Palanga savo šunų nei registruoja, nei sudaro jiems sąlygų „civilizuotai“ gyventi

Agnė LEKAVIČIENĖ, 2011-09-14
Peržiūrėta
1320
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palanga savo šunų nei registruoja, nei sudaro jiems sąlygų „civilizuotai“ gyventi

Neretai gyvūnų savininkams tenka patirti nusivylimą dėl pabėgusių, dingusių, į namus nesugrįžusių ar nerastų augintinių. Be to, kone kasdien veterinarijos klinikos sulaukia „pamestinukų“. Kadangi gyvūnai dažniausiai būna nepaženklinti bei neregistruoti, neįmanoma nustatyti bei grąžinti juos šeimininkams. Šią problemą padėtų išspręsti atliekamas naminių gyvūnų ženklinimas elektronine tapatybės nustatymo priemone – mikroschema bei registravimas miesto savivaldybės duomenų bazėje. Deja, Palangos savivaldybėje augintiniai kol kas neregistruojami.

 

Trūksta aikštelių

Pasivaikščiojimo su šunimi ritualas – pats svarbiausias kasdieninis dalykas, kuris suartina šeimininką bei augintinį. Tiek šuo, tiek šeimininkas pasijunta viena komanda. Tačiau ką daryti, kuomet pasivaikščiojimams su augintiniu reikia ieškoti tinkamos vietos? Pagrindinėmis miesto gatvelėmis vaikščioti su augintiniu ne tik kad nepatogu, bet ir gali būti pavojinga. Apmaudu, jog Palanga neturi parko, kuris būtų skirtas pasivaikščiojimams su augintiniais. Parke šunys galėtų išsibėgioti, išsižaisti, nesukeldami jokio pavojaus aplinkiniams.

„Norint pradėti gyvūnų registraciją mieste, visų pirma, reikia sudaryti sąlygas augintiniams. Numatyti vietą, kurioje šie galėtų vaikščioti bei pastatyti specialias šiukšlių dėžes, skirtas gyvūnų ekskrementams“, - „Palangos tiltui“ sakė miesto sanitarijos inspekcijos vyriausiasis specialistas Rolandas Martinkus.

R. Martinkaus nuomone, norint mieste įrengti šunų pasivaikščiojimo aikšteles, didelių investicijų nereikia: „Tereikia surasti tinkamą teritoriją. Tačiau, kaip žinia, Palangoje tai padaryti nėra paprasta. Visi mieste esantys parkai skirti miestelėnams bei miesto svečiams. Aikštelė galėtų atsirasti už miesto ribų, tačiau nemanau, kad šunų augintojams tai būtų pati patogiausia vieta“.

 

Būtų taikomas mėnesinis mokestis

Registracijos, identifikacijos tvarką, dokumentų bei vietinės rinkliavos už gyvūnų (šunų, kačių registravimą ir laikymą) dydžius, jų rinkimo ir surinktų lėšų panaudojimo tvarką nustato miesto savivaldybių tarybos.

„Tokia tvarka dėl rinkliavų, be abejonės, papildo miesto biudžetus. Tikiu, jog artimiausiu metu ją priims ir Palangos savivaldybės Taryba. Pavyzdžiui, Klaipėdoje daugiabučiuose namuose už šunų laikymą taikoma 5 litų mėnesinė rinkliava, kačių – 3 litų. Laikyti agresyvų šunį kainuoja brangiau – apie 50 litų per mėnesį“, - laikraščiui sakė R. Martinkus.

Gyvūnų ženklinimas bei registracija yra naudinga dėl to, jog pasiklydę gyvūnai yra grąžinami savininkams bei padeda nustatyti neatsakingus savininkus bei pritaikyti jiems sankcijas. Užregistravus gyvūną, duomenys apie jį ir jo savininką patenka į to miesto gyvūnų duomenų bazę.

„Mano žiniomis, miesto savivaldybėje nuo gruodžio 1 dienos atsiras naujas viešosios tvarkos skyrius, kuris ir kuruotų gyvūnų registracijos tvarkos įgyvendinimą“, - pabrėžė sanitarijos inspekcijos vyriausiasis specialistas R. Martinkus.

Vietinė rinkliava už gyvūnų laikymą netaikoma vienišiems pensininkams, vienišiems invalidams, akliems asmenims, šunų savininkams, turintiems policijos, krašto ar priešgaisrinės apsaugos, žmonių gelbėjimo tarnybų pažymėjimus apie šunų reikalingumą jų veiklai.

 

Paplūdimyje šunims  - ne vieta

Nors Palangos paplūdimių prieigose stovi įspėjamieji ženklai, draudžiantys juose vaikščioti su gyvūnais, miestiečiams bei miesto svečiams, tai, rodos, nė motais. Paplūdimiuose keturkojai ne tik laksto be pavadėlių, bet ir gamtinius reikalus atlieka tiesiog smėlyje. „Gyvūnų priežiūros įstatymas draudžia paplūdimiuose vedžioti gyvūnus. Žmonių mentalitetas šiuo klausimu tiesiog per menkas. Šunys laksto palaidi, tuštinasi tiesiog smėlyje, ant kurio vėliau patys gulinėja“, - piktinosi R. Martinkus, pabrėžęs, jog norint įvesti gyvūnų registracijos įstatymą, pirmiausia reikia įrengti gyvūnų ekskrementų šiukšlių dėžes.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Pirmą kartą Lietuvoje, š.m. gegužės 21 d. organizuojamas išskirtinis renginys Palangos gyvūnų paplūdimyje - Palanga Beach Horse Show 2022. 


Trečdalis šalies gyventojų, laikančių augintinius, juos jau yra paženklinę, o dar 30 proc. tai ketina padaryti artimiausiu metu, mat iki šių metų gegužės 1 dienos Lietuvoje mikroschema turi būti paženklinti ir į Gyvūnų augintinių registrą įtraukti visi šunys, katės bei šeškai.


Atsakingi Palangos miesto savivaldybės administracijos specialistai kasdien vykdo tikslinius saviizoliacijoje esančių asmenų bei karantino sąlygų laikymosi patikrinimus patikrinimus.


Palaikyti nuolatinę švarą namuose gali būti sunku, ypač, jei turite vaikų, kurie, atrodo, kartais sukuria netvarką greičiau nei jūs spėjate ją sutvarkyti. Jei ir jūs su tuo susiduriate arba jei jums sunku laikytis kasdienio namų ruošos darbų tvarkaraščio, galbūt praverstų į savo kasdienybę įtraukti keletą paprastų dalykų, kurie palengvintų kasdienybę namuose bei padėtų...


Sausio 19-20 dienomis Kaune, Aleksandro Stulginskio universiteto parodų paviljone Nr. 3 vyko VI-oji paukščių ir gyvūnų paroda „PET SHOW LIETUVA“, kurioje nepastebėti neliko ir palangiškiai. Parodą globojo Seimo narys Kęstutis Mažeika.


Pasaulis kasmet spalio 4-ąją pažymi Pasaulinę gyvūnų dieną. Pasaulinės gyvūnų dienos misija – pagerbti visas gyvūnų gyvybės formas bei žmonijos ir gyvūnijos tamprų ryšį, padėkoti gyvūnams už jų didžiulę svarbą žmonių gyvenime, suteikiant gyvenimui daugiau džiaugsmo ir prasmės.


„Palangos tilto“ laikraščio balandžio 11 dienos numeryje straipsnis („Šunų vedžiotojų sąmoningumas auga: 53 iš 60-ies turėjo maišelius kakučiams surinkti“, – red. past.) apie augantį šunų vedžiotojų sąmoningumą nepaliko manęs abejingos.


Neretai gyvūnų savininkams tenka patirti nusivylimą dėl pabėgusių, dingusių, į namus nesugrįžusių ar nerastų augintinių. Be to, kone kasdien veterinarijos klinikos sulaukia „pamestinukų“. Kadangi gyvūnai dažniausiai būna nepaženklinti bei neregistruoti, neįmanoma nustatyti bei grąžinti juos šeimininkams. Šią problemą padėtų išspręsti atliekamas naminių gyvūnų...


Jaunieji palangiškiai kūrybingai minėjo gyvūnų dieną

„Palangos tilto“ informacija, 2010 10 10 | Rubrika: Miestas

Visą praėjusią savaitę Palangos miesto Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba minėjo Pasaulinės pasiutligės ir gyvūnijos dienas. Praėjusį pirmadienį renginį, pavadintą „Gyvūnas – mano draugas“, organizavo Šventosios pagrindinėje mokykloje, o vakar gausus būrys vaikų rinkosi Palangos pradinėje mokykloje, kur buvo vertinami jaunųjų gyvūnų mylėtojų darbai – piešiniai bei fotografijos....


Šį sezoną šunų savininkams pajūryje riesta

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 07 18 | Rubrika: Miestas

Kurorto policija, kartu su Palangos miesto valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos vyriausiaisiais inspektoriais Valdžiu Flaksu, Marija Valauskiene bei laikraščio „Palangos tiltas“ žurnalistais, ketvirtadienį anksti ryte pajūryje surengė reidą. Jo tikslas – išaiškinti paplūdimiuose vedžiojančius ir maudančius jūroje keturkojų šeimininkus. Nors beveik prie kiekvieno tako, vedančio į...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius