Palangos ir Klaipėdos krašto atlikėjai, tarp kurių – Jurga Šeduikytė, Tadas Girininkas, Loreta Sungailienė, jaunasis talentas Kristupas Kerulis ir kiti, bus svečių ir iš Latvijos. Koncertas unikalus ir tuo, kad jo programą akomponuos Palangos orkestras, tačiau ne scenoje, o iš skirtingų žinomiausių kurorto vietų.

 Palangos grąžinimo Lietuvai šimtmečiui skirtas šventinis koncertas bus filmuojamas ir kiek vėliau transliuojamas per LRT. Koncertas yra nemokamas, Galimybių pasas nėra būtinas, tačiau bus vykdoma registracija, todėl į renginį kviečiame atvykti anksčiau 17.30 val.

Straipsniui naudota ir Delfi.lt informacija

Nuotraukos: Domo Rimeikos

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Birželio 3-5 dienomis visi keliai ves į Palangą, kadangi didžiausiame šalies kurorte šurmuliuos gerą nuotaiką skleidžiantis, gausybę renginių, atrakcijų, naujų potyrių bei malonių netikėtumų dovanojantis festivalis „Myliu Palangą“.


Šis savaitgalis Palangoje išskirtinis – didžiausias šalies kurortas mini grąžinimo Lietuvai šimtmetį. Įvairiose miesti kertelėse šurmuliuoja šventiniai renginiai, jo dalyvius nukeliantys į visai Lietuvai svarbius šimto metų senumo įvykius.


Šis savaitgalis Palangoje bus neeilinis – kurortas minės Palangos grąžinimo Lietuvai šimtmetį. Ta proga didžiausiame šalies kurorte, Palangoje, vyks šventiniai renginiai, jo dalyvius laiko mašina nukelsiantys į visai Lietuvai svarbius šimto metų senumo įvykius.


Savaitgalis Palangoje bus ypatingas – kurortas minės Palangos grąžinimo Lietuvai šimtmetį. Ta proga mieste šurmuliuos šventiniai renginiai, jo dalyvius nukelsiantys į visai Lietuvai svarbius šimto metų senumo įvykius


Gegužės 9 d. 19 val. naujų kūrinių pučiamųjų orkestrams kūrybinis konkursas „MCC Palanga 2020“ kviečia į baigiamąjį projekto renginį – internetu transliuojamame koncerte publikos laukia septynių naujų lietuviškų kūrinių premjera ir pažintis su kompozitoriais.


Grupė uniformuotų Palangos šaulių praėjusį šeštadienį, balandžio 17 d., susirinko S. Daukanto gatvėje prie paminklo 1918–1991 m. Žemaitijos kariams savanoriams atminti. Iš Kauno atvyko garbūs svečiai: dr. Raimundas Kaminskas – Lietuvos laisvės kovotojų sąjungos valdybos pirmininko pavaduotojas, Lietuvos sąjūdžio Kauno tarybos pirmininkas bei Sigitas...


Palangos miestui pasipuošus šventinėmis trispalvėmis ir Palangos miesto vėliavomis, Ąžuoliuko “Sraigelių” grupės priešmokyklinukai su mokytojomis Salomėja Dobromilskiene, Aušra Pališaitiene ir muzikos mokytoja Nijole Petrauskiene kovo 30 d. organizavo ir vedė viktoriną “Palangos lobynai”, skirtą Palangos grąžinimo Lietuvai 100 –...


Palanga pasidabinusi miesto vėliavomis – šiandien, kovo 30 d. sukanka lygiai šimtas metų nuo dienos, kuomet Palanga Tarptautinės arbitražo komisijos sprendimu buvo grąžinta Lietuvai.


Palanga dabinasi miesto vėliavomis ir lygiai po savaitės visus metus minėti ne tik kurortui, bet ir šaliai labai svarbią sukaktį – kovo 30 d. sukaks lygiai šimtas metų nuo dienos, kuomet Palanga Tarptautinės arbitražo komisijos sprendimu buvo grąžinta Lietuvai. Kurorto gyventojai taip pat kviečiami pažymėti šią visai šaliai svarbią sukaktį –...


Nuo pirmadienio Palangos viešbučiai, svečių namai ir poilsiavietės atsiveria ir vėl galės priimti lankytojus.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius