Palanga sustabdė politinės valios traukinį – reabilitacijos centras „Pušynas“ išsaugotas

"Palangos tilto" informacija, 2022-01-12
Peržiūrėta
499
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palanga sustabdė politinės valios traukinį – reabilitacijos centras „Pušynas“ išsaugotas

VRM ministrės A.Bilotaitės politinės valios traukinys neįveikė palangiškių užkardos. 40 dienų – tiek prireikė vidaus reikalų ministrei suprasti, kad jos deklaruota politinė valia negali būti viršesnė nei susitelkusios visos Palangos bendruomenės, miesto tarybos ir juos palaikančių Lietuvos žmonių nuomonė ir kad toji politinė valia nėra ekspreso traukinys, galintis be sustojimų riedėti tik tokiu maršrutu, kokį sugalvojo ministerijos vadovė – iš taško A (VRM) tiesiai į tašką B (Turto bankas). 

Gruodžio 1 d. paskelbusi, kad Palangos poilsio ir reabilitacijos centras „Pušynas“, kaip ir Druskininkų „Dainava“, yra likviduojamas ir visas šių įstaigų turtas perduodamas Turto bankui privatizuoti, trečiadienio, sausio 12 d., vakarą, ministrė pranešė itin džiugią ir labai lauktą žinią – reabilitacijos įstaigų „Pušynas“ ir „Dainava“ savininko atstovo teisės bus perduotos Sveikatos apsaugos ministerijai. 

„Valio! Palanga sustabdė politinės valios traukinį – reabilitacijos centras „Pušynas“ išsaugotas,” – Palangos meras Šarūnas Vaitkus parašė savo Facebook (Meta).

„Džiaugiuosi, kad kartu su sveikatos apsaugos ministru Arūnu Dulkiu radome geriausią sprendimą“, – pažymėjo A.Bilotaitė. 

„Neabejotinai, aš taip pat džiaugiuosi, kad ministrė džiaugiasi, nes pagaliau priimtas būtent toks sprendimas, kokio siekiau aš, kaip miesto vadovas, kurio tikėjosi kaip mūro siena stojusi visa miesto Taryba, kreipusis į šalies vadovus su kategorišku prieštaravimu dėl „Pušyno“ likvidavimo ir skaičiais bei analize paremtais argumentais prašiusi elgtis valstybiškai, nenaikinti sanatorinio gydymo Palangoje, atsižvelgti į visos Lietuvos žmonių sveikatinimo poreikius bei inicijuoti „Pušyno“ perdavimą Sveikatos apsaugos ministerijos žinion,“ – savo įraše sako Š. Vaitkus.

„Esu itin dėkingas ir Palangos bendruomenei, kuri susitelkė bei palaikė mano bei miesto Tarybos poziciją ir dalyvaudama palaikymo akcijoje, ir aktyviai diskutuojant socialiniuose tinkluose, ir renkant parašus. O jų, pasisakant už „Pušyno“ išsaugojimą, jau surinkta daugiau kaip 4,5 tūkstančio. Man šis bendruomenės palaikymas sprendžiant be galo sudėtingą „Pušyno“ išsaugojimo klausimą buvo itin svarbus ir įkvėpė jokiais būdais nenuleisti rankų. AČIŪ jums,“ – dėkoja meras.

„Norėčiau padėkoti ir Sveikatos apsaugos ministerijai bei ministrui Arūnas Dulkys , kad sutiko su mūsų pasiūlymu perimti įstaigą ir toliau teikti sanatorinį gydymą visos Lietuvos žmonėms. Ačiū mūsų pusėn stojusiems Seimo nariams dėkoju ir žiniasklaidai, kuri mus labai palaikė,“ – pažymėjo Š. Vaitkus.

Anot jo, „Pušyno“ perdavimas Sveikatos apsaugos ministerijai – tai visų pergalė išsaugant viešą interesą, išsaugant Palangai svarbią sanatorinio gydymo įstaigą bei 100 darbo vietų, nes dabar 100 šeimų nereikės pergyventi dėl savo ateities. 

„40 dienų – tiek vyko mūšis, kurio, be jokių abejonių, nesitikėjo ministrė A.Bilotaitė. Tačiau šįvakar vis dėlto norėčiau padėkoti ir ministrei, supratusiai, kad politinė valia negali nugalėti sveiko proto,“ – pažymėjo Š. Vaitkus.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

VRM ministrės A.Bilotaitės politinės valios traukinys neįveikė palangiškių užkardos. 40 dienų – tiek prireikė vidaus reikalų ministrei suprasti, kad jos deklaruota politinė valia negali būti viršesnė nei susitelkusios visos Palangos bendruomenės, miesto tarybos ir juos palaikančių Lietuvos žmonių nuomonė ir kad toji politinė valia nėra ekspreso traukinys, galintis be sustojimų riedėti tik...


Konservatorės Seimo narės, Vidaus reikalų ministrės Agnės Bilotaitės „politinis sprendimas“ Palangos poilsio ir reabilitacijos centrą „Pušynas“ uždaryti ir perduoti Turto  (tai neabejotinai reikštų jo privatizavimą) lengvai nepraeis Palangoje.


Vidaus reikalų ministerija (VRM) paskelbė trečiadienį, gruodžio 1 d., kad Palangos reabilitacijos centras „Pušynas“, kaip ir kai kurios kitos VRM valdomos įstaigos, bus likviduotos, o jo turtas perduotas Turto bankui. „Ministerijos rūpestis ir atsakomybė yra pareigūnų sveikata, o ne poilsio namų administravimas,“– teigia vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė.


Palangos reabilitacijos ligoninėje plintant koronavirusui šią savaitę sustabdė naujų pacientų priėmimą. Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) pranešė, kad per praėjusią parą buvo nustatyti penki nauji atvejai, siejami su protrūkiu Palangos reabilitacijos ligoninėje. Vertinama, kad su protrūkiu šiuo metu yra susiję 16 infekcijos atvejų.


Vyriausybė sustabdė „Auskos“ vilos Palangoje privatizavimą trečiadienį, spalio 14 d. Šiuo metu sovietmečiu statyti tam metui prabangūs poilsio namai „Auska“ priklauso valstybei. Vila išnuomota privačiai įmonei, o turtas įtrauktas į aukcione parduodamų valstybės nekilnojamų turto objektų sąrašą. Finansų ministras Vilnius Šapoka per Vyriausybės...


Pasikeitė Savivaldybės internetinės svetainės adresas. Naujasis yra toks - www.naujas.palanga.lt


Poilsio ir reabilitacijos centro „Pušynas“ jubiliejaus šventėje aidėjo sveikinimai, padėkos bei liejosi apdovanojimai iš pačių šalies ministrų. Visoje Lietuvoje pagarsėjęs centras šventė keturiasdešimties metų gimtadienį.


Penktadienio popietę miesto meras Šarūnas Vaitkus oficialiai atidarė miesto reabilitacijos ligoninės kiemelyje įrengtą aktyvios reabilitacijos centro rekreacijos salą. Atidarymo šventėje taip pat dalyvavo ir sveikinimo kalbas sakė Lietuvos generalinis konsulas Kaliningrade Vaclovas Stankevičius, Rusijos Federacijos generalinis konsulas Klaipėdoje Anatolij Krotkov bei Palangos...


Pagal Europos Sąjungos (ES) Sanglaudos veiksmų programą Palangoje yra įgyvendintas projektas „Neįgaliųjų profesinės reabilitacijos infrastruktūros plėtra Palangos reabilitacijos ligoninėje“.


Vyriausybės atstovė Klaipėdos apskrityje Kristina Vintilaitė savo potvarkiu sustabdė šių metų sausio 14 dienos Palangos miesto savivaldybės tarybos sprendimą, kuriuo buvo sudarytos naujos komitetų sudėtys. Todėl savivaldybės Tarybos nariai ir toliau dirbs tuose pačiuose komitetuose, kaip ir anksčiau..


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius