Palanga ruošiasi atverti Šventosios švyturį lankytojams

Palangos tiltas, 2022-04-06
Peržiūrėta
3953
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palanga ruošiasi atverti Šventosios švyturį lankytojams

Ruošiantis atverti Šventosios švyturį lankytojams, Palangos miesto savivaldybė ieško galinčiųjų parengti pritaikymo visuomenės poreikiams techninio darbo projektą.

Kaip BNS sakė Palangos mero patarėja Jurgita Vanagė, tai pirmas žingsnis, ruošiantis šio navigacinio statinio atvėrimui.

„Kol kas kalbame apie techninį projektą, dokumentaciją. Tikimės, jog jis bus parengtas ir statybos leidimas gautas dar šiais metais. Na, o apie darbus jei kalbėtume, tai planuotume pradėti 2023 metais“, – teigė savivaldybės atstovė.

Projekto parengimas kainuos 38 tūkst. eurų, 7 tūkst. iš jų bus skirti statinio būklės ekspertizei atlikti.

Pasak J. Vanagės, švyturio sutvarkymo darbų kaina paaiškės atlikus techninio darbo projektą. Vis dėlto jau dabar aišku, kad čia turės būti įrengtas liftas neįgaliesiems, sutvarkyta apžvalgos aikštelė.

„Švyturiai domina tiek vietinius gyventojus, tiek svečius. Lietuva yra jūrinė valstybė, o Palanga, Šventoji – jūrinės gyvenvietės, tai norisi ir iš šios pusės jas pristatyti“, – kalbėjo mero atstovė.

Raudonas keturbriaunis metalinių konstrukcijų Šventosios švyturys pastatytas 1957 metais, jo aukštis – 39 metrai.

BNS

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Sezono naujovė didžiausiame šalies kurorte, Palangoje – aukščiausias Lietuvoje apžvalgos ratas nuo trečiadienio, gegužės 16 d., jau atviras lankytojams. 


Ruošiantis atverti Šventosios švyturį lankytojams, Palangos miesto savivaldybė ieško galinčiųjų parengti pritaikymo visuomenės poreikiams techninio darbo projektą.


Penktadienį, balandžio 30 d., duris atvėręs Palangos gintaro muziejus lankytojus pasitiko su atnaujintomis ekspozicijomis ir kviečia užeiti pro pagrindinį grafų Tiškevičių rūmų įėjimą. Atnaujintoje ir praturtintoje gintaro ekspozicijos salėje, be kitų, pristatomi ir dar niekad lankytojams nerodyti eksponatai, įrengta nauja apšvietimo sistema. Atnaujintą ekspoziciją sudarė...


Žmogus net ir su mažu kompiuteriniu raštingumu pasakys, kad atnaujinta Palangos miesto savivaldybės svetainė www.palanga.lt atrodo, švelniai tariant, neįspūdingai, net primityviai. Kaimyninių savivaldybių interneto svetainės yra žymiai labiau vizualiai patrauklesnės, jose lengviau ir mieliau naršyti. Palangos miesto savivaldybė tokią kuklią miesto interneto svetainę...


Nuo š.m. balandžio 29 d. Viešoji įstaiga Antano Mončio namai-muziejus vėl atveria duris lankytojams.


Pasikeitė Savivaldybės internetinės svetainės adresas. Naujasis yra toks - www.naujas.palanga.lt


Palangiškis farologas Aidas Jurkštas kartą metuose suteikia galimybę įlipti į vieną ar kitą pajūrio švyturį. Šiemet, minint Pasaulinę švyturių dieną, praėjusį šeštadienį norintieji galėjo apžiūrėti apylinkes, įkopę į Klaipėdos švyturį. Pernai žmonėms buvo atidarytas Šventosios švyturys.


Šeštadienį, Pasaulinę švyturių dieną, buvo paminėtas Šventosios švyturio 70-metis. Šia proga buvo suteikta galimybė patiems drąsiausiems užkopti į 40 metrų aukštį. O tokių būta nemažai, net eilė driekėsi prie jubiliejų mininčio švyturio. Pasaulinės švyturių dienos organizatorius Aidas Jurkštas, rengęs penktąją tokią...


Kultūros diena pakvies atverti atminties langus

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2014 04 10 | Rubrika: Miestas

Antradienį, balandžio 15-ąją, palangiškiai kviečiami paminėti pasaulinę Kultūros dieną. Pernai ši diena Kultūros sostinės vėliavą nešusioje Palangoje palydėta šūkiu „Kultūros vertybės amžinos“, o šiemet šventės organizatoriai kviečia aplankyti renginius, kuriuos vienija tema „Atminties langai“. Kaip sakė Palangos kultūros...


Bravoro lankytojams – kinetinės skulptūros

Aistas MENDEIKA, 2009 09 26 | Rubrika: Kultūra

Pirmadienį pramogų komplekso „HBH Juozo alaus bravoras“ skulptūrų parkas pasipuoš būriu naujų skulptorių kūrinių, kurie sukurti čia vykstančio tarptautinio plenero metu.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius