Palanga mini Europos jaunimo informavimo dieną

"Palangos tilto" informacija, 2014-04-18
Peržiūrėta
1367
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palanga mini Europos jaunimo informavimo dieną

Šiandien visos Europos Sąjungos šalys mini Europos jaunimo informavimo dieną, tad „Palangos tiltas“ nusprendė pasiteirauti, kuo ši diena yra svarbi Palangos jaunimui ir ką apie ją mano Palangos Jaunimo darbo centras. Palangos Jaunimo darbo centro vyr. specialistė Lina Šleiniūtė mielai sutiko atsakyti į užduodamus klausimus.

– Lina, kuo ši diena yra tokia svarbi, kad ją mini Europos Sąjunga?

– Mano nuomone, informacija yra vienas svarbiausių XXI a. dalykų, kuris vaidina vis svarbesnį vaidmenį šiuolaikiniame mūsų gyvenime. Gyvename informacijos amžiuje, todėl mūsų karjera, užimtumas tampa vis labiau priklausomi nuo galimybės gauti bei skleisti informaciją. O jaunimas ir yra ta žmonių grupė, kuri informacijai imliausia. Todėl svarbu, kad jis būtų informuotas ir pats skleistų atitinkamą žinią.

– Jeigu teisingai supratau, galima teigti, kad labiau informuotas ar labiau informacines technologijas įvaldęs jaunuolis turi didesnes karjeros galimybes?

– Įvertinant pastarųjų dešimtmečių tendencijas – interneto plėtrą, mobiliųjų telefonų ir kompiuterių revoliuciją, galima drąsiai teigti, kad taip. Šiandien informaciją galima gauti jau vieno mygtuko paspaudimu. Jaunam asmeniui darbo rinkoje dažniausiai jau yra tiesiog būtina mokėti naudotis naujausiomis technologijomis ir gebėti ieškoti, skleisti ar apdoroti informaciją. Juolab, kad Lietuvoje interneto greitis yra vienas sparčiausių pasaulyje, todėl didelės perspektyvos glūdi IT sektoriuje – profesionalių IT specialistų poreikis tik auga.

– Ar Palangos jaunimas turi pakankamai galimybių gauti ir skleisti informaciją?

– Na, galimybė laisvai gauti ir skleisti informaciją garantuoja Konstitucija (juokiasi – aut. past.). Informacija apie darbo rinką ir užimtumo klausimus yra specifinė, tuo rūpinasi daugiausia Lietuvos darbo biržos sistema – teritorinės darbo biržos, Jaunimo darbo centrai. Mes, Jaunimo darbo centras, esame jaunimo užimtumo „hubas“ (liet. – centras), kuriame jaunimui galima rasti kompleksinę informaciją, susijusią su įvairiomis užimtumo formomis. Mes žengiame kartu su naujausiomis technologijomis, socialinėmis medijomis ir informaciją jaunimui pateikiame jiems priimtinomis formomis.

– Bet dažno piliečio nuomone, valstybinės institucijos yra sustabarėjusios...

– Mes veikiame teisės aktų rėmuose, bet tuose rėmuose padarome viską, kad būtume novatoriški ir patrauklūs jaunam žmogui. Šiuo metu Klaipėdos teritorinės darbo biržos Jaunimo darbo centro skyrius kuria internetinės debesijos pagrindu paremtą jaunimo užimtumo duombazę, tikimės iki vasaros ją pristatyti visuomenei.

– Pokalbio pabaigai, ko palinkėtum Palangos jaunimui?

– Būkite „įsijungę“ – skleiskite ir ieškokite informacijos. Tai jums subrandins daug naujų, gerų idėjų, tarp jų ir verslo. Kaip sakė legendinis Niujorko meras Rudy Giuliani  – reikia pradėti nuo mažų darbų.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Visuomenės informavimo etikos komisija rugsėjo 13 d. išnagrinėjo Palangos miesto savivaldybės tarybos nario Dariaus Kubiliaus, kuris dėl netinkamo elgesio buvo atstatydintas iš Palangos miesto savivaldybės tarybos Etikos komisijos pirmininko pareigų, skundą dėl laikraščio „Palangos tiltas“ redaktoriausLino Jegelevičiaus publikacijos „Atsipiskit* nuo Palangos mero ir eikite nachui – jūs...


Gegužės 7 d. 15 val. Palangos kurorto muziejuje palangiškiai ir miesto svečiai kviečiami paminėti ypatingą progą – 25-ąjį šokių grupės „Banguolis“ jubiliejų.


Šį penktadienį, lapkričio 12 d., 16.00 val. Palangos atviroje jaunimo erdvėje prasidės Jaunimo varžybos 2021. Varžybų metu 14-29 m. jaunuoliai galės išbandyti jėgas žaisdami biliardą, stalo futbolą ir kol kas paslaptyje laikomą stalo žaidimą.– geriausių žaidėjų laukia smagūs ir skanūs prizai, o visų dalyvių – gerai praleistas laikas ir įvairios staigmenos. 


Palangos atviroje jaunimo erdvėje „Be stogo“ net ir karantino metu veiklos nestinga – vyksta individualūs susitikimai su lankytojais, įvairios veiklos nuotoliniu būdu ir lauke. Siūloma ir pramogų – pavyzdžiui, norintieji aktyviai leisti laiką gryname ore, kviečiami į teminius pasivaikščiojimus Palangoje.


Spalio 16 d. 11.52 val. planuotas perspėjimo ir informavimo sistemos patikrinimas neįvyks.


Pasikeitė Savivaldybės internetinės svetainės adresas. Naujasis yra toks - www.naujas.palanga.lt


Antradienį Palanga trykšte tryško jaunatviška energija bei entuziazmu – didžiausiame šalies kurorte buvo kūrybingai minima Tarptautinė jaunimo diena. Nuotaikingi renginiai, nuo vidurdienio iki pat vidurnakčio vykę kultūrinėje erdvėje „I love Palanga“, sutraukė jaunimą ir ne vien jaunimą iš Palangos ir ne tik jos.


Praėjusį antradienį, rugpjūčio 12-ąją, pasaulis minėjo Tarptautinę jaunimo dieną. Renginių, skirtų jaunimui, netrūko ir Palangoje. Gražiai ir turiningai į šiuos renginius įsiliejo pernai Palangoje Darbo biržos patalpose duris atvėręs Jaunimo darbo centras, pakvietęs jaunuosius palangiškius į kompleksinį seminarą „Internetinis verslas – teorija ir praktika“.


Palanga mini Europos jaunimo informavimo dieną

"Palangos tilto" informacija, 2014 04 18 | Rubrika: O man ne dzin

Šiandien visos Europos Sąjungos šalys mini Europos jaunimo informavimo dieną, tad „Palangos tiltas“ nusprendė pasiteirauti, kuo ši diena yra svarbi Palangos jaunimui ir ką apie ją mano Palangos Jaunimo darbo centras. Palangos Jaunimo darbo centro vyr. specialistė Lina Šleiniūtė mielai sutiko atsakyti į užduodamus klausimus.


Forume išrinktas Palangos miesto mokyklų savivaldų informavimo centro pirmininkas

Palangos Senosios gimnazijos Parlamento narys Antanas Mikalauskas, 2011 04 03 | Rubrika: Miestas

Lietuvos moksleivių sąjunga (LMS) yra paruošusi projektą mokinių savivaldų stiprinimui.  Mokyklų savivaldos informavimo centras (toliau-MSIC) - tai miesto mokinių savivaldų susibūrimas, kuris turi atsirasti kiekviename mieste, visoje Lietuvoje. MSIC tikslas - vienyti mokyklų savivaldas, stiprinti jų struktūrą, didinti mokinių dalyvavimą ir aktyvumą savivaldų veikla. Toks mokyklų...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius