Palanga mini Europos jaunimo informavimo dieną

"Palangos tilto" informacija, 2014-04-18
Peržiūrėta
1
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palanga mini Europos jaunimo informavimo dieną

Šiandien visos Europos Sąjungos šalys mini Europos jaunimo informavimo dieną, tad „Palangos tiltas“ nusprendė pasiteirauti, kuo ši diena yra svarbi Palangos jaunimui ir ką apie ją mano Palangos Jaunimo darbo centras. Palangos Jaunimo darbo centro vyr. specialistė Lina Šleiniūtė mielai sutiko atsakyti į užduodamus klausimus.

– Lina, kuo ši diena yra tokia svarbi, kad ją mini Europos Sąjunga?

– Mano nuomone, informacija yra vienas svarbiausių XXI a. dalykų, kuris vaidina vis svarbesnį vaidmenį šiuolaikiniame mūsų gyvenime. Gyvename informacijos amžiuje, todėl mūsų karjera, užimtumas tampa vis labiau priklausomi nuo galimybės gauti bei skleisti informaciją. O jaunimas ir yra ta žmonių grupė, kuri informacijai imliausia. Todėl svarbu, kad jis būtų informuotas ir pats skleistų atitinkamą žinią.

– Jeigu teisingai supratau, galima teigti, kad labiau informuotas ar labiau informacines technologijas įvaldęs jaunuolis turi didesnes karjeros galimybes?

– Įvertinant pastarųjų dešimtmečių tendencijas – interneto plėtrą, mobiliųjų telefonų ir kompiuterių revoliuciją, galima drąsiai teigti, kad taip. Šiandien informaciją galima gauti jau vieno mygtuko paspaudimu. Jaunam asmeniui darbo rinkoje dažniausiai jau yra tiesiog būtina mokėti naudotis naujausiomis technologijomis ir gebėti ieškoti, skleisti ar apdoroti informaciją. Juolab, kad Lietuvoje interneto greitis yra vienas sparčiausių pasaulyje, todėl didelės perspektyvos glūdi IT sektoriuje – profesionalių IT specialistų poreikis tik auga.

– Ar Palangos jaunimas turi pakankamai galimybių gauti ir skleisti informaciją?

– Na, galimybė laisvai gauti ir skleisti informaciją garantuoja Konstitucija (juokiasi – aut. past.). Informacija apie darbo rinką ir užimtumo klausimus yra specifinė, tuo rūpinasi daugiausia Lietuvos darbo biržos sistema – teritorinės darbo biržos, Jaunimo darbo centrai. Mes, Jaunimo darbo centras, esame jaunimo užimtumo „hubas“ (liet. – centras), kuriame jaunimui galima rasti kompleksinę informaciją, susijusią su įvairiomis užimtumo formomis. Mes žengiame kartu su naujausiomis technologijomis, socialinėmis medijomis ir informaciją jaunimui pateikiame jiems priimtinomis formomis.

– Bet dažno piliečio nuomone, valstybinės institucijos yra sustabarėjusios...

– Mes veikiame teisės aktų rėmuose, bet tuose rėmuose padarome viską, kad būtume novatoriški ir patrauklūs jaunam žmogui. Šiuo metu Klaipėdos teritorinės darbo biržos Jaunimo darbo centro skyrius kuria internetinės debesijos pagrindu paremtą jaunimo užimtumo duombazę, tikimės iki vasaros ją pristatyti visuomenei.

– Pokalbio pabaigai, ko palinkėtum Palangos jaunimui?

– Būkite „įsijungę“ – skleiskite ir ieškokite informacijos. Tai jums subrandins daug naujų, gerų idėjų, tarp jų ir verslo. Kaip sakė legendinis Niujorko meras Rudy Giuliani  – reikia pradėti nuo mažų darbų.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Žmogus net ir su mažu kompiuteriniu raštingumu pasakys, kad atnaujinta Palangos miesto savivaldybės svetainė www.palanga.lt atrodo, švelniai tariant, neįspūdingai, net primityviai. Kaimyninių savivaldybių interneto svetainės yra žymiai labiau vizualiai patrauklesnės, jose lengviau ir mieliau naršyti. Palangos miesto savivaldybė tokią kuklią miesto interneto svetainę...


Pasikeitė Savivaldybės internetinės svetainės adresas. Naujasis yra toks - www.naujas.palanga.lt


Palangos jaunimas minės tradicinę Draugo dieną

"Palangos tilto" informacija, 2018 11 23 | Rubrika: Miestas

Palangos kultūros ir jaunimo centro atvira jaunimo erdvė „Be stogo“ ketvirtadienį, lapkričio 29 d., 18 val. „Senojoje Hansoje“ (J. Basanavičiaus g. 29) organizuoja Draugo dieną. Šio renginio metu ketinama aptarti jaunimo projektus, vykusius Palangoje, bei palangiškių projektus, kurie buvo įgyvendinti kitose Lietuvos ir Europos vietovėse. Nepamiršti...


Šią savaitę įvyko konkursas dėl leidimų prekiauti ar teikti paslaugas išdavimo Palangos miesto savivaldybės tarybos nustatytose viešosiose vietose. 84 vietoms užimti buvo pateikta 200 prašymų. Tiesa, ne visos vietos sulaukė susidomėjimo, dėl jų bus skelbiama papildoma atranka. Populiariausia veikla šiemet, kaip teigė viena iš komisijos narių...


Tarptautinė jaunimo diena Palangoje – startas naujai erdvei

Palangos m. savivaldybės informacija, 2016 08 11 | Rubrika: Miestas

Tarptautinę jaunimo dieną, pasaulyje minimą rugpjūčio 12 dieną, Palangos jaunimas kasmet pažymi skirtingai, tačiau šie metai – išskirtiniai. Jaunieji palangiškiai džiaugiasi, kad vis realesni tampa planai turėti savo erdvę.


Antradienį Palanga trykšte tryško jaunatviška energija bei entuziazmu – didžiausiame šalies kurorte buvo kūrybingai minima Tarptautinė jaunimo diena. Nuotaikingi renginiai, nuo vidurdienio iki pat vidurnakčio vykę kultūrinėje erdvėje „I love Palanga“, sutraukė jaunimą ir ne vien jaunimą iš Palangos ir ne tik jos.


Praėjusį antradienį, rugpjūčio 12-ąją, pasaulis minėjo Tarptautinę jaunimo dieną. Renginių, skirtų jaunimui, netrūko ir Palangoje. Gražiai ir turiningai į šiuos renginius įsiliejo pernai Palangoje Darbo biržos patalpose duris atvėręs Jaunimo darbo centras, pakvietęs jaunuosius palangiškius į kompleksinį seminarą „Internetinis verslas – teorija ir praktika“.


Palanga mini Europos jaunimo informavimo dieną

"Palangos tilto" informacija, 2014 04 18 | Rubrika: O man ne dzin

Šiandien visos Europos Sąjungos šalys mini Europos jaunimo informavimo dieną, tad „Palangos tiltas“ nusprendė pasiteirauti, kuo ši diena yra svarbi Palangos jaunimui ir ką apie ją mano Palangos Jaunimo darbo centras. Palangos Jaunimo darbo centro vyr. specialistė Lina Šleiniūtė mielai sutiko atsakyti į užduodamus klausimus.


Forume išrinktas Palangos miesto mokyklų savivaldų informavimo centro pirmininkas

Palangos Senosios gimnazijos Parlamento narys Antanas Mikalauskas, 2011 04 04 | Rubrika: Miestas

Lietuvos moksleivių sąjunga (LMS) yra paruošusi projektą mokinių savivaldų stiprinimui.  Mokyklų savivaldos informavimo centras (toliau-MSIC) - tai miesto mokinių savivaldų susibūrimas, kuris turi atsirasti kiekviename mieste, visoje Lietuvoje. MSIC tikslas - vienyti mokyklų savivaldas, stiprinti jų struktūrą, didinti mokinių dalyvavimą ir aktyvumą savivaldų veikla. Toks mokyklų...


Šiandienos data Palangai – itin svarbi. Kovo 30 dieną sukanka 90 metų, kuomet Lietuva atgavo iš Latvijos Palangą ir Šventąją. Palangiškiai jau gali džiaugtis savo lietuvybe bemaž šimtmetį, nors kaip užsiminė šventojiškis kraštotyrininkas Mikelis Balčius, galbūt kai kam būtų tikusi ir kitokia istorijos tėkmė – būti Latvijos, o ne Lietuvos dalimi.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas